שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עצוב על מותו

bg2005
לפני 16 שנים • 8 באוג׳ 2007

עצוב על מותו

bg2005 • 8 באוג׳ 2007
מת לי הייזלווד

האיש שהיה אמון על כמה מקלאסיקות הסיקסטיז הגדולות ביותר ומי שנחשב ליוצר מאחורי ננסי סינטרה, הלך לעולמו כשהוא בן 78
לי הייזלווד, שהיה אמון על כמה מהקלאסיקות הגדולות של שנות השישים ומי שכתב את השיר "These Boots Are Made For Walking" עבור ננסי סינטרה הלך לעולמו בשבת האחרונה, כשהוא 78, לאחר שהיה חולה בסרטן. היזלווד, במקור מאולקהומה, נחשב עד היום לאחד מהאנשים שקידמו את הקריירה של סינטרה והיה אחראי לכתיבתם של 9 אלבומים עבורה.

בשנת 1963 שיחרר הייזלווד את 'Trouble Is A Lonesome Town' והפך לאחד האמנים המשפיעים על הסאונד של שנות השישים המאוחרות. הוא היה לאחד האמנים הראשונים שעירבו ביו קאנטרי, פופ ופסיכדליה. ביו שיריו המוכרים ניתן למנות את ‘Some Velvet Morning’ ו- ‘Sugar Town’. אחד הסממנים הרציניים להצלחתו סומנו כאשר אמנים דוגמת אלביס פרסלי ודסטי ספרינגפילד חידשו את שיריו.

באופן שהצליח להפתיע את עולם המוזיקה דאז, היזלווד נטש את עולם הזוהר ועבר לגור בשוודיה. חלק מהטענות ציינו כי אביה של ננסי סינטרה (פרנק סינטרה) איים על חייו כששמע כי יחסיהם של היזלווד וננסי לא עמדו בקו המקצועי לבדו. כחלק מאותה נסיגה לשבדיה, אסר הייזלווד שיחרור מחודש של חומריו המוקדמים.

למרות ההיעלמות המוקדמת, היזלווד צבר מעריצים רבים עם השנים. להקות דוגמת סוניק יות' ופריימל סקרים חידוש את שיריו. אמנים נוספים שנכנסו לרשימת המחדשים והמעריצים: ג'רוויס קוקר, קורטני לאב, ניק קייב, הטינדרטיקס ועוד.

בשנת 1999 חזר הייזלווד אל הבימות להופעה בלתי נשכחת שהתקיימה ברויאל פסטיבל הול, שם אירח אותו ניק קייב. קצת לאחר מכן הוציא את ‘Farmisht, Flatulence, Origami, ARF!!! and Me’ שהיה ליצירה הראשונה שלו מזה עשרים שנה. אלבומו האחרון, 'Cake Or Death' יצא לאור בדצמבר האחרון.

הקליקו להקשיב לשירו האלמותי לזכרו ...
http://www.youtube.com/watch?v=btSg757aM9A
פוקה​(שולטת){CB}

summer wine

פוקה​(שולטת){CB} • 8 באוג׳ 2007
icon_sad.gif

הקסום במוסיקה זה שהיא נצחית...צרובה ונצורה...

וחוץ מזה...
ממש לא מזמן...נתנו לו את הכבוד הראוי לו... icon_smile.gif
bg2005
bg2005 • 8 באוג׳ 2007
מלכה שלי,
תראי כמה גדולה את מהחיים... בחרת לשלב את השיר של לי , האהוב עלי , עם אחד הרגעים הגדולים בחיי .... כאילו הצדעה אחרונה לפני לכתו ! .... תודה לך !
פמינה
פמינה • 8 באוג׳ 2007
מוזיקה מקסימה.
תודה לשניכם על הקישור.
bg2005
לפני 16 שנים • 9 באוג׳ 2007
bg2005 • 9 באוג׳ 2007
שיר מופלא....מושלם אפילו ...שמח שנהנית