ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הסשנים בהופעה של ונוס בפרווה,נחוץ או לא?

teacher​(שולט)
לפני 17 שנים • 16 במאי 2007

The Itsy Bitsy Spider

teacher​(שולט) • 16 במאי 2007
ציטוט: ''על הקיר טיפס לו עכביש קטן..
טיפטיפות הגשם גירשו אותו מכאן..
שוב זרחה השמש כיסתה את כל הגן..
ועל הקיר טיפס לו עכביש קטן ..''

זה התרגום לשיר הידוע ''איצי ביצי ספיידר''

למה הבאתי אותו כאן?
מה שמיוחד בשיר הזה, לפחות לדברי בובי מק'פרין,
זה שהוא רק חצי השיר בלי הכוריאוגרפיה.
ולשם כך צירפתי גם קישור לקובץ וידאו שמדגים את העניין בצורה מאוד ברורה:
http://www.sqedunk.com/video/Export0001/Upload%20to%20HTTP%20Server/Export00_T1.mov

*הקובץ קצת איטי, אז תנו לו צ'אנס..

teacher
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 16 במאי 2007
אין פה שאלה של מי צודק.
מכיוון שמדובר בהופעה וכל אמן / נגן
רוצה להתבטא כפי שהוא רואה לנכון.

כנען

הגישה שלי היא לתת מוסיקה נטו ולהתעסק בביצוע השירים בצורה
הכי מעניינת שיש סשנים זה דבר יפה לכשעצמו אבל בהופעה חיה
זה מרגיש לי מיותר ואף מתאמץ להיות מיוחד...

ונוס

אני חושב שהקטעים הבדסמים בהופעה בהחלט במקום. אני חושב שהם
תורמים להתלהטות הרוחות, אני חושב שהם יפים בעין, ומחרמנים,
ובעיקר מהווים סוג של מצעד גאווה.

--------------------

אלה דיעות שונות ולא תשכנעו אחד את השני.
ההשקפות שלכם הן פשוט שונות אחת מהשנייה אחרת וכבודם במקומם מונח.
אם אתם רוצים לעבוד ביחד אתם צריכים לגשר על הפערים.

הקהל פחות משחק תפקיד פה.

הדבר הנכון לעשות היה לפני ההופעה לדבר על הדברים
האלה לפני המופע, להגיע לפשרה בעניין.

(למשל כמות הזמן שתוקדש לסשנים במהלך המופע, מספיק זמן כדי שונוס ירגיש
שהוא נותן ביטוי לעצמו ולמה שהוא מרגיש, וכדי שכנען לא ירגיש שזה גורע מהמוזיקה
עצמה. איזה אלמנטים יוכנסו ומתי בדיוק-קטעי מעבר אולי)

התרכזתם בהכנות להופעה, אך הנחתם כל אחד בנפרד,באופן אוטומטי(ושגוי)
שדברים יתרחשו על פי הביטוי האמנותי שלכם.
לא דיברתם כנראה לפני על איך אתם רוצים שזה יראה,
ולכן זה מה שקרה.

הפתעתם ובילבלתם אחד את השני.
וכתוצאה מכך שניכם לא הרגשתם מרוצים.

לפעם הבאה דברו על זה לפני המופע ולא אחר כך.
וככה שניכם תהיו מרוצים.

כי כל מה שכתבתם פה, יכולתם גם להגיד לפני
אחד לשני ואז דברים היו נראים אחרת.

ההופעה הייתה טובה ולראייה היה קהל גם בסוף המופע.
אנשים לא הלכו הביתה כך שבנושא הזה אתם יכולים
להרגיש טוב עם עצמיכם.

יש מה לשפר בדיאלוג ביניכם.
ואני מאמין שתעשו זאת להבא.

פשרה אמנותית.
זו הדרך.

נ.ב
ונוס,
התמונות הן נושא אחר.
עדי זילברברג
עדי זילברברג • 16 במאי 2007
בעבר אנשים לא התחברו והתלהבו בהמוניהם מהסשנים. חלק כן, אני למשל, חשבו שזה מתאים, והתחברו והתלהבו כבר מההופעות הראשונות.
לעומת זה - בהופעות האחרונות, ונדמה לי שבייחוד באחרונה, התמונה שונה - נראה שההתלהבות הייתה גדולה. הסשנים הלהיבו את הקהל. נשאלת השאלה אם הרושם עד כדי כך מוטעה?
מכל מקום - הבחירה היא אמנותית-אישית-לגיטימית-מקובלת-פרובוקטיבית. אז למה כ"כ קשה איתה? האם דעתו של הקהל הוסחה מהמוזיקה? הסשנים הפריעו לו להתרכז? מישו פספס איזו מילה או הרמוניה בגלל שהשוט פגע לו במוח?
הסבר 1 מתבקש הוא שאחרי כל שיא יש שפל - היה שיא של תמיכה והתלהבות ודיבורים על ציפייה לפני ההופעה, ומשו חייב לאזן את זה. ההסבר הנוסף והיותר מצער הוא שאכן יש ארוניות. אנשים לא רוצים שבחוץ ידעו שהם מהקהילה. לא רוצים שידעו על נטיותיהם. לא נוח להם להתמודד עם העולם הצדקן-מטיף-מלגלג-מאיים. אני יכול להבין את זה. אולי הסיבה שלי יותר קל לכתוב כאן עם השם המלא והמפורש שלי היא שאני "לא בעסק". ועדיין אני מהרהר מדי פעם אם זה לא יתנקם בי איכשהו יום 1. ועדיין אני הולך ולא מסתיר את העובדה שאני כותב כאן, שלא לומר מפרסם. ואם כבר - במקום אחר באינטרנט אפשר לקרוא סיפורי זימה סוטים שלי ואפילו לראות תמונות של הז' שלי תחת שמי המפורש. אבל זה אני, וכל 1 והפתיחות וההתרסה שהוא יכול להתגאות בה, והסגירות וההתחבאות שהוא נאלץ להתבאס בה. אבל להתחמק מהכרה שיש ארוניות כאן.... אם מישי שעשתה נפלא על הבמה - ורואים את זה בתמונות, לא רוצה שיהיה לזה זכר והוכחות פומפיות -מה זה עוד יכול להיות? ושוב - אני יכול להבין, ואני לא טוען שזה לא מקובל. רק שזה מצער.
עכשיו - דן כאן הוא הדוגמה ההפוכה - הוא בשלבים מתקדמים מאוד של יציאה מהארון - בערך הכי שאפשר. הוא גם טיפוס פרובוקטיבי ותיאטרלי. אין בכלל ספק שהסשנים משתלבים לו היטב בהופעה, ואם הם גם אפקטיבים על הקהל בצורה (ואני מדגיש) חיובית - וול, על כך שהטיעון שהמוזיקה צריכה להיות נטו כבר חלקנו בכבוד כאן, ותודה לטיצ'ר שהרחיב.
למרות כל האמור לעיל - אף 1 לא אמר ולא יאמר שלשמוע את השירים של דן חייב להיות, ויהיה לעולם ועד מלווה בסשנים. הרי אפילו המופע בפורמט הזה משתנה ומתפתח מהופעה להופעה.

אני גם בעד לסגור את הנושא הזה. השאלה העקרונית כבר מיצתה את עצמה, הארוניות היא נושא שאולי טריגר ואולי לא, אבל פחות רלוונטי, והרגשות והדינימקה...אולי נוסיף שתמיד אמן (או אדם) ירגיש פגוע כשמוטחת לעברו ביקורת. בלי שום קשר לאם הביקורת מוצדקת (או לאם הוא יודע לקבל אותה נכון), או מאילו מניעים גלויים או תת מודעים (לגיטימים או לא) היא נובעת - התחושה שלי היא שסה"כ אנשים יצאו עם הרבה מאוד וייב חיובי מההופעה, על סשניה. בואו ננסה לשמור על זה ככה? נרכב על הגל ולא נטבע?
יהלום
יהלום • 16 במאי 2007
טיצ'ר!!!!

על הכרוב! על הכרוב!!!!!

במחוז ילדותי העכביש טיפס על הכרוב!!!!

לגבי השרשור
מעולם לא הייתי בהופעה של ונוס.
מהכרותי הקלוקלת עם ונוס, הוא טיפוס אקזביציוניסטי להחריד, ואין לי שום ספק שגם ההופעה שלו תהיה כזו. ואם הופעה צריכה להביע משהו, אז היא בהחלט תביע את ונוס על כל האקזביציוניזים שלו. ואין בזה פסול, וגם לא הייתי מצפה למשהו אחר, כי הוא המבצע.
לגבי התמונות
זכותו של המופיע בתמונות להגיד לא. לא רוצה שיפרסמו. וגם זכותו האמיתית להשאר בארון
ז-כ-ו-ת-ו לרצות שף אחד לא ידע על זה. למה? כי זה ארוניסטי? אולי. את מי זה מעניין? זו זכותו.
.

knAAn
knAAn • 16 במאי 2007
אני חושב שאתם לא ממש מתמקדים בשאלה ששאלתי.

אין לי בעיה ונוס ונטיותיו,לא עם סשנים ולא עם אף דבר אחר,אני נהנה לנגן את החומר של ונוס וחושב גם שיש לונוס מה להציע גם כמעבד מוסיקלי וגם כמבצע,מההופעה אני אישית נהנתי ואני גם בטוח שרבים אחרים.

שאלתי הייתה פשוטה,נחוץ או לא נחוץ לצורך ההופעה.......

לאן עפתם? מה נסגר איתכם?
יאללה פנק אותה
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 16 במאי 2007
אני בעד.
זה הקיק.
זה השואו.
זה מעניין.
זה כיף.
זה יוצר חויה בלתי נשכחת
מזעזעת
מרטיטה
זה קשור למילים
זה קשור לשירים
זה רוקרי
זה סטארי
(זה נתן לי חמש דקות של תהילה icon_lol.gif
אבל זה לא העניין)
זה האופי של ונוס
ולא עניין מעושה לשם רייטינג
זה מגניב
זה שונה
זה הולך על הקצה.

אני בעד.

אפילו לא ידעתי למה אני בעד עד עכשיו.
scarlettempress{L}
scarlettempress{L} • 16 במאי 2007
עד היום הייתי ב-2 הופעות של דן. לצערי הצלחתי לראות מעט מאוד מהסשנים בגלל מגבלת הגובה שלי ואי רצון להדחף. די התבאסתי כי אני מאוד בעד סשנים בכלל ובהופעות של דן בפרט - רוב השירים שלו מדברים על בדס"מ וההופעה מרחשת במועדון בדס"מ, מתבקש לא?... גם בלי לראות כל-כך את הסשנים נהניתי מאוד מאוד מההופעה ברמה המוסיקלית לבדה, אבל בעיניי הסשנים מוסיפים.
זו כמובן דעתי האישית, כל אחד וטעמו בעניין הזה.

בתור אחת שגם לה יש נגיעה לאמנות, אני מבינה מאוד לליבו של דן. בימים אלה אני עובדת על פרויקט גמר במסגרת הלימודים, והוא מתעסק לחלוטין בחיי המין שלי. יש שיגידו שזה סתם פרובוקציה ולא יבינו למה אני עושה את זה בכלל. ואני - לראשונה מזה שנים אני מרגישה שאני באמת יוצרת, שאני שלמה עם עצמי, והעצמי הזה הוא חלק *ענק* מהיצירה שלי.

כמובן שאם אתה חלק מההופעה זה די חשוב (אפילו קריטי בעיניי) שיהיה לך נוח עם מה שהולך על הבמה. מכיוון שדן הוא הזמר והוא זה שמחליט מי הוא ומה הוא בתור יוצר, לדעתי כל נגן שלא מסתדר עם תכני ההופעה לא ממש חייב להיות חלק ממנה. אני לא מכירה את כנען, והדבר נאמר באובייקטיביות מוחלטת ובכוונה טובה. נראה שהנושא ממש מפריע לו, אז למה בכוח?... כמו שלדן חשוב להביע את עצמו, כך גם לכנען, ואין שום סיבה שיעשה משהו שהוא לא עומד מאחוריו.
אילנה 78​(מתחלפת)
אילנה 78​(מתחלפת) • 16 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
לדעתי אתה מתערב בעניין שלא קשור אליך.
עם כל הכבוד, אני יודע שגם אתה עוסק במוזיקה.
סשנים או לא - להם אין קשר למוזיקה. יש להם קשר להופעה ולאומן.
אתה חושב שיש לך משהו להגיד לונוס על איך להפיק את המופע שלו? אתה חושב שמה שהוא עושה לא מענין או מתאים לך? נראה לך שהוא כפרפורמר חוטא לעניין כזה או אחר? זה בסדר גמור. זכותך לחשוב כך. אני לא בטוח שזו זכותך להתערב בעניין אחרי שהערת בצורה חברית.

ונוס הוא אמן וההופעה היא חלק מהאומנות שלו. לא רק המוזיקה. הוא מעביר מסרים כאלה או אחרים דרך ההופעה, במילים, במנגינות ובשואו. לדעתי זה לא תפקידו של אף אחד מלבד ונוס להעביר משוב על מה ראוי או מה נכון לעשות על הבמה.

כאמור שוב, אני לא תוקף אותך כנען, אני רק חושב שעצם שאילת השאלה היא לא במקומה, אפילו לא בפני ונוס באופן אישי - קל וחומר שלא בצורה כללית כזו בפורום.

בברכת חברים,
פג

אם לא תגבר יפה אל כנען.... אני ארביץ לך

עד כנען.....