שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה להיות אל טבעי?

לא סתם עוד עבד
לפני 17 שנים • 22 באפר׳ 2007
לא סתם עוד עבד • 22 באפר׳ 2007
Uranus כתב/ה:
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
הוא - נאה דרשת.

לסע"ע - התואיל לפרט ?

ביקשת כ"כ יפה, איך אוכל לסרב?

אני כנראה גבר חסר חיים בגיל העמידה, מאחר ואני באמת ובתמים מאמין שניתן לקיים קשר זוגי חזק ויציב, ויחד עם זאת לגוון מדי פעם את חיי המין המונוגמיים עם קצת פוליגמיה. זה לא פשוט, צריכים להתקיים תנאים מסויימים, זה לא מתאים לכל אחד ולא יכול לקרות עם כל אחת, אבל זה אפשרי. לי היה העונג להיות בזוגיות כזאת שנה וחצי - זוגיות שהסתיימה מסיבות אחרות, שלא קשורות לתחום הזה.

אני כנראה גבר חסר חיים בגיל העמידה, גם כי אני באמת ובתמים מאמין, שבני האדם, כשאר החיות בטבע, לא נולדו עם המונוגמיה טבועה עמוק ב-DNA שלהם. אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שזה הטבע האנושי להכיר מישהי בגיל 25, ובמשך ה-50 שנים הבאות לקיים יחסי מין רק איתה. המונוגמיה ומוסד הנישואין איתה נולדו כצורך חברתי, הישרדותי אפילו, והחברות במקרה הזה הפך לכ"כ חזק ועמוק, עד שהוא הצליח לטשטש אצל רוב האנשים את הגבול בין טבע אנושי לצורך חברתי. רוב האנשים באמת מאמינים שהמונוגמיה טבועה בהם, ולך תתווכח עם אמונה...

כמו שאמרתי, זה ממש לא פשוט ליישם זוגיות טובה ויציבה, שמאפשרת גם קיום יחסי מין עם אחרים, וזה לא משהו שמתאים לכולם. אני יכול רק לשתף מניסיוני מהם התנאים שיכולים לשפר משמעותית את הסיכויים להצלחה של קשר כזה:
1. שני בני הזוג צריכים להיות מאוד ליברלים ופתוחים - גם מינית וגם מחשבתית.
2. הדדיות - מה שמותר לי מותר גם לך, ומה שאסור לי אסור גם לך.
3. אמון ואמינות - אין דבר כזה להסתיר או לעשות משהו מאחורי הגב. בת הזוג שותפה לכל הסודות, לכל הפנטזיות ולכל החוויות. מתמודדים ביחד עם הקשיים בהתחלה, עם הפחדים, עם הקנאה והרכושנות שהחברה הנחילה לנו בירושה.
4. סטוצים ולא רומנים - מקיימים יחסי מין רק עם זרים, לא עם חברים, לא עם אנשים שמכירים. לא מתחברים, לא מפתחים קשר, לא נפגשים יותר מפעם-פעמיים. סיפוק מיני רגעי חסר משמעות ונטול רגשות. בדרך כלל בקטע הזה אני שומע את המשפט: "אהה! אבל איך אפשר לדעת מתי סטוץ יהפוך לרומן? זה פותח פתח להתאהבות במישהו אחר". ולזה אני עונה: וואלה? וכמה בני זוג "מונוגמיים" אתם ואני מכירים, שבוגדים בבני הזוג, ומחזיקים פילגש או מאהב מהצד? אם הזוגיות רקובה, אם אין כבר כבוד הדדי ואהבה, אם אין תשוקה, אם אין שיתוף ואמון, מה תעזור ה"מונוגמיה" שקיימת על הנייר? יש כ"כ הרבה צביעות בחברה. כל בן אדם שני בוגד בזמן כזה או אחר, במידה כזאת או אחרת, אבל החברה מעדיפה להפנות את גבה לתופעה, ולהעמיד פנים שהמונוגמיה עדיין שולטת ביד רמה. והיא לא.

את כל זה לא היה לי כח לכתוב, ולכן הסתפקתי בלכתוב: "הוא - נאה דרשת". אבל ביקשת כ"כ יפה...
שכינה.
שכינה. • 22 באפר׳ 2007
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
הוא - נאה דרשת.

לסע"ע - התואיל לפרט ?

אני כנראה גבר חסר חיים בגיל העמידה, מאחר ואני באמת ובתמים מאמין שניתן לקיים קשר זוגי חזק ויציב, ויחד עם זאת לגוון מדי פעם את חיי המין המונוגמיים עם קצת פוליגמיה. זה לא פשוט, צריכים להתקיים תנאים מסויימים, זה לא מתאים לכל אחד ולא יכול לקרות עם כל אחת, אבל זה אפשרי. לי היה העונג להיות בזוגיות כזאת שנה וחצי - זוגיות שהסתיימה מסיבות אחרות, שלא קשורות לתחום הזה.

אני כנראה גבר חסר חיים בגיל העמידה, גם כי אני באמת ובתמים מאמין, שבני האדם, כשאר החיות בטבע, לא נולדו עם המונוגמיה טבועה עמוק ב-DNA שלהם. אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שזה הטבע האנושי להכיר מישהי בגיל 25, ובמשך ה-50 שנים הבאות לקיים יחסי מין רק איתה. המונוגמיה ומוסד הנישואין איתה נולדו כצורך חברתי, הישרדותי אפילו, והחברות במקרה הזה הפך לכ"כ חזק ועמוק, עד שהוא הצליח לטשטש אצל רוב האנשים את הגבול בין טבע אנושי לצורך חברתי. רוב האנשים באמת מאמינים שהמונוגמיה טבועה בהם, ולך תתווכח עם אמונה...

כמו שאמרתי, זה ממש לא פשוט ליישם זוגיות טובה ויציבה, שמאפשרת גם קיום יחסי מין עם אחרים, וזה לא משהו שמתאים לכולם. אני יכול רק לשתף מניסיוני מהם התנאים שיכולים לשפר משמעותית את הסיכויים להצלחה של קשר כזה:
1. שני בני הזוג צריכים להיות מאוד ליברלים ופתוחים - גם מינית וגם מחשבתית.
2. הדדיות - מה שמותר לי מותר גם לך, ומה שאסור לי אסור גם לך.
3. אמון ואמינות - אין דבר כזה להסתיר או לעשות משהו מאחורי הגב. בת הזוג שותפה לכל הסודות, לכל הפנטזיות ולכל החוויות. מתמודדים ביחד עם הקשיים בהתחלה, עם הפחדים, עם הקנאה והרכושנות שהחברה הנחילה לנו בירושה.
4. סטוצים ולא רומנים - מקיימים יחסי מין רק עם זרים, לא עם חברים, לא עם אנשים שמכירים. לא מתחברים, לא מפתחים קשר, לא נפגשים יותר מפעם-פעמיים. סיפוק מיני רגעי חסר משמעות ונטול רגשות. בדרך כלל בקטע הזה אני שומע את המשפט: "אהה! אבל איך אפשר לדעת מתי סטוץ יהפוך לרומן? זה פותח פתח להתאהבות במישהו אחר". ולזה אני עונה: וואלה? וכמה בני זוג "מונוגמיים" אתם ואני מכירים, שבוגדים בבני הזוג, ומחזיקים פילגש או מאהב מהצד? אם הזוגיות רקובה, אם אין כבר כבוד הדדי ואהבה, אם אין תשוקה, אם אין שיתוף ואמון, מה תעזור ה"מונוגמיה" שקיימת על הנייר? יש כ"כ הרבה צביעות בחברה. כל בן אדם שני בוגד בזמן כזה או אחר, במידה כזאת או אחרת, אבל החברה מעדיפה להפנות את גבה לתופעה, ולהעמיד פנים שהמונוגמיה עדיין שולטת ביד רמה. והיא לא.

את כל זה לא היה לי כח לכתוב, ולכן הסתפקתי בלכתוב: "הוא - נאה דרשת". אבל ביקשת כ"כ יפה...

רק קשר כזה הוא קשר אמיתי שמוביל להפרייה ולהתפתחות הדדית
אחרי שנים (לא מעטות) בזוגיות כזאת עם בעלי המלך
אוכל להמליץ לכולם על קשר מסוג זה
קשר נפלא, חזק, פורה, אמין, ומשוחרר.
כמו שכבר נאמר לא על הכתובה לבדה יצמח קשר אמיתי.
Uranus
Uranus • 22 באפר׳ 2007
חשבתי לפרסם תגובה שעוסקת בסיבות של בן אדם להרגיש שהוא חייב גיוון וכו', אבל ירדתי מהעץ שלי ואני לא אבקר, אחנך או אמכור מנטרות לאף אחד כי זה פשוט לא מקומי ולא נתבקשתי להאיר את עיניו של אף אחד....

אז בסדר, אין לי בעיה עם בחירה של סגנון חיים כזה יהיו סיבותיו אשר יהיו (וגם אם היתה לי בעיה אז כוס אמא שלי כמובן כי שוב, מי אני בכלל...)
מי שבוחר בסגנון חיים כזה והוא מספיק כנה כדי לומר בקול רם: "אני חרמן שאוהב לגוון בכוס" והיא מודה שהיא נימפומנית שאוהבת לגוון בזין, או כול הצירופים האפשריים האחרים - סבבה. וגם מי שבוחר להיות כנה עם בן זוגו עם תכונות אלו מתוך כוונה לשמר את הקשר הזוגי, ולממש אותם כדי לא להיות מבואס בקשר... אז אני אומר נו מילא, אבל סבבה.

רק שלא ימכור אף אחד את הסיפור הזה שהוא עושה את זה כי ככה זה בטבע... כי זה קשקוש.
ושלא ימכור לי או לבחורות שזו הדרך שלו ושלהן להתמרד בממסד, דת, או מה שלא יהיה כי גם זה... קשקוש.
הוא​(שולט)

מבלי לפגוע חס

הוא​(שולט) • 22 באפר׳ 2007
צריך קצת פזמ בחיים ובחיי זוגיות בפרט כדי לומר חד משמעית קשקוש
אולי בגיל העמידה תראה דברים אחרת עם חיים מלאיםicon_smile.gif
Uranus
Uranus • 22 באפר׳ 2007
אבל זה בדיוק העניין.

אתה רק מחזק את הטענה שזה לא קשור לטבע אלא
לניסיון כלשהו בחיים, בזוגיות או איפה שלא יהיה.
הוא​(שולט)

טבעי

הוא​(שולט) • 22 באפר׳ 2007
לא במישור הזואולוגי ביולוגי לא שידוע לי, אבל התנהגותית כן אני מאמין שטיבעי שאיש אינו
יכול ל"אכול" אותו מין עם אותו פרטנר לאורך זמן. אנו עושים זאת מנורמות שהושרשו על ידי צוים דתיים (ניאוף) והיסטוריים (התקופה הויקטוריאנית)

אחרי שניתרו מעל משוכת הנורמטיביות והשמרנות ,כבר מספר שנים, קהילות שלמות בחוף המערבי וקנדה ואולי עוד, בגילאים שונים, חוצי תרבות ומיגדר מקיימים חיים מלאים עם יותר מפרטנר אחד כשכולם מכירים ויודעים על כולם וכולם "מצליחים" לאהוב את כולם ברמה כזו או אחרת . הם מקיימים קשרים רגשיים משמעותיים גם מעבר למין עם חמש שלוש וארבע פרטנרים . אנו כאנשים מורכבים זקוקים כנראה (טיבעית) למגוון גרויים ולמגוון שותפים כשכל אחד מספק צרכים שונים לאורך זמן.
מאלפת בשוט ומבט​(שולטת)

Re: זה קצת יותר מרכב

הוא כתב/ה:
מסוואנות וקופים

אם שותף לקשר יתיחס לשותפתו כמכונית אז יש מקום לקינאה
כשיתיחס אליה כאדם עם מגוון צרכים ובינהם מיניים שונים
יש מקום לאפשר אותם לכל אחד ובתנאי שיש בטחון באהבה ובקשר

יש משקל רב לאורך תקופת הקשר כי בטווח הזמן מהות הקשר משתנה
השותפים משתנים הצרכים הנסיבות המשברים
זה מסביר למה כל הרשת עמוסה באנשים שמנסים לספק לעצמם בחשאי מנת ציפס אקראית
אחרי 20 שנות אורז ( זה הופנם מסיבות דתיות ) .

כי בעצם מין הוא צורך בסיסי כמו שתיה ואוכל.

נאה דורש.
נאה מפרש.

Q
נוריתE
לפני 17 שנים • 23 באפר׳ 2007
נוריתE • 23 באפר׳ 2007
[quote="לא סתם עוד עבד"]
Uranus כתב/ה:
לא סתם עוד עבד כתב/ה:
הוא - נאה דרשת.

לסע"ע - התואיל לפרט ?

.............
quote]
חבל היה לי להעתיק את כל הפרשת שבוע שלך איש

קודם כל
אף אחד לא מכריח אף אחד להתחתן
לא כיום, זה אחד
שתיים
מעולם חוצ מאשר אצל הדתיים באמת בכל מקום
גם לא מכריחים אף אחד להשאר נשוי אחרי שהוא התחתן.

גבר יכול לעשות ילדים מחוצ לנישואים ,או להתגרש אחרי שהעביר את הגנים שלו
(ובתקווה , להיות גם מספיק אחראי כדי לפרנס אותם).

כדי לזיין לא צריך להתחתן, זה נכון

אבל אם כבר, גבר מתחתן , הוא צריך להיות מספיק ישר עם עצמו ועם זוגתו
כדי להשאר נאמן
או מספיק ישר כדי להתגרש אם בא לו לבלות את חייו בזיונים שלא עם החוקית שלו.
ו"להצדיק" את ה"טבע" שלו.
(כמו שכמה זכרי על, במרכאות, מאמינים שלזה הם נועדו)

הבעיה עם גברים בכללי
היא
שאתם מחזיקים מוסר כפול לנוחיותכם אתם בלבד
ומצדיקים את זה כמו הנ''ל שכאן.

וסתם ,אם עוד לא כתבו את זה כאן
כשדיברו על הזכרים המתפרפרים בטבע
ישנם גם זכרים מונוגמיים שם
כמו אצל הזאבים והחסידות והפינגוונים ולא קשה לשלוף עוד דוגמאות כאלו.
לא סתם עוד עבד
לא סתם עוד עבד • 23 באפר׳ 2007
ליילה (בשבילי תמיד תישארי ליילה), מי אמר שהדרך היחידה להישאר נאמן בזוגיות היא להיות מונוגמי ולקיים יחסי מין רק עם בת הזוג, או לחילופין לפרק את החבילה ולסיים את הזוגיות? כפי שאני רואה את זה, כששני בני הזוג מחליטים בהסכמה שהם יכולים לקיים יחסים עם אחרים, בתנאים כאלה או אחרים שהם קובעים ביניהם, והכל נעשה בגלוי ותוך שיתוף, הנאמנות נשארת. אולי לא במובנה הקונבנציונלי, אבל היא קיימת.

הוא דיבר על קיום מערכות יחסים של ממש עם כמה נשים במקביל. אני לא שולל את זה ומניח שגם זה אפשרי, אבל אני לא רואה את עצמי חי בצורת חיים כזאת. מספיק קשה ומתיש עבורי לנהל מערכת יחסים טובה אחת. לי מתאים יותר שתהיה לי רק מישהי אחת שאותה אני אוהב, שרק אליה אני רוצה לחזור בלילה ורק איתה אני רוצה לחיות, עם אפשרות ל"טיסות גיחה" מדי פעם לצורכי ריגוש וגיוון.

וליילה, גם המוסר הכפול שדיברת עליו לא רלוונטי מבחינתי, שכן הדגשתי שמבחינתי ההדדיות היא תנאי הכרחי להצלחת העניין. אני לא מבקש לעצמי זכויות שלא מוענקות גם לבת זוגי. אין ספק, הפעם הראשונה שבה הבחורה שאהבתי שכבה עם מישהו אחר וסיפרה לי לאחר מכן חוויות על כך הייתה קשה עבורי. היה שם פרץ מוזר של קנאה מעורבבת עם תאווה. סלידה מצד אחד וגירוי מצד שני. אני מודה שיש בי מוטיבים קוקולדים. עם הזמן אתה לומד לרסן את הקנאה ולהיוותר עם התאווה ועם הגירוי.

ושוב - זה לא משהו שמתאים לכל אחד. זה אפילו לא משהו שמתאים לרוב האנשים. יש הרבה שלא רוצים לחיות כך, אחרים אולי רוצים אבל לא יכולים. מה שמפריע לי, ולא בפעם הראשונה, זה השיפוטיות. זה שזה לא מתאים לכם לא אומר שזה לא אפשרי או שזה לא מוסרי.
נוריתE
נוריתE • 23 באפר׳ 2007
לסעע..
כמה גברים מספרים לאישתם החוקית על כל מה שהולך אצלהם מהצד
ומקבלים את בירכתה?
צריך לעשות סטטיסטיקה.

ולמרות הנימה הארכאית
כן, זה לא מוסרי להתחייב לאישה אחת ואז
אחרי כמה זמן
כי נוח לך ואתה "צריך" או שזה ה"טבע שלך"
ללכת לאחרות בעוד היא מחכה בלי לדעת בבית

כל הכבוד לאותם זוגות חופשיים מהסכמה הדדית לשני הצדדים
אבל אצלי זה, לא נחשב לזוגיות
מי שלא יכול/"מסוגל", להסתפק בבת זוג אחת
שלא יהיה צבוע.(כנ''ל נשים)
גם כל הקטע הזה של "נישואים פתוחים".

לפחות ישנם כאלו שישרים עם עצמם ועם החברה
במקומות בהם נהוגה פוליגמיה.עם זה דווקא
אין לי בעיה-פוליגמיה וביגמיה.כי הנשים יודעות בדיוק
למה הן ניכנסו מה קורה ומה הן מקבלות או שלא.

מבחינתי, זה מוסר כפול(שמיועד הומצא ונימצא, לרוב אצל גברים
להחזיק אישה ומישפחה)
וללכת מהצד בשקט.
(וגם להחזיק בעל ומשפחה)
למה? תסתכל עמוק רחוק להסטוריה ותבדוק מתי התחילה הזנות ומי הלכו לזונות-
גברים נשואים...