בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כוכב נולד - על זהות מינית/ לאומית/ עדתית ותרבות פופולרית.

walking dead
לפני 16 שנים • 29 באוג׳ 2007
walking dead • 29 באוג׳ 2007
מותר לי לא לאהוב מישהו גם בלי שזה ישוייך אוטומטית למגדר/מוצא/מראה חיצוני.

בגילי המופלג הדבר האחרון שאני מחפשת זה "מאמי לאומי". למעשה, דורון רוקח ואליסה שפרגה היו הפייבוריטים שלי עד שהודחו (ולא בצדק!) ושניהם רחוקים ביותר מההגדרה של "מאמים לאומיים".
היום, לאחר שחלפו להם הימים בהם הייתי אוספת פוסטרים, תמונות וגזרי עיתונים של מדונה (טוב, אני לא באמת עשיתי זאת...) אני יכולה (ואפילו גאה!) להגיד בלב שלם שאני בוחרת אך ורק מי שמוצא חן בעיניי מבחינת הסגנון והכשרון הטבעי. וכן, מה לעשות... שחצנות, ריקוד תוך ביצוע תנועות תיאטרליות מוגזמות שאפילו לא מחפים על קול שלעניות אוזניי הוא צווחני ונטול הרמוניה לא מוצאים חן בעיניי.

אני מסכימה מאוד שמארינה מייצגת משהו פרובוקטורי, חדש ועצמאי. אך זה בפירוש לא מספק כדי לענות על הקריטריונים שלי למי שלדעתי צריך להיות הכוכב הנולד. מה עם יכולות ווקאליות? מה עם חוש קצב...? מה עם היכולת לשיר את שיר אהובת הספן מבלי להשתמש גם בתנועות ידיים דביליות ולגרום לי לפרצי צחוק בלתי נשלטים...? אלו דברים שבשבילי הם הרבה יותר חשובים וחסרים מאוד לממ"ב.

לא, זה ממש לא קשור להיותה רוסיה ובטח ובטח שלא לאיך שהיא נראית (אני באמת האחרונה שתשפוט על פי מבנה גוף ואיך יושב על מישהי החוטיני).
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 29 באוג׳ 2007
אני פשוט לא מצליחה להבין את היסטריית כוכב נולד, בדיוק כמו שאני לא מצליחה להבין את המשיכה לשידורי ספורט. פשוט לא מעניין אותי כהוא זה.
לא קשורה
לא קשורה • 29 באוג׳ 2007
1986.

קדם אירוויזיון.
אחת עם ג'קט צהוב, פרצופים ועודף דרמה עולה לבמה.
חלק הקשיבו לשיר.
חלק בהו בכתף.
השאר נחרדו מהפומפוזיות.
הדבר הראשון שריטה עשתה, היה, גבירתי הנאווה. הדבר השני, למכור 120,000 עותקים מהאלבום.
אם ב-1986 היה אינטרנט, יש לי תחושת בטן עצבנית שגם שם היה שלשול טוקבקים די רציני.

אז, המקפצה הכמעט יחידה לשואוביזנס הישראלי, הייתה קדם אירוויזיון (השניה הייתה להקות צבאיות, הטענה המרכזית כלפי מי שהיה בהן היתה שזה לא שירות צבאי...) היום? כוכב נולד.

וכנראה, שהתוכנית הזו עושה את העבודה, כי לפי התגובות כאן או בכל מקום אחר שמביטים, אדישות, היא התגובה היחידה שאותה מרינה לא ממש מעוררת.

עמישראל, לא אוהב שונים. אבל, לומד לקבל אותם מהר יותר מכל קבוצה אחרת, לפחות בכל מה שקשור לתרבות, צריכה ושיווק.
מי יזכה הערב, זה באמת לא משנה, זה חשוב רק לצורך מכירת עיתונים ושטחי פרסום.
היא את שלה עשתה.

ועל אי שירותה הצבאי והתעלמותה מטענות אלו, זה באמת עיסוק בטפל.
מעניין כמה מן הנושאים בנטל היו מעדיפים לשמוע את מרינה בכריזה קוראת למישהו למשרדו של הרס"ר וכמה היו מעדיפים אותה בMP3, בדרך הביתה. יש לי תחושה שתרומתה גדולה בהרבה כרגע, כן, אפילו למדינה כולה.
יש עוד קבוצה שמתעלמת מהטענות אלו, קבוצה שתועיל הרבה מעוד פקידה מזמרת בחיל החינוך (אם היא הייתה מתקבלת בהתחשב בגזרה שלה, צה"ל מעולם לא אהב זמרות שמנות). הדיון על אי שירות צבאי ברגע שהוא מנוהל מעל גבה של ילדה בת 19, מוכיח עד כמה הוא כנראה לא באמת חשוב לעם ישראל.
קייסי

רגע, אתם שוכחים

קייסי • 29 באוג׳ 2007
שמרינה מעצבנת בלי שום קשר לשום אג'נדה חברתית-לאומית-פטריוטית-מאותגרת משקלית ו/או מוחית כזו או אחרת. היא פשוט הצגה גרועה במקום זמרת.
פרי ספיריט - אני איתך במאבקך הצודק נגד מסרים סמויים (בועז מעודה) שאנשים שותלים בטקסטים.

אה, ואמוץ?
אמוץ כתב/ה:

בועז טיפש ואני שונא טיפשים.

טול קורה, כמו שאומרים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 באוג׳ 2007
לא קשורה כתב/ה:
1986.

ועל אי שירותה הצבאי והתעלמותה מטענות אלו, זה באמת עיסוק בטפל.
מעניין כמה מן הנושאים בנטל היו מעדיפים לשמוע את מרינה בכריזה קוראת למישהו למשרדו של הרס"ר וכמה היו מעדיפים אותה בMP3, בדרך הביתה. יש לי תחושה שתרומתה גדולה בהרבה כרגע, כן, אפילו למדינה כולה.

למה זה צריך לבוא אחד על חשבון השני? אני לא הייתי רוצה לשמוע אותה לא כך ולא אחרת, אבל אין שום בעיה להשתחרר בגיל 20 מהצבא וללכת לשיר אז. השירות לא יפגע לה בקריירה היקרה שלה, רק ידחה אותה מעט, ממש כפי שהוא דחה את הקריירה שלי ושל עוד רבים וטובים.

תרומתה, אגב, קטנה מאד עבורי. הייתי מעדיף שתשמור אותה אצלה. אם השירה שלה היא הדרך שלה להחזיר לי על השנים שאני נתתי והיא סירבה לתת, אז אני מוותר בחפץ לב. מבחינתי אם היא תלך להכין קפה לאיזה קצין זה יתרום לי הרבה יותר.

וחוצמזה, דבריה הנבונים של קייסי ראויים לציטוט:
ציטוט: מרינה מעצבנת בלי שום קשר לשום אג'נדה חברתית-לאומית-פטריוטית-מאותגרת משקלית ו/או מוחית כזו או אחרת. היא פשוט הצגה גרועה במקום זמרת
daniel222
daniel222 • 29 באוג׳ 2007
היא מעצבנת חסרי ביטחון עצמי
דטורה

משבצת האנדרדוג

דטורה • 29 באוג׳ 2007
שושו מכניסה את מארינה מקסימיליאן בלומין למשבצת האנדר דוג המוכרת והאהובה.
היא מיוחדת ולכן לא מבינים אותה. היא האנדר דוג מהכיוון המיוחד השני למאמי הלאומי.
שושו כותבת שהיא רוסיה במקור ושוכחת שגם אליסה שפרגה היתה מאותו מוצא, גדולה?, לא בטוח, חפה מכל צורך להפגין שבטיות, (בחירת השירים??שיר אהובת הספן, צמח בר, חלומות?)

shushu כתב/ה:
חייבת להודות שראיתי את העונה הזו בריפרוף בלבד, זעיר פה זעיר שם ולכן לא הייתי בקיאה בעוצמות התיעוב כלפי ממ"ב. אבל מקריאת הפוסטים כאן קצת מטריד אותי על מה היא מתבססת.

מרינה אישה גדולה, מהסוג ההאגרידי. אבל בניגוד לשמנים אחרים בתכנית הזו או בקודמותיה – היא לא מתאמצת לרזות, היא לא מנסה לטשטש או להצניע את עצמה, והיא מנפנפת בנפיליותה כתגית עוצמה נוספת.

מרינה לא תהיה לעולם מאמי לאומית. היא רוסיה במקור, אבל הולכת להשתלב במקומות הכי שווים בבידור בישראל (אוף טופיק – גריז?? פה?? מתי??). מאידך, היא חפה מכל צורך להפגין שבטיות ישראלית דביקה ולענות למחוייבויות לאומיות. היא לא עונה על שום קריטריון סטריאוטיפי.. היא פרובוקטורית, עצמאית ומקורית בבחירות שלה, והיא מפגינה המון עוצמה. למה זה כל כך נורא? וחשוב מכך – למה שהיא לא תזכה? האם אין אלה איכויות-הכוכב שאנחנו מחפשים?

אם לומר את זה קצת אחרת – מרינה ללא ספק פרפורמרית וזמרת הכי טובה שיש, ולכן תהיה כוכבת כך או כך – אבל כל עוד היא בידיים "שלנו", אנחנו נלמד אותה מה זו ענווה.

זה קצת עצוב שאנחנו מדרגים כוכבים לפי היכולת שלהם להשתלב בקונצנזוס.

איין ראנד.

מרינה היא לא האנדרדוג.
היא אישה נוטפת סקס בגילה הצעיר ומפלרטטת עם המצלמה ועם הגברים.
היא לא גדולה. יחסית לילדות הצעירות שמופיעות בכוכב נולד רואים אישה שנראית בשלה ומכירה במיניות שלה.
אם תביטו בתמונות תראו שיחסית לכמה קולבים אנורקסים מרינה מלאה אבל אף דיאטנית לא היתה מציעה לה לעשות דיאטה כעת. היא השילה את מעט הק"ג שנחוצים לה לצורך הופעת מחול שתפתיע את כולם בתחילת הגמר עם להקת מיומנה.

כבר לפני שנה היא נראתה יפה והיתה התגלית הבאה.

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,992,209,14829,.aspx

אני לא יודע מהיכן שושו החליטה שהיא "גדולה"? בגלל החזה המלא היפה שמובלט בכל תלבושת שלה?
היא מפלרטטת עם המקרופון ועם הגברים וידעה לעשות הכל לפני שנה.
אם תלחצו על הקישור תראו שכבר לפני שנה היא ידעה לשיר.

http://www.youtube.com/watch?v=zizttInNHO8

בגיל 19 היא אישה נוטפת סקס ורואים אישה מתמסרת כשהיא שרה: אם יהיה זה שנית אל יהיה זה אחרת".

הוא בוחרת שירי אהבה ופרידה וצועקת את התמסרותה בקול ובלחש.
ההופעה שלה באודישנים עם הסחבות והקסילופון מתאימה לסינדרלה שלא יודעים שתהיה בגמר אבל ההפקה ידעה מי היא.

השירות הצבאי שלא עשתה הוא כמו 1 מכל 4 מועמדים שבוחר מסיבותיו שלו לא להתגייס אבל המועמדת למאמי לאומית כבר הודיעה שבגלל בעיות בריאות היא לא יכלה לשרת והיא תסודר בשירות לאומי. היא לא בועטת בקונצנזוס. היא נכנסת אליו.

לפי מה שראיתי הקהל שלה הוא ברובו גברים שמגיבים לסקס הבשל שנוטף ממנה בגיל 19!
אני לא מצביע אבל היא תצליח בלי קשר לתוצאות כוכב נולד.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 29, 2007 5:23 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 באוג׳ 2007
אוזיריס כתב/ה:
היא מעצבנת חסרי ביטחון עצמי

אבחנה מדויקת דוקטור, אלא ששכחת להזכיר אימפוטנטים, אינפנטילים, תלותיים, מנותקים רגשית ובעלי פיגור שכלי (אם מישהו מאלה שמארינה מעצבנת אותם הוא חלילה גם גזען, סכיזופרן, תתרן או כיוצא באלה, אנא קבלו את התנצלותי על שלא ציינתי זאת. חוסר הבטחון שלי לא אפשר לי להכליל מעבר לתכונות המאפיינות אותי אישית).
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 29 באוג׳ 2007
אמוץ כתב/ה:
אני חושב שצריך ללחוץ שאליסה תחזור אם נשיג 1,000,000 חתימות.
אני בטוח שעל אליסה אין ויכוח קודם היא כוסית וגם הנשים נמשכות אליה.
דבר שני אין לה הורים והיא עצובה והיא גרה בפריפריה ולכן רק אליסה איזה מותק של בחורה.

קייסי? הפוסל במומו? הבחור פאקינג גאון.
לא קשורה
לא קשורה • 29 באוג׳ 2007
זאלופון כתב/ה:
למה זה צריך לבוא אחד על חשבון השני? אני לא הייתי רוצה לשמוע אותה לא כך ולא אחרת, אבל אין שום בעיה להשתחרר בגיל 20 מהצבא וללכת לשיר אז. השירות לא יפגע לה בקריירה היקרה שלה, רק ידחה אותה מעט, ממש כפי שהוא דחה את הקריירה שלי ושל עוד רבים וטובים.

תרומתה, אגב, קטנה מאד עבורי. הייתי מעדיף שתשמור אותה אצלה. אם השירה שלה היא הדרך שלה להחזיר לי על השנים שאני נתתי והיא סירבה לתת, אז אני מוותר בחפץ לב. מבחינתי אם היא תלך להכין קפה לאיזה קצין זה יתרום לי הרבה יותר.

וחוצמזה, דבריה הנבונים של קייסי ראויים לציטוט:
ציטוט: מרינה מעצבנת בלי שום קשר לשום אג'נדה חברתית-לאומית-פטריוטית-מאותגרת משקלית ו/או מוחית כזו או אחרת. היא פשוט הצגה גרועה במקום זמרת

באמת למה?
הדיון הציבורי לא נוגע כלל בעניין ההשתמטות, אחרת הייתי שוטחת כאן משנה אחרת לגמרי.
לא מתקיים כאן שום דיון אמיתי על השתמטות, מתקיים כאן דיון על טלנט צעיר שלא שירתה ובכוכבים נולדים שמשתמטים.
בעיני, זה הבדל עצום.

כולם מדברים על משתמטי כוכב נולד?
לא מעניין אותם בגרוש מי משרת, מעניין אותם כוכב נולד.

ועצם העירוב, פוגע ביכולת להגיע לדיון רציני על השתמטות ובו זמנית משרת נאמנה את אלו שרוצים להבטיח רייטינג שיא, מכירות מכל הסוגים (אלבומים, פרסומות, שיחות, הודעות טקסט, חולצות וכל השאר) ומעורבות רגשית של הקהל.

סובלים אותה או לא, עצם הדיבור עליה משרת למישהו אינטרס, כזה שמדבריך, נדמה לי שהיית מעדיף לא לקדם. אם כל מי שלא סובל אותה, כועס עליה, מתעב אותה, יצפה בתוכנית (שלא לדבר על כך שעלול להצביע למתחרה אחר בגלל התיעוב), קברניטי התוכנית ידעו שהאופן שבו ניווטו את הדיון הציבורי המלאכותי הזה, היה כדאי.
יש פרסום גרוע ויש פרסום מוצלח, פרסום מהסוג הזה, שייך למוצלח... $$$$....

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 29, 2007 5:40 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים