ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ או לא? תאור מ ynet

כרמן
לפני 17 שנים • 26 במרץ 2007

בדס"מ או לא? תאור מ ynet

כרמן • 26 במרץ 2007
במשטרת מרחב ירקון בודקים בימים האחרונים תלונה של שתי נשים נגד אדם מוּכּר מתחום המודעות העצמית וסדנאות האהבה, שלפיה התעלל בהן מינית, פיזית ונפשית בסדנה שלו שבה השתתפו. בפרקליטות מחוז תל-אביב החליטו בינתיים שאין מדובר בעבירות פליליות.

לטענת אחת מהמתלוננות, במשך שלוש שנים השתתפה בסדנה ונוצרה מערכת יחסים שבה המאמן, בן 57, השתלט על נפשה והתעלל בה מינית מדי יום. עוד סיפרה בחקירתה כי הגיעה למצבים קשים שבהם אכלה את צואתו ושתתה את נוזלי גופו של המאמן מרצונה הטוב. המתלוננת סיפרה כי בשלב מסוים המאמן השתלט על נפשה עד כדי כך שעברה לגור לידו כדי להיות קרובה אליו כל הזמן.

המתלוננת השנייה סיפרה לחוקרים כי היא סובלת מהפרעות מיניות ולכן החליטה להגיע לסדנה בעקבות המלצות שקיבלה מחברים. לטענתה, מנחה הסדנה אמר לה שעל מנת להשתחרר היא צריכה לרקוד כשתחתוני חוטיני לגופהּ ולהדגים תנוחות מיניות מול שבעה גברים, ולאחר מכן לבחור גבר מתוך השבעה ולהדגים עמו את הדברים שעשתה. בתלונתה במשטרה סיפרה כי רק כעת הבינה שהדברים אשר עשו לה בסדנה הינם מעשים פליליים, וכי אסור היה לעשות לה את זה.

הקישור בynet
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3381199,00.html

שאלות:
1. האם מדובר ביחסי שליטה ובדס"מ?
2. בהנחה שהבחורות הסכימו בהתחלה האם אלה יחסי בדס"מ או לא?
3. אם הפרקליטות תסגור את התיקים האם זו החלטה נכונה?
4. האם סגירת תיקים כאלו מצביעה על יחס ליברלי לקהילה או להיפך?
Bent

לא

Bent • 26 במרץ 2007
אין קשר ורצוי שלא יהיה.

אישית הייתי נועל את השרשור הזה.
Margarita(נשלטת)​(לא בעסק)

:idea:

שאלות:
1. האם מדובר ביחסי שליטה ובדס"מ? לא. לא רק אנחנו אוכלים חרא.

2. בהנחה שהבחורות הסכימו בהתחלה האם אלה יחסי בדס"מ או לא? ברור שהן הסכימו - בכל זאת, לא בדס"מ. לא הכל זה בדסמ..

3. אם הפרקליטות תסגור את התיקים האם זו החלטה נכונה? - כן. אנשים שהחליטו-הסכימו-עשו ואז התחרטו.. לא צריכה לעמוד להם עילת תביעה. אם ההסכמה, כמובן, הייתה אכן הסכמה חופשית ומרצון.

4. האם סגירת תיקים כאלו מצביעה על יחס ליברלי לקהילה או להיפך? מה את חושבת? לא קשור לקהילה!! זה אפילו לא יהווה תקדים.. כי אם משהו כזה יקרה אבל בנוסף יהיה מעורב איזה גאג - הפרקליטות תמיד תוכל לאבחן ולהגיד שהפעם זה שונה.

icon_idea.gif
כרמן
כרמן • 26 במרץ 2007
אתם מדברים על הכותרת ומתעלמים מכל התאור: "המתלוננת סיפרה כי בשלב מסוים המאמן השתלט על נפשה עד כדי כך שעברה לגור לידו כדי להיות קרובה אליו כל הזמן."
המתלוננת השניה צייתה להוראות שלו לרקוד בחוטיני מול גברים זרים ולהתמסר להם.

לפי התאורים היו זמנים שבהן שתי המתלוננות הסכימו לכל הבקשות של המאמן.
לפי מה החלטתם שלא מדובר ביחסי שליטה?

אנשים תמיד נשפטים בנפרד ולא כחלק מ"הקהילה" אבל אם החליטו שהמקרה הוא עניינם של אותן נשים וזו הבעיה האישית שלהן אם הן הסכימו לדרישותיו סגירת התיקים יכולה להצביע על יחס ליברלי להתנהגות בדסמית.

מעניין אותי איך החלטתם בודאות שזה אינו בדס"מ.
פייה{O}
פייה{O} • 26 במרץ 2007
כרמן כתב/ה:

מדובר באדם שניצל יחסי מטפל-מטופלת.

איך זה קשור ליחסי בדסמ?
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 26 במרץ 2007
פייה כתב/ה:
כרמן כתב/ה:

איך זה קשור ליחסי בדסמ?

לא רק שזה לא קשור לבדס"מ, זו עבירה!
ניצול יחסי מטפל-מטופל כדי ליצור תלות המטופל/ת במטפל, ולנצל תלות זו להטבות מיניות, עד כמה שזכור לי - זה עונה על אחת ההגדרות לתקיפה מינית.
(ולמי שרוצה לחפש במדויק -באחד השרשורים שדנו במאסטר אור, דנו בפירוט בסוגיה זו וציטטו את החוק)
כרמן
כרמן • 26 במרץ 2007
ים_yam כתב/ה:
פייה כתב/ה:
כרמן כתב/ה:

איך זה קשור ליחסי בדסמ?

לא רק שזה לא קשור לבדס"מ, זו עבירה!
ניצול יחסי מטפל-מטופל כדי ליצור תלות המטופל/ת במטפל, ולנצל תלות זו להטבות מיניות, עד כמה שזכור לי - זה עונה על אחת ההגדרות לתקיפה מינית.
(ולמי שרוצה לחפש במדויק -באחד השרשורים שדנו במאסטר אור, דנו בפירוט בסוגיה זו וציטטו את החוק)

תודה פייה וים.
הבעיה שלי היא בגלל שהוא לא מוגדר בחוק כמטפל אבל הנשים התיחסו אליו כמטפל.
לפי הכתבה בהתחלה רצו לסגור את התיקים ורק אח"כ המשיכו לחקור.

נזכרתי במאסטר אור וגם בפרופילים שמציגים את עצמם כמדריכים וכאלה שעושים cauching.
בכל מקרה כזה לדעתכן אסור לגלוש ליחסי בדסמ?
מספיק שהאחד יציג את עצמו כמורה או מדריך ותהיה סביבו קבוצה כדי שנאמר שאלה יחסי תלות וניצול של יחסי מטופל ומטפל?
אכילת הצרכים נראתה לי מוגזמת אבל ריקוד בחוטיני מול גברים וקיום יחסים איתם לפי הוראת השולט הזכירו לי סיפורים שקראתי כאן.
הבחורה שעברה דירה כדי לגור ליד המדריך וצייתה לכל דבר שאמר גם הזכירו לי יחסי שליטה.
אתן טוענות שבמצב כזה אלו אינם יחסי בדסמ ולא יכלה להיות הסכמה אמיתית.
הבנתי נכון את דעתכן?
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 26 במרץ 2007
הבנת אותי נכון.
אותן בנות הגיעו לסדנאות טיפוליות כדי לפתור בעיות כלשהן שסבלו מהן.
הן לא נכנסו לכלוב או לאתר בדס"מ אחר כדי לחפש יחסי שליטה, לא הגיעו לדאנג'ן או ל NO LIMIT
הן שמעו בעצת חברים והגיעו לסדנאות טיפוליות!
אותו מטפל ניצל בצורה מחפירה את האמון שנתנו בו ואת מצבן המעורער של הנשים שהגיעו אליו וגרם להן לעשות מעשים שבמצב בריא יתכן שלא היו מגיעות לעשות.

השילוש הקדוש של הבדס"מ - שפוי, בטוח ובהסכמה לא מתקיים כאן!
אותן נשים אולי ביצעו את המעשים בהסכמה, אך עובדת היותן במסגרת טיפולית, גם אם זו מסגרת טיפולית אלטרנטיבית, כבר מעידה שהן לא היו במצב של 100% שפיות ובמצב נפשי בריא כדי לקבל החלטות אלו. עצם היותן במצב מעורער משליך גם על ה"בטוח" שכן מעשים שכאלו בנפש מעורערת מלכתחילה - הסיכון ליצור טראומות נוספות קיים!