צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איה רפאל 2 - THE PLOT THICKENS....

RIS
RIS
לפני 16 שנים • 17 באוק׳ 2007

איה רפאל 2 - THE PLOT THICKENS....

RIS • 17 באוק׳ 2007
.

תגובה זו מתייחסת בעיקר לשרשור הקצר (4 תגובות בלבד לפני שננעל...) של שושו שנקרא "על הקלות הבלתי נסבלת של ההבלגה (בפורום הכללי).

שתי הערות מקדמיות.

לא טוב בעיני עשה כלובי כאשר נעל את שרשורי רפאל בפורום שולטים ובפורום הכללי.

המקום הנכון והמדוייק לדון באירוע כזה של אחד החברים הוא בדיוק במקום בו הוא פועל, שזה בעיקר בפורום שולטים ובפורום הכללי.

להעביר את זה לפורום "לא קשור" עשוי להתפרש כנקמנות קטנונית. אני לא יושב בתוך הראש של כלובי ומקווה באמת שזה לא המקרה, אבל מעשי הנעילה וההעברה מזמינים פרשנות כזאת.

הערה שניה.
לא אהבתי לא את בוטות האמירה של שושו ולא את גסות התגובה של בטי בום. כנראה שהאמירה "עזוב אותי באמ'שך" נהייתה טיעון תקף ובעל משקל בימינו, וחבל.
אשר לשתי התגובות האחרות - אדון וחבר הנפיק את התגובה השבלונית מהטיפוס של "זה האתר ששייך לכלובי והוא קובע את החוקים" וגיחוך מיוחד עוררה התגובה הרדודה של מי שמכנה את עצמו בניק "דוקטרינה".

בקצרה – התוקפנות של שושו איננה ההגנה הראויה ביותר שמגיעה לרפאל. ומצד שני - ההגנה שמספקים לכלובי בטי בום, אדון וחבר ודוקטרינה היא הגנה הגרועה מחיבוק דב. אם הייתי כלובי הייתי מרחיק לאלתר את כל אלה המצדיקים אותו בנימוק שהוא בעל האתר ויכול לעשות בו ככל העולה על רוחו.
בעיני זו דוקטרינה מחשבתית פסולה שאינה ראויה אלא לבוז.

יתירה מזאת ונהפוכו, התנהגותו של כלובי עצמו והסובלנות שלו - גם כלפי התקפות קשות, כולל זו של שושו - מעידות שהוא עצמו איננו חושב כמו מלחך הפנכה ההוא עם הכינוי המצחיק. (אם כי היה עדיף בעיני שהיה סובלני עד הסוף ומוותר על האיום בהרחקה לשושו. אין דנים אדם בשעת כעסו).

ועכשיו לעצם הענין.

מזה הרבה זמן שלא נתקלתי בתיזה סדורה, מדוייקת וחדה כמו דברי רפאל כפי שהובאו על ידי שושו בשרשור "על הקלות הבלתי נסבלת של ההבלגה".
אין מה להוסיף עליה וגם אין מה לגרוע. הדברים סדורים דבר דבור על אופניו ומהווים ביחד כתב הגנה מקסים על חופש המחשבה וחופש הדיבור.

ומצד שני - מול התיזה של רפאל נמצאת העמדה שלפיה כלובי בהיותו מנהל האתר (שימו בצד את נושא הבעלות על האתר, הכסף שהושקע בו וכל הקישקוש הזה), מוסמך לנהל אותו על פי כללים מוסכמים - על פי רוב ובדרך כלל - ושאי אפשר להשביע תמיד את רצון כולם.

אין בדעתי להיכנס לתוך הויכוח הזה. לשתי העמדות הקוטביות האלה יש עמודי יסוד שלא פשוט לערער אותם.

יש לי רק דבר אחד לומר כאן ואני אומר אותו ישירות לכלובי: כלובי, קרא בעיון את דברי רפאל שהובאו על ידי שושו.
דברי טעם הם. דברים נכוחים הם. גם אם לא כל היגד הכלול בהם ערב לחיכך.
קרא אותם כלובי. גלום בהם מסר חשוב.

הם שווים קריאה ושווים הפנמה. ואולי יגרמו לך לשוב פעם נוספת ולשקול ביטול ההגבלות על נושאים מסויימים המוגבלים כיום.

אני מזכיר שוב ומדגיש שוב: הבעיה היא לא עם הנושאים אלא עם האנשים. אולי עדיף שנשוא כללי הפורום ונשוא מספרי הצנזורה תהיה תרבות הדיון במקום תחומי הדיון.
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 16 שנים • 17 באוק׳ 2007
חייבת לשאול אותך משו.

נכון שאתה גרפומן בהכחשה?

(אחרת אין לי הסבר למה זה כבר שרשור שני שאתה פותח על אותו נושא, והמצטרף
לעוד 3 שרשורים שפתחו לפניך)
icon_rolleyes.gif
המלט
לפני 16 שנים • 18 באוק׳ 2007

Re: איה רפאל 2 - THE PLOT THICKENS....

המלט • 18 באוק׳ 2007
RIS כתב/ה:
.
להעביר את זה לפורום "לא קשור" עשוי להתפרש כנקמנות קטנונית. אני לא יושב בתוך הראש של כלובי ומקווה באמת שזה לא המקרה, אבל מעשי הנעילה וההעברה מזמינים פרשנות כזאת.

ההגינות מחייבת לומר כי כלובי אינו אשם ב'נקמנות קטנונית' במקרה הזה.
דבר לא הועבר/הועתק לפורום "לא קשור". הדיון העיקרי מתנהל שם
כבר מהתשעה לחודש. כלובי הגיב שם כבר קודם - והפנה את כולם לשם, ומיד לאחר מכן נעל את
השרשורים המקבילים באיבם -- כמו איש-תחזוקה טוב שעושה סדר במחסן שלו.
RIS
RIS
RIS • 18 באוק׳ 2007
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
חייבת לשאול אותך משו.

נכון שאתה גרפומן בהכחשה?

icon_rolleyes.gif

הסיבה היא, כמובן, שאת השרשור שרציתי להגיב אליו נעלו וגם את השרשור שלי נעלו.
לא שאני מצפה ממך שתביני חישובים עמוקים כל כך, מאז שאני זוכר אותך לא יצא לי לראות אותך מחברת שני משפטים עוקבים שעושים ביחד שכל.

תגידי, את מאותגרת בהכחשה?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
RIS כתב/ה:
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
חייבת לשאול אותך משו.

נכון שאתה גרפומן בהכחשה?

icon_rolleyes.gif

הסיבה היא, כמובן, שאת השרשור שרציתי להגיב אליו נעלו וגם את השרשור שלי נעלו.
לא שאני מצפה ממך שתביני חישובים עמוקים כל כך, מאז שאני זוכר אותך לא יצא לי לראות אותך מחברת שני משפטים עוקבים שעושים ביחד שכל.

תגידי, את מאותגרת בהכחשה?

וואו, לכבוד הוא לי שזוכר אותי ועוד בבהירות שכזו (אחי, ת'געגעתי ללאנצ'ים המשותפים שלנו!!
icon_rolleyes.gif ).
ואכן אני מאותגרת בהכחשה, כי לרדת נמוך כל כך ולענות לתגובה כמו שלך
חייבים להיות מאותגרים.

(לך קנה לך על הדרך קצת חוש הומור ומילון להבנת ביטויים בשפה העברית
לא יזיק לך).
כלובי
כלובי • 18 באוק׳ 2007
יש שרשור בפורום לא קשור שם מתפרסמת התגובה שלי, אתם מוזמנים לקרוא אותה ולהמשיך את הדיון שם.

www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?p=219414&highlight=#219414

RIS - אם תפתח עוד שרשור הוא לא יחסם פעם נוספת אלא ימחק.