שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתארגנת קבוצה

רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 16 שנים • 13 ביולי 2007
Mass production כתב/ה:
מכיוון שהעניין מעט מטופש, אני מוצא שלא ייתכן שלא אביע גם את דעתי בנדון, מה גם שיש לי עכשיו זמן.

ובכן, ראשית דבר, בהחלט יש טעם לפגם בהודעה הממוקמת על פלטפורמה של אתר אל"ף, שעניינה גיוס אנשים לצורך הקמת והכנת תכנים לאתר בי"ת, הפונה לאותם אנשים הפוקדים את אתר אל"ף. הסיבה לכך היא פשוטה: כמעט כל אתר מבקש מספר גולשים מקסימאלי שיבואו בשעריו, כי מספר הגולשים משמעותו חשיפה רבה יותר למפרסמים, והנגזר מכך הוא יכולתו למכור פרסומות במחירים טובים יותר. נדמה לי שעניין זה מובן לגמרי.

כמובן, שעולה שאלה - האם הקמתו של אתר בי"ת תפגע בחשיפתו של אתר אל"ף, זו שאלה שאינה ברורה לגמרי, בבחינת "ימים יגידו", אבל בפן העקרוני יש בכך טעם לפגם.

אלא מאי?

זו דרכו של עולם.

מה הכוונה? הכוונה שצדיקים גמורים יש רק בחצר האפיפיור. מה אדם מצפה, שההודעה ראשונית, מוקדמת שבמוקדמת, תחילתו של רעיון, על הקמת אתר בי"ת, תפורסם בעיתון "ידיעות אחרונות" בשער האחורי בעלות של 100,000 ש"ח?! ברור לגמרי שייעשה שימוש בפלטפורמה של האח הגדול, המבוסס, המאורגן, הפעיל, המציע מקום לכל סוגי ההודעות כמעט, גם לצורך הודעה הנוגעת להקמת אתר אחר. לא נורא, לא מתים מזה. ברור שכלובי - בעל האתר הנוכחי - הבין זאת כי הרי יכול היה למחוק את ההודעה, לחילופין לנעול אותה, והוא לא עשה כן. אגב, מהבחינה התיאורטית אפשר גם היה להשתמש בשירות ההודעות הפרטיות ולהודיע על כך למספר גדול של אנשים.

אז למה כתבתי שהעניין מעט מטופש?

כי מניסיון החיים ידוע שהמרחק מהודעה על רצון להקים אתר אחר, ועד הרגע שהאתר הזה חי נושם ובועט ומכיל יותר מאשר את מייסדיו, ולבטח עד שהוא "גוזל חשיפות" מהאתר הראשון - הינו מרחק גדול, עצום ורב, (לבטח אם אין ממון רב בכיסי המייסדים).

רבותיי, מדובר ב - ר ע י ו ן, הא ותו לאו. מי יכול לספור את מספר הרעיונות הנפלאים המתפוגגים בדרך הארוכה והמתפתלת להפוך לפטנט רשום ומשם למוצר ממשי שנמכר בכסף מלא?

אם העניין היה נוגע לי, הייתי מביט משועשע מהיוזמה, ומסנן לעצמי: חה, הם עדיין לא יודעים ולא מעלים בדעתם במה כרוכה הקמה והפעלה ותחזוקה של אתר רציני היום. (אגב, אני יודע) ובכל מקרה, תפאדל, בהצלחה...עברתי את פרעה וגו'.

ובשולי הדברים; אם יורשה לי ניתוח פסיאודו-פסיכולוגי בגרוש ורבע - מדוע ההודעה הקפיצה ממקומם חלק מהאנשים, הסיבה לכך היא לדעתי, שבעצם הייתה בהודעה מעין, נקרא לזה כך, ביקורת, גם אם היא מוסוות מעט, הנוגעת לאיכות שחסרה לדעת העומדים מאחורי ההודעה, בתכנים המתפרסמים באתר הכלוב.

אתה בסדר אתה. icon_lol.gif
RIS
RIS
לפני 16 שנים • 13 ביולי 2007

עוד משהו על קונפורמיזם

RIS • 13 ביולי 2007
יפה, קרוז, שכימים ימימה הצלחת להגניב גם השמצה קטנה, ככה מהצד.

שלוש הערות קטנות צפו ועלו מצאו אלי דרך כשקראתי את תגובתך, בעיקר מפני שלא באמת הצלחתי להבין מה, בדיוק, אתה רוצה.

1.
ציטטתי רק את אותו חלק מדבריך שהיה רלוונטי. החלקים האחרים לא העלו ולא הורידו. זה שקיבלת רשות מכלובי וזה שהתלבטת והתייסרת זה יפה מאוד אבל מה זה קשור?

את המהות של ההערה ש ל י הצלחת ברוב תבונה להחמיץ. וכדי שתצטרך להתאמץ עוד יותר להחמיץ אותה פעם נוספת אנסח אותה מחדש בעילגית מדוברת (כי אתה מוצא פסול בשפה תקנית, כנראה):

כמו שהאתר שאותו אתה מפרסם הוא שונה, אחר, ואיננו מאיים על הכלוב, כך גם מה שרפאל מדבר עליו הוא שונה, אחר ואינו מאיים על הכלוב.

זו התגובה המדוייקת להערה שלך, וההערות הנוספות שלך אינן רלוונטיות בהקשר הזה. הן יכולות, אולי, לעניין את הביוגרף שלך, אך הן אינן קשורות לנושא העיקרי והוא שאתה מנהל פנקסנות כפולה - מה שאתה מתיר לעצמך אתה אוסר על אחרים.

אם וכאשר רפאל יקים אתר כזה או אחר וירצה לפרסם אותו בכלוב הוא, מן הסתם, יבקש ויקבל, כמוך, רשות מכלובי.

בינתיים ונכון לעכשיו הוא רק חושב בקול רם, מגלגל רעיון, תוהה, מגרד את הראש ואולי גם את הביצים ומשתף את החברים במחשבותיו. מי אתה שתקרא לו לא-מנומס, לא אתי וכו'? מה, רכשת זכיון בלעדי על הנימוס עלי אדמות?

הצעתי אפשרות שרעיון כזה כמו של רפאל לא רק שלא צריך לאיים על כלובי או לגרום לו להרגיש שמישהו הפר את הכנסת האורחים שלו אלא ההיפך, שיש לו סיבות לשמוח על היזמה אבל אתה התעלמת לחלוטין מהאפשרות הזאת.

צר לי, אבל אני חושב שהעמדה שהצגת - כלומר "לנזוף" ברפאל על שההין לגלגל כ א ן רעיון להקים קבוצת דיון באתר אחר, היא עמדה חצופה, מתנשאת ולא חברית ושמה אותך במקום לא סימפתי, כעין מלשן של ההנהלה ועוד שלא בטובתה. אם טוב לך במקום הזה - סחתיין.

מכל מקום לא הבנתי מדוע א ת ה יכול למתוח ביקורת נוזפת על רפאל ככל שתאבה אבל אינך מוכן לספוג ביקורת כזו בעצמך. אתה יכול שלא להסכים איתי לגבי עצמך (וגם לא ציפיתי שתסכים) אבל התגובה שלך הביעה מורת רוח מעצם ק י ו ם הביקורת שלי. גם זו עמדה חצופה בעיני.

2.
לעצם הענין - (כלומר מעבר לנקודה של "חוסר האתיקה" כביכול שבלפרסם בכלוב כוונות להקים אתר אחר ר"ל) - אתה מותח ביקורת על ע צ ם הרעיון של ללכת למקום אחר ולדבר על דברים אחרים.
קראתי מה כתבת. האם גם אתה קראת מה כתבת?
הנה מקבץ קצר של טענות שהעלית נגד הרעיון של רפאל:

מה מפריע לך, רפאל, לנהל את הדיונים שלך כאן, כלומר בכלוב?
דיונים כמו שאתה, רפאל, רוצה, יש והיו כבר בכלוב.
מה חסר לך כאן? ושוב, מה רע בלנהל את הדיונים שאתה רוצה כאן?

ובסוף אתה מגדיל לעשות ואומר לרפאל כך:

אתה, רפאל, רוצה בעצם לפתוח אתר שתוכל לצנזר בו כל מי שלא יהיה ברמה מספקת לדעתך.
ובכך אתה, רפאל, דומה לאלה שמציעים לצנזר את האינטרנט...

נו, באמת....אולי גם תסקול את רפאל באבנים, מסכן, כולה רצה להקים קבוצת דיון שתעסוק בנושאים קצת שונים מהיום יום בכלוב.

אז לא רק שאתה מבקר את זכותו להגיד את זה כאן בכלוב - כאילו היית בעל מכולת שתופס מישהו שמדביק אצלך על הארון של הלחם פרסומת למכולת חדשה - אלא שאתה מלגלג על האינשיאטיב שלו ומבקר אותו כאילו הוא היה חייב לך, אישית, דין וחשבון.

אתה קולט, קרוז?

אז נכון, יש חופש דיבור, בא בן אדם והעלה רעיון. נכון. יש לך זכות להגיד שזה רעיון מטומטם.

אבל אז, אל תבוא בטענות שבאים אחרים ואומרים לך שגם מה שאתה כתבת לא אפוף חכמה יתירה ושׂוֹם שכל.

3.
המשפט "לפי עניות דעתי הקובעת" הוא בדיחה מפורסמת שמייחסים לאחד מראשי המדינה בראשיתה. צר לי שהחמצת את ההומור וצר לי שהבכת את עצמך בכך שקפצת על המציאה כמוצא שלל רב....בסך הכל נעל ישנה...
או כדבריך : נו, באמת.

והערה רביעית שנולדה תוך כדי.

מפריעה לי ההיתממות שלך. מפריעה לי האפולוגטיקה ההפוכה שלך.

לא צריך להיות גאון גדול בהבנת הנקרא כדי לראות שכל הקטע של רפאל שורף לך משום מה בבטן.
שאלתי מה מאיים עליך כאן, שאלתי מה נהיית פתאום הדובר של כלובי, מה אתה קופץ כנשוך נחש. אנשים רוצים משהו אחר ממה שאתה רוצה, מאיפה לך עזות המצח להגיד להם שמה שהם רוצים הוא לא בסדר?
ואתה מכחיש בנון שלנטיות שקפצת, שזה חורה לך. (מי יודע, אולי גם תכחיש שאמרת שזה לא בסדר...).

אז אולי זה רק אני. אולי רק לי נדמה שהתגובה שלך מוגזמת וקיצונית וחסרת פרופורציה. אולי רק לי נדמה שכואב לך, פשוט כואב לך הלב שישנם כמה ילדים בגן הילדים שרוצים לעצמם פינה שבה יוכלו לשחק במשחקים שהם אוהבים ושהאחרים אולי לא כל כך אוהבים.

אולי רק לי נדמה שכואב לך שהם רוצים לעשות את זה אפילו שאתה מצהיר שאותך לא מעניין מה שהם רוצים ושממילא יש את זה כאן....ובכל זאת זה כואב לך.

אני יודע על עצמי שאני כנראה לא ממש מתאים לחתך האישי המרשים שרפאל ושות' רוצים לבנות עליו את קבוצת הדיון שלהם אבל אחרי כל מה שראיתי כאן בשרשור הזה הגעתי למסקנה שלו הייתי מתאים - הייתי מצטרף בכייף....
{dOmCruise{A
לפני 16 שנים • 14 ביולי 2007

מחזור זה יפה

{dOmCruise{A • 14 ביולי 2007
אני שמח שמחזרת, ככה אני יכול להפנות רק לתגובתי הקודמת.
RIS
RIS

Re: מחזור זה יפה

RIS • 14 ביולי 2007
{dOmCruise{A כתב/ה:
אני שמח שמחזרת, ככה אני יכול להפנות רק לתגובתי הקודמת.

תפנה כמה שאתה רוצה. בכבוד.

רק תפנים.
ז ה מה שחשוב.

* וזה לא היה מחזוּר, זה היה תרגום לכתב ברייל.
אני מניח שקטן עליך, ההבדל.
Tuff​(שולט)

הצעה

Tuff​(שולט) • 14 ביולי 2007
לאחר שקראתי אין ספור ויכוחים באתר הזה, אני מציע מספר תגובות סטנדרטיות שיוכלו להקל עלי ולחסוך ממני קריאה חוזרת ונשנית של אותם המסרים:

1. נוח לך לצטט רק חלק מדברי ולהוציא דברים מהקשרם.
2. לא אמרתי את זה.
3. קרא שוב את מה שכבר כתבתי ואולי תבין. טיפש אחד.
4. מותר לי לכתוב מה שאני רוצה. זו מדינה חופשית.
5. מותר לי לכתוב מה שאני רוצה. לך אסור.
6. דבר בשם עצמך בלבד.
7. דבר בשם עצמך בלבד. רק אני מייצג את כולם.

ועכשיו שאלה רצינית לנשלטות:
מתי שולט יוצא יותר גבר. כאשר הוא אומר את המילה האחרונה או כאשר הוא מתעלם ולא עונה ליבחוש המטריד?
שלומציון

TUFF אתה עילוי .

שלומציון • 14 ביולי 2007
2 .
nerissa​(אחרת)

Re: הצעה

nerissa​(אחרת) • 14 ביולי 2007
Tuff כתב/ה:
לאחר שקראתי אין ספור ויכוחים באתר הזה, אני מציע מספר תגובות סטנדרטיות שיוכלו להקל עלי ולחסוך ממני קריאה חוזרת ונשנית של אותם המסרים:

2. לא אמרתי את זה.
6. דבר בשם עצמך בלבד.

ועכשיו שאלה רצינית לנשלטות:
מתי שולט יוצא יותר גבר. כאשר הוא אומר את המילה האחרונה או כאשר הוא מתעלם ולא עונה ליבחוש המטריד?

טאףףף - אין כמוך bowdown.gif
גוני​(לא בעסק)

Re: הצעה

גוני​(לא בעסק) • 14 ביולי 2007
2. לא אמרתי את זה.
6. דבר בשם עצמך בלבד.

ועוד סעיף ברשותך,

8. שלי יותר גדול.
לאסי חוזרת

מסיבת כיתה

לאסי חוזרת • 14 ביולי 2007
קבוצה קטנה מתכנסת בבית הקפה השכונתי והאיני שהכין בעל הבית כלובי עם הכיבוד השווה, הכסאות המרווחים של חופש הביטוי והאירוח ומספרת לכ-ו-ל-ם על מסיבת כיתה הרבה יותר שווה בבית קפה אחר.
הבעיה, כך מסתבר, היא בגלל בעל בית הקפה החביב, כלובי...
icon_cool.gif

רפאל כתב/ה:
אלטרנטיבה אינה תחליף ואינה דיכוטומיה שלילית של "הם" מול "אנחנו". ..

בכלוב ניכרת השקעה רבה ביצירת פלטפורמה טכנולוגית איכותית שתכיל מסה של אנשים, אבל הניסיון לארגן כאן משהו איכותי מבחינת התוכן נעדר כמעט לחלוטין.
לא חסרים בקהילה אנשים מוכשרים, אבל זו עובדה שכמעט כולם עברו לבלוגים.

משהו מהותי חסר כאן. והדבר הזה יכול להשתנות רק ברמת הניהול של המקום
.

לפני שאנחנו מחליטים אם צריך לומר משו טוב על הניהול של כלובי ולשאול אם יש סיבה לא לערוך את מסיבת הכיתה אצלו כבר כמה שואלים ומתברר שהסיבה היא לא רק כלובי.
הסיבה היא גם אנחנו. icon_cry.gif אנחנו לא איכותיים!!
icon_cry.gif

רפאל כתב/ה:

מתארגנת קבוצה (קטנה, אך נחושה icon_smile.gif ) של חברי קהילה להקמת פורטל (או משהו דומה) שיעסוק בתרבות בדס"מית.
-- -- --
לא שיח תרבותי במובן הפלצני של הביטוי, אלא במובן הפשוט של: אתר מפגש בין חברי הקהילה על מצע תרבותי.

זהו הרעיון הכללי. ומה ומי ואיך בדיוק - זה עדיין נמצא בדיון. אנחנו רוצים לבנות מקום איכותי ומחפשים אנשים איכותיים.
רפאל / shushu

אולי אבדנו כשטיילנו אי שם בשדות הפרקטיקה של עוזרד או אולי בשדות האבסורד המוחלט ואנחנו לא יודעים לדון על "מצע תרבותי". אם יפתחו בבית הקפה שלנו דיון תרבותי כל ה"לא איכותיים" יגיעו ויקלקלו אותו. icon_cry.gif

היו כאלה שדיברו על זה שבעל בית הקפה שלנו, כלובי, יעלב שמספרים שמסיבות הכיתה אצלו לא שוות בגלל הנהול שלו אבל אחד מאיתנו הסביר לנו בציניות שלא צריך לדאוג לו.

Mass production כתב/ה:

זו דרכו של עולם.

מה הכוונה? הכוונה שצדיקים גמורים יש רק בחצר האפיפיור.

אז למה כתבתי שהעניין מעט מטופש?

כי מניסיון החיים ידוע שהמרחק מהודעה על רצון להקים אתר אחר, ועד הרגע שהאתר הזה חי נושם ובועט ומכיל יותר מאשר את מייסדיו, ולבטח עד שהוא "גוזל חשיפות" מהאתר הראשון - הינו מרחק גדול, עצום ורב.. (לבטח אם אין ממון רב בכיסי המייסדים).
-- -- ---
אם העניין היה נוגע לי, הייתי מביט משועשע מהיוזמה, ומסנן לעצמי: חה, הם עדיין לא יודעים ולא מעלים בדעתם במה כרוכה הקמה והפעלה ותחזוקה של אתר רציני היום. (אגב, אני יודע) ובכל מקרה, תפאדל, בהצלחה...עברתי את פרעה וגו'.

.

גם לנו משו נראה מוכר...אני חושבת שכולנו עברנו את זה בכיתה ג' עם מלכת הכיתה שניסתה לערוך מסיבה רק לחברים שלה השווים..
נדמה לי שהיא לא לקחה איתה את התלמיד החרוץ, שיודע לכתוב יפה, אלא מישו אחר...
עברו 15 שנים מכיתה ג' ואני כבר לא זוכרת..אבדתי אי שם בין הדפ"רים כשניסיתי ללעוס משו מהמצע התרבותי בשדה הפרקטיקה..

בברכת נביחה נכונה ושבת שלום..
לאסי.
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 14 ביולי 2007
בחיי שאני לא מבין מה אנחנו עושים בכלוב.
בואו נפסיק להשלות את עצמנו, נעבור לאתר של לשכת עורכי הדין ונדבר משם.
דיבורים על הלכת אהרונוביץ', מודלים לפרשנות של חוק איסור לשון הרע, וכמובן, הביטוי שחושף את המשתמש בו כמשפטן - "אלא מאי".
עוד מעט נוסיף רציו בתחילת כל פוסט, ונסכם בגזר דין.

דברו מהלב - מסכימים לרעיון, או לא? זה מתאים לאמות המוסר שלכם, או לא?
את אף אחד לא מעניין אם הרעיון זורם עם הדין הכללי.

דעתי האישית בעניין הזה - קרוז, אני מבין מה גורם לעניין להראות צורם בעיניך. לדעתי, אתה ניגש לרעיון הזה בגישה לא נכונה.
כמו שאני רואה את זה - הכלוב מוגש כשירות לקהילה, ולא הקהילה מוגשת כשירות לכלוב.
נכון שהכלוב הוא אתר מסחרי, יש בו פרסומות, יש בו מנויים בתשלום, וכלובי מתפרנס ממנו (בזכות ולא בחסד כמובן). בכל זאת, הפורומים של הכלוב הם בעלי כיוון כללי מסויים שלא מתאים לכולם - פוסטים רבים באתר הופכים למשטח מריבות בין הגולשים. הרעיון המרכזי הולך לאיבוד תוך עמוד-שניים, והשרשור הופך למאבק כבוד. אני חושב שבדיקה בהיסטוריית הפורומים תעלה שאחוז נכבד מאוד מההודעות בפורומים, מורכב מהודעות בסגנון "למה כל שרשור צריך להפוך פה לריב?"
היחסים בין הגולשים בכלוב טעונים מאוד, וקיימים פה מספר גלושים שבאופן שיטתי מעיבים על מצב הרוח, ובאמצעות לשון חדה - מסכלים רעיונות רבים.

שושו ושאר תומכי הרעיון לא מנסים לגנוב מהכלוב לקוחות. הם לא מציעים שירות שדומה לשירותים של הכלוב. הם מציעים קבוצת דיון נקייה המיועדת לאנשים שלא מוצאים את מה שחיפשו בכלוב. ככל הנראה, דיון נקי על נושאים שברומו של עולם הוא לא מה שמחפשים גולשי הכלוב, אחרת הפורומים היו נראים אחרת, ובדברי אין ביקורת אלא תמונת מצב.
זו לא אלטרנטיבה לכלוב, אלא קבוצת דיון שדנה בנושאים מסויימים בצורה לה אין מקום כאן בכלוב. המקום הכי טוב לחשוף את קבוצת הדיון הזו בפני פ'טישיסטים, היא בכלוב, שהיה וישאר אתר הבית של קהילת הפ'טיש הישראלית.

לא הכל חייב להסתכם ברווחיות כלכלית. אני לא מוצא ברעיון של שושו, רפאל והשאר כוונות לנגוס בנתח השוק של הכלוב.