ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עדות אופי

עבודת מאסטר{lori}
לפני 17 שנים • 20 בפבר׳ 2007
עבודת מאסטר{lori} • 20 בפבר׳ 2007
Black Lotus כתב/ה:
אתה לא הסטודנט היחיד לפסיכולוגיה פה (חצי מהסוטים כאן לומדים את זה. החצי השני עורכי דין) אבל אתה היחיד שמתיימר להציג עצמו כפסיכולוג, להציע את שירותי הטיפול שלו ולא מתקן את הטעות שסביר כי תיווצר.

א) אני רוצה לצאת חוצץ כנגד ההצהרה הזו. אני לא מוכן שיתייחסו אלי כאל סטודנט ל"חצי השני"! אם כבר, אז סטודנט לחצי הראשון.
ב) אני מבקש לתקן את הרושם שסביר שיווצר(?), כי אני עבודת מאסטר. אין להעתיק אותי ואין להגיש אותי לשום מוסד אקדמי.
ג) לוטוס, זאלו ושות' - אני מבין את הכעס שלכם, התחזות היא בהחלט דבר שפל ומכעיס. מצד שני, אנא אל תזלזלו באינטיליגנציה שלנו. אתר הכלוב מיועד לאנשים בוגרים שמסוגלים להבין שוירטואליה היא דבר מאוד גמיש, ולא מצפים למצוא פה שירותי בריאות נפשית ממוסדים. אני לא מכיר את פסיכולוג בספת עור באופן אישי (למרות שהוא נשמע בחור סימפטי), ולא יודע אם הוא הציע לאנשים טיפולים באופן פרטי. בכל מקרה, באופן אישי, הייתי מתרעם ומתבצר בעמדתי כמוכם רק אילו האדם הזה היה מציע BDSM בתור טיפול. לדעתי, כאן כבר מחובתנו המוסרית כאנשים בעלי עניין משותף ועמדה משותפת (זהירות, מילה גסה - קהילה) להתערב ולהתריע. הדבר נעשה בעבר ויעשה שוב בעתיד.
ד) שימו לב שהשרשור הזה כמו רבים אחרים איבד את טעמו (עניין האיומים האישיים והוקעתם מהקהילה) והפך לשרשור התנגחויות אישיות, הטחת האשמות וחיפושי מעמד וכבוד. אני חושב שהכלוב מכשיר אנשים להיות פוליטיקאים ישראלים ממולחים.

ערב נעים ורגוע לכולם
ס ו ס פ ר א

עצה משפטית

ס ו ס פ ר א • 20 בפבר׳ 2007
רבותיי וגבירותיי, נתבקשתי לחוות את דעתי המקצועית בשאלה שבנדון ולהן מסקנותיי:

1. אין חולק כי בחוק קיימים איסורים על הטעייה באשר למשלח ידו של אדם.איסורים אלו נועדו מחד להרתיע אחרים חסרי הכשרה מלעסוק במקצוע הדורש הכשרה ספציפית מוגדרת, ומנגד נועדו הם להעניש את ה"עבריין" המבצע את אותה הטעייה (לרוב לצורך בצע כסף). בנוסף, קיימת עוולה נזיקית אזרחית של "מצג שווא" אשר נועדה להקנות תרופה כלכלית לאלו שניזוקו מהטעיה זו.

2. במקרה דנן, אם נקרא לילד בשמו, נשאלת השאלה האם אדם המעניק לעצמו כינוי של בעל מקצוע (קרי: פסיכולוג, רופא, עו"ד וכו') במסגרת פורום חופשי ולא מקצועי(כדוגמת פורום זה) באתר אינטרנט, בעצם עובר עבירה על החוק ומטעה את ציבור הגולשים בכך.

3. ובכן, לדעתי התשובה היא שלילית. יש לזכור כי חוק, כל חוק באשר הוא חי סופג ונושם את סביבתו ומפורש לאור המהות, הנוהג, והקיים במציאות הסובבת אותו.

4. מערכת המשפט בבואה לבחון מקרה זה או אחר בוחנת במספר היבטים, להלן כמה מהם:
א. האם נתקיימו היסודות הנדרשים על פי חוק, המקימים את עילת התביעה/העבירה. ובמקרה
שלנו - האם יש מצג שווא,מתוך כוונה להטעות.
ב. מבחן האדם הסביר - האם האדם הסביר, בנסיבות העניין היה עשוי ליפול קורבן/להיפגע
כתוצאה ממעשה שכזה.קרי, האם אדם סביר היה נוטה לייחס לבעל הכינוי את ההכשרה
המתוארת בכינוי.
ג. שיקולי מדיניות - האם ראוי להגביל את חופש הפרט בבחירת שם בדוי במסגרת
האינטראקציה שלו עם אנשים שונים ברשת האינטרנט בפורומים חופשיים או לאו.

ישנם שיקולים נוספים אבל אני חושב שזה מספיק לענייננו.

5. במקרה דנן איני סבור כי אדם המשתמש בכינוי בדוי הקרוי על שם בעל מקצוע,או כל כינוי בדוי אחר באמת מנסה ליצור מצג שווא כאילו הוא אכן בעל מקצוע ו/או כל מה שהכינוי שלו/שלה מייצג (אלא אם כן אתם חושבים שאני באמת אוכל חציר וישן באורווה).
יתר על כן, תחשבו על כך לעומק, האם אדם סביר באמת יצא מתוך נקודת הנחה כי הכינויים בפורום זה, מסגרת שחלק נרחב מאוד מהמהות שלה נסמך על חשאיות ועל רצון הצדדים לתת דרור למחשבותיהם ולהגיגיהם מבלי שיצטרכו לתת את הדין על כך, באמת מייצגים את ההסמכה האמיתית,ואת ההשכלה האמיתית של נושא הכינוי?
כמו כן, מה האינטרס של אותו אדם לעשות כזה מעשה? הרי לא נצמחת לו כל תועלת כלכלית מהעניין.

6. אמשיך ואומר זאת - זהותו של אדם מקום בו הוא אינו מעוניין להיחשף - פרטיותו היא. חשיפת פרטיו של אחר שלא בהסכמתו, ובניגוד לרצונו, ואשר יש בה כדי לגרום נזק הניתן להערכה בשווי כלכלי - היא ברת תביעה.(ולהשכלה כללית - ניתן לשערך כמעט כל נזק לשווה ערך בכסף)- שקלו מילים ושקלו פגיעתכם בפרטיותו של אחר.

סעיף 6 האחרון מתייחס באופן ספציפי לאוכלי הנבלות שיושבים בפינות ומחכים ל"טרף הבא".
לתשומת לבכם - ראו הוזהרתם.

לכל שאר הגולשים - שמרו על שיקול דעת נאות, והמשך גלישה נעימה.
דובדבן

סליחה?

דובדבן • 20 בפבר׳ 2007
electro-z כתב/ה:
לפני שיממשו איומים דומים עלי...

שיהיה ברור שאני לא מחשמל אף אחד (רוב הזמן) ובטח ובטח שאין לי Z

אם כבר עוסקים בהטעיית הציבור:
אתה לא מחשמל? האם לקיום מעשה האהבה צריך רק Z?
הרי על כך תנו רבותינו:
"חשמל זורם בכפות ידייך..
כך לאט לאט לאט אהוב אותי"

וגו'

(http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=78111&blog_id=14449)

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי פבר' 21, 2007 12:40 am, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)

Re: עצה משפטית

זאלופון​(שולט) • 20 בפבר׳ 2007
תודה. היה מעניין לקרוא את דעתך המקצועית (אני מניח שאתה אכן משפטן, אחרת יהיה לך שרשור משלך icon_smile.gif ).

אני חולק על סעיף 5 (שממנו נגזרת המסקנה) שלך:

ס ו ס פ ר א כתב/ה:

5. במקרה דנן איני סבור כי אדם המשתמש בכינוי בדוי הקרוי על שם בעל מקצוע,או כל כינוי בדוי אחר באמת מנסה ליצור מצג שווא כאילו הוא אכן בעל מקצוע ו/או כל מה שהכינוי שלו/שלה מייצג (אלא אם כן אתם חושבים שאני באמת אוכל חציר וישן באורווה).

יתר על כן, תחשבו על כך לעומק, האם אדם סביר באמת יצא מתוך נקודת הנחה כי הכינויים בפורום זה, מסגרת שחלק נרחב מאוד מהמהות שלה נסמך על חשאיות ועל רצון הצדדים לתת דרור למחשבותיהם ולהגיגיהם מבלי שיצטרכו לתת את הדין על כך, באמת מייצגים את ההסמכה האמיתית,ואת ההשכלה האמיתית של נושא הכינוי?

כמו כן, מה האינטרס של אותו אדם לעשות כזה מעשה? הרי לא נצמחת לו כל תועלת כלכלית מהעניין.

בציטוט הפרדתי את נימוקיך לשלוש טענות. על הראשונה (ההבדל בין פסיכולוג לסוס פרא) כבר דובר כאן ולא אחזור על כך.

אשר לטענה השניה - אמת דיברת, אלא שיש כאן באתר דוגמאות סותרות, אפילו מהתחום שלך. רוב האנשים אולי לא מעוניינים שכינויים יחשוף את מקצועם, אבל יש ויש כאלה שכן.

אשר לטענה השלישית - ישנם אינטרסים ותגמולים נוספים מלבד כלכליים. כבוד, אגו, סטטוס, קבלת יחס בהתאם לתואר הנחשק ועוד.

כסימוכין ל"אדם הסביר" הייתי מביא את התגובות בשרשור זה. מספר נשים, שאני סבור כי הן סבירות ואף אינטליגנטיות ביותר, ציינו כי הכינוי בלבל או היה עשוי לבלבל אותן. על כן נראה כי גם האדם הסביר עלול לטעות.

בסופו של דבר מדובר בעמדה אישית של כל אדם. אני לא חושב שמישהו באמת מתכוון להגיש תביעה בעניין,אבל אם כן, אולי תהיה עלינו עוד כתבה במוספי סוף השבוע (או לפחות איזו ידיעה איזוטרית ב NRG).
דובדבן

וברצינות

דובדבן • 20 בפבר׳ 2007
א. פסיכולוג הוא בחור בסדר.
ב. לא יכולה להיות ציטטה נבחרת, כזו שמופיעה בתחתית כל הודעה שלך זלאופון, קולעת מזו בשרשור הנוכחי.
lady lygea

שומו שמיים ...

lady lygea • 20 בפבר׳ 2007
איזה הזוי זה!!!
monkeedance2.gif rffl.gif
פסיכו, למה אתה מתייחס? יש אנשים משועממים שנהנים לשחק בקקה, וזה לא אמור להדאיג יותר מדיי....

אולי משיהו ירצה גם לתפוס ניק כדוגמת "כלבלב" בצורה מילולית, ולמחות על כך שאין לו זנב למעשה?!
shushu

Re: עצה משפטית

shushu • 20 בפבר׳ 2007
ס ו ס פ ר א כתב/ה:
רבותיי וגבירותיי, נתבקשתי לחוות את דעתי המקצועית בשאלה שבנדון ולהן מסקנותיי:

1. אין חולק כי בחוק קיימים איסורים על הטעייה באשר למשלח ידו של אדם.איסורים אלו נועדו מחד להרתיע אחרים חסרי הכשרה מלעסוק במקצוע הדורש הכשרה ספציפית מוגדרת, ומנגד נועדו הם להעניש את ה"עבריין" המבצע את אותה הטעייה (לרוב לצורך בצע כסף). בנוסף, קיימת עוולה נזיקית אזרחית של "מצג שווא" אשר נועדה להקנות תרופה כלכלית לאלו שניזוקו מהטעיה זו.

2. במקרה דנן, אם נקרא לילד בשמו, נשאלת השאלה האם אדם המעניק לעצמו כינוי של בעל מקצוע (קרי: פסיכולוג, רופא, עו"ד וכו') במסגרת פורום חופשי ולא מקצועי(כדוגמת פורום זה) באתר אינטרנט, בעצם עובר עבירה על החוק ומטעה את ציבור הגולשים בכך.

3. ובכן, לדעתי התשובה היא שלילית. יש לזכור כי חוק, כל חוק באשר הוא חי סופג ונושם את סביבתו ומפורש לאור המהות, הנוהג, והקיים במציאות הסובבת אותו.

4. מערכת המשפט בבואה לבחון מקרה זה או אחר בוחנת במספר היבטים, להלן כמה מהם:
א. האם נתקיימו היסודות הנדרשים על פי חוק, המקימים את עילת התביעה/העבירה. ובמקרה
שלנו - האם יש מצג שווא,מתוך כוונה להטעות.
ב. מבחן האדם הסביר - האם האדם הסביר, בנסיבות העניין היה עשוי ליפול קורבן/להיפגע
כתוצאה ממעשה שכזה.קרי, האם אדם סביר היה נוטה לייחס לבעל הכינוי את ההכשרה
המתוארת בכינוי.
ג. שיקולי מדיניות - האם ראוי להגביל את חופש הפרט בבחירת שם בדוי במסגרת
האינטראקציה שלו עם אנשים שונים ברשת האינטרנט בפורומים חופשיים או לאו.

ישנם שיקולים נוספים אבל אני חושב שזה מספיק לענייננו.

6. אמשיך ואומר זאת - זהותו של אדם מקום בו הוא אינו מעוניין להיחשף - פרטיותו היא. חשיפת פרטיו של אחר שלא בהסכמתו, ובניגוד לרצונו, ואשר יש בה כדי לגרום נזק הניתן להערכה בשווי כלכלי - היא ברת תביעה.(ולהשכלה כללית - ניתן לשערך כמעט כל נזק לשווה ערך בכסף)- שקלו מילים ושקלו פגיעתכם בפרטיותו של אחר.

סעיף 6 האחרון מתייחס באופן ספציפי לאוכלי הנבלות שיושבים בפינות ומחכים ל"טרף הבא".
לתשומת לבכם - ראו הוזהרתם.

לכל שאר הגולשים - שמרו על שיקול דעת נאות, והמשך גלישה נעימה.

סוס, תגיד,

אתה סטודנט, נכון?

או במלים אחרות: סוס נושא ספרים.

(סתם, נו, סתם, זה מין שרשור כזה של "לא יכולתי להתאפק". אני בטוחה שאתה לא סוס ואפילו לא פרא)
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
בחיי השרשור הזה ירד מהפסים לגמרי,
אבל מצד שני הרי זה דינם של כל השרשורים כאן לבסוף
.
icon_rolleyes.gif
עקשנית​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 21 בפבר׳ 2007
עקשנית​(נשלטת) • 21 בפבר׳ 2007

אני לא מסכימה עם דבר אחד: שכאן מסתובבים אנשים אינטלגנטים שיודעים להבדיל בין ניק סתמי לאמת....

אם ככה אתם חושבים יש לכם טעות. שום בוגרים ושום נעליים. כשאדם במצוקה והוא סובל או מחפש עזרה האינטילגנציה שלו לא שווה הרבה.

חסר אנשים עם אינטילגנציה, תארים ואנלא יודעת מה שעשו אי אלו דברים בחיים שלהם שזה לא ייאמן כי היו במצוקה? חסר?!

ויש כאן אנשים במצוקה ריגשית שמחפשים עזרה ... לא חסר בכלל... אין שום קשר בין אינטלגנציה לבין חיפוש עזרה ומצוקה. מי שלא היה שם כנראה לא יודע או לא מכיר.

יום טוב.
electro-z
לפני 17 שנים • 21 בפבר׳ 2007

Re: סליחה?

electro-z • 21 בפבר׳ 2007
דובדבן כתב/ה:
electro-z כתב/ה:
לפני שיממשו איומים דומים עלי...

שיהיה ברור שאני לא מחשמל אף אחד (רוב הזמן) ובטח ובטח שאין לי Z

אם כבר עוסקים בהטעיית הציבור:
אתה לא מחשמל? האם לקיום מעשה האהבה צריך רק Z?

(http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=78111&blog_id=14449)

לא זכור לי שהבטחתי למישהו מעשה אהבה. מכות מקסימום.