שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדר"כ אני בשקט, קשה להוציא ממני תגובה בטח כזאת שכועסת

godisafemale​(שולטת)
לפני 17 שנים • 31 במאי 2007

ממרומי גילך

godisafemale​(שולטת) • 31 במאי 2007
חואניטו מותר לך לחשוב שאתה למבורגיני לא רק ליצן ולגשת ב 23 בספטמבר הקרוב לקבל פרס פוליצר. icon_rolleyes.gif ולהסתכל במראה ולחשוב "כבוד".
המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 17 שנים • 31 במאי 2007
האמת היא, שהכלוב מנוהל מתוך הרבה הקשבה לגולשים, ושלגולשים באתר יש משקל רב בקביעת הנורמות והאופי של האתר. כולנו יודעים את זה. במידה רבה, הכלוב הוקם כדי לאפשר את זה, ומן הסתם זה מה שהפך אותו לאתר מצליח.

גם השרשור הזה ושרשורים אחרים – כמו גם בלוגים – מוכיחים שהאתר מכיל ביקורת, שאלות ומגוון של דעות. הרבה סוגיות עולות לדיון ומעובדות מתוך מגוון של נקודות מבט, ומתעצב הרבה ידע משותף.

עם זאת, כל יצירה – של כל דבר – כרוכה ביצירת גבולות. ללא הגבולות האלה, אין קיום. במקרה של הכלוב, התקנון של האתר, גבולות העשה ובעיקר הלא תעשה שלו - הוא במהותו אוסף של כללים שהמטרה שלהם היא למנוע פגיעה – למשל, פגיעה בפרטיות, ולאפשר סביבה לא פוגענית לכמה שיותר "קבוצות" – כמו שאומרים - בלי הבדל דת, גזע, צבע, נטייה מינית וכו'.

אלימות מילולית וזדוניות מכוונת נכללים בגבולות האלה – אם כי האכיפה שלהם לפעמים יותר קשה, כי לפעמים קשה יותר לזהות אותם ולטפל בהם במהירות – לפני שמתווספים לשרשור חמישה עמודים של תגובות, ובעקביות - שתהיה ברורה ולא תיצור שאלות (איפא ואיפא, העדפת מקורבים). כל מי שניסה לפנות אלינו על הרקע הזה יכול להיות בטוח שהפנייה שלו לכל הפחות נבדקה באופן הרציני ביותר. אבל כאשר נוצר בין אנשים פינג פונג של אלימות מילולית הדדית – באותו רגע, הם קובעים את נורמות השיחה ביניהם. עם זאת, הנורמות האלה לא מחייבות את מי שלא משתתף באותו סגנון התבטאות. כשמישהו בוחר שלא להיגרר לתוך פינג פונג כזה – אם יפנה אלינו בזמן – נפעל. ברגע הזה, הגבול נעשה ברור.

היינו שמחים מאוד לראות את רמת האלימות המילולית ההדדית באתר – בעיקר על גבי הפורומים - פוחתת. לכולנו מגיע להיכנס לאתר וליהנות מתרבות דיון הולמת. כולנו יכולים לקחת חלק בתהליך כזה – תהליך של עיצוב נורמות של תרבות דיון, תהליך שבו הסובלנות לאלימות מילולית תפחת, ויושם דגש לא רק על ה"מה" אלא גם על ה"איך" של הדברים.

כלובי ולירז
aka BODYGUARD
לפני 17 שנים • 1 ביוני 2007
aka BODYGUARD • 1 ביוני 2007
יש כאן לטעמי שני מסלולים שונים שמשום מה ואולי בגלל נסיבות ההרחקה שפורטו חברו להם יחד. האתר הזה בבעלות פרטית והגיע הזמן שאנשים יפנימו זאת. הישיבה על המדוכה בלהמתין לתגובת הנהלת הכלוב עם ציקצוק בלשון משעשעת מאחר ואף אחד לא חייב לאף אחד שום דבר.
אם נלך לצד הכי קיצוני של הענין תבינו שאם מחר לכלובי "לא יבוא" על האתר שבנה הוא יכול למכור, למסור, ואוי ואבוי ...אפילו להוריד את השלטר. קולטים??? להוריד את השלטר.

בכל סוג של דמוקרטיה יש מערכת שאמורה לשמור על אותה דמוקרטיה. אפילו ביוון, אם הדמוקרטיות, היו נבחרי עם ומאידך היו עבדים שלהם המושג דמוקרטיה לא הופיע במילון אבן שושנוס.

משעשע למדי לקרוא כאן אנשים שמביעים התחסדות מלאה בנושא צורת ההבעה המדהימה שלהם ובשירשורים ממש לא רחוקים לשונם מריחה כמו פגר בן חודשיים . תנסו להיות עיקביים.

גודי.. את מלכה ! התגובות שלך מעלות חיוך גדול וצחוק, באמשלך- אל תפסיקי icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

סיכום קטן ,מבחינתי השירשור מסתיים :

*אתר פרטי.
*תרצו תהיו- לא תרצו אל תהיו.
*מותר להתלונן- יש פינת קוטריי מימין, ליד הלוגו של הכלוב.
*אולי , ורק אולי, מנהלים לפורומים מבחירה של הכלובון ולירז יעזרו בנהול הפרום- לא בבעלותו- ואז נחווה מעט יותר שקט (אם כי גם במקרה כזה יקומו 231 עמודים על איך העיז כלובי לבחור את פגוש לניהול פורום כללי !!! icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif )
*חואן- ישבת וחיכית כל הימים הללו לתגובתה של נמש, לתגובתו של כלובי??? -התרשמתי..
*המלט- זרקת מילת גנאי לכיווני בשירשור קרוב קרוב...אותך לכלובי!
*תמצאו עבודה וחיים.

אחרון חביב- לא סתם עוד עבד-

התודעה הציבורית שהעלת מכובדת מאד והתנהלה מצידך במילים בהירות ומנומקות היטב. התעקשת להעביר את מה שאתה חושב בלי מניירות מיותרות והעלת הסבר נאה לכל דבר. כעת בכל זאת קיים מצב ברור שהנהלת הכלוב לא שואלת למעשה אף אחד כיצד להתנהל וטוענת להתנהלות ישרה ככל הניתן ואיפוק זה או אחר. הבעתי את דעתי לא מעט בנושא פגוש והתבטאויותיו , היו מעטות ונדירות שאהבתי ,אולם לא בהעדפותיי אנו עוסקים. אתר פרטי, אין כאן מניות בכורה, אין כתבי מינוי , רק אתר שנבנה על ידי אדם ,שכן, גובה מחיר נמוך ממרלבורו לייט לחודש עבור פיצ'רים וצבע זהוב בניק שלנו. מחר יקום על רגליו עקום לגמרי ויוריד את המתג. גם להתלונן לא יהיה היכן.
מבאין אלטרנטיבה זה המצב. יש לי בבטן לא מעט על כלובי, ממש כך,באופן אישי, אבל מה? אני רק חושב על כמות היריקות לפרצוף שעפות פה לכיוונו ומה שיש לי בבטן נעלם ומתכווץ. מה שקרה קרה, פגוש לא המורחק הראשון ואולי לא האחרון. אם ירצה לחזור ידבר עם כלובי ויגיעו להסכמות, או שלא. בכל מקרה הבנתי שאין לו כוונה לחזור כעת. כך או כך הגננות מפוטרות ואנשים מבוגרים צריכים לפתור כך או אחרת את הבעיות שלהם. חובה לחזור לפרופורציה- זה אתר אינטרנט, לא יותר.
ohad - m​(אחר)
ohad - m​(אחר) • 1 ביוני 2007
באדי ,אני מסכים עם רוב דבריך. רק בקשה אחת לי אליך -
אם אפשר בבקשה להפסיק את המשוואה המגוכחת של : אם אני לא מסכים עם דבריך = אין לך עבודה וחיים.
זה צץ פעם אחר פעם בפורומים.(לא רק על-ידך) אדם מפרסם תגובה שלא מוצאת חן בעיני מישהו והנ"ל מייד מפרסם תגובה נגדית בה הוא מבקש מהאדם למצוא עבודה וחיים וכו' וכו'.
הדבר הזה , שחוזר על עצמו פעם אחר פעם , הוא מגוחך , פאתטי , ולמען האמת - לראות מישהו שיוצא בקריאה שכזו למציאת עבודה וחיים בו בזמן שהוא כותב הודעה זו באותו פורום ואתר - היא , איך לאמר , אירונית משהו....
שבת שלום.
אוהד.
icon_smile.gif
aka BODYGUARD
ohad - m כתב/ה:
באדי ,אני מסכים עם רוב דבריך. רק בקשה אחת לי אליך -
אם אפשר בבקשה להפסיק את המשוואה המגוכחת של : אם אני לא מסכים עם דבריך = אין לך עבודה וחיים.
זה צץ פעם אחר פעם בפורומים.(לא רק על-ידך) אדם מפרסם תגובה שלא מוצאת חן בעיני מישהו והנ"ל מייד מפרסם תגובה נגדית בה הוא מבקש מהאדם למצוא עבודה וחיים וכו' וכו'.
הדבר הזה , שחוזר על עצמו פעם אחר פעם , הוא מגוחך , פאתטי , ולמען האמת - לראות מישהו שיוצא בקריאה שכזו למציאת עבודה וחיים בו בזמן שהוא כותב הודעה זו באותו פורום ואתר - היא , איך לאמר , אירונית משהו....
שבת שלום.
אוהד.
icon_smile.gif

מדובר בציניות בלבד על משקל במקום לשבת ולחכות לתגובתו של מישהו
עם נידנוד רגל עצבני.. אני מאד מקווה שלרוב האנשים כאן באמת יש חיים מלאים
עירניים וטובים כולל פרנסה טובה..
lo ba'esek

פתאום שומעת את אמא אומרת את זה

lo ba'esek • 1 ביוני 2007
קוטריי? הרגת אותי, בודי
המלט
המלט • 1 ביוני 2007
BODYGUARD כתב/ה:
[color=cyan]
משעשע למדי לקרוא כאן אנשים שמביעים התחסדות מלאה בנושא צורת ההבעה המדהימה שלהם ובשירשורים ממש לא רחוקים לשונם מריחה כמו פגר בן חודשיים . תנסו להיות עיקביים.

גודי.. את מלכה ! התגובות שלך מעלות חיוך גדול וצחוק, באמשלך- אל תפסיקי icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

color]

הנושא שעסקנו כאן עד שגודיס הביאה לכאן את הארומה שלה, הוא חסימה מוחלטת של
אדם באתר. זה נושא חשוב ועקרוני, שנוגע בשאלות מהותיות של ערכים. אתה לא הראשון
שמפרש עברית יפה, שלא לומר, דעה שונה משלך, כ"התחסדות". הקדימה אותך בהלך הרוח
הזה 'רחפנית, הדומית המרחפת', ואחריה, בשפה עוד יותר ירודה, חברתך המדהימה גודיס. כמוך,
גם שתיהן משתמשות באותיות ענקיות וצעקניות, כדי שחלילה לא יפספסו את רעיונותיהן החשובים.
(בכלל, יש לי תיאוריה מגובשת על מי שמשתמש באותיות גדולות מדי, אבל זה נושא לפוסט אחר).
אז כמו שאמרתי, התקיים כאן דיון, שנפרש על פני שני שרשורים, עד שהופיעה גודיס כמו איזה
סיוט-ביבים רע, והתחילה לנבל פה את הפה כמו ערסית שיכורה שלא מקבלת כסף או זין, וכשאנשים
חכמים ממנה השיבו לה, היא השתמשה בנשק יום הדין -- בגיל שלהם. ( מדהים איך כל פעם
היא נופלת בפח הזה מחדש -- ומציגה את עצמה בקלונה שוב ושוב מול צעירים ממנה
בעשרים שנה). במצב כזה, יש שתי אפשרויות. אפשרות א' - היא הגישה שנקט עד כה רפאל
בתגובה להתנפלותה עליו -- והיא התעלמות מוחלטת. זו תגובה לגיטימית ראויה, כי בינינו,
איזה קשר יכול להתקיים בין רפאל וגודיס, חוץ מזה שהגורל זימן אותם לאותו שרשור?. אפשרות ב'
היא הגישה שאני נקטתי בה -- וזה להיכנס בצורה שלה בחזרה, בשפה שהיא מבינה, לגמרי
בלי עכבות ובלי חשבון, תוך התפלשות שמחה בבוץ. אני מודה שבעוונותי הרבים אני נהנה
לעשות את זה לפעמים. לשיטתי, לא מזיק לפעמים לתת למישהו לשתות את הסירחון שלו עצמו.
זה שם מראה קטנה מול הפרצוף, ואף פעם לא מזיק, לדעתי.
אבל זה רק אני. בשורה התחתונה, בזה שאפשר לכתוב "בהתחסדות" במקום אחד,
ובשפת גודיס במקום אחר, אין חוסר עיקביות בכלל -- אלא דווקא עיקביות ראויה לציון ודבקות
בחופש ביטוי -- ואני תמיד בעד חופש הביטוי, גם אם הביטוי מסריח. icon_cool.gif
aka BODYGUARD
יפה מאד המלט,
אכן השתמשת בשפה נאורה והצבעת על קליקה ערסית של גודי בייב,
רחפנית ואחרים.
מעבר ליותר מדי מילים שטורחות לעסוק בדעתך עניינית והצורך הכמעט מיידי
להגיב לקליקה הערסית אמרת את שלך ברור.עשה לעצמך בחינה קלה בנושא
חופש הביטוי וההבעה שאתה טוען לה מחד גיסא ומאידך גיסא "טורח" להצמיד
תארים מפוקפקים לאחרים בשל דבריהם.

אסכם את תגובתי אליך במילים שהפנית אלי ברוב נחת בשירשור עכשווי...

אתה דביל.
המלט
המלט • 1 ביוני 2007
BODYGUARD כתב/ה:
.עשה לעצמך בחינה קלה בנושא
חופש הביטוי וההבעה שאתה טוען לה מחד גיסא ומאידך גיסא "טורח" להצמיד
תארים מפוקפקים לאחרים בשל דבריהם.

אסכם את תגובתי אליך במילים שהפנית אלי ברוב נחת בשירשור עכשווי...

אתה דביל.

קודם כל, באופן עניני לדבריך -- מי שמצמיד כאן תארים לאחרים בשל דבריהם זה
אתה גודיס ורחפנית. "מתחסדים", "יפי נפש", "אהבלים". אתם תמיד עושים את זה, בכל
פעם ופעם. אז תבדוק קודם את עצמך. אבל זה לא באמת חשוב או איכפת לי.

מה שאני באמת חושב שחשוב, זה מהות חופש הביטוי וההבעה, ועל כן אני אטרח ואציג
לך את עמדתי.

צריך להפריד בין שני דברים: האחד, הזכות להתבטא, והשני -- תוכן הדברים המבוטאים.
העקרון היסודי הוא שהזכות להתבטא איננה נפסלת בגלל התוכן.

אני יכול לחשוב שאתה דביל, אתה יכול לחשוב שאני דביל, שנינו יכולים להגיד את זה אחד
לשני. אבל כל עוד שנינו אומרים את זה ללא הפרעה -- נשמר עקרון העל של חופש הביטוי.
זאת אומרת -- הזכות והתוכן הינם בלתי תלויים זה בזה.

כיוצא בזה, כשיש בעולם אנשים כמו גודיס, שמתבטאים כמו שהיא מתבטאת, האחרים
סובלים את נוכחותה הריחנית רק בגלל שהם מכבדים את עקרון הפרדת התוכן מן הזכות,
כי אם רק למי שמדבר יפה היתה זכות להתבטא, לא היה נשאר כאן אף אחד באתר. בטח שלא גודיס.
האחרים סובלים אותה בשם הסובלנות. וכשהאחרים בוחרים לתאר אותה בלשון ציורית כזו או
אחרת -- הם עדיין שומרים על זכותה להתבטא. תנסה להבין את זה.
Seth
Seth • 1 ביוני 2007
המלט כתב/ה:

צריך להפריד בין שני דברים: האחד, הזכות להתבטא, והשני -- תוכן הדברים המבוטאים.
העקרון היסודי הוא שהזכות להתבטא איננה נפסלת בגלל התוכן.

אין לי מושג באיזו מדינה אתה חי ומה מערכת החוקים שלה, אולם, ברוב מדינות העולם
"חופש הביטוי" תחום בקו אדום ועבה הנקרא "תוכן הדברים".
הקשר בין השניים מעוגן בחוק חופש הביטוי עצמו ובכל אמת מידה אנושית ומוסרית.

אתה יכול להגיד כל מה שאתה רוצה כל עוד שאף אחד לא נפגע מדבריך – על זה בדיוק מדבר השרשור הזה.

מעבר לכך, הנסיון להפוך את המקרה הפרטי והנקודתי של פגוש לרגע מכריע בעתידו של חופש הביטוי בכלוב ובכלל הוא פשוט מגוחך.