בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כוכב נולד - על זהות מינית/ לאומית/ עדתית ותרבות פופולרית.

לא קשורה
לפני 16 שנים • 29 באוג׳ 2007

הדבר היחידי שנשאר לי לומר אחרי האירוע

לא קשורה • 29 באוג׳ 2007
ים של דמעות בשתי עיני
ג'וני

חסל סדר כוכב נולד!

ג'וני • 29 באוג׳ 2007
מכת מדינה!!!
כל היום רק שרים בטלויזיה!!!
די!!
אין כבר מה לראות חוץ מ"הרקדן הגדול הבא", "כוכב נופל" ו"דבר נולד"

איפה נעלמו לי הקומדי סטור?! icon_sad.gif
אלימלך
אלימלך • 29 באוג׳ 2007
שמנמונת סקסית כתב/ה:
אלימלך כתב/ה:
אישה גדולה ,שני גברים קטנים...
מממממ...במי לבחור? icon_confused.gif בעיה,בעיה...

נ.ב

מלכות לא עושות צבא!!!

אשמח אם תערוך את הבולשיט שכתבת פה !

לא רק שעשיתי צבא, גם הייתי קצינה, שירתתי בקבע, ואני עדיין עושה מילואים

מסקנה...חבל icon_sad.gif .

עוד נ.ב

מצטער,אבל אין לי פה את היכולת לערוך את ההודעות הראשוניות שלי.
לא שהייתי עורך אותה.
אושה{אוש}
לפני 16 שנים • 30 באוג׳ 2007
אושה{אוש} • 30 באוג׳ 2007
מזה היה מופע האיימים הזה?
חיכיתי חיכיתי
ציפיתי ציפיתי
ומי לא בא? כוכב נורמלי

בגלל עודף שיעמום נאלצתי לצפות כבר בתוכנית המקדימה בשעה 7
ערוץ 2 כהרגלו פימפם עצמו כולל כל הקלישאות הידועות – ראיון עם ההורים, עדת סלבריטאים המביעים את דעתם (מאיה בוסקילה מעדיפה את מרינה – עוד נקודה לרעת הצווחנית – בעצם איזו מהן?...) וכמובן קטעי וידאו של המועמדים בילדותם: בועז מעודה כילדון תמני קטנטון שר לאמא במזרחית והאורחים רוקדים במעגלים (מה שמפתיע שכלום בו לא השתנה, לא הקול ולא הגובה), מרינה עם ליפה ענקית מוציאה מגרונה צלילים המכונים "שירה" ושלומי (להלן "השלישי") במופע רוק תיכוניסטי עם פריזורה שנראת לדעתי (בניגוד לדעתו מסתבר) הרבה יותר נורמלית מהכרבולת שהוא מתהדר בה כיום ושעוד היה לנו העונג לצפות ביצירתה ע"י משיכות פן ברוטליות.

סופסוף הגיעה השעה היעודה. התכנסנו בסלוננו הקט מול מגש פיצה מהביל כי אי אפשר אחרת וצפינו במופע האיימים. האמת סחטיין על ההפקה – אחלה במה שהזכירה קצת ארוויזיון אבל הסאונד שבקע מהטלויזיה בכל שיר ושיר היה פשוט מזעזע, ולא – זה לא אשמת הטלויזיה שלנו.
ניסיתי להתרכז במוסיקה, באמת שניסיתי אבל חוסר הטעם המשווע של מלבישי התוכנית גרם לי רצון עז להקיא. תסבירו לי מה הגיוני בהלבשת בחורה שמנמנה וגודזילה שאמורה לקפצץ על במה אחת עם שלל כוסיות רבע ערומות, בשכבות על גבי שכבות? למה להדגיש עוד יותר את הגודל? אוש טען שזה נעשה כדי להחזיק לה כל דבר במקום ואני טוענת שבמקום החגורה העבה המזעזעת ששמו עליה היה עדיף להתקשט באקססורי הלוהט – צמיד הזיהוי הצהוב שמאפשר כניסה למתקן.
אחריה עלו מעודה והחיקוי של אסי כהן במופע בלתי נגמר של תפופי גיטרות. חבל שלא תיפופי פח... ואז הגיע תור הקרחנה שהתלהב ממנה הבן של סבא טוביה בשידור המקדים. מי האדיוט שציוות את השיר הלא כל כך מהיר הזה עם שלל ביטים מהבהבים? מסכן הילד, פשוט לא הצליח לעמוד בקצב והשתנק לו הקול בכל פעם שניסה לצעוק קצת מעל האומצה אומצה.

עוד פרסומות ועוד פרסומות והנה החלו הסולואים. שינוי סדר העליה לבמה רק הדגיש את מה שידענו כולנו – השלישי הולך להיות שלישי וכך ההפקה רוצה. הרי החוק הבלתי כתוב שמי שההפקה אינה חפצה ביקרו יעלה ראשון. אז הוא עלה ראשון, לא לפני שהכריז על שיר התרומות שבחר. אלוהים אדירים! מה חסר שירי רוק? איפה משינה? למה שוב שלום חנוך השחוק הזה? עוד שניה שרית חדד ואשרת קוטלר היו עושות לו קולות רקע.
לזכותו יאמר שהוא התאמץ (למרות הסוודר ההזוי שעטה על עצמו). הגרוזיני ניסה לתת בגיטרות אבל השיר המעפן הזה איכזב אותי קשות.

אחריו עלה הקאובוי התמני מבוהל משהו, נתן סילסול וחצי ונעצר ע"י עדר המעריצות שהרעידו את הבמה.
טייק טו : שוב מבט מפוחד של במבי הנקלע מול פנסי הוואן הנולד. חיבת להודות שהתלהבתי מהסלסול הראשוני – סופסוף שיר מזרחי בגמר אבל למה לקחת שיר מוזר שכזה? שאף אחד לא מכיר חוץ ממרגול?
איפה הקצב? איפה הכפיים? איפה האקשן? מ-ש-ע-מ-ם-! הוא שר יפה. אין מה לעשות – יש לו קול של בחורה ענווה אבל למה אין מישהו נורמלי בהפקה הזו שאחראי על בחירת שירים נורמלים? ועוד יותר גרוע : למה אין מלבישה נורמלית שלא מתלהבת מחולצה ורודה ווסט של רוזן צ'רקסי?

ואז עלתה המרינה – מחרבת השירים המקצועית. מה אגיד ומה אומר? מופע כזה מזוויע של יללות מיוחמות לא שמעתי מימיי. מזה הצווחות המחרידות האלה? למה לא מבינים מילה ממה שהיא שרה? עיוותי הפנים שלה העלו חשש שמדובר למעשה בהתקף אפילפטי או לפחות בעצירות כרונית. והשימלה מבליטת הכרס? עדיף שאשתוק.

סופסוף הסתיים הסיוט הנוראי הזה. השופטים ניסו לאמר את דברם אחרי כל מתמודד ולא נראה שיש להם יותר מידי דברים טובים לאמר. חבל שלא סתמו.
אחר כך הבנתי שהיו שלל הופעות לא ממש מענינות. אנחנו במקביל זיפזפנו לערוץ 10 שניסה להריץ דאחקות על גבי הערב הפומפוזי הזה של מדורת השבט. היה חובבני משהו.

טם טה טה דםםםםם! רגע האמת הגיע! המחרבת שירים בין שני הילדונים, מחבקת אותם כאילו היו גוזליה האבודים וכולה חיוכים עד השמיים.
שניה לפני שהוכרז שלומי כשלישי הוא נראה אומר "אני". לא אטום הבחור.
מחכים עוד דקה אדירת רייטינג וקדימה להכרזה: אין הפתעות. חצי עם בחר בתמני והרוסיה זורחת.
האמת עדיף לה מקום שני, טוען אוש – בלי כל הלחץ של מתי תוציא אלבום.

זהו. תם ונשלם הטקס (לא לפני שהאם הנרגשת של הזוכה הטרי זוכה ממנו לצומי רב והפלאשים מהבהבים כדי להרעיל בסוכר את כולנו בעיתון של מחר).
נתראה בקדם אירוויזיון 2008.
איללא לכה.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
אושה אני רוצה להתייחס למה שאמרת לגבי הסאונד.
מה שחבל אושה זה שבארץ סאונד זה דבר שולי.זו אחת הסיבות שהלכתי לקרירה אקדמית ולא מוסקלית אף על פי שאני גיטריסט מעולה.הפריע לי חוסר הידע והמיקצועיות שיש בארץ
אני אושה שונא חפרים ולכן לפחות בהיטק רצינים בארץ אבל במוזיקה ובסאונד חסר המון.
הסאונד לא היה ברור היה קשה להבין מה הם שרים .מה שמצחיק שהציוד היה מיקצועי ותאמיני אושה הוא לא נופל מציודים של להקות עולמיות.
מה לעשות שבישביל טנגו צריך שניים צריך ציוד+אנשי סאונד מיקצויים.
למי שלא יודע סאונד לומדים בארץ שנתיים בבית ספר בתל אביב ולומדים להגביר להקות .
אני לא מבין שנתיים לומדים כולה לעבוד עם קונסולה מי ישמע איזה מסובך.
מי שלא מבין להגביר להקות זה לדעת לתפעל מערכת הגברה שזה פשוט ביותר.
לילמוד סאונד אפשר להתקבל עם 11 שנות לימוד.
עכשיו נעבור לאמריקה ואירופה שם לומדים סאונד עם בגרות מלאה.
שם לומדים סאונד כמו שלומדים בארץ הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.הם לומדים איך הצליל פוגע בעצמים על אקוסטיקה של אולם קונצרטים שזה אומר שאם תיהיה במרחק 5 מטר מכנר ו-30 מטר אז הווליום לא ירד.
הם לומדים את הסאונד במובן המטמטי והפיסיקלי.
באמריקה הגיטרה החשמלית זה מדע ואתם לא יודעים יש שם מוזאונים ויש באמריקה אנשים מטורפים בתחום .
אילו היו מביאים אנשים מאמריקה לעשות את הסאונד אז הסאונד היה אמריקאי.
שזה הסאונד הכי טוב שיש היום זה סאונד גדול ויפה נעים לאוזן.
לדוגמה סראונד של סרטים אמריקאים .
זה סאונד חם ואייכותי .פה בארץ מזלזלים לא מבינים אילו הייתי במקום שלומי הייתי משכיר
4 מגברי מנורות גיטרה אמריקאים בגובה 1.8 מטר משכיר שני פרוססורים אמריקאים מיקרופונים וקונדנסר הכי טוב שיש.
דטורה
דטורה • 30 באוג׳ 2007
מה אומר, אושה?הביקורת שלך מדויקת.

מי האידיוט שהגה את הקונספט למופע האימים הזה שנתנו לנו?
חצאי הגמר עם כל הפירסומות באמצע היו יותר טובים.
(כוכב נולד הוא מופע פרסומות עם כמה דקות שידור בין מקבצי הפרסומות.
מזל שיש לאן לזפזף ומה לראות רבע שעה עד לפעם הבאה שרואים כמה דקות תוכנית.)

לגמר היה פוטנציאל אבל שמו את מרינה הסקסית והמלאה בריקוד שבט הזולו האפריקאי עם קפיצות מוזרות וקריאות קרב.
בועז יצא בחסד עם הבחירה של דייוויד ברוזה אבל התרגש כמו עופר ששמו לו משהו חדש דווקא בגמר וזייף קלות.
שלומי קיבל מישהו שלא מתאים לסגנון שלו ושר בסולם אחר.

כשהגיעו שלב הסולו שלומי היה היחידי שעם קצת זיופים צלח משהו מהשיר.
בועז מעודה בחר בשיר לא מוכר והתחיל בסולם לא נכון. הפסיקו אותו כדי לתת סיכוי לשיר.
מרוב התרגשות הוא זייף קלות.

מרינה היתה האכזבה של הערב.
בחירת השיר, הביצוע, השמלה!! אושה, צריך להרוג את המלבישה?
מי הלביש את שלושתם כאילו הופיעו במתנ"ס?

הסאונדמן היה צריך ללכת למאסר ממושך עד שילמד את העבודה,
אמוץ,
גם מי שלא מנגן זיהה שלסאונדמן היה מגיע מאסר ממושך עם כמה מורים עד שישתחרר ולא יענה צופים תמימים.

השופטים צריכים להשאר על הסירה בכנרת כדי שלא יגיעו לכוכב נולד6 .

העם שראה את מופע האימים ילמד לא לראות את כוכב נולד 6 ולא משנה מה התקשורת ויחסי הציבור יפמפמו.

איך הם הצליחו להרוס את מופע הגמר ולהציג בזיון כזה?
סיגריה​(אחרת)
סיגריה​(אחרת) • 30 באוג׳ 2007
דווקא מרינה
אוףףףף
הייתה מדהימה
מעודה?
נו הגיע התימני הראשון שהייתי רוצה לעשות לו icon_redface.gif ....
ושלומי..
לא היה צריך להיות שם.
קייסי

אושה, ביקורת נוקבת.

קייסי • 30 באוג׳ 2007
הסכמתי כמעט עם כולה. מבע הפלצות של בועז האומלל, שנראה רמוס לחלוטין מתחת לפרסותיו של עדר הפילים שדהר שם חמש דקות לפניו. נראה שמרינה הדוהרת ביצעה בו וידוא הריגה יעיל למדי, כשהיא כולה מיוזעת ועוטה את מבט הזחיחות הבלתי מוסבר הקבוע שלה.
את הבגדים שלה אני לא זוכרת, למעט העובדה שכמו תמיד הפתיעה בעוד פריט מגרדרובת הדראג קווין בעלת החוש הקומי המפותח במיוחד שהיא כל כך אוהבת. הז'קט של מעודה נראה כאילו נשדד מהבר-מצווה של עופר גלאזר - טראש מבחיל ומשונה בבז'.
כולם כאחד זייפו באופן מחריד, והגדילה לעשות מרינה, ששרה מהתחת. טכניקה ייחודית לגמרי שהצליחה לפתח בחסות השופטים.
(טוב, איאלץ לקטוע את הביקורת לטובת סופ"ש ארוך בעולם האמיתי - אמשיך בראשון)
walking dead
walking dead • 30 באוג׳ 2007
אושה, אהבתי icon_smile.gif

אני חושבת שהיה הרבה יותר מעניין לראות את הסידור הבא:
מארינה עם סקאזי; שלומי בראל עם החיקוי של אסי כהן (ולא חיקוי מוצלח במיוחד) ובועז עם מיומנה.

לדעתי כך היו נחסכים מאיתנו הרבה בושות, כמו למשל מארינה חסרת הקואורדינציה מתנועעת בגמלונית מביכה כאילו הייתה רופאת אליל בעת טקס גירוש שדים, ויש לי תחושה ששלומי היה מצליח להשתלט טוב יותר על דיוויד ברוזה שכנראה שכח שהוא לא במופע צדקה למען יישובי הצפון...

הגמר הזה היה נקודת שפל מכל הבחינות. גם לטעמי בחירת השירים היתה גרועה ביותר, לא היה שיר אחד שהוא באמת שיר גמר. השופטים היו הכל חוץ מאובייקטיביים ויכלו לוותר על נוכחותם ועל השיפוט הגרוע שלהם לפחות בערב הזה שגם כך הקולות שלהם הוכיחו עצמם כלא יעילים. אפילו אתנחתא קומית הם לא מספקים כבר.

ואיך היו הפיינליסטים?

מארינה היתה אף איומה יותר ממה שהעזתי לחשוש... כמה שלא ניסיתי, אינני מצליחה להתחבר לסגנון שלה ולאופן בו היא מתעללת בסדיסטיות בשירים טובים. ולגבי ההופעה שלה... כבר פירטתי את דעתי.

שלומי נראה כאילו היה מעדיף להיות במקום אחר לגמרי, אלסקה למשל. ראו עליו שהוא רק סופר את הדקות, שהוא כבר יודע שגם כך, בין אם יתן את הופעת חייו או לא - שמו כבר חקוק במקום השלישי. אז Why bother?

בועז נאבק יפה למדי בנסיונות הנלוזים של ההפקה לפגוע בפופולריות שלו ('תקלה בסאונד' באמצע הסולו שלו...? כשהוא כבר נכנס לשוונג של ההופעה...? ביזיון) ולמרות שהדואט עם דיוויד ברוזה לא היה מוצלח מבחינתו (שישרפו הגבות למי שחשב על השידוך המטומטם הזה) הוא התמודד עם זה ואח"כ, בסולו שלו, למרות ההפרע שהוזכרה כבר, הזכיר לכולם למה הוא שם ולמה מגיע לו להיות הכוכב הנולד.

ובכל זאת, אני חשה שנעשה צדק פואטי כאן. גמר נוראי עם מופע אימים בלומיני שעד עכשיו רוטט לי בתודעה בתנועות הזויות, שירים לא מוצלחים, ביגוד ואיפור מפלצתיים ולעזאזל עם הפרסומות האלו - ומתוך הזוועה הקרקסית הזו עלה הילדון הטהור הזה עם קול המלאך הנקי, חף מפוזות וללא עבר מפואר כבר בתיאטרון הישראלי והצליח להתעלות מעל הגועל נפש המסחרי הזה. כוכב נולד אמיתי.

הערה Off topic:
כואב הלב על אליסה שפרגה. הרי אם יש מישהו שמקומו בגמר - זו היא. אך מאחר והיא טרחה לומר את דעתה בכנות לאחר הדחתה, בחרה ההפקה התינוקית והנקמנית להתעלם ממנה כמעט לגמרי ולארגן חוזי הפקות אלבומים כמעט לכל מי שהגיע לרבע הגמר ואפילו לפני - רק לא לה. לזו שהכי מגיע לה.
אושה{אוש}

פרי יקירתי :

אושה{אוש} • 30 באוג׳ 2007
רגע רגע - מה פיספסתי
מה אמרה אליסה?