ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתארגנת קבוצה

Tobias​(אחר)
לפני 16 שנים • 14 ביולי 2007
Tobias​(אחר) • 14 ביולי 2007
שוב אני אשאל...

אם אתר הוא ללא הגבלות לגבי מי נכנס אליו ופתוח לכולם וללא צנזורה...

מה ימנע מכל האנשים "הלא נכונים" להגיע?

מה בעצם....יקרה אם לשם יגיעו גם כל אלו שמהם רציתם להתחמק?

האם גם שם פתאום תפתח הודעה של.....מחפשים להקים קבוצה....?

הרעיון בהחלט קוסם לי

בעיקר בגלל שכל שרשור וחצי שרשור הופך לתחרות הטלת רפש....

ובעיקר כי אני מאוד אוהב תרבות ודיון איכותי...

אבל זה בלתי נמנע....שצריכים להיות חוקים....הרבה יותר נוקשים שם...קוד התנהגותי שמי שלא מסוגל לקיים אותו לא יוכל לשהות שם...

אחרת זה יהיה סתם אתר ככל אתר אחר....

אגב....

מישהי שכן עשתה את זה לדעתי...

זאת דווקא איימי

שראיתי באתר הקטן והסגור שלה...הרבה מאוד נושאים שונים וחכמים של דיונים בדסמים.

איפשהו אגב....אני מרגיש שהכל חוזר תמיד לפגוש....
אבל תמיד יהיה פגוש...
גם שתהיו אתם מנהלים...
תמיד יהיו החלטות כאלו....ופעולות כאלו שצריך לבצע

אי אפשר לפתוח במה שתהיה פתוחה וזמינה לכולם ואז להתלונן למה אנשים מהסוג שאני לא אוהב נמצאים פה....

תראו לי את התכנון שלכם לקיום ושימור הרמה והתרבות באתר
ואני בשמחה אבוא לבקר בו ולהביע את דעותיי...
{dOmCruise{A

עבודת מאסטר

{dOmCruise{A • 14 ביולי 2007
שוב משום מה יש בלבול בין הדיעה שלי באשר לנחיצותו של אתר אחר שהקבוצה מעוניינת בו ויתכן שאני טועה בדעתי זו, לבין הטעם לפגם שאני ראיתי בפתיחת הדיון כאן.

בלי להתייחס לפגיעה אפשרית או אי פגיעה, ולדעתי האישית לא תיגרם שום פגיעה בתנועת האנשים בכלוב מאתר שכזה, ובכל זאת אני רואה כאן טעם לפגם.

לגופו של רעיון, כמו ששאלתי כבר, מה ימנע ממי שאינו "איכותי" להגיע לאותו אתר ?
התשובה שזה כמו עיתון הארץ היא לא רלוונטית, כי שם מדובר בעיתון בעל איכות מסויימת ורק מי שזה מדבר אליו קורא.

כאן מחפשים פורום מסוג כלשהוא שיארח דיונים ברמה כזו או אחרת, בשפה כזו או אחרת, וכולי.
מה יבטיח את ה"איכות" של הדיון או הכותבים/קוראים ?
אם לא תהיה יד מכוונת שתמחק ו/או תערוך דיונים ופוסטים, מה ימנע הודעות בנוסח - "מחפש מלכה לפורים" או דיונים על למה אני נהנה מאכילת סלרי ??

ואם תהיה צנזורה, אז מה הקריטריונים, איך קובעים מי איכותי לכתוב ומי לא ?
איך בודקים מי כותב בשגיאות כתיב כי הוא דיסלקט אבל יש לו מה להגיד ומי כותב בשפה יפה אבל מדבר שטויות ?

לא שמעתי עד עכשיו בכל ששת הדפים כאן שום רעיון או כיוון פרט לרצון למשהו אחר, וניסוח עמום בסגנון ההנהלה תכוון, והכל תלוי בהנהלה שבאתר הזה לא עושה כלום בכיוון הזה.
עש11

ממ

עש11 • 14 ביולי 2007
האמת היא שיש לי כמה הצעות, כאלו או אחרות, לייעול המערכת
לא 'ייעול', זאת אומרת, 'הכלוב' פה לדעתי יעיל
אבל אפשר לקיים נוהל בעל דגש אחר, של התכנים על פני האנשים שמאחוריהם
אז חשבתי על כמה דרכים לצמצם
את מה שהבנתי שאתם לא רוצים
ולהרחיב את מה שכן.
אני פה בבית, אם תגיעו לשלב שזה רלוונטי.
רפאל
רפאל • 14 ביולי 2007
tebayes כתב/ה:
אם אתר הוא ללא הגבלות לגבי מי נכנס אליו ופתוח לכולם וללא צנזורה...

מה ימנע מכל האנשים "הלא נכונים" להגיע?

מה בעצם....יקרה אם לשם יגיעו גם כל אלו שמהם רציתם להתחמק?

האם גם שם פתאום תפתח הודעה של.....מחפשים להקים קבוצה....?

צנזורה היא הגבלה של מידע או תכנים, או הגבלה על הכיווינם שאליהם דיון יכול להתפתח. אני הייתי רוצה מקום שלא תהיה בו צנזורה כלל, להוציא צנזורה על אווטינג, ועל הודעות שבמובהק אינן רלוונטיות למקום שבו הן פורסמו (ואולי כדאי להגדיר טוב יותר מהו כאן הקריטריון למובהקות. בעקרון אני מתכוון להודעות של טרולים, והודעות שמפרסמות משחקי פרמידה וכל מיני אתרים מוזרים.) אני בעד מינימום של כללים מגבילים. אבל אני גם בעד דיון בנושאים האלו.

איך זה מסתדר עם איכות?

אני מבין איכות כדבר מה שיוצרים באופן חיובי ולא באמצעות איסורים והגבלות. משמע - אני חושב שאם מתגבשת קבוצה ראשונית שיש בה יוצרים מוכשרים ובעלי עניין (ולא חסרים כאלו בקהילה), אפשר לתת למקום תנופה איכותית. ואם מוסיפים לזה ניהול שתפקידו אינו מוגבל רק להפעלת צנזורה בעת הצורך, אלא ניהול שבין השאר אחראי לארגן תכנים, להזמין כותבים, וליזום דיונים - יש סיכוי שהמקום יראה אחרת, ושמשהו מהחיוביות ידבוק בו.

חוקים ואיסורים מבטיחים דברים. איכות היא לא משהו שאפשר להבטיח אותו. אני מעוניין במקום שעוסקים בו יותר ב"כן" מאשר ב"לא". אינני מעוניין במקום שאליו לא יגיעו אנשים מסויימים, אלא בעיקר מקום שבו תיווצר דינמיקה שונה.

הכלוב, למשל, הוא מקום שהשליליות נטמעה בו. מרוב דיונים על "מה לא" כבר קשה לדעת מה כן. יותר מאשר מגוון של בדס"מ ותשוקות מוצאים כאן עיסוק אובססיבי בשאלה מהו לא בדס"מ, מהי התעללות, ולמה בדס"מ הוא לא התעללות וכו'. על כל יוצר שכותב כאן יש תרייסר קיביצ'רים, תרייסר נעלבים וכנסת של חברים שיודעים לטמא כל דבר בק"ן טעמים. בכלוב נוצרה דינמיקה שמסרסת מאוד. ואנשים כבר פשוט מצנזרים את עצמם. ואם לא מצנזרים את עצמם לגמרי, אז הם מסתפקים באיטראקציות אישיות או שהם נסוגים לבלוגים, מקום שיש לו בהם אוטונומיה מסויימת, ובו החיוביות היא עדיין יותר מאשר השליליות.

ובהקשר זה כלובי אמר פעם: "אם אנשים מסוגלים לסבול השתלחויות בפורום ונהנים מזה זאת הסטיה שלהם. אני לא נהנה מזה ולכן לא מתערב בדיונים בפורום."
פמינה
פמינה • 14 ביולי 2007
רפאל כתב/ה:

צנזורה היא הגבלה של מידע או תכנים, או הגבלה על הכיווינם שאליהם דיון יכול להתפתח. אני הייתי רוצה מקום שלא תהיה בו צנזורה כלל, להוציא צנזורה על אווטינג, ועל הודעות שבמובהק אינן רלוונטיות למקום שבו הן פורסמו (ואולי כדאי להגדיר טוב יותר מהו כאן הקריטריון למובהקות. בעקרון אני מתכוון להודעות של טרולים, והודעות שמפרסמות משחקי פרמידה וכל מיני אתרים מוזרים.) אני בעד מינימום של כללים מגבילים. אבל אני גם בעד דיון בנושאים האלו.

איך זה מסתדר עם איכות?

אני מבין איכות כדבר מה שיוצרים באופן חיובי ולא באמצעות איסורים והגבלות. משמע - אני חושב שאם מתגבשת קבוצה ראשונית שיש בה יוצרים מוכשרים ובעלי עניין (ולא חסרים כאלו בקהילה), אפשר לתת למקום תנופה איכותית. ואם מוסיפים לזה ניהול שתפקידו אינו מוגבל רק להפעלת צנזורה בעת הצורך, אלא ניהול שבין השאר אחראי לארגן תכנים, להזמין כותבים, וליזום דיונים - יש סיכוי שהמקום יראה אחרת, ושמשהו מהחיוביות ידבוק בו.

חוקים ואיסורים מבטיחים דברים. איכות היא לא משהו שאפשר להבטיח אותו. אני מעוניין במקום שעוסקים בו יותר ב"כן" מאשר ב"לא". אינני מעוניין במקום שאליו לא יגיעו אנשים מסויימים, אלא בעיקר מקום שבו תיווצר דינמיקה שונה.

הכלוב, למשל, הוא מקום שהשליליות נטמעה בו. מרוב דיונים על "מה לא" כבר קשה לדעת מה כן. יותר מאשר מגוון של בדס"מ ותשוקות מוצאים כאן עיסוק אובססיבי בשאלה מהו לא בדס"מ, מהי התעללות, ולמה בדס"מ הוא לא התעללות וכו'. על כל יוצר שכותב כאן יש תרייסר קיביצ'רים, תרייסר נעלבים וכנסת של חברים שיודעים לטמא כל דבר בק"ן טעמים. בכלוב נוצרה דינמיקה שמסרסת מאוד. ואנשים כבר פשוט מצנזרים את עצמם. ואם לא מצנזרים את עצמם לגמרי, אז הם מסתפקים באיטראקציות אישיות או שהם נסוגים לבלוגים, מקום שיש לו בהם אוטונומיה מסויימת, ובו החיוביות היא עדיין יותר מאשר השליליות.

ובהקשר זה כלובי אמר פעם: "אם אנשים מסוגלים לסבול השתלחויות בפורום ונהנים מזה זאת הסטיה שלהם. אני לא נהנה מזה ולכן לא מתערב בדיונים בפורום."

יוצא מדבריך שדווקא אינך חושש מתגובות שלא יוסיפו תובנות אלא להיפך.

אתה חושש מתגובות אינטלקטואליות חכמות ושליליות שיסרסו את הכתיבה ולא תוכל לשכנע בתזות שלך.

הייתי מצפה שתדע להתמודד במישור התוכני עם ק"ן הטעמים שמביאים בפניך ולא תברח למקום אחר.
אם בעצמך אמרת שהכותבים המוכשרים נמצאים בכלוב וגם במקום אחר לא תרצה לצנזר אותם מבחינה תוכנית ונובע מכך שתקבל דינמיקה זהה לזו שבכלוב.

אתה מצפה שכולם ירחשו כבוד למנהלים ולא יביעו את דעתם האמיתית אלא יצטרפו לדעת המנהלים או יגבילו את החופש האינטלקטואלי שלהם?

לפי דבריך מי שמפריעים לך אינם אלה שרמתם האינטלקטואלית נמוכה אלא אלה שאתה אישית לא יכול להתמודד איתם מבחינה אינטלקטואלית.

מה מפריע לך לענות להם ולשכנע בדעתך? יותר מכובד להתמודד מאשר לברוח ממקום שהדעות בו שונות מדעותיך.
הרעיון שלך לא ברור כי לא הבאת דוגמא לשרשור שרצית לפתוח וסורס באכזריות ע"י הקבוצה.
אתה חושש להביע דעת יחיד מול כמה?
נסה לפתוח דיון והדגם מה לדעתך הבעיה.
מדוע צריך לחשוש מהתמודדות אינטלקטואלית?
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 14 ביולי 2007
ואני הייתי מציעה משהו אחר (וסליחה אם זה הוצע כבר בשירשור, לא קראתי הכל)- אותו דבר שהציעו רפאל ושושו, רק ב א מ ת, פנים מול פנים. קבוצת דיון אמיתית שתיפגש אחת לשבוע, או באיזושהי תדירות קבועה אחרת. אתם יודעים, כמו שהיו עושים פעם, לפני שהיה אינטרנט.

דבר כזה באמת אין כרגע, ולדעתי בהחלט יש לו מקום.
פרנקי
לפני 16 שנים • 15 ביולי 2007
פרנקי • 15 ביולי 2007
Aimee כתב/ה:
ואני הייתי מציעה משהו אחר (וסליחה אם זה הוצע כבר בשירשור, לא קראתי הכל)- אותו דבר שהציעו רפאל ושושו, רק ב א מ ת, פנים מול פנים. קבוצת דיון אמיתית שתיפגש אחת לשבוע, או באיזושהי תדירות קבועה אחרת. אתם יודעים, כמו שהיו עושים פעם, לפני שהיה אינטרנט.

דבר כזה באמת אין כרגע, ולדעתי בהחלט יש לו מקום.

רעיון יפה.
פמינה
פמינה • 15 ביולי 2007
ערבי יום שני בנו לימיט הם ערבים פתוחים של באר.

אני חושבת שהרעיון של איימי הוא יפה.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 15 ביולי 2007
איימי

תפסיקי לנסות לארגן אורגיות icon_lol.gif
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 15 ביולי 2007
tebayes כתב/ה:
איימי

תפסיקי לנסות לארגן אורגיות icon_lol.gif