ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נא לחתום על העצומה בבקשה

מיתוסית​(שולטת)
לפני 17 שנים • 18 בפבר׳ 2007

נא לחתום על העצומה בבקשה

מיתוסית​(שולטת) • 18 בפבר׳ 2007
http://www.studenchik.co.il/notolivni_program.asp

סטודנטים, משפחות של סטודנטים, חיילים, סטודנטים לעתיד וכל מי שחשוב לו עתידה של המדינה ומרגיז אותו שהועדות שהממשלה מקימה כנראה מיותרות כי לא משתמשים במסקנות שלהן ואפילו פועלים נגדן!

תודה בשם סטודנטית הח"מ וכל שאר הסטודנטים במדינה!

נ.ב- יהיה נחמד אם תמשיכו להפיץ את הקישור הלאה!
lady lygea

חתמתי

lady lygea • 18 בפבר׳ 2007
icon_smile.gif
Bent

חתום

Bent • 18 בפבר׳ 2007
מסחטה, לא ממשלה.
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 18 בפבר׳ 2007
עם כל הכבוד לנושא, עוד לא נתקלתי בעצומה שהשיגה משהו.

אם אתם רוצים להאבק על משהו, קומו, צאו לרחוב ותעשו משהו. לשבת ליד המחשב ולהכניס את הפרטים לאיזו עצומה וירטואלית לא יזיז לאף אדם את קצה הציפורן.

הנושא לדעתי חשוב וראוי, אבל לדעתי הדרך היא לא הנכונה
מיתוסית​(שולטת)
העצומה וההפגנות נגד מכירת פרוות במשביר הצליחו icon_smile.gif

מה גם שמהרגע שנודע שלא יקיימו את החלטות וינוגרד, כל המכללות והאוניברסיטאות הפגינו ושבתו כמה וכמה פעמים כולל מרצים ומתרגלים לא פעם ולא פעמיים כבר מתחילת שנת הלימודים.

נקווה שזה יעזור.
השפוט של דוויל
השפוט של דוויל • 18 בפבר׳ 2007
Abyss כתב/ה:
עם כל הכבוד לנושא, עוד לא נתקלתי בעצומה שהשיגה משהו.

אם אתם רוצים להאבק על משהו, קומו, צאו לרחוב ותעשו משהו. לשבת ליד המחשב ולהכניס את הפרטים לאיזו עצומה וירטואלית לא יזיז לאף אדם את קצה הציפורן.

הנושא לדעתי חשוב וראוי, אבל לדעתי הדרך היא לא הנכונה

בתור אחד שמקורב קצת לעניין הזה...
אז שתדע שיש התקדמות מאוד ממשית בעניין הזה, אתה צודק שדרך המחשב לא ניתן להשיג כלום, אבל בוא נהיה רציונלים - לא מדובר פה בצרפת או מדינה מתוקנת אחרת שבה יש באמת כוח השפעה לאזרחים על החלטות הממשל. יש דרכים צבעוניות שנועדו ליצור הד תקשורתי שהן הפגנות למינהן ויש מו"מ בין הגורמים השונים שנועד להשיג את המטרה והיא הורדת שכר הלימוד וביטול הוועדה המפגרת הזו.
בגדול - סטודנטים תמיד ידפקו, לא מעניין אף אחד סטודנטים,אנחנו השכבה הכי מנוצלת במדינה ולכן לא שמים עלינו, אנחנו עושים מילואים,אנחנו עובדים בעבודות "מסריחות" אנחנו לומדים ומשלמים מיסים . אבל תגיד לי אתה , אתה חושב ש250 אלף סטודנטים יצאו לרחובות וישביתו מדינה שלמה? כנראה שלא, כי יש לאנשים דברים "חשובים" יותר לעשות.
אז גם בעצומה אפשר להשיג דברים כמו, חשיפה,לחץ נוסף וכו'.

שיהיה בהצלחה
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 18 בפבר׳ 2007
סופרמן, אני חולק עלייך.
לפני עשר שנים הסטודנטים יצאו לרחובות, הפגינו, שבתו, ועצרו את מהלך החיים הסדר במדינה למשך שבועות ארוכים. והתוצאה - שכר הלימוד ירד! אמנם לא במידה שרצו, אבל לפחות העליה נבלמה וריאלית הייתה ירידה משמעותית בשכר הלימוד!

אז כן, הסטודנטים כן יכולים לצאת ולהפגין, וכן יכולים לשנות משהו, אבל רק אם הם יחליטו שזה חשוב להם.
לצערי הרב עצומה, קריאות בתקשורת, ועיצומים של שלוש שעות לא יזיזו לאף אחד. מניסיון הממשלה זזה רק כאשר המדינה עוצרת ואין להם ברירה (ראה חברת החשמל, בזק, נתב"ג)
הסטודנטים הוכיחו שגם הם מסוגלים לזה. לצאת לשביתה בלי הגבלת זמן, לעצור את המדינה, לחסום כבישים ולהפגין. רק כאשר המדינה עוצרת הממשלה מקשיבה.....

וסופרמן, אם תגיע להפגנה עם החליפה והגלימה אולי זה יתרום.... icon_biggrin.gif

באשר לעצומות והפגנות נגד מכירת פרוות - כאן מדובר בגוף כלכלי. ברגע שהם הבינו שזה יפגע בכיס שלהם הם שינו את המדיניות שלהם. במקרה של הממשלה אין לך שום דרך לפגוע להם בכיס ולכן יש צורך בצעדים משמעותיים ואגרסיביים הרבה יותר
השפוט של דוויל
השפוט של דוויל • 18 בפבר׳ 2007
למען הסר ספק, אני לא הבחור שמופיע עם הגלימה במועדון... מצטער על האכזבה.

אתה צודק במאה אחוז, ברור שהפגנת כוח ויצירת תודעה על ידי שיתוף פעולה של כל הסטודנטים בישראל ועוד ארגונים שאכפת להם, אז רק על ידי כך ניתן להזיז משהו במדינה הזו.
אבל צר לי מאוד שמה שהיה לפני 10 שנים ,זה לא מה שיש עכשיו, אני מדבר מתוך ניסיון, לרוב הסטודנטים אכפת יותר מהחופש שלהם ומהכיס שלהם שיפגע עם ילכו להפגין ולא ילכו לעבוד. אם את צופה תרחיש שבו 250 אלף סטודנטים משביתים את המדינה ולא הולכים ללמוד ולא הולכים לעבוד ורק מתעסקים בכך... אז אשרייך, מי יתן ותהיה צודק. אבל זה לא יקרה ולכן צריך לנקוט בטקטיקה אחרת שהיא מה שמנסים לעשות כעת, מאבק מתוקשר לא אלים אבל בעל מודעות ציבורית , כמו כן יצירת תודעה למאבק בקרב הסטודנטים וכאמור מו"מ בין הצדדים כדי להגיע להסכמה בדרכי נועם ולא באלימות.
שוב אין לי ספק שמחאה גדולה ורצינית תעזור יותר ויותר, אבל אני כן מכיר את קהל היעד ואת ההענות שלו ויודע שאין למה לצפות מ"דור העתיד" של ישראל.
(מפונק,עצלן,מסומם,בטלן ולא רציני) אך יש מעטים שכן אכפת להם ואיתם המאבק יצליח לבסוף.
מיתוסית​(שולטת)
מה שמרגיז זה שהחלו ההליכים לפני מספר שנים להפחתת שכר הלימוד והוא אכן ירד, אך במקום שירד עוד קצת ויעצור ויגיע לסכום שאותו קבעו לפני שנים ספורות- המדינה החליטה לא להקשיב לוועדה ולא רק להקפיא את ההפחתה בשכ"ל, אלא אפילו להעלות אותו!

הסטודנטים לא ביקשו יש מאין ועם כל הכבוד, כדאי שבממשלה ידעו לעשות את התפקיד שלהם כמו שצריך ויחלקו את התקציב כמו שצריך. אחרי הכל, אם לא יהיו הרבה אקדמים, זה יפגע בכלכלה, בתעשיה ובשטחים נוספים במדינה ובשורה תחתונה- פחות משכורות גבוהות וגם פחות מיסים למדינה.