צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חסל סדר צביעות!

pagosh​(שולט)
לפני 17 שנים • 19 במרץ 2007
pagosh​(שולט) • 19 במרץ 2007
Black Lotus כתב/ה:
ואף על פי כן חינוך עובד טוב יותר...
אם המלכות היו משקיעות קצת יותר מזמנן (בלי ציפייה לקבל תשלום בעבורו) על להסביר לעבדים למה הפנייה שלהם בצורה הזו מכשילה אותם, היינו מקבלים עבדים חכמים יותר ומלכות מקטרות פחות

ועוד משהו - למה קיימת ציפייה לכך שהבחור ישלם בדייט ראשון בלי לדעת אם בכלל יש כימיה? הזמן שלו שווה פחות מהזמן של הבחורה? אני שונאת את הגישה הזו. מי שירצה לפנק אותי יעשה זאת אח"כ אם נמצא חן אחד בעיני השניה ולהפך. (ההתייחסות גם לונילה).

יש כאן אלמנט אבולוציוני מעניין מאוד שמעלה הגברת הנכבדה. אני נוטה ליחס כמעט כל דבר בחיי היום יום שלי לאבולוציה דארוויניסטית (למרות שאני כופר בה) וגם כאן עולה השאלה בהקשר הזה. איך ייתכן שבני אדם, יצור קהילתי לכל דבר, לא משתמש בכלים הכי פשוטים שלו כגון שפה, למידה וזיכרון לשיפור המצב התחרותי שלו. כיצד ייתכן שעבדים (בדיון דעסקינן) כה רבים לא לומדים צניעות ויחס נכון כלפי מלכות? הרי אם היה זה באמת נורא כל כך - מהר מאוד היו מוצאים עצמם "עם הזין ביד" כדברי המשורר.
מבחינה זו נראה כי השיטה עליה מלינים חברים רבים ובהם גם פותחת שרשור זה עדיין עובדת שהרי אם לא הייתה עובדת שומה עליה שהייתה נעלמת מן העולם. זוהי אבולוציה בהתגלמותה ובמיטבה. כבן תרבות ויקטוריאנית מאופקת ובעל גינונים דקים מן הדקים, יכול אדם זה או אחר למנוע עצמו מצורות ודפוסי התנהגות של בני עדות המזרח (קרי - התנהגות של שוק). אך עלינו לזכור כי כל עוד התכונה או ההתנהגות קיימת - הרי שיש מה שמזין אותה. במקרה דעסקינן אפשר אף להגיד: "כל עוד התכונה או ההתנהגות קיימת - הרי שיש מה שמזיין אותה".

מאמר מעניין מאוד התפרסם לאחרונה במגזין סיינטיפיק אמריקן באשר להתנהגות ולמידה של קופי אורנג-אוטנג מאיי סומטרה כמדומני ושם מתואר באופן יוצא דופן ומעניין כיצד בתנאי לחץ סביבתי ניתן לראות השפעה ישירה על דפוסי התנהגות, זיכרון ולמידה חברתית אצל קרובי משפחה (לכאורה) אלו.

[van Schaik סיינטיפיק אמריקן, גליון 24 שנת 2006]
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 19 במרץ 2007
Black Lotus כתב/ה:
ואף על פי כן חינוך עובד טוב יותר...
אם המלכות היו משקיעות קצת יותר מזמנן (בלי ציפייה לקבל תשלום בעבורו) על להסביר לעבדים למה הפנייה שלהם בצורה הזו מכשילה אותם, היינו מקבלים עבדים חכמים יותר ומלכות מקטרות פחות

אני לא חושב שמלכות יעשו טוב אם יסבירו לעבדים איך לפנות אליהן, זה הרי כמו לפנות לעצמך. המטרה היא שמלכה תוכל כבר בשלב הפניה לסנן את עשרות הפונים ולבחור את אלו הראויים להעפיל לשלב הבא (שלב הזמנת הפיצה/סביח בכרטיס אשראי).

לאחר שלב הפיצה, יגיע שלב ההכירות. פשוט מאוד על העבד להבין שהזמנת הפיצה לכתובת מסויימת לא נועדה רק להשביע את תיאבון המלכה באמצעות שליח שיגיע לכתובתה, אלא נועדה לסנן בשנית את אותם עבדים שאמורים להבין שהם צריכים להביא את הפיצה בעצמם... ומכאן הכל פתוח.
מצטער שקילקלתי את מערכת הסינון הנ"ל, אבל אני חושב שהגיע הזמן להחליף אותה במילא.

גם הרעיון האבולוציוני לעיל של פגוש יפה, אך כדאי לזכור שבשם האבולוציה עבדים ומלכות אמורים לאתגר זה את זו ולהפך, ובאופן זה רק המוצלחים/סתגלנים ביותר ישרדו ויתרבו. כך אפילו בעוד כמה עשרות דורות, זוגות של מלכות ועבדים יהיו הביטוי המוצלח ביותר של תאים משפחתיים ויהפכו לדומיננטים.
השירשור הזה למשל, ככל שיש בו מאבק כלשהו בין אינטרס המלכות ואינטרס העבדים, הרי הוא משרת את שני הצדדים וכך ישרדו במערכות של שליטה רק המלכות והעבדים המוצלחים והנחושים יותר.
כך לגבי יצורים אחרים בטבע, חשוב למשל שאיילים יעשו ככל שביכולתם שלא להיטרף ע"י הזאבים, ואילו הזאבים תפקידם לתקוף את האיילים הפחות מוצלחים - התוצאה: גם איילים שהולכים ומתחזקים וגם זאבים שהולכים ומתחזקים.

[
ציטוט: B]ועוד משהו - למה קיימת ציפייה לכך שהבחור ישלם בדייט ראשון בלי לדעת אם בכלל יש כימיה? הזמן שלו שווה פחות מהזמן של הבחורה? אני שונאת את הגישה הזו. מי שירצה לפנק אותי יעשה זאת אח"כ אם נמצא חן אחד בעיני השניה ולהפך. (ההתייחסות גם לונילה).[/B]

הזמן של הבחור בד"כ שווה יותר מזה של הבחורה, כך זה לצערי למרות כל החוקים בעניין יחס שווה ותנאי העסקה שווים, לכן מן הראוי שהבחור יזמין הוא הרי מרוויח יותר.

חוץ מזה, בד"כ הבחור יוזם את הדייט, אז מן הראוי שיפצה את הבחורה שהקדישה לו מזמנה - הרי הוא גם זה שכבר החליט פחות או יותר שיש גם איזו תכלית לדייט, ואילו הבחורה עדיין בגדר "בוחנת ומתלבטת".

חוץ מזה מה רע להשאיר קצת רומנטיקה בחיי האינסטנט של היום.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 19 במרץ 2007
עדיין לא ברור לי למה השקל שאני מרוויח יותר טוב מהשקל שהיא מרוויחה. לא ברור לי למה אני צריך לשלם על ארוחות ולפרנס אותה ואת היחסים באופן כללי. באמת שלא. אין לי כלל וכלל בעיה עם גינונים - אני אפילו נהנה מרבים מהם. אבל למה מישהי צריכה את הכסף שלי, בעידן המודרני? הדבר מעלה סימני שאלה רבים.

אבל יודעים (ובעיקר יודעות) מה? אם אנחנו עושים את זה אולד-סקול, אז אולד סקול עד הסוף! icon_biggrin.gif

אם אין שיוויון בין גברים לנשים, והגבר הוא זה שמשלם, אז אני לא סנאי פראייר, ואני מצפה לתמורה. עלמות החן תדלגנה להן בין המיטה למטבח כמו פלגת תותחנים מיואשת ותעשנה ג'אגלינג בלתי-אפשרי בין מטלות הבית. אהה, וגם תשכחו מלהצביע בבחירות. דמוקרטיה הולכת יד-ביד עם שיוויון. icon_smile.gif

... או שפשוט אומר להן לחפש מי ינענע אותן בתמורה לארוחה ב'בראסרי'. מי שרוצה אותי תקבל אותי (בהנחה שעברה את המבחנים השונים ובעיקר המשונים), ולא תיקח אותי בגלל הפרודוקטיביות הכלכלית שלי.

אני מוכן לתת כליה ואפילו את שתיהן בשביל מישהי שיקרה לי (או מישהו, משפחה וחברים, לא משנה), אבל בתחילת קשר? על הפגישה הראשונה? לפניה?? מה נסגר, אני חייב משהו למישהו? אני לא משקיע פה בבורסה. מה שטוב יישאר טוב, גם ללא אתנן כזה או אחר.
DARLING

......................

DARLING • 19 במרץ 2007
כי "בעידן המודרני" עדיין גברים מרוויחים 30% יותר מאישה על אותה העבודה בדיוק.

שלא לדבר על כמה משרות בכירות מאויישות על ידי גברים ביחס לנשים!!!!!!!!!!!!!!

זה למה!!!!!!!!!!!!!!!

DARLING

למען הסר ספק, בתקופת טרום דולפין, אני שילמתי על עצמי.
ס ו ס פ ר א

מבחן אחד פשוט יכול לפתור את זה

ס ו ס פ ר א • 19 במרץ 2007
הנתינה צריכה לבוא מתוך האדם שנותן.

זהו, בזאת סיימנו.
Lin l
Lin l • 19 במרץ 2007
[quote]כי "בעידן המודרני" עדיין גברים מרוויחים 30% יותר מאישה על אותה העבודה בדיוק.

זה נכון.

בלי קשר לניצול של נשלטים באתר.

בישראל שנת 2007, נשים עדיין מרוויחות פחות מגברים.
עד כאן שיוויון.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 19 במרץ 2007
ציטוט: כי "בעידן המודרני" עדיין גברים מרוויחים 30% יותר מאישה על אותה העבודה בדיוק.

אתעלם רגע מן העובדה שאין זה מדויק כלל וכלל... האם לא יהיה זה צודק להתייחס לכל מקרה לגופו? הרי בהחלט אפשרי מצב בו האשה תרוויח יותר מהגבר במערכת-יחסים כלשהי. האם גם אז הגבר צריך לשלם?
actimel

טוב אז אחרי קריאת תחילת השרשור (מי באמת קרא את כולו :))

actimel • 19 במרץ 2007
אני חייב להגיד ל god is a female אם יש רשימה שחורה אני באמת רוצה להיות בה ...
כי האמת היא שיש פה הרבה מלכות שראויות להערכה על היחס שלהן (גם אם זה התשובה שלהן זה לא הן עדיין עושות את זה עם כבוד לפנייה ולאדם שפונה אליהן..)
מצד שני ישנן מלכות (כמוך..) שפשוט חושבות שהכל מגיע ומותר להן להגיד הכל.....
אני מאוד מקווה שכל מי שפה ראה את מה שכתבת כי בגלל נשים כמוך היחס (שוב אני לא מכליל יש כמה וכמה מלכות שיוצאות מן הכלל) שמקבלים ה"עבדים" הוא מחפיר.
את מוזמנת לקרוא לזה חוסר אינטילגנציה או קמצנות או אפילו "אנשים מכוערים" שצפים פה...
אני מבטיח לך מבחינת אינטילגנציה 90% מהאנשים פה לא רואים אותך אם כתבת שטויות כאלה שפשוט משקפות את התפיסת עולם הדבילית שלך (שאני מקווה שאנשים לא משתפים איתך פעולה....כי זה לטעמי האישי לפחות נתפס כמעין ניצול...)
ועוד דבר מבחינת מראה חיצוני שאמרת שכל האנשים שיגיבו פה הם מכוערים....זה פשוט עצוב ועורר רחמים אם את באמת מאמינה לזה......
ואני ממש מסכים עם בלק לוטוס על זה שרשמה שברגע שתכיר את האדם שמולך תפנק אותו הרבה יותר (מכל הבחינות...) אם תחבב אותו ולא כי הוא הכריח אותך (אישית הגעתי רק עד הדף 4 בשרשור כי הוא ממממשששששש ארוך...)
בתודה מראש
אקטימל החיידק הידידותי icon_smile.gif
לודויג ואן
לפני 17 שנים • 20 במרץ 2007

על שני דברים חבל מאד...

לודויג ואן • 20 במרץ 2007
על זה שהשרשור הזה עלה ונוסח כמו שנוסח

ובעיקר על זה שכל-כך הרבה בחורים פה נפלו בפח והגיבו... (טוב נו... כולל אני...)

לא ברור כמה רוע, ציניות, שנאת אדם (לא. אני לא מדבר על שנאת גברים. אני מדבר על שנאת אדם) ומרמור צריך בשביל לכתוב את מה שנכתב בראש השרשור???

250-300 שקל לשעת פסיכולוג, הן סכום לא מבוטל, זה נכון, אבל לפעמים זה ממש ממש מומלץ.
Lilu-FemdoM{Pon}
לפני 17 שנים • 20 במרץ 2007
Lilu-FemdoM{Pon} • 20 במרץ 2007
אמממ...
אני מכירה את הכותבת ומודעת למעלותיה ויכלותיה
זאת דעתה וזכותה המלאה להחזיק בה, לדעתה יסכימו
אלה שדוגלים בחשיבה זאת כמו דוכיפת ו - TCH הנדירים icon_wink.gif

אמנם אישה יקרה זו היא חברתי אך זה לא מחייב אותי להסכים
מה גם שהיא מכירה את דעותיי icon_lol.gif

אני נגד ניצול כספי , אני דוגלת בשיווין זכויות , ואיני יכולה לדרוש
שגבר ישלם עלי כי בכך אני מסכימה לדרכי העולם הישנות ,
לזמנים בהם האישה נחשבה לנחותה , קטנה ונזקקת.
אני לא מוכנה לתת לחשיבה הזאת לגיטימציה.
אם אנחנו רוצות שיקבלו אותנו כשוות , זה מתחיל בביטול גינונים
ישנים כאלו , אנחנו עובדות ומתפרנסות בכוחות עצמנו , לוחמות
ונאבקות מספיק קשה כדי לקבל הכרה , נשים רבות בהסטוריה
לחמו על הזכות שלנו לבחור, להבחר וכו' שהלך חשיבה של "הגבר צריך לשלם"
רק מחזיר אותנו אחורה ומעלה על פני השובינסטים חיוך של נצחון.

גבר לא חייב כלום ואישה לא חייבת כלום , לא צריכים להיות כללים מיוחדים לדייטים
שאם אתה גבר אתה צריך לעשות כך וכך ואם את אישה תעשי כך וכך ,
זה שגוי ,
זה מה שמכלתחילה גרם להתפתחות של חשיבה שוביניסטית , הבדלה מגדרית,
אין דבר כזה - תכונות של גבר
או
תכונות של אישה

זה בולשיט

כל תכונה שראיתי אצל גבר יש אצל נשים
ולהיפך.

כשאומרים - היא מתנהגת כמו גבר

אני תוהה...
כמה מטומטם המשפט הזה , וכמה שהוא מראה ...שיש עוד הרבה
עבודה לפנינו בשינוי החשיבה ישנה, המבדילה בין מגדרים.

אין מין שולט , הדעות על כך חלוקות משחר ההסטוריה
לא צריך להיות מין שולט , אין לנו עוד מגדר, יש רק גבר ואישה
ואנחנו צריכים לחיות יחד , בלי מלחמת מינים אינסופית, זה
לא תורם כלום.

BE GOOD