סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה מלמטה- "ה- קללה הגדולה"

huan
לפני 17 שנים • 25 באפר׳ 2007
huan • 25 באפר׳ 2007
איימי תעשי טובה ותגדירי מה זה "שליטה מלמטה" בלי הגדרה ברורה וחד משמעית כל תגובה תהיה לא רלוונטית מפני שאנשים ידברו על מה זה שליטה מלמטה לדעתם מה שיכול לא להיות תואם להגדרה שלך ולהגדרות של כל אחד מהאנשים האחרים.

על כל מקרה שליטה מלמטה זה פשוט דבר נהדר לפי דעתי, אחרי הכל מי לא אוהב עוגת שזיפים (וזו רק דוגמא)
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
חואן, אני לא יכולה להגדיר "שליטה מלמטה", כי לדעתי היא לא קיימת. היא המצאה של דומים חלשים. icon_biggrin.gif
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
Aimee כתב/ה:
חואן, אני לא יכולה להגדיר "שליטה מלמטה", כי לדעתי היא לא קיימת. היא המצאה של דומים חלשים. icon_biggrin.gif

פה אני לא מסכים איתך בטח שזה יתכן,אתה יכול להורות לה איך להשפיל כמה זמן ואיך אני רוצה את זה.
huan
huan • 25 באפר׳ 2007
בשביל שמשהו אל יתקיים את צריכה לדעת מה זה. על כל מקהר את יכולה לנסח את זה כ"אנשים חושבים ששליטה מלמטה זה איקס ואני חושבת שזו בכלל לא שליטה מלמטה וששליטה מלמטה בכלל לא קיימת.
huan
huan • 25 באפר׳ 2007
אמוץ אי אפשר להגיד מסכים או לא מסכים עם משהו שהאו בכלל לא מוגדר.
איימי יכולה להגיד ש"אתה יכול להורות לה איך להשפיל כמה זמן ואיך אני רוצה את זה." זה בכלל לא ההגדרה שלה לשליטה מלמטה אלה ככה היא מגדירה מלפפון ואז אתה בעצם מסכים איתה שקיים "מלפפון" אבל לא אמרת דבר על שליטה מלמטה
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
huan כתב/ה:
בשביל שמשהו אל יתקיים את צריכה לדעת מה זה. על כל מקהר את יכולה לנסח את זה כ"אנשים חושבים ששליטה מלמטה זה איקס ואני חושבת שזו בכלל לא שליטה מלמטה וששליטה מלמטה בכלל לא קיימת.

אמרתי לך לאחרונה שאני אוהבת אותך? icon_cool.gif

אני לא יודעת מה אנשים חושבים. אני רק יודעת שזה נזרק לכל עבר כסוג של קללה לנשלטות. אז אני עדיין סבורה שלא ניתן לשלוט מלמטה במי שמחליט שהוא השולט. ניתן רק לנסות. לניסיונות השליטה מלמטה יכולים להיות כמה מאפיינים- אחד מהם או כולם:

1. צורך להיות מוכנעת. מאבק בטרם כניעה.

2. אני בודקת את הגבר שמולי כל הזמן, את חוזקו, וגם עד כמה הוא מתאים לי. אחד מהמדדים הוא היחס שלו לבדיקות ומבחנים.

3. לאף אחת לא קל לוותר על שליטה, בייחוד כשחילופי הכוחות זולגים אל מחוץ לחדר המיטות.

גברים שזורקים "שולטת מלמטה" כקללה, בדרך כלל מחפשים מישהי שמחפשת להכנע לכל אחד, ללא קשר לאיכותו ולחוזקו כדום. הם אומרים שאנחנו לא נשלטות אמיתיות. לא כנועות מספיק. ואני אומרת- אולי אנחנו פחות פרייריות ועיוורות. יותר קשות להשגה. הם אומרים שאנחנו "משחקות משחקים". אבל מה כל הבדס"מ אם לא משחק?
לאמיתו של דבר, הם פשוט לא אוהבים להתאמץ. לאמיתו של דבר, הם פוחדים שלא יעמדו במבחנים. הם חסרי ביטחון עצמי, ובמקום להודות בזה, מטילים את האשמה על הנשלטת- היא זו שלא בסדר. אם הייתה כנועה מספיק, כבר הייתה סוגדת ומתמסרת. היא הרי רוצה לסגוד ולהתמסר, אז מה זה משנה למי???

אלו ש "נופלות, סוגדות ומצייתות"- נראות בעיני כזולות. הן מאוהבות יותר ברעיון ההתמסרות, מאשר ממש מתמסרות לדום ספציפי. אני לא מעריצה בקלות, אבל אם אני מעריצה ומתמסרת- אני עושה זאת באמת, ולאחר בדיקות רבות. עבורי שליטה היא יותר משעשוע מיטה, ולכן אני גם נזהרת יותר.
huan
huan • 25 באפר׳ 2007
בקיצור את מגדירה את זה כ"חוסר רצון להיכנע אוטומטית וגם ועריכת בדיקות ומבחנים בכדי לבדוק את טיב שליטתו של השולט גם אחרי ה"כניעה".

סבבה...אני חושב ששליטה מלמטה קיימת. אני ממש לא חושב ששליטה מלמטה זה רע.
ובקשר לשימוש במושג כקללה (עם זו אכן השליטה מלמטה שאליה הם מתכוונים) לא שונה בהרבה מקללות מכוערות, ניבזיות ופוגעות כמו "חנון" (כאשר מתכוונים למישהו חכם שבמקום לראות כדורגל וללכת מכות מעדיך לקרוא ספר) או "לסבית" (כאשר מתכוונים למישהי שלומדת משפטים ולא איפור או עיצוב שיער).

חוץ מזה כםי שאת רואה יש גם נשים הסולדות מזה והרואות בזה תכונה מגונה (עייני בתגובה של גודיס, למרות שאינני בטוח לגבי ההגדרה שלה למושג)
Agni​(מתחלף)
לפני 17 שנים • 26 באפר׳ 2007

Re: סליחה בקשה

Agni​(מתחלף) • 26 באפר׳ 2007
פרלין כתב/ה:
שוגי,

אפשר לקנות את הכינוי שלך?

אוי יו יוי... מה שהייתי עושה לך.

icon_lol.gif
}{

מממממ.....חולה על פרלינים.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 26 באפר׳ 2007
איימי,

אני אתייחס לסעיף מספר 2 שהעלית כי הוא נראה לי קצת בעייתי.

אולי לא הבנתי אותך נכון
אבל אם כן הבנתי...

השאלה שלי היא למה לבחון
את הדום כל הזמן? מה זה נותן?

בהתחלה כשיש גישוש אני מבין את את הבחינות
ואת ההתרשמות וזה כדי לבדוק התאמה.

ברגע שאת יודעת בודאות שאת רוצה אותו
תפסיקי לבחון אותו. המבחן נגמר והוא עבר בהצלחה.

תהיי בטוחה בבחירה הראשונית שלך
ולכי אחריה עד הסוף. עד שתרגישי שזה נגמר.

אותו הדבר גם כלפי דום שיעמיד במבחנים כל כמה זמן את הנשלטת שלו
הכוונה למבחנים של קשר התאמה "האם היא מתאימה לי?" ולא למבחנים
של בדיקת גבולות בדסמים והנאה הדדית.

לבחון את הצד השני כל כמה זמן ולהעמיד אותו שוב ושוב
בשאלת "האם אתה מתאים לי?" היא מעצבנת ומעיקה,
ומעידה על חוסר אמון.

אם זה בבחירה עצמה של הבוחן
(זה שמעביר את המבחנים לא בטוח בבחירה הראשונית שלו)
או הבעת אי אמון בפרטנר על בסיס קבוע (לא לסמוך עליו).

בטוחני שגם את לא אוהבת כשעושים זאת כלפייך.
מי שבוחר בך צריך להאמין בך ולא לבחון אותך שוב ושוב וושוב.
הוכחת את עצמך בפעם הראשונה וזה מה שצריך לבניית קשר.

המבחנים הם רק בהתחלה.

תאמיני בבחירות שלך ותעשי אותם כרצף אחד מתמשך
ולא קטעים על גבי קטעים שמורכבים ממבחנים, והנבחן
ירגיש כל פעם כאילו הוא מתחיל מהתחלה הכל.

לדעתי זו גישה הרבה יותר טובה.
venus in our blood​(שולטת)

שליטה מלמטה \ בדיקת גבולות

venus in our blood​(שולטת) • 26 באפר׳ 2007
שליטה מלמטה, לעניות דעתי, הינה סוג של בדיקת גבולות.
היא מאפיינת תחילתם של קשרים חדשים . הצורך לגשש, לבדוק את האדם שממול ( השולט ), עד לאיפה מותר וכיו''ב.
לעיתים, כפי שכבר נאמר כאן, היא לא נתפסת נכון.
ולעיתים, הבהרה ברורה וחד- משמעית , בתחילת הקשר, מונעת אותה.או מפחיתה את המינונים.
לנשלטים \ ות , ושוב , - לעניות דעתי בלבד- קיים יחס אמביוולנטי כלפי בדיקת גבולות \ שליטה מלמטה : הם\ ן ישתמשו בה כל זמן שיכלו, ומאידך, הם \ ן לא יעריכו במיוחד את השולט\ ת '' הנכנע\ ת '' לה..