שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

תהיה

רואנדה
לפני 17 שנים • 23 בספט׳ 2007

הוא דורש ממך לצום ביום כיפורים והוא אוכל?

רואנדה • 23 בספט׳ 2007
שאני אבין:
הוא דורש ממך לצום ביום כיפורים ארבע שנים רצוף ובזמן שאת צמה הוא מבקש ממך להכין לו אוכל? icon_smile.gif הוא חושב שאת מכפרת על החטאים של שניכם?

הרבה הורים מכינים אוכל לילדים כשהם צמים.
ידיד שלי צם אבל מאכיל את הכלב שלו כרגיל ביום כיפור כי הכלב לא יהודי והכלב החליט לא לצום וביקש אוכל.

מה זאת כניעה? לקבל ספנקים למי שאוהבת או להגיע לסאב ספייס בגלל כאב חזק הוא לא כניעה.
הוא נכנע לה. היא רוצה להגיע לסאב ספייס והוא עובד. icon_smile.gif
לא יודעת מה זאת כניעה אבל באהבה עושים הרבה. אומרים שהשולטים הטוטלים ביותר הם הילדים. אין לי עדיין אבל אני בטוחה שאהיה שפוטה שלהם.

לקלף רימונים גרגר גרגר זאת התמסרות ושנה רביעית ביחד זאת אהבה!
שנת אהבה ובדסמ לשניכם.
bambit​(נשלטת)
bambit​(נשלטת) • 23 בספט׳ 2007
{bat-bliyaa{L כתב/ה:
אני לא יכולה לוותר על השמחה והגאווה שלו כשאני מוערכת בעבודה. אז אני משקיעה ומתאמצת גם כשלא בא לי, גם כשנמאס, כדי לבוא אליו עם בשורות על קידום או בונוס או איזו מילה טובה.
ואני כל כך אוהבת את החיוך היפה שלו כשטוב לי, אז אני דואגת שיהיה לי טוב. הודפת ככל האפשר תוגה ודכדוך. עושה מה שטוב לי. נמנעת כשאפשר ממה שעושה לי רע.

.

נהדר ! התברכת.
RIS
RIS
RIS • 23 בספט׳ 2007
{bat-bliyaa{L כתב/ה:
בעיצומו של יום כיפור, בעודי צמה זו השנה הרביעית משום שהוא דרש זאת ממני, אני מקלפת לו רימונים. לא יהיה לי זמן אחר בשבוע הקרוב, ואני לא יכולה להרשות לעצמי לפספס את הבעת העונג וההנאה שעל פניו כשהוא אוכל רימונים. אני גם לא יכולה להתרשל במחוייבות שלי לבריאותו הטובה.
אני לא יכולה לוותר על השמחה והגאווה שלו כשאני מוערכת בעבודה. אז אני משקיעה ומתאמצת גם כשלא בא לי, גם כשנמאס, כדי לבוא אליו עם בשורות על קידום או בונוס או איזו מילה טובה.
ואני כל כך אוהבת את החיוך היפה שלו כשטוב לי, אז אני דואגת שיהיה לי טוב. הודפת ככל האפשר תוגה ודכדוך. עושה מה שטוב לי. נמנעת כשאפשר ממה שעושה לי רע.

האהבה לא היתה הכרחית ל"כניעה" שלי מדעת, אלה הדברים האחרים שהיא לא יכלה להתקיים בלעדיהם: חכמה ורגישות, כריזמה, טוב לב ועוד כהנה וכהנה מעלות טובות.
רק ש"כניעה" לא מדעת, זו שנובעת מבלי להתכוון, זו שמתהווה מבלי להצהיר ולתייג, התגנבה אל חדרי ליבי בו ברגע שהבנתי (בחושי על של גוף ונפש) שזה שאהבה נפשי הוא הטעם לחיי, הוא הסיבה והוא הכוח המניע, הוא אהבת חיי. לתמיד. ואז, ברגע ההוא, נשכחו כל ההגדרות וכל ההצהרות והתייתרו כל הגינונים. אני לא מונעת מכורח הציות, אלא מגודש הלב בעשותי אותו מאושר ורווי נחת, כשאני ממלאת את משאלות ליבו וציפיותיו עוד בטרם נהגו בקול.

תודה לכל המגיבים וגמר חתימה טובה.

כמו משב רוח בהירה וקרירה ביום חמסין לוהט.
מילים שמחבקות את היופי ונולדות ממנו.
מה עוד אפשר לומר והטיעון הנ"ל איננו אומר?
דוגמא למה שאני קורא - דיווחים מהצד הנכון של הלב.

נושא השרשור עצמו הוא סתמי מדי וסתום (כי מה זו בדיוק "כניעה? מי יגדיר מה זו "כניעה"?) אבל למי איכפת עם האמירה עוצרת הנשימה שנאמרה כאן.

יפה כל כך.
devotion​(מתחלפת)
לפני 17 שנים • 24 בספט׳ 2007
devotion​(מתחלפת) • 24 בספט׳ 2007
כניעה - אהבה
מה קודם למה ?

אצלי הן צומחות זו בצד זו רק שאני מחליפה את המילה כניעה ב:

אהבה והתמסרות.
ערגה
לפני 17 שנים • 26 בספט׳ 2007

באמת ששנים :-)...

ערגה • 26 בספט׳ 2007
שמחתי לקרוא אותך, בת בלי...

פעם היה הפוך אולם היום, ממקום אחר, אוכל לומר כי הכניעה, באה מבחירה, שמונחית על ידי רגש.
איני יכולה לומר שהרגש הוא אהבה, כי לוקח לי זמן ללמוד לאהוב.
היא באה כמו שאמרת מדברים שהם תכונות המניעות את הרגש שלי, מכימיה וזרימה שמרגישה נכון, מאותה כריזמה ומבט בעיניים ("בואי אלי ערגה"...), מחיוך בזויות הפה כשאני מתחכמת ולא איזו נפיחות כבוד מיותרת, מעומק תבונה אמיתי והרבה כייף משותף.
שם צומחת לה הכניעה, מתוך כבוד והערכה ורצון להתמסר לראוי לכך.
וכשיש מזל צומחת בקן החם הזה גם האהבה icon_smile.gif...

שנה טובה לשניכם, מעומק הלב.
רחלי
לפני 16 שנים • 5 באוק׳ 2007

בחינה האמיתית:

רחלי • 5 באוק׳ 2007
כשתגיעי פעם למערכת יחסים לא מהכוס אלא מהלב, לא מכניעה אלא מאהבה,
ואז, רק אז תרצי להיכנע,
אז תדעי שזה אמיתי.

כל מקום שהיגענו אליו מצורך גופני חשוד לתמיד כמשהו אחר.
*מנגינה*{התווים שלו}
לפני 16 שנים • 6 באוק׳ 2007

שאלה

*מנגינה*{התווים שלו} • 6 באוק׳ 2007
מי אמר שבכל כניעה והתמסרות חייבת להיות אהבה
אי אפשר להעריץ את האדון ללא אהבה ממשית אליו?
ממתי קשר בדסמי מחוייב גם בקשר של אהבה?
משיכה מסוימת אולי כן אבל לא אהבה אמיתית כמו אהבת בעל לאישתו!
melody
לפני 16 שנים • 6 באוק׳ 2007
melody • 6 באוק׳ 2007
ציטוט: לא אהבה אמיתית כמו אהבת בעל לאישתו!

rffl.gif