לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עדות אופי

electro-z
לפני 17 שנים • 20 בפבר׳ 2007
electro-z • 20 בפבר׳ 2007
לפני שיממשו איומים דומים עלי...

שיהיה ברור שאני לא מחשמל אף אחד (רוב הזמן) ובטח ובטח שאין לי Z
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 בפבר׳ 2007
אין טעם שכל אחד יכתוב פה עכשיו "אני לא באמת {הכנס ניק כאן}". כבר הוסבר בשרשור הזה מס' פעמים (ע"י לוטוס, עקשנית ואנוכי) שניק כמו "פסיכולוג" שונה מניק כמו "שפירית".

אפשר לטעון (אם כי לא ברור לי על סמך מה) שגם אם מישהו מכנה עצמו פסיכולוג, מדבר על פסיכולוגיה, משתמש במונחים פסיכולוגיים ומתהדר במחקרים פסיכולוגיים אין הדבר מעלה ולו צל צלו של חשד שאולי, אולי מדובר בפסיכולוג. אבל אי אפשר ומיותר לגמרי לשוב ולעוות את הדברים כאילו מישהו טען שיש חשש שאם מאן דהוא מכנה עצמו בשם של אל או חיה או פרח כלשהם יש חשש שיחשבו שהוא אמנם כזה. אם מתעקשים להקביל, אז שתהיה הקבלה קבילה. אחרת זה חסר טעם.

ציטוט: בין אם הוא פסיכולוג או לא, זה כלל לא משנה. כל עוד הוא אינו מתיימר לטפל באנשים בצורה מקצועית (והרי כולנו 'מטפלים' במי שיקר לנו, מנהלים שיחות נפש וכו'), לא גובה כסף ולא שום דבר בסגנון - זה כשר לחלוטין.

אני חושב שטענו פה יותר שזה "מסריח" מאשר שזה "לא כשר", אבל בכל זאת, אתה טועה ומטעה.
להלן לשון החוק:

לא ישתמש אדם בתואר "פסיכולוג", או בביטוי או קיצור המרמזים על היותו מוסמך, מסוגל או מוכן לעסוק בפסיכולוגיה, אלא אם הוא פסיכולוג ובהתאם לרישומו בפנקס או בהתאם להיתר לפי סעיף 19

ומכאן אנו למדים שגם אם אתה לא מטפל או גובה תשלום אלא רק מכנה עצמך פסיכולוג, זה עדיין לא "כשר".
shushu
shushu • 20 בפבר׳ 2007
נו, זאלופון, קשוט עצמך תחילה..

המסר הובהר, אין טעם לחזור ובטח שלא "לאיים" בלשון החוק בהקשר הזה. קשה לי להניח שהניק באתר הכלוב יהווה התחזות לפסיכו' בהקשר של העבירה הפלילית.

מבחינתי, דווקא העובדה שהנ"ל משתמש פעמים כה רבות בחומר לימודיו מוכיחה לי בלי לשאול בכלל שמדובר בסטודנט נלהב מדי ולא בבעל מקצוע אמין. נדמה לי שזה קורה לכל הסטודנטים לפסיכו'/ רפואה/ משפטים וכו' בשלב זה או אחר של לימודיהם, חדוות ההתפלפלות והנסיון להוכיח שגם הם יכולים לאבחן/ לטפל/ לטעון. רק כשאתה מגיע לסטאז' אתה מתחיל להתבייש ביומרותיך.

אבל זה כמובן סוג של מדד שלא כל אחד יודע, כמו גם הגיל והדרישות האקדמיות והמעשיות מפסיכולוג, ועובדה שהתבלבלו.

פסאודו-פסיכולוג יקר, לפעמים עדיף להיות חכם ולא בהכרח צודק.

וסליחה זאלופון, אני לא יכולה להתאפק: אני כן שושו, באמת. יש לי את ההוכחות. אבל אם אני אגלה לכם אני אצטרך להרוג אתכם.
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 20 בפבר׳ 2007
טוב, אז גם אני לא יכולה להתאפק: אני לגמרי איימי, האיימי היחידה האותנטית. איימי- הכת והגורה icon_cool.gif
1
1
1 • 20 בפבר׳ 2007
אני בשוק!

בסוף יגידו לי שחתולהמנומרת בכלל לא חתולה ובכלל לא מנומרת
שהמכשפה כלל לא יודעת לכשף

ממש מוכרי כזבים
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 20 בפבר׳ 2007
ובהמשך ל 1..

כל המסאג'יסטים פה הם לא באמת מעסים עם דיפלומה?
אוי.. ואני כבר התחלתי לחפש ברצינות...
icon_confused.gif
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 20 בפבר׳ 2007
ואני בכלל האשימו אותי שאני חתול מתחזה (מבט עצוב נורא).
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 בפבר׳ 2007
shushu כתב/ה:
נו, זאלופון, קשוט עצמך תחילה..

המסר הובהר, אין טעם לחזור ובטח שלא "לאיים" בלשון החוק בהקשר הזה. קשה לי להניח שהניק באתר הכלוב יהווה התחזות לפסיכו' בהקשר של העבירה הפלילית.

לקשוט עצמי בנוגע למה? האם טענתי שאני פסיכולוג או כל מקצוע אחר? שימוש מזדמן במונח זה או אחר כשלעצמו אינו מרמז בכיוון זה.

גם אני חשבתי שהמסר הובהר, אך התגובות הבהירו שלא הובהר. אבל כן, דומני שמוצה.

אשר ללשון החוק, הציטוט שהבאתי בא כמשקל נגד לטיעון בנוגע ל"כשרות" המעשה. גם אני בספק אם ניק באתר הכלוב יגרור עונש בבית המשפט, אך הנקודה היא שהחוק מדבר על איסור שימוש בתואר "פסיכולוג" ולא על טיפול, גביית כסף או כדומה. איך יפורש החוק בבית משפט אם וכאשר, לא יודע.

ציטוט:
מבחינתי, דווקא העובדה שהנ"ל משתמש פעמים כה רבות בחומר לימודיו מוכיחה לי בלי לשאול בכלל שמדובר בסטודנט נלהב מדי ולא בבעל מקצוע אמין. נדמה לי שזה קורה לכל הסטודנטים לפסיכו'/ רפואה/ משפטים וכו' בשלב זה או אחר של לימודיהם, חדוות ההתפלפלות והנסיון להוכיח שגם הם יכולים לאבחן/ לטפל/ לטעון. רק כשאתה מגיע לסטאז' אתה מתחיל להתבייש ביומרותיך.

טוב, לך זה ברור כי את טיליגנטית icon_smile.gif

ציטוט:
וסליחה זאלופון, אני לא יכולה להתאפק: אני כן שושו, באמת. יש לי את ההוכחות. אבל אם אני אגלה לכם אני אצטרך להרוג אתכם.

אם ככה, יש לי רשימה ארוכה של אנשים שאשמח אם תגלי להם...

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי פבר' 20, 2007 10:07 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
איימי_​(נשלטת)
איימי_​(נשלטת) • 20 בפבר׳ 2007
צ'יטה כתב/ה:
ואני בכלל האשימו אותי שאני חתול מתחזה (מבט עצוב נורא).

אתה אמור להיות סוג של פנתר, לא?
walking dead
walking dead • 20 בפבר׳ 2007

כמה צפוי... icon_rolleyes.gif

מצטטים לכם מלשון החוק, מראים לכם שאכן יש כאן בעייתיות ועדיין יש מי שמעדיף להתנפל על זאלופון כ"מאיים" במקום לנסות ולהבין את הקושי האמיתי כאן.

זה שמדובר בסטודנט נלהב (מדי אולי... לא מכירה וגם לא שופטת) זה ברור למדי - אך בכל זאת - גם אני בימיי הראשונים כאן - חשבתי שמדובר במישהו שעוסק בפסיכולוגיה בפועל - בייחוד מאחר וזה הרושם הראשוני שאני קיבלתי ממנו לפני שטרחתי להתעמק בפרופיל או ניסיתי לעקוב אחר היסטוריית התגובות של הפסיכולוג... הסיבה שלא פניתי אליו ושאלתי האם הוא באמת פסיכולוג היא כי זה פשוט לא עניין אותי במיוחד.

אז נכון, יש כאן הרבה סוגים של ניקים -חלקם פיקטיביים שכל קשר בינם לבין המציאות הינו מקרי בהחלט וחלקם מנסים לייצג דווקא איזשהי אמיתות לגבי הגולש - משהו אישי שלו שיקשר בין הוירטואליה למציאות. וגם זה נפוץ למדי... אבל עדיין - אף אחד מאיתנו לא יודע בדיוק האם הניק הזה הוא עוד ניק פיקטיבי-המבוסס על פנטזיה או לא. לכן אני גם חושבת שמין הראוי, שמי שבוחר לעצמו ניק כמו "פסיכולוג על ספת עור" או "אסטרונאוט על חללית ויניל" יכתוב בפרופיל שלו, באותיות קטנות - שאינו מתיימר להיות פסיכולוג או אסטרונאוט... וכל השרשור הזה לרבות אותה הודעת איום שהציתה את כל העניין היו פשוט נחסכים.

ואני כן פריספיריט. תמיד הייתי ותמיד אהיה (סורי, זאלו. הייתי חייבת)