לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בחלומות אין גבול. מאיפה הם באים???

amy​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 4 באוק׳ 2007

בחלומות אין גבול. מאיפה הם באים???

amy​(נשלטת) • 4 באוק׳ 2007
חלום כזה היה לי... מישהו שאני מתארחת בביתו ליום- יומיים. הוא לא מקדיש לי כל תשומת לב ואנחנו אף פעם לא לבד. ואז מגיע זמני ללכת. אני מחליטה להתחנן שייתן לי להיות השפחה שלו, להשאר לגור איתו ועם המשפחה שלו. זו משפחה ענקית, באיזה יישוב נידח.
אחרי בחינה שהוא מעביר אותי, הוא מסכים. זה מתחיל כבר כשאנחנו מלווים את השניים האחרים שהתארחו אצלו, שגם רצו להיות שפחה ועבד שלו, אבל לא התקבלו. אה לא, סליחה, זה מתחיל בארוחת הצהריים/ ערב. הוא קושר מין חגורה או חבל סביב צווארי, ומחזיק אותו בידו. החבל מתוח מאוד, ואני הולכת איתו ממש כמו שבויה, מרגישה את המחנק. הוא אומר למשפחתו שאני השפחה החדשה שלו/ שלהם ושאגור איתם. השפחה והעבד הפונטיציאליים האחרים נראים מאוכזבים. המשפחה נראית קצת המומה, אבל מקבלת את העניין. אחר כך אני והבחור (בועז נדמה לי שקוראים לו) מלווים את השניים האחרים לאוטובוס שיוצא מהיישוב. זה לא אוטובוס אחד, זה איזה עשרים, ונורא קשה להגיע לשם.
אחר כך יש איזו הרצה קדימה. אני כבר כמה זמן עם המשפחה, למרות שכבר לא ברור לי אם זו אני או מישהי אחרת שאני צופה בה. אני כבר לא מרגישה אחדות עם הדמות. כמובן שהיא נראית לי יפה וראויה יותר.
זו ארוחת ערב של כל המשפחה. בארוחה הזאת החליט בועז שהשפחה לא תשתתף, אלא תהיה צלובה על הקיר במקום הטלוויזיה. רגליה וידיה מתוחות באוויר ומוצמדות לקיר/צלב, ויש לה גאג כדור בפה. כזה שגורם לה להזיל ריר. ביד אחת שלה יש קצה של שרשרת ברזל, שאת צידה השני מחזיק בועז. הוא אמר לה קודם שאם זה יהיה לה יותר מדי, שתטלטל בה במסיביות, והוא ישחרר אותה. המשפחה אוכלת ומביטה בשפחה שנראית כמו סוג של ציור קיר חי. הם לא יכולים להפסיק להסתכל עליה, זה מדליק אותם נורא. תראה, הם אומרים לילדים, ומצביעים על העקודה. אם המשפחה שואלת אם השפחה לא רעבה, להסתכל כך עליהם אוכלים (אציין שהשפחה עקודה גבוה על הקיר, ויכולה ממקומה לראות את כל השולחן וכל המשפחה. היא ממש באוויר). בועז (?) אומר שזה בסדר, שזה חלק מהעניין שתהיה רעבה ותתגרה, שהיא תאכל אחר כך.
אחרי הארוחה המבוגרים מביאים את הילדים, ואמא אחת מצביעה על השפחה ואומרת משהו (כבר שכחתי מה...) פתאום השפחה חוזרת להיות אני. מרגישה תחושה עמוקה של בושה. מטלטלת חזק בשרשרת. בועז אומר לכולם לזוז ומוריד אותי. אומר ש "זה יותר מדי בשבילה". בזמן שהוא מוריד אותי הוא אומר, ש"בפעם הבאה היא תוכל להתמודד גם עם זה." אני חשה פחד וכעס עליו, על כך שהוא יוצר ציפיות (מה, לא אכפת לו ממני?), ומצד שני תשוקה עמוקה לרצותו וידיעה שהוא צודק- לא יהיו לי גבולות.

אחר כך, עדיין בחלום, אבל כעת אני כבר יכולה לשלוט בחלום, כי אני כבר חצי ערה, שוב ושוב אני מריצה את הקטע שכל המשפחה מצביעה עלי, שמספרים עלי לילדים הקטנים, כאילו אני איזו חיה נדירה... וזה מרטיב אותי ומטריף אותי...

ועכשיו אני תוהה מאיפה החלום הזה בא. הרי ברור שזה לא חלום שיקרה במציאות (יש משפחות מטורפות כאלו?icon_smile.gif, וחוץ מזה- הבן אדם שאני, לא מתאים לו לרצות ולהסכים לכל דרך החיים הזאת. היה לי ברור בחלום שאני רק שפחה של בועז, לא בת זוג. שהוא בקושי מתייחס אלי כאל בת אדם.

אומרים שהפסיכו/ נפש האנושית הינו החלק הכי לא ממופה שקיים.
נוריתE
נוריתE • 4 באוק׳ 2007
החלומות לפעמים, הם, הגבול האחרון שלנו.
ערגה

איימי :-)

ערגה • 4 באוק׳ 2007
תארת בצורה כה מציאותית icon_smile.gif.
חלומות הם חלומות ובהם הכל אפשרי.
הם אינם תלויים בשום מציאות אלא נובעים מהמציאות שלנו בתוספת שאיפות, פחדים וכל הווייתנו.
הייתה תקופה שחלמתי על סשנים, מאוד אקסטרימיים שלא אוכל לממש בחיים הללו, או חוויתי השפלות שהפחידו אותי עד מוות.
חלומות הם לדעתי המקום לבטא את כל העולה ברוחנו ואין איפה להתמודד עמו, או שאין זמן או רצון, או שלעתים אנו זוכים בהגשמת חלומות בחלום ואז מתענגים עליו כמה שרק אפשר, עד רגע ההתעוררות המאכזב.

מציאות חלופית אולי?
לכמה שניות בלילה?

אני הייתי מנסה להבין מה אני מוסרת לעצמי בחלום הזה ומחפשת את הפרשנות רק בתוכי, במה שמכתיב לי או שמנחה אותי... גם בפסיכולוגיה, מעבר לארכיטיפים של יונג, נוטים לחשוב כי הפרשנות עצמה צריכה לבוא מהחולם עצמו. אפשר מקסימום להציע לו אפשרויות אולם הפרשנות הנכונה היא זו שהחולם עצמו בוחר בה...

רציתי להבין משהו, כשהשיפחה הייתה על הקיר, אחרת ממך, היכן היית את בחלום?
(יש כל מיני תאוריות גם למיקום ההוויה שלך בחלום...)
amy​(נשלטת)

Re: איימי :-)

ערגה כתב/ה:
תארת בצורה כה מציאותית icon_smile.gif.
חלומות הם חלומות ובהם הכל אפשרי.
הם אינם תלויים בשום מציאות אלא נובעים מהמציאות שלנו בתוספת שאיפות, פחדים וכל הווייתנו.
הייתה תקופה שחלמתי על סשנים, מאוד אקסטרימיים שלא אוכל לממש בחיים הללו, או חוויתי השפלות שהפחידו אותי עד מוות.
חלומות הם לדעתי המקום לבטא את כל העולה ברוחנו ואין איפה להתמודד עמו, או שאין זמן או רצון, או שלעתים אנו זוכים בהגשמת חלומות בחלום ואז מתענגים עליו כמה שרק אפשר, עד רגע ההתעוררות המאכזב.

מציאות חלופית אולי?
לכמה שניות בלילה?

אני הייתי מנסה להבין מה אני מוסרת לעצמי בחלום הזה ומחפשת את הפרשנות רק בתוכי, במה שמכתיב לי או שמנחה אותי... גם בפסיכולוגיה, מעבר לארכיטיפים של יונג, נוטים לחשוב כי הפרשנות עצמה צריכה לבוא מהחולם עצמו. אפשר מקסימום להציע לו אפשרויות אולם הפרשנות הנכונה היא זו שהחולם עצמו בוחר בה...

רציתי להבין משהו, כשהשיפחה הייתה על הקיר, אחרת ממך, היכן היית את בחלום?
(יש כל מיני תאוריות גם למיקום ההוויה שלך בחלום...)

בפנטזיות האוננות שלי, תמיד זו אני ולא אני, אני אבל קצת שונה, ולפעמים מתחברת לגמרי עם הדמות ולפעמים פחות. אבל עכשיו כשאני חושבת... ראיתי את השפחה עקודה על הקיר ואת כל ההתרחשות מהצד... כאילו עמדתי ליד שולחן המשפחה, אבל לא הייתי חלק מהדברים, ולא ראו שאני שם... מדהים שרק עכשיו אני קולטת... בתור השפחה שעקודה על הקיר, הייתי אמורה לראות רק את השולחן והאנשים שמסתכלים עלי, וראיתי גם את זה, לפרקים. הייתי השפחה, והייתי מישהי מהצד, וברגע מסויים גם ממש ישבתי סביב שולחן המשפחה...
ערגה

זה מעניין בעיני

ערגה • 4 באוק׳ 2007
כאילו בחנת את עצמך בסיטואציה אבל מהצד..
כאילו בדקת מי ומה את אם היית במקום הזה.

וזו רק דעתי כמובן,
קבלי או לא , אמשיך לאהוב אותך.
}{
amy​(נשלטת)

Re: זה מעניין בעיני

ערגה כתב/ה:
כאילו בחנת את עצמך בסיטואציה אבל מהצד..
כאילו בדקת מי ומה את אם היית במקום הזה.

וזו רק דעתי כמובן,
קבלי או לא , אמשיך לאהוב אותך.
}{

וכי למה שלא אקבל? רעיון מעניין. חלום מפחיד למען האמתicon_smile.gif
ערגה

אני מבינה למה

ערגה • 4 באוק׳ 2007
כי הרי הדבר הכי מסוכן לנו הוא מה שלפעמים אנו מבקשות לעצמינו...
לא נורא, כל עוד אנחנו ממשיכות לדעת היכן לעצור, ועם מי "להסתבך" icon_wink.gif ... זה ימשיך להיות בסדר.

וכי יש בכלל ברירה?
מידאס'
מידאס' • 4 באוק׳ 2007
לתשובה שלא האם יש משפחות כאלו, יתכן... איימיש ושאר כתות חשוכות. זה לא משנה כמובן כי את אף פעם לא תניחי לעצמך להגיע למקום כזה.

החלום היה לפירושי הבלתי מקצועי וסובייקטיבי בעליל בחינת גבולות. לדעתי את חמה ויחד עם זאת מגלה את עצמך ולכן הביטוי הוא בחלום ככשני הפנים החזקים ביותר בך משתלבים - זה מה שיוצא. דבר ראשון אולי כדי לסייג את Never ב Never say never. העובדה שהעזת לחלום על זה מעידה על כך שאם היו מבטלים את החלק החושב בך ומניחים רק לרגש לפעול שם היית מוצאת את עצמך, בזמן סביר בהחלט.

אנשים שמבינים בזה (קצת icon_wink.gif יותר ממני מנתחים את המובן הפסיכולוגי של חלומות כדרך של המוח לעכל את חוויותיו מזמן הפעילות, אולי אפילו "לאנדקס" אותם מחדש (אם את מכירה קצת אלגוריתמיקה של מנועי חיפוש -- לפעמים נדרש לבנות עץ קשרים מחדש מכיוון שהחיפוש הוא כבר לא יעיל בהתחשב כמידע החדש שהצטבר). האם יתכן שאת מעכלת עכשיו את כל מה שחווית ב5 שנים האחרונות ?

אחלה תיאור אגב, עשית לי משהו עם זה.
אולי נחלום ביחד פעם icon_wink.gif
Mooooon
לפני 16 שנים • 5 באוק׳ 2007

החלום

Mooooon • 5 באוק׳ 2007
איימי,

את וודאי שמעת שבשינה המוח מעבד ארועים שנקלטו באותו יום
ומעביר אותם לזכרון לתווך ארוך. לכן שאלתי (לא כאן, באתר השכן) אם
חלמת את זה לפני או אחרי 5:42AM. מכוון שחלמת אחרי, אני חושב
שיש לי הסבר מאוד הגיוני לגבי רוב הפרטים בחלומך.
אם תרצי, אכתוב לך את ההסבר, לתיבת הודעות שלך באתר השכן.
Lin l
לפני 16 שנים • 5 באוק׳ 2007
Lin l • 5 באוק׳ 2007
בחלומות באמת אין גבולות... לפעמים זה רע.
קראתי פעם על שיטה שמאמנת אנשים לשלוט במה שקורה להם בחלום
ואז למשל הם יכולים להחליט בחלום שמתחשק להם לעוף ולשלוט בזה..
לא יודעת עד כמה זה אמין icon_rolleyes.gif