שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה נאורה, או 'הדואליות של הנפש הנשלטת'

ראובן
לפני 17 שנים • 18 בספט׳ 2007

שליטה נאורה, או 'הדואליות של הנפש הנשלטת'

ראובן • 18 בספט׳ 2007
בנפשו של כל אדם קיימים אלמנטים דומיננטיים ורססיביים (פאסיביים, אם תרצו). המשמעות היא, בהקשר שליטה גברית, כי על השולט לתת דעתו על הדואליות של נפש שפחתו - ולאפשר לה להביע בכל מיני אופנים גם את צידה הדומיננטי, אחרת היא לא תוכל להתקדם מבחינת מודעות עצמית ומעגלי עוצמה אחרים בחייה.

כמובן שישנם 'שולטים' שרוצים בדיוק את זה - להקטין את האישה ולאפס אותה מכל הבחינות, אבל לדעתי זה משהו שרק אנשים קטנים עושים. יתרה מזאת, גבר שאינו מאפשר לאישה מקומות לביטוי עוצמתה, ממיט על עצמו קללה - שהרי היא תהפוך לנודניקית איומה ותאמלל אותו, מה גם שאכן לא יהיו לה כוחות לשרתו.

כאשר שולט נאור מאפשר לזו שתחתיו ליצור ולהביע עוצמה, הרי הצד הדומיננטי שלה מסופק - והיא פנויה להיכנע לו בשלמות ממקום נקי יותר. חשוב לזכור כי צדי הנפש פועלים בסימביוזה - ככל שצד אחד מוגשם, כך הצד השני יכול להתפתח הלאה.

מבחינה מעשית, ישנן אפשרויות רבות לתת לאישה נשלטת לחוש עוצמה. עבור השולטים המתחלפים, קיימת אפשרות לתת לאשה לשלוט בכם. עבור אלו שלא - יש לזמן לשפחה מצבים בהם עליה להפגין כושר קבלת החלטות, אסרטיביות וגם אגרסיביות, בין אם בבית או מחוצה לו.

דוגמה: א' הזמינה אותי לסרט, כשנכנסנו לאולם, התיישבנו במקומות הרבה יותר טובים מאלו שהיו רשומים בכרטיסינו. כאשר הגיעה הסדרנית, השארתי את הסיטואציה לטיפולה של א'. הסדרנית ניגשה ואמרה: ''סליחה, אני צריכה לראות את הכרטיסים שלכם''. א' ענתה לה: ''סליחה, אני צופה בסרט!''. כאשר הסדרנית התעקשה, אמרה לה א': ''גבירתי, אני מבקשת שלא תפריעי לי לצפות בסרט!'' הסדרנית נסוגה ובכך תם העניין.

כך אני אוהב אישה, ''לביאה בחוץ וחתולה בבית''' - עוצמתית ויוזמת, מסוגלת לשרת אותי גם עם נפשה, השראתה ויוזמתה. ככל שאישה מרגישה בנוח להפגין עוצמה, כך גם תרגיש בנוח להפגין את כניעתה. בהמשך, הוריתי ל-א' לשלוט באישה מבוגרת ממנה. גם כאן - ככל שהיא מצאה ביטוי הולם לעוצמתה, כך כניעתה כלפיי הייתה צלולה יותר ונטולת אגרסיות סמויות.

לשיקולכם, שיקולכן,

ראובן
venus in our blood​(שולטת)

תהייה.

venus in our blood​(שולטת) • 18 בספט׳ 2007
''בנפשו של כל אדם קיימים אלמנטים דומיננטיים ורססיביים (פאסיביים, אם תרצו). המשמעות היא, בהקשר שליטה גברית, כי על השולט לתת דעתו על הדואליות של נפש שפחתו - ולאפשר לה להביע בכל מיני אופנים גם את צידה הדומיננטי, אחרת היא לא תוכל להתקדם מבחינת מודעות עצמית ומעגלי עוצמה אחרים בחייה. ...''

אני תוהה כיצד ייתן שולט נאור דעתו על ביטוי הפנים הדומיננטיים של שפחתו, טרם בדק ונתן דעתו על האלמנטים הפאסיביים בנפשו שלו.
זר חוחים

הדוגמא שלך עם הסדרנית בקולנוע הצחיקה אותי

זר חוחים • 18 בספט׳ 2007
ראובן
אתה כותב שהדוגמאות שלך אמיתיות.
לא הרגשת מה שתיארת. התיאור היה מצחיק. הקצנתי את התאור כדי שתבין את הפואנטה.

האילוף של א. לדומיננטיות.
ר. וא. יוצאים לסרט.
לפי מסורת הבדסמ הנשלטת א. מזמינה את השולט ר. כי אל לו לשולט לבזבז את כספו על בילויים ותפנוקים.
בבדסמ הנשלטות מפרנסות את השולטים אבל ר. מסתפק רק בכסף כיס לבילויים.
ר. אוהב נשלטות דומיננטית שכנועות רק אליו ולכן נותן לא. הסאבית את הזכות לקנות ולשלם עבורו.

כשהם מגיעים ר. וא. רואים תור וישראלים עומדים בשקט בתור.
"אנחנו נמצאים בישראל או בארץ לפלף?" שואל ר. ונותן לא. את הדומיננטיות לטפל בסיטואציה.

הוא סומך עליה אחרי האילוף שהיא עברה. א. מתקדמת במהירות לראש התור וישר לקופה.
הזוג בראש התור שואל בשקט אם א. היתה בתור אבל א. מראה דומיננטיות ועונה שהם מפריעים להם וזמנם יקר.
"יאללה מי אתם שתפריעו כשאנחנו ממהרים" אמרה א. ופיה של הקופאית נפער.
הפה נסגר למראה המבט בעיניה של א.
הדומיננטיות עובדת!
הקופאית שאלה את א. אם היא רוצה את הכרטיסים היקרים אבל א. אמרה בדומיננטיות שהזולים יהיו בסדר וסחבה את ר. לכסאות הטובים.

"לביאה בחוץ חתולה בבית" אמר ר. בעונג. "מי צריך אישה אחרת. כשנחזור אעביר קורס באתר הכלוב לגברים ולנשים איך להיות לביאות בחוץ וחתולות בבית."

הם נכנסו לסרט וכאשר הסרט התחיל הסדרנית הופיעה ומאחוריה ראו את הזוג המעצבן שהיה בתור. הם קנו את הכרטיסים היקרים.

הסדרנית אמרה: ''סליחה, אני צריכה לראות את הכרטיסים שלכם''. אבל א. ענתה לה בלי להתבלבל: ''סליחה, אני צופה בסרט!''.
כאשר הסדרנית הביטה בזוג והתעקשה א. היתה לביאה ואמרה: ''גבירתי, אני מבקשת שלא תפריעי לי לצפות בסרט!''
הסדרנית נסוגה ואמרה בלחישה לזוג שיש אנשים שלא כדאי להתעסק איתם.
הסדרנית סיפרה בלחישה שבפעם שעברה מישהו תקע סכין בצופה שהסתיר לו בסרט. הזוג הביט על ר. וא. בכניעה והלך כמו כבשים לשבת במקום שא. ור. קנו קודם.
הסדרנית והקהל מסביב הביטו בשליטה החזקה שראו מול עיניהם ושתקו.

"לביאה" חשב ר. בעונג. "לביאה בחוץ וחתולה בבית."

בהפסקה ר. שלח את א. להביא פופקורן. הוא ידע שהוא יכול לסמוך על הדומיננטיות שלה והיא תעבור את כל התור שראה מרחוק.
א. לא אכזבה אותו. היא ניגשה לראש התור ודרשה בדומיננטיות את הפופקורן. כל האנשים הכירו בדומיננטיות שלה.

ר. נהנה מהאילוף המושלם של א.
הוא חשב שהוא חייב לכתוב עליו באת הבית של השולטים.

כל הנשלטות שלא יודעות איך להרחיק סדרניות שמבקשות מהן להראות כרטיסים או צריכות שיעור בקנית כרטיסים או פופקורן בלי לעמוד בתור יכולות לקבל שיעורים פרטיים ישירות מאדונה של א. השולט ר.

גמר חתימה טובה.
התאור שלך על השליטה היה מצחיק.
הוספתי כמה דברים כדי שתבין את הפואנטה של הסיפור שסיפרת.
רפאל
לפני 17 שנים • 19 בספט׳ 2007
רפאל • 19 בספט׳ 2007
סיפור מחרמן בטירוף!
אהבתי במיוחד את הדמות הרססיבית של הסדרנית.
מחכה בקוצר רוח לחלק ב'.
מאלפת בשוט ומבט​(שולטת)

Re: הדוגמא שלך עם הסדרנית בקולנוע הצחיקה אותי

זר חוחים כתב/ה:
התיאור היה מצחיק.

בדיוק
הבהרת את הפואנטה במקומי

יפה, פעלת זר חוחים.
מי אילף אותך?
Dolfi

Re: הדוגמא שלך עם הסדרנית בקולנוע הצחיקה אותי

Dolfi • 19 בספט׳ 2007
מאלפת בשוט ומבט כתב/ה:
זר חוחים כתב/ה:
התיאור היה מצחיק.

בדיוק
הבהרת את הפואנטה במקומי

יפה, פעלת זר חוחים.
מי אילף אותך?

מישהו שלעולם לא יהנה מהמקומות השווים בקולנוע... icon_rolleyes.gif
האוהב

Re: תהייה.

האוהב • 19 בספט׳ 2007
נוגה כתב/ה:
''בנפשו של כל אדם קיימים אלמנטים דומיננטיים ורססיביים (פאסיביים, אם תרצו). המשמעות היא, בהקשר שליטה גברית, כי על השולט לתת דעתו על הדואליות של נפש שפחתו - ולאפשר לה להביע בכל מיני אופנים גם את צידה הדומיננטי, אחרת היא לא תוכל להתקדם מבחינת מודעות עצמית ומעגלי עוצמה אחרים בחייה. ...''

אני תוהה כיצד ייתן שולט נאור דעתו על ביטוי הפנים הדומיננטיים של שפחתו, טרם בדק ונתן דעתו על האלמנטים הפאסיביים בנפשו שלו.

נפלא icon_biggrin.gif .
דובדבן

יחסי אנוש

דובדבן • 19 בספט׳ 2007
ראובן כתב/ה:
בנפשו של כל אדם קיימים אלמנטים דומיננטיים ורססיביים (פאסיביים, אם תרצו). המשמעות היא, בהקשר שליטה גברית, כי על השולט לתת דעתו על הדואליות של נפש שפחתו - ולאפשר לה להביע בכל מיני אופנים גם את צידה הדומיננטי, אחרת היא לא תוכל להתקדם מבחינת מודעות עצמית ומעגלי עוצמה אחרים בחייה.

כמובן שישנם 'שולטים' שרוצים בדיוק את זה - להקטין את האישה ולאפס אותה מכל הבחינות, אבל לדעתי זה משהו שרק אנשים קטנים עושים. יתרה מזאת, גבר שאינו מאפשר לאישה מקומות לביטוי עוצמתה, ממיט על עצמו קללה - שהרי היא תהפוך לנודניקית איומה ותאמלל אותו, מה גם שאכן לא יהיו לה כוחות לשרתו.

כאשר שולט נאור מאפשר לזו שתחתיו ליצור ולהביע עוצמה, הרי הצד הדומיננטי שלה מסופק - והיא פנויה להיכנע לו בשלמות ממקום נקי יותר. חשוב לזכור כי צדי הנפש פועלים בסימביוזה - ככל שצד אחד מוגשם, כך הצד השני יכול להתפתח הלאה.

מבחינה מעשית, ישנן אפשרויות רבות לתת לאישה נשלטת לחוש עוצמה. עבור השולטים המתחלפים, קיימת אפשרות לתת לאשה לשלוט בכם. עבור אלו שלא - יש לזמן לשפחה מצבים בהם עליה להפגין כושר קבלת החלטות, אסרטיביות וגם אגרסיביות, בין אם בבית או מחוצה לו.

דוגמה: א' הזמינה אותי לסרט, כשנכנסנו לאולם, התיישבנו במקומות הרבה יותר טובים מאלו שהיו רשומים בכרטיסינו. כאשר הגיעה הסדרנית, השארתי את הסיטואציה לטיפולה של א'. הסדרנית ניגשה ואמרה: ''סליחה, אני צריכה לראות את הכרטיסים שלכם''. א' ענתה לה: ''סליחה, אני צופה בסרט!''. כאשר הסדרנית התעקשה, אמרה לה א': ''גבירתי, אני מבקשת שלא תפריעי לי לצפות בסרט!'' הסדרנית נסוגה ובכך תם העניין.

כך אני אוהב אישה, ''לביאה בחוץ וחתולה בבית''' - עוצמתית ויוזמת, מסוגלת לשרת אותי גם עם נפשה, השראתה ויוזמתה. ככל שאישה מרגישה בנוח להפגין עוצמה, כך גם תרגיש בנוח להפגין את כניעתה. בהמשך, הוריתי ל-א' לשלוט באישה מבוגרת ממנה. גם כאן - ככל שהיא מצאה ביטוי הולם לעוצמתה, כך כניעתה כלפיי הייתה צלולה יותר ונטולת אגרסיות סמויות.

לשיקולכם, שיקולכן,

ראובן

הרעיון הוא בעצם של מנהיגות נכונה ומתבסס על ההנחה שכל אדם צריך לחוש שהוא תורם מחלקו ושהענקתו מוערכת. אז אפשר לנתב אותו וחצי ולהביאו לקבל מאיתנו כמעט כל רעיון הכי מופרך שיהיה. אבל הדוגמאות שהבאת פה מוחמצות (ON THE FACE). חבל.
עקשנית​(נשלטת)
עקשנית​(נשלטת) • 19 בספט׳ 2007
בוא אסביר לך משו ראובן:

אדון לא "מאפשר" לשפחתו להיות דומיננטית.

השפחה יכולה להיות דומיננטית באישיותה בלי שום קשר אם תאפשר לה ואם לא.

אם מישהי דומיננטית נכנסת לקשר שלא מאפשר לה לבטא צדדים באישיות שלה, או להיות היא יש לה תקלה חמורה.

היא ככה מבטן ומלידה ויש כאלה שפחות שהן לא דומיננטיות בחייהן אז מה בדיוק תאפשר להן?

ראובן, פוסט כוללני מידי בעיני, מלא התנשאות של דומים icon_smile.gif בחיי. רק כמוכם יכולים לחשוב ש"תאפשרו" לנו להיות דומיננטיות. לקשר שליטה לא נכנסים לעיצוב אישיותה הבסיסית של השפחה. יש דברים שבאים מהבית ואדון גם אם יהיה אדון מופלא לא יוכל לשנות אותם, או "לאפשר אותם" או אני לא יודעת מה.

הלאפשר הזה מוציא אותי מדעתי...
ראובן

פרטים טפלים לעומת מהות

ראובן • 19 בספט׳ 2007
באופן לא מפתיע, התגובות עד כה עוסקות בפרטים טפלים ולא במהות. רק 'עקשנית' טרחה לתרום את ההיבט האורגני (והחשוב) של הנפש. להזכירכן, מהות הפוסט היא היכולת ליהנות משליטה שאינה מקטינה את הנשלט/ת אלא ההפך.

נכון הדבר כי הדוגמאות שהבאתי שטחיות למדי, אולם קשה מאוד לתאר מכניקה של דיאלוג שליטה, במיוחד כזה שאינו מושתת בהכרח על היבטים פיזיים של אירוטיקה/כאב/השפלה. מי תרים את הכפפה ותתאר אקטים של שליטה אינטליגנטית שהעצימו אותה? אגב, חבל שכותבות מוכשרות כגון 'זר חוחים' טורחות לעשות סאטירה מכתיבתם של אחרים, במקום לתרום משהו מהידע שלהן בדיאלוג השליטה.

המסקנה הבלתי נמנעת היא כי שליטה המבוססת על העצמה אינה נפוצה במקומותינו. כה חבל שסגנון ה'תזחלי תמצצי' הבנאלי הינו עדיין הרווח במקומותינו, וכל נסיון לדיאלוג מרובד יותר זוכה לגינוי מיידי.

באופן מפתיע, דווקא 'נוגה' מעלה נקודה חשובה - הרי גם בנפש השולטת קיים הצד הרססיבי - ואמנם אין זה נושא הפוסט אבל אדרש אליו בקצרה: כל אדם מוצא את מושאי ההתמסרות שלו. נאמר כך, 'נוגה' יקרה - אם היית יודעת לנגן בגיטרה, והיית נאותה ללמד אותי שיר או קטע מסובך, (נגיד, ה'ארנחואז' או איזו פוגה של באך) היית נוכחת לדעת שאני ממש קשוב, שלא לומר כנוע : ) יכולה היית לומר: ''ראובן, תנגן כך ולא כך!'' ולא הייתי פוצה פה - פשוט ממלא אחר הוראותיך. למרבה הצער, הדבר בו את מצטיינת הוא כסיסת ציפורניים - וזו תורה שאין לי כל רצון להתמסר לה.

לסיכום, נסיוני מלמדני כי יש נשים המעדיפות שליטה שיש בה העצמה. את חברתן של אלו אני מבקש. לכל השאר אאחל שולטים ילדותיים שיזחילו אתכן עד בוש.

נשיקות,
ראובן