לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק איסור העישון במקומות ציבוריים כולל מקומות בילוי

Mass production
לפני 16 שנים • 10 בנוב׳ 2007
Mass production • 10 בנוב׳ 2007
15 עמ'...הגיע הזמן לעשות קצת סדר, לא? כן.

נתחיל במספרים.

משרד הבריאות מודיע: בישראל 76.8% מהאוכלוסייה אינם מעשנים. (לאלה שאין ברשותם מחשבון כיס - 23.2% מעשנים).

כבר עכשיו, לאור המספר הזה אפשר לומר - זה היה קרב שהוכרע מראש בנוקאאוט לאור האחוז הגבוה של הלא-מעשנים - לא היה למעשנים שום סיכוי.

ואכן:

בסקר שנערך לגבי המדיניות הרצויה בנוגע לעישון במקומות ציבוריים - הרוב המכריע היה נגד עישון. בין המעשנים עצמם היו כמחצית שהתנגדו.

המספרים המלאים פורסמו בסקר ב - ynet (כולל אחוז המעשנים שהוזכר לעיל).

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3468590,00.html

מילים אחרות: לא רק גזירה שהציבור יכול לעמוד בה, אלא באופן גורף גם תומך בה.

הלאה.

אין לי מושג מנין נלקחו בעיתונות המספרים בנוגע לקנסות. הם לא מדויקים. סכום הקנס יכול להגיע עד 67,000 שקלים ולא 5,000 כפי שנכתב.

http://cafe.themarker.com/view.php?t=206175

הוא צודק שם, למרות הבלבול בעברית.

ניחוש לעתיד לבוא:

פעם, לפני שרבים וטובים כאן עמדו על דעתם, בבתי הקולנוע בישראל היו מעשנים באופן חופשי. (גם נהוג היה לגלגל בקבוקים ריקים על הרצפה, אבל לא נדון בזה עכשיו, במילא לחלק שנולדו לדור ה mtv זה נראה מד"ב) אכיפה נוקשה ביטלה את התופעה כליל. להערכתי אין בישראל בית קולנוע אחד שמעשנים בו היום.
היום - בלי שוטרים, בלי פקחים, בלי מערכות ליניקת עיטרן והפיכתו לאוויר הרים צלול וגו', בלי שום דבר, לא מעשנים בקולנוע וחסל.

ניחוש שלי - יעבור זמן, לא הרבה זמן, וזה בדיוק יהיה המצב במקומות ציבוריים. אני יכול להעיד למשל, שבקניון הסמוך לביתי - מהגדולים והמפורסמים שבהם - שבבתי הקפה שם היה נהוג לעשן עד ממש לא מזמן, היום - יוק. לא מעשנים בכלל בתוך הקניון הזה.

יש הרבה סיבות לחשוב שהחוק הזה ינחל הצלחה - החל מהמספר המכריע של הלא-מעשנים בישראל והתמיכה הגורפת באיסור עישון, עבור לכך שזו מגמה כלל עולמית במדינות המפותחות, המשך למגמה שהתחילה בישראל להגשת תביעות - כולל תובענות ייצוגיות - כנגד בתי עסק, מגמה שגובתה על ידי פסק דין של בית המשפט העליון, וסיים בתיקונים לחוק העיקרי שנכנסו לתוקפן אך כעת הקובעים קנסות כבדים והטלת חובה מפורשת על בעל העסק למנוע את העישון בכל האמצעים הסבירים, ובכלל זה הקביעה על חובתה של רשות מקומית לקבוע מס' זמין 24/7 להגשת תלונות.

לענ"ד - זה ייקח קצת זמן, אבל זה יקרה. בתחילה תהיה ירידה מסוימת במספר המבלים אבל במהרה הגיון החיים יגבר וגם לאלה יימאס לשבת בבית. כמובן שבעניין ניחושים, דעתי טובה כמו דעה הפוכה, אבל זו דעתי בהסתמך על הסיבות הנ"ל, ועל שיחות שהיו לי עם בעלי עסקים רוטנים שכולם אמרו שכנראה לא תיוותר בידם הברירה אלא לציית.

גילוי נאות: הח"מ - מעשן לפעמים.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 10 בנוב׳ 2007
אני רק רוצה לומר שחזרתי הרגע מבילוי במקום שתמיד היו בו מעשנים רבים, והיום היו רק שניים שאני ראיתי, וגם הם באו אחרים שכבר יצאנו.. והיה תענוג. אני לא מסריח, לא שורף לי בגרון, אין לי בחילה, כלום.

שרק יימשך.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 10 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:

במקומות ציבוריים כמו משרדי ממשלה, בנקים, בתי חולים, וכל מקום ציבורי שמקבלים בו שירות, לא מוצדק לעשן ליד לא מעשנים. החוק צודק במקומות האלה והמעשנים צריכים למצוא מקום שלא יפריעו ללא מעשנים.
עד שהתחתנתי עם מעשן, העישון במקומות ציבוריים הפריע לי. היום אני מעשנת עם בעלי כשהוא מגיע מהעבודה ועם חברים בבילויים ומבינה את המעשנים. המעשנים רוצים לבחור להם מקומות בילוי משלהם או מקומות שלא יגבילו אותם כמו מצורעים.

ולמה במועדון או פאב זה כן בסדר לגרום לאחרים סבל למען ההנאה שלך? ובמה זה שונה מהכאה של אותם אחרים למען ההנאה שלך?
נניח שהיית יודעת שבכל מקומות הבילוי עלולים להכות אותך והחוק מתיר זאת. האם זה היה הופך את הכאתך במקומות בילוי למוסרית, משום שידעת שזה עשוי לקרות ובכל זאת הלכת לשם?

ציטוט:
לא טענתי שהגימלאים אינם מעשנים, אלא שאחוז יותר גבוה מהם הפסיק לעשן. יש נתונים של עישון לפי גיל, אבל אני צריכה לחפש. המעשנים הכבדים הם בני הנוער והצעירים. ההוכחה הטובה היא ביקור בפאבים ובמועדונים. רוב המבלים מעשנים ובעלי הפאבים והמועדונים לא רצו לכפות את החוק לפני הגדלת הקנס.

שוב, זו טענה שמחייבת נתונים מחקריים ולא התרשמותיים. להתרשמותי סינים לא מבלים במועדונים. עובדה: לא ראיתי אף פעם סיני במועדון. אבל יתכן שההתרשמות הסובייקטיבית שלי מוטעית.
יכול להיות שאת צודקת בקשר לזה, אבל ללא נתונים שאינם התרשמות אישית, אין סיבה להניח כך.

ציטוט:
אתה טוען שהלא מעשנים מגיעים גם כשיש עישון. אם הם לא בוחרים בפאבים ללא עישון-העישון פחות מפריע להם. הפיתרון חייב להתחשב גם בהם ולתת להם אפשרות לפתוח מועדונים משלהם או אולמות מרווחים שלהם.

באיזה פאבים ללא-עישון הלא-מעשנים אמורים לבחור? כמה פאבים כאלה יש? תאמיני לי שאם היתה אלטרנטיבה ללא עשן, הייתי מעדיף אותה. אבל אין, לא באמת. אז כשבא לי לצאת, אני נאלץ לחזור מסריח, ממש כפי שכל אלה שטוענים שהם יישבו בבית מעתה ועד עולם אם לא יתנו להם לעשן ייצאו כמו גדולים ולא יעשנו אם לא תהיה להם אלטרנטיבה.
XXXXXXX​(לא בעסק){כונפה מהכל}

חבורה של בכיינים יפי נפש שמבטלים את זכותי לחיות כאוות נפשי

אני רוצה לעשן היכן שבא לי!!! ואם פאקינג לא מוצא בעינייכם. תזדיינו החוצה מהבר ולא אני......ולך ים היקרה את מזמנת לקרוא את השורה האחרונה בפוסט שלי.
ים_yam​(לא בעסק)

Re: חבורה של בכיינים יפי נפש שמבטלים את זכותי לחיות כאוות נפ

ים_yam​(לא בעסק) • 10 בנוב׳ 2007
bael כתב/ה:
אני רוצה לעשן היכן שבא לי!!! ואם פאקינג לא מוצא בעינייכם. תזדיינו החוצה מהבר ולא אני......ולך ים היקרה את מזמנת לקרוא את השורה האחרונה בפוסט שלי.

הספיק לי לראות את מה שכתבת כאן כדי להבין את הרעיון.
תעשן היכן שבא לך מצידי, אותך יפנו מהבר, לא אותי שאשב שם ואלגום בהנאה מים מינרלים ואנשום אויר צלול כזכותי על פי חוק.
הרי ידוע שזה רק ענין של זמן עד שיאכפו את החוק הזה כמו שצריך והיום הזה לא רחוק.
תתבכיין אז כמה שתרצה! אין לי אמפטיה כלפיך עם היחס המתנשא והמזלזל שלך.
מקבי​(מתחלף)

מקבי​(מתחלף) • 10 בנוב׳ 2007
bael כתב/ה:

Yeah baby! סוף-סוף, מישהו שכן בקשר לחוסר-המוסריות, הבהמיות והאלימות שבו! כל הכבוד. באמת שאין בעיה. ברגע שאתה אומר שלא אכפת לך מזה שאני סובל מהעישון שלך, אני מקבל את זה בהבנה, ומבטל גם את האכפתיות שלי כלפי הנזק שעשוי להיגרם לך כתוצאה מהפעולות שלי ושל אחרים כנגדך (וזה לא איום, אלא רק תרחיש אפשרי). בוא נגיד ככה - אם עצמות שבורות לא כואבות מספיק, אז קופות חיסכון שבורות תיכאבנה יותר. icon_razz.gif icon_biggrin.gif

כמו שאמרתי - עכשיו כשהחוק לצידנו, לא נסבול יותר בשקט.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)

ים_yam כתב/ה:
bael כתב/ה:

תעשן היכן שבא לך מצידי, אותך יפנו מהבר, לא אותי שאשב שם ואלגום בהנאה מים מינרלים ואנשום אויר צלול כזכותי על פי חוק.

לבוא עד לפאב בישביל מים מינרלים?

ים שתי איזה משהו שמרים את המצב רוח
icon_razz.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת נוב' 10, 2007 1:26 pm, סך-הכל נערך 4 פעמים
DanaDomme​(שולטת)

על עישון, עשן ואוירה

DanaDomme​(שולטת) • 10 בנוב׳ 2007
אני לא מעשנת, משתדלת לא לצאת עם גברים מעשנים וסולדת בגדול מריח של עשן סיגריות.
אני שמחה עם החוק החדש אך מצד שני חייבת לציין שלהיכנס לפאב הומה אדם (ומאוורר!) כשבאויר עומד לו קבוע ריח סיגריות יש את הקסם שלו, קשה לי להסביר, אבל זה עובד בשבילי למרות שאני באמת בעד עולם ללא סיגריות.

ועוד דבר - כאחת שגרה במקום מאוד מרכזי בתל אביב כשמספר פאבים ממוקמים ממש מתחת לחלוני יהיה לי מאוד רועש עכשיו כשהחבר'ה יצאו החוצה לעשן כשרוח האלכוהול שורה עליהם, אני ממש לא צריכה את זה, אני מעדיפה שהם ישארו בפאב ויעשנו שם וירעישו שם, גם זו בעיה שצריך לפתור.....
ים_yam​(לא בעסק)

ים_yam​(לא בעסק) • 10 בנוב׳ 2007
אמוץ כתב/ה:
ים_yam כתב/ה:
bael כתב/ה:

לבוא עד לפאב בישביל מים מינרלים?

ים שתי איזה משהו שמרים את המצב רוח
icon_razz.gif

כשאני מבלה עם החברים שלי ונהנית מהאווירה ומהמוזיקה אני לא צריכה שום דבר להרים את מצב הרוח שלי. הוא מרומם דיו מעצם העובדה שאני נמצאת במקום שטוב לי ונעים לי בו.
גם בכל מקום או סיטואציה אחרת אני לא זקוקה לחומרים כימיים בגוף שלי שיעשו לי טוב.
טוב לי כי אני בונה את החיים שלי בצורה שעושה לי טוב, והאושר שלי לא מותנה בסמים ואלכוהול.
אז כשאני יוצאת לבלות אני יוצאת בשביל האווירה ולא בשביל השתיה והעישונים, ומים מינרלים בהחלט עושים לי טוב!
ממליצה על השיטה הזו בחום לכולם: חוסך הרבה כסף והרבה נזק לגוף וגם נראים 10 שנים צעירים יותר icon_rolleyes.gif
יוני

די!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יוני • 10 בנוב׳ 2007
אוף,
די כבר,
אולי תשתקו קצת,
על פני 16 עמודים אתם יושבים ומתווכחים עם עצמכם,
נראה לי שאם היו מורידים פה את התגובות של שני אנשים (בלי לנקוב בשמות)
הפוסט היה היה מקסימום עמוד ורבע,

כל אחד שולף נתונים סטטיסטים והנחות פסיכו-דמוגרפיות כדי להצדיק איזה תיאוריה שהוא בנה לעצמו.

אולי במקום זה תצאו קצת החוצה לטייל,
אתם שלא מעשנים וכל כך משוועים "לאוויר הצח" שלכם , אולי תצאו מהבית כדאי להינות ממנו במקום לשבת כל היום מול המחשב,
ואלו שכן מעשנים, אתם רוצים לעשן בפאבים , בכיף, תתחילו לפעול למען זה ,למען יותר מקום, למען פאבים למעשנים בלבד וכו'

אבל אלוהים אדירים תעשו לי טובה ותפסיקו כבר לנסות לחנך אחד את השני מכאן.

ובשביל שאני לא אהיה אוטט-סיידר אז אני גם אזרוק מושגים לאוויר:
הטרוסקדסטיות, הפרת חובה חקוקה ,מעל 70.2% , אבסולוטיזהם נאור, עקומת תועלת מצרפית לשוק.