שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

דוקטור הצילו, אני לא מאמין באלוהים !

Mooooon
לפני 16 שנים • 8 בנוב׳ 2007

דוקטור הצילו, אני לא מאמין באלוהים !

Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
או ליתר דיוק ברוח הקודש שמה "שליטה מנטלית"

כרבע מאה בעיסוקי בבדס"מ אף אחד לא ניסה לערר לי את מושגי היסוד. חברים וחברות באו והלכו ואנחנו קשרנו, תלינו והצלפנו בכל מה שזז בחלוקת התפקידים ל- Top ו- Buttom. אבל לפני כחודשיים החלטתי לרענן את רשימת החברים והתחלתי לגלוש כאן ובאתר השני (BDSM). קראתי את הפורומים והלוחות וחשכו עיניי. שום דבר לא נראה בסדר. אפילו ברישום צריך להחליט אם אתה "שולט" או "נשלט", מושגים הזרים לי לחלוטין. במקום תאורים עסיסיים של קשירות, צילומים של תלויות בתנוחה מעניינות ומודעות בהם אנשים מפרטים את הפטישים שלהם, מושל ברקיע מושג אחד - “שליטה מנטלית". ובנוסף, אולי, גם רוחניות יתירה, אבל לא אכנס לזה, כי גם ככה אני הולך על קרח דק. הזיקה לשליטה המנטלית לא פוסחת כאן על אף אחד. העולם התחלק ל- "אדונים" ו- "שפחות". סאביות מחפשות לקבל ולבצע פקודות, דומים משווקים את יכולתם המופלאת לשלוט באצמצעות מילים, מבטים, שפת הגוף, כוח המחשבה ועוד השד יודע מה. האביזרים והשיטות המסורתיות של בדס"מ זזו הצידה ומהוות לכל היותר תוספת לא מחייבת לסצנה. הרבה מהתאורים נראים בעצם כמו מין ויחסים רגילים בין זוגות. אל תבינו אותי לא נכון, אין כל דבר פסול ביחסים ווינילים.

אני לא מתכוון לנתח כעת את מהות המושג "שליטה מנטלית" ומדוע הוא כל כך פופולרי כאן, כי נושא זה דורש דיון נפרד משלו. בשלב זה אני מעדיף רק לבדוק אם ההתרשמות שלי נכונה. הנה מספר אפשרויות העולות בדעתי:

1. אני לא מבין כלום וכותב שטויות.
2. אכן "שליטה מנטלית" היא הדבר החשוב בבדס"מ ואני חריג בתפיסה שלי.
3. המצב בארץ חריג ואנחנו נותנים דגש יתר על שליטה מנטלית.
4. עיסוק יתר בשליטה מנטלית כאן הוא סוג של תופעת עדר. בעצם אין סיבה אמיתית להעדפה הזאת.
5. ישנו מתאם בין מי שמעדיף שליטה מנטלית ובין כושר הביטוי שלו. או במילים אחרות – כל מי שכותב בפורומים אכן מעדיף שליטה מנטלית, אבל הרוב הדומם דווקא לא. וכך נוצר מצג מטעה.
6. רוב המפרסמים כאן מחפשים בעצם יחסי זוגיות ולא בדס"מ
חוזר בתשובה
חוזר בתשובה • 8 בנוב׳ 2007
זה כבר מזמן לא אמונה - זו ידיעה.
הידיעה שאלוקים קיים.
אם אתה רוצה הוכחה לוגית טהורה לקיומו, אתה מוזמן.

"במקום תאורים עסיסיים של קשירות, צילומים של תלויות בתנוחה מעניינות ומודעות בהם אנשים מפרטים את הפטישים שלהם, מושל ברקיע מושג אחד - “שליטה מנטלית". ובנוסף, אולי, גם רוחניות יתירה"

קשרת.
תלית.
צילמת.
פרטת את הפטיש שלך. (פעם. פעמיים. שלוש. עוד?)

כמה אתה יכול לדוש בזה?
כמה אתה יכול לכתוב על זה? כמה לדבר על זה?
בשלב מסויים ממצים את הקטע הטכני. ומרגישים את הרצון למשהו קצת יותר עמוק.

אם אני מבין נכון, אתה מבכה את מותה של ה"שליטה הפיזית", לא נקבת במונח הזה, אבל אני מניח שזו כוונתך.
אני די משוכנע שאנשים עדיין ממשיכים לעשות את כל הדברים אותם אתה מבכה. אבל אולי הם פשוט התעייפו לדבר על זה.
אולי הם מחפשים יותר את ה"תקשורת" שבעולם השליטה.
את הקטע "הרוחני". למרות שלא הייתי מגדיר זאת כרוחני. אבל זה כבר עניין של תפיסת עולם והגדרות.

1. כלום אתה בטוח מבין. אין מישהו שלא מבין כלום. ושטויות כולם כותבים, רק צריך להזהר במינון.
2. חשיבות ה"שליטה המנטלית" היא אינדוידואלית. אפרופו חריג, חשבתי שחריג זה טוב.
3. לא חושב שהמצב בארץ חריג. גם אי אפשר לשים את כל שאר העולם בסל אחד בכל מקרה.
4. תופעת העדר היא תופעה שתופסת בכל נושא. לא רק בעניין השליטה המנטלית. לצערי תופעת העדר הפכה למציאות קבועה בכל נושא שהוא. אנשים לא באמת מפעילים את האוצר היקר ביותר שברשותם.
5. אני בספק אם זה נכון.
6. icon_smile.gif אם תגדיר בצורה מפורטת מהו בדס"מ. תוכל לבדוק מה באמת האנשים מחפשים. אגב, הניסוח הזה שלך נשמע כאילו אין דבר כזה יחסי זוגיות עם בדס"מ.
אני ממש לא מבין למה לכאורה אמורה להיות סתירה בין השניים.
לגמרי לא ברור לי למה אתה מפותע שבאתר קהילתי אנשים מחפשים קשר קבוע ויציב (להלן זוגיות) עם אנשים אחרים ולא פשוט לעשות סשנים על ימין ועל שמאל עם כל אדם הנקרה בדרכם.
venus in our blood​(שולטת)

פשוט. מאוד פשוט.

venus in our blood​(שולטת) • 8 בנוב׳ 2007
קינקיות איננה מילה גסה. גם שליטה מנטאלית לא.

לכל אחד יש את הבדס'מ שלו . לא תמיד מה שקשה לנו להבין\להסכים\ לקבל, - הוא ''נכון '' או ''לא נכון ''. יש את מה שנכון לאחד ואינו בהכרח נכון לאחר.

פשוט.

הקושי איננו בהגדרה או באי ההגדרה, אלא ביכולת (או , אם לדייק,באי היכולת ) לקבל את השונה מאיתנו.

או, במילים אחרות- 'חיה ותן לחיות'.
Mooooon
Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
חוזר בתשובה כתב/ה:
זה כבר מזמן לא אמונה - זו ידיעה.
הידיעה שאלוקים קיים.
אם אתה רוצה הוכחה לוגית טהורה לקיומו, אתה מוזמן..

אתה מתכוון לאלוהיי בדס"מ או ל- "אבינו מלכנו שבשמים" ?
למרות שיש לי יחס דומה לשניהם.

חוזר בתשובה כתב/ה:

קשרת.
תלית.
צילמת.
פרטת את הפטיש שלך. (פעם. פעמיים. שלוש. עוד?)
כמה אתה יכול לדוש בזה?
כמה אתה יכול לכתוב על זה? כמה לדבר על זה?
בשלב מסויים ממצים את הקטע הטכני. ..

אכן, התחום הוא מוגבל, ועם הזמן נדרשת מידה הולכת וגדלה של יצירתיות על מנת להמשיך להניעו. אבל ליצירתיות אין גבול. טכני או לא, יש כיוונים רבים שאפשר להמשיך בהם, המספיקים לתקופת חיים שלמה.

חוזר בתשובה כתב/ה:

ומרגישים את הרצון למשהו קצת יותר עמוק.

ו- "שליטה המנטלית" הזאת היא התחום היותר עמוק ? לא חושב ככה. היא נראת לי כסוג של העמדת פנים.

חוזר בתשובה כתב/ה:

אם אני מבין נכון, אתה מבכה את מותה של ה"שליטה הפיזית", לא נקבת במונח הזה, אבל אני מניח שזו כוונתך..

אכן.

חוזר בתשובה כתב/ה:

אני די משוכנע שאנשים עדיין ממשיכים לעשות את כל הדברים אותם אתה מבכה. אבל אולי הם פשוט התעייפו לדבר על זה.

וזה בדיוק מה שלא מוצא חן בעיניי icon_smile.gif

חוזר בתשובה כתב/ה:

4. תופעת העדר היא תופעה שתופסת בכל נושא. לא רק בעניין השליטה המנטלית. לצערי תופעת העדר הפכה למציאות קבועה בכל נושא שהוא. אנשים לא באמת מפעילים את האוצר היקר ביותר שברשותם.

זה תמיד נכון. אבל מה שבאמת מעניין אותי, הוא מה מידת ההשפעה של תופעת העדר על היווצרות המציאות כמו שתארתי. האם זה הגורם המכריע ?

חוזר בתשובה כתב/ה:

6. icon_smile.gif אם תגדיר בצורה מפורטת מהו בדס"מ. תוכל לבדוק מה באמת האנשים מחפשים. אגב, הניסוח הזה שלך נשמע כאילו אין דבר כזה יחסי זוגיות עם בדס"מ.
אני ממש לא מבין למה לכאורה אמורה להיות סתירה בין השניים.
לגמרי לא ברור לי למה אתה מפותע שבאתר קהילתי אנשים מחפשים קשר קבוע ויציב (להלן זוגיות) עם אנשים אחרים ולא פשוט לעשות סשנים על ימין ועל שמאל עם כל אדם הנקרה בדרכם.

אני לא מופתע שאנשים מחפשים זוגיות בבדס"מ. לא רמזתי קודם שזה לא צפוי או לא תקין. אני רק תוהה אם ניתן להסביר בכך את הסחיפה הכללית לעיסוק בשליטה המנטלית.

בכל מקרה תודה על התשובות.
Mooooon
Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
צ'יטה כתב/ה:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=16293

אחלה שרשור זה היה. במיוחד אהבתי עם התאור של "זאלופון" ותאורים דומים נוספים.
אבל,
זה לא הנושא שהעלתי. אני לא שואל מה היא שליטה המנטלית, על כך ניתן לדון בלי סוף.
השאלה שלי היא מדוע העיסוק בשליטה המנטלית הוא כל כך נפוץ כאן באתר.
IvoryDom

Re: פשוט. מאוד פשוט.

IvoryDom • 8 בנוב׳ 2007
פייה אוטיסטית כתב/ה:

לכל אחד יש את הבדס'מ שלו . לא תמיד מה שקשה לנו להבין\להסכים\ לקבל, - הוא ''נכון '' או ''לא נכון ''. יש את מה שנכון לאחד ואינו בהכרח נכון לאחר.

פשוט.

הקושי איננו בהגדרה או באי ההגדרה, אלא ביכולת (או , אם לדייק,באי היכולת ) לקבל את השונה מאיתנו.

מסכים לאמירה של פיה

כל אחד והבדס"מ שלו

יכול להעיד שאין בדס"מ אחיד אצלי, כל שותפה לעניין יצרה אינטראקציה שונה

היו כאלו ששליטה מנטלית הייתה חלק חשוב
היו כאלו שהסאדו תפס חלק יותר מהותי

החשיבות התאמה בין הרצונות והצרכים של בני הזוג
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 8 בנוב׳ 2007
צ'יטה כתב/ה:

צ'יטוס, באמתתתתת

אתה לא חושב שזו חוצפה מצדך ??? icon_spank.gif

אנחנו הרי כול כךךךךך נהנים לחפור שוב ושוב ( ושוב...!! ) באותם דברים. אל תבלבל אותנו עם עובדות ושירשורים זהים..
Mooooon

Re: פשוט. מאוד פשוט.

Mooooon • 8 בנוב׳ 2007
פייה אוטיסטית כתב/ה:
פשוט.

אולי זה אכן פשוט, אבל מה שכתבת לא עונה על השאלה.
השאלה היתה: האם "שליטה מנטלית" היא אכן הזרם המרכזי בבדס"מ של ימינו, ואם כן - מדוע.
אגב, "חוזר בתשובה" כן ענה על חלק מהשאלות.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 8 בנוב׳ 2007
פייה אוטיסטית כתב/ה:
צ'יטה כתב/ה:

צ'יטוס, באמתתתתת

אתה לא חושב שזו חוצפה מצדך ??? icon_spank.gif

אנחנו הרי כול כךךךךך נהנים לחפור שוב ושוב ( ושוב...!! ) באותם דברים. אל תבלבל אותנו עם עובדות ושירשורים זהים..

סלחי לי פייה יפיפיה
כורע על ברכי