לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחה שאנ'לא צוחקת

תמונה כפרית
לפני 16 שנים • 5 ביוני 2007

כל מילה באבן

תמונה כפרית • 5 ביוני 2007
tebayes כתב/ה:

מי לא רוצה לאלף את זה שככה דיבר

מי לא תרצה לתקן אותו

כי רק אני יכולה להראות לו את הדרך הנכונה...

זה שטיק כל כך ישן שיש לו זקן על הזקן...

התגובה האולטמטיבית למקרים כאלו
היא לא להגיב בכלל.

תתעלמו ממנו והוא יגווע ברעב עד שיעלם.

צודק פעמים.
1.המלכודת הישנה מזכיר שיטת פעולה של גברים סטריטים שהציגו עצמם כגייז כדי שאולי מישהי תנסה "להמירם" חזרה. וכך לזכות בזיון מיוחל
2.תתעלם כדי שיעלם - בכתום זה עבד נהדר!!!!
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

Re: סליחה שאנ'לא צוחקת

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 5 ביוני 2007
טמונה במסגרת כתב/ה:
מבקשת סליחה, בעיקר מעצמי.
אולי זו רק אני (לפעמים אני מרגישה ככה) ואולי לא, אבל זה לא מצחיק אותי.
לא מצחיק אותי אדם שפוגע, מעליב, מתנהג באלימות, מתבטא בגזענות ועוד כהנה וכהנה.
לא מצחיק אותי להתקשר לאשה, שעוברת טיפולי פוריות, ללא הצלחה ולהטריד אותה בטלפון.
לא מצחיק אותי ללעוג לנשים וגברים בלי הכרה.
לא מצחיק אותי לאיים על נשים במיילים, בפוסטים ובשרשורים באינטרנט.
לא מצחיק אותי אדם שאומר לסאב שהוא מבזה את המין הגברי.
לא מצחיק אותי אדם שאומר שבגלל שאשה היא בת 55, נגזר גורלה לחיי בדידות ודחייה.
לא מצחיק אותי שאדם מבוגר, אקדמאי, אינטלקטואל, מנסה להדריך בחורים צעירים להתנהגות אלימה, פוגענית, גזענית וחסרת כל אחריות כלפי נשים.

לכל הדברים הלא מצחיקים האלה, יש סימוכין ב"כתביו" של עוזרד.
לא הבאתי את הציטוטים, כי האיש משלשל כמויות של חרא שקשה להביא בפוסט אחד.
מי שמעונין/ית בציטוטים, אשמח להביא אותם לעיונו.

ובעיקר, מה לעשות נגד חוש ההומור הלוקה שלי, לא מצחיקה אותי המחשבה, שיכול להיות, כן, יכול להיות, שאי שם יש איזו סאבית שהאלימות הזו מרשימה אותה והיא תתפס במלכודת.
ולא, זאלופון, אני לא חושבת שזה מגיע לה.

נכון שביומיים האחרונים העברתי בתודעתי את התופעה הזו למקום של קוריוז.
לא שופטת אף אחד. אבל במחשבה שניה, זה ממש לא מצחיק אותי.

אולי, פשוט נחשוב מה יכול להביא אותו למצב שהוא מרגיש שהוא צריך לפסול כל כך הרבה אנשים כדי להרגיש טוב?
אלעד(שולט)
אלעד(שולט) • 5 ביוני 2007
tebayes כתב/ה:
התגובה האולטמטיבית למקרים כאלו
היא לא להגיב בכלל.

תתעלמו ממנו והוא יגווע ברעב עד שיעלם.

כמה פשוט ולא צריך לומר יותר מכך.
זה הכלל הראשון לטיפול במזיקים וירטואלים, טרולים ויצורי אינטרנט אחרים...
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 5 ביוני 2007
זאלופון כתב/ה:

וזה מביא אותנו לעניין האחרון - האופן שבו הגיבו לעוזרד בהחלט מבטא יותר מאשר רצון של אנשים לנפח לעצמם את האגו או ניצול של האפשרות לרדת על מישהו. ברור שהיו שם גם את הדברים האלה, וזו תהיה צביעות לטעון שהדברים הללו (בייחוד עניין האגו) נעדרים מהרבה דברים שאנו עושים ביומיום. אבל היה שם בהחלט גם עניין ערכי, שמתבטא בבחירה הספציפית של ה"קורבן". לא נבחר קורבן אקראי, אלא אדם שמייצג דברים מסוימים, שליליים מאד, והבחירה בו כמושא לעג מבטאת שלילה של מה שהוא מייצג.

יש לי בעיה עם הפיסקה הזאת. IMHO כאשר מדובר באוויל, מתנשא ושוטה, כפי שתיארת את הבחור בפסקאות שקדמו לה, אינו יכול לייצג דבר. וככזה אין לדבריו/השקפותיו תגובה הולמת מהתעלמות. ואני לא מדבר על התעלמות הנובעת בהכרח מהצורך להשפיל אותו באלם שפה, אלא דווקא על זו הנובעת משמירה על כבודו העצמי של המגיב. או במילים אחרות של הגמד האחר: אין מטופש מלעשות פרצופים לבולדוג בטענה שהוא התחיל ראשון.

אבל אם הוא אכן "מייצג" הרי שרפאל צדק בטיעוניו לגבי ההתייחסות והאופן שלה והבסיס שהיה טמון ברשומותיו של האיש.

אודה באשמה, שקלתי להשיב לו ברצינות על התגובה המקורית ואף במידת מה לעמוד לצידו, לא בגלל הפילוסופיה של האימפריה הפרסית אותה ניסה לפתח, אלא כי לי, לדוגמא, יש בעיה עם נשים רזות, אך משראיתי שאינו "מייצג" נמנעתי מלעשות זאת מהסיבות שציינת - אני נוהג לברור את בני שיחי היטב כי זמני קצר אף יותר מאורך אפיי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 5 ביוני 2007
סליחה, לא "על התגובה המקורית" כפי שרשמתי לעיל, אלא על "הודעה מקורית".
רק אישה
רק אישה • 5 ביוני 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

וזה מביא אותנו לעניין האחרון - האופן שבו הגיבו לעוזרד בהחלט מבטא יותר מאשר רצון של אנשים לנפח לעצמם את האגו או ניצול של האפשרות לרדת על מישהו. ברור שהיו שם גם את הדברים האלה, וזו תהיה צביעות לטעון שהדברים הללו (בייחוד עניין האגו) נעדרים מהרבה דברים שאנו עושים ביומיום. אבל היה שם בהחלט גם עניין ערכי, שמתבטא בבחירה הספציפית של ה"קורבן". לא נבחר קורבן אקראי, אלא אדם שמייצג דברים מסוימים, שליליים מאד, והבחירה בו כמושא לעג מבטאת שלילה של מה שהוא מייצג.

אבל אם הוא אכן "מייצג" הרי שרפאל צדק בטיעוניו לגבי ההתייחסות והאופן שלה והבסיס שהיה טמון ברשומותיו של האיש.

אודה באשמה, שקלתי להשיב לו ברצינות על ההודעה המקורית ואף במידת מה לעמוד לצידו, לא בגלל הפילוסופיה של האימפריה הפרסית אותה ניסה לפתח, אלא כי לי, לדוגמא, יש בעיה עם נשים רזות, אך משראיתי שאינו "מייצג" נמנעתי מלעשות זאת מהסיבות שציינת - אני נוהג לברור את בני שיחי היטב כי זמני קצר אף יותר מאורך אפיי.

גמד יקר,
הבעיה אינה נשים מלאות לעומת נשים קצת רזות.
"בכוח המוח" אמרה נכון שתחושת המיאוס מדבריו של עוזרד היתה משותפת לכולנו, מלאות ויותר רזות.
הבעיה לא היתה טעם אישי של נשים מלאות או רזות אלא מניפסט גס רוח ואלים , מלא הבלים ושטויות, שהביט על נשים בשנאה ובאלימות.

הוא טען שנשים מעל גיל 25 כבר אינן יכולות להקרא נשים וכל גבר שיוצא איתן מתפשר וחי בזיוף,

שנשים שאינן במידה 36 עד 38 (וכמובן רק בגיל עד 25) הינן "מוטציות של נשים",

שאישה שעברה אונס או כל סוג של תוקפנות פגומה נפשית ומשתמשת בבן זוגה כ"שרינק" בלי כסף ולכן הוא מציע לגברים להתרחק מנשים כאלה,

שאישה שמחפשת אהבה מכסה על תסביכים עמוקים ולכן כדאי לגברים להתרחק ממנה ועוד ועוד.

ניתוח פסיכולוגי קצר נעשה ע"י ב"כוח המוח" בתחילת הפוסט.
היא הסבירה מה גורם לאדם כזה להרגיש שהערך שלו תלוי בהנמכת האחר-גברים ונשים-ובדברים חיצוניים.

המניפסט שלו הראה שהוא לא מתיחס לנשים כאדם אלא כחפץ.
אין לו יכולת להבין את הזולת כאדם. חוסר היכולת הזה השפיע על מעשיו.

האם נראה לך בסדר שגבר יצא עם אישה והיא תספר לו לתומה שהיא עוברת טיפולי פוריות והוא יצעק עליה בדייט ואח"כ יצלצל אליה כמה פעמים, כל כמה חודשים, כדי ללעוג לה על הטיפולים וינתק רק כשישמע אותה צועקת וצורחת?

האם בסדר שאדם יעזוב אישה במסעדה לבדה בלי לומר לה דבר ויתגנב החוצה דרך המטבח, כאילו הלך לשירותים, וימליץ לגברים אחרים לנהוג כך?

האם גבר יכול לצרוח על אישה שקיימה איתה יחסים ויכול לזרוק אותה החוצה יחד עם שארית בגדיה בחצי הלילה כי גילה שדעותיה שונות משלו?

כל אלה מקרים שהוא בעצמו סיפר ויש אחרים.

אני חושבת שהעמדה המוסרית היא כלפי המעשים וכלפי המנפסט ששכח שהנשים אינן חפצים.
נשים הן בני אדם.
על היחס הזה כעסנו והמעשים האלה הביאו לשיפוט המוסרי.
המידע שנוסף לנו על מעשיו והתנהגותו חיזק את הרושם הראשוני שלנו.
צדקנו בהערכה שלו.
אדם כזה לא ראוי לתגובה.
Brave Dwarf
לפני 16 שנים • 6 ביוני 2007
Brave Dwarf • 6 ביוני 2007
בוודאי שזאת לא הבעיה!

הבעיה היא המילים שבוזבזו על אותו בחור מתוך טענה שאינו שווה שתבוזבזנה עליו. והאבסורד שבכך.

ביום שבת האחרונה לקחתי את הצאצאים לספארי. ילדיי יודעים היטב להרים זבל המציק לעין ולהטילו בתוך פח האשפה. אלא שהפעם זה היה טיטול שנזרק בחניה. לבני, שכמעט דרך עליו, אמרתי: "תראה לאן אתה הולך, עוד רגע היית דורך בחרא של מישהו אחר."

את הזבל הספציפי הזה לא הרמתי. לשם כך קיימים המנקים והזמן. גם את המים מזוויעים של הפופוטמים לא זיקקתי. שיתפלשו בהם. טוב להם שם.

אבל לראות פורום שלם והכי פעיל בארץ, קופץ ראש, לא עושה נעים לעין. ואני לא מתחסד. דווקא אני לא נוהג לברור מילים וגם לא לוקה במחסור, אבל HELLO, תגיד לי מי חברך ואני אגיד לך מי אתה. תגיד לי מי מצליח לגרום לך להגיב לו במפח נפש, כי נגע בך, ואגיד לך לא פחות.
רק אישה
רק אישה • 6 ביוני 2007
אני מסכימה איתך שכעת הטקטיקה הנכונה היא להתעלם. icon_smile.gif

הבעיה היא מה שזאלו אמר.
חלק מהחברים לא היו מודעים להגיגיו ולמעשיו ויכלו להגיב כי לא הכירו אותו.
מעכשיו כל אחד יחליט לעצמו אם להגיב לו.
אני חושבת שרוב החברים יתעלמו ממנו לפי ההצעות שאתה ואחרים העלו פה.

לפעמים אנחנו רוצים לוודא שיש מישהו שינקה גם כשהטיטול לא מדיף ריח ניחוח. icon_smile.gif
מאלפת בשוט ומבט​(שולטת)
Brave Dwarf כתב/ה:
לי בעיה עם הפיסקה הזאת. IMHO כאשר מדובר באוויל

לטובת כל מי שהתבייש/התביישה לשאול
IMHO = in my humble opinion = לדעתי הצנועה

עוד אחד מקיצור הרשת הפופולריים , כמו LOL.

ולענין השרשור והדיון (האיכותי) שמתנהל כאן, יש בי תמיההמול כל המצטטים והמתעמקים בדבריו:

את התגובה הכועסת האינסטנקטיבית אני מבינה, גם אותי הוא הצליחח להרגיז,
אבל לתת לו כל כך הרבה מקום מחיה בראש שלכם, עד כדי לימוד הפרסומים שלו כאילו היו מאמרים של גדולי הפילוסופים, ציטוט של דבריו, חשיפה של טעויות הכתיב / ההקלדה או הטעויות הפילוסופיות - - עבורי זה מוגזם.

אבל אני מודה ומתוודה, מפעם לפעם אני חושבת לי, הכלוב הצפוף הזה, הביצה הדביקה הזו, מארחת לא מעט אנשים שיודעים לחשוב ולהתנסח. ואני מחייכת.
אני אוהבת שאנשים שיש להם אינטלקט משאירים מקום לריגושים/מיניות /פראות בחיים שלהם.

אם מישהו רוצה עצה (ולרוב אף אחד לא רוצה אחת) במקום למלא את המחשבות בדעות כעורות, אפשר למלא את אותו המקום ביופי=ריגוש-ושמחה...

Q
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 6 ביוני 2007
Brave Dwarf כתב/ה:

יש לי בעיה עם הפיסקה הזאת. IMHO כאשר מדובר באוויל, מתנשא ושוטה, כפי שתיארת את הבחור בפסקאות שקדמו לה, אינו יכול לייצג דבר. וככזה אין לדבריו/השקפותיו תגובה הולמת מהתעלמות. ואני לא מדבר על התעלמות הנובעת בהכרח מהצורך להשפיל אותו באלם שפה, אלא דווקא על זו הנובעת משמירה על כבודו העצמי של המגיב. או במילים אחרות של הגמד האחר: אין מטופש מלעשות פרצופים לבולדוג בטענה שהוא התחיל ראשון.

אודה באשמה, שקלתי להשיב לו ברצינות על התגובה המקורית ואף במידת מה לעמוד לצידו, לא בגלל הפילוסופיה של האימפריה הפרסית אותה ניסה לפתח, אלא כי לי, לדוגמא, יש בעיה עם נשים רזות, אך משראיתי שאינו "מייצג" נמנעתי מלעשות זאת מהסיבות שציינת - אני נוהג לברור את בני שיחי היטב כי זמני קצר אף יותר מאורך אפיי.

כאן אני כבר לא מסכים איתך. גם שוטה יכול לייצג ערכים מסוימים. לא צריך להיות גאון גדול כדי לצעוק "מוות לערבים" וגם לא כדי לצעוק "מוות לסאביות שמנות, דחויות וכעורות". זה בהחלט מייצג, גם אם לא באופן מנומק ורהוט.

מה התגובה ההולמת לכך? אם זה רק אני והשוטה המייצג, סביר שבאמת אתעלם. לא חושב שאצליח לשנות דעתו של שוטה וחבל לי לבזבז על כך זמן. אם יש שומעים/קוראים נוספים, אני חושב שיש מקום לתגובה, כי כמו שאמרתי קודם, התעלמות משדרת "לא אכפת לי" בעוד לעג משדר "אני חושב שזה מגוחך", ו"אני חושב שזה מגוחך" הוא בדיוק מה שאני רוצה לשדר לאותם שומעים/קוראים אחרים.

איך להגיב? כאשר לא מושמעת טענה עניינית, אין טעם להשיב בכזו. לכן התגובה הטובה ביותר לדעתי היא כן תגובה לעגנית קצרה ומשועשעת. זה לא בגדר "בזבוז מילים" עליו, גם כי אין הרבה מילים וגם כי כותבי המילים נהנים תוך כדי. אם אפשר להביע בשני משפטים כי הערכים המיוצגים על ידי פלוני נלעגים בעיניך וגם להנות תוך כדי, זה עדיף בעיני על לשבת בחיבוק ידיים.

זה לא כמו לעשות פרצופים לבולדוג, כי בולדוג לא מייצג שום ערך ולכן באמת "לא אכפת לי" היא התגובה המתבקשת כלפיו.