אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחר מתגייסים להציל את עומרי מחולון

Master F​(אחר)
לפני 16 שנים • 21 בנוב׳ 2007

Re: שלום לכולם!!

Master F​(אחר) • 21 בנוב׳ 2007
Rabinya כתב/ה:
יש בארץ המון חולים וכולם צריכים תרומות, כולם נמצאים במצב מסוכן וקשה מאוד. אז למה דווקא לעומרי בן ה-13??? כי למשפחה שלו יש מספיק כסף לפרסם את זה בכל מקום אפשרי? או בגלל שרוצים לפתח מודעות למחלה הזו בקרב הציבור בעזרת התמונה שלו ולעורר רחמים?? כשרציתם ללכת לבית המשפט להפגין נגד צב"ח-אמרתי "למה לא..." זה משהו כללי מאוד וזה בשביל להגן על זכויות בעליי החיים. אבל כאן...אין הרבה מה לעשות! תרומה של מוח עצם, זה לא סתם תרומת דם! זאת פעולה רפואית שצריך להיות מוכן אלייה נפשית ומסוגל פיזית...
אז למה דווקא עומר? כל שבוע מתים המון אנשים בתאונות דרכים, בספורט אתגרי וכו'. אז למה דווקא עומר???
תתרמו לו!!! הוא צריך את התרומה, לא אמרתי שלא.
אבל כשאתם תורמים לו-תענו לעצמכם על השאלה: "מה גורם לי לעשות דווקא את הפעולה הזאת"
פ-י-ר-ס-ו-ם.
למה שלא תתרמו מוח עצם בכללי?-תמיד ימצאו למי לתרום אותו.

גרמת לי לכתוב... יפה.

הסיבה לא משנה המטרה משנה, והתוצאה משנה.

נכון יש המון חולים ואי אפשר להציל את כולם אבל, כל אחד הוא בן אדם. גם עומרי ואין לי מושג מה יש ומה אין למשפחה שלו.

בבדיקת דם אחת הפרטים של הנבדק נכנסים למאגר ונבדקת התאמתו לכל מי שזקוק לתרומת מח עצם. כך שלא מדובר בעזרה דווקא לאותו עומרי, מי שיענה לבקשת העזרה, למעשה תבדק התאמתו לכל חולה שמחכה לתרומת מח עצם כעת או בעתיד.

זה שקורים הרבה דברים רעים בעולם, לא צריך להפריע לעזור ולהציל במקום אחד קטן.

והכי חשוב!!

נוצר רושם מדברייך שתרומת מח עצם היא איזשהו אקט רפואי מסובך, ולא כך כבר שנים רבות תרומת מח עצם מבוצעת ע"י תרומת דם, אכן, שונה מתרומת דם רגילה - מתחברים למכשיר שמפריד מהדם את התאים הרצויים ומחזיר אותו לגוף, אבל לתורם מדובר בדקירה אחת ובמס' שעות של שכיבה... זה הכל.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי נוב' 21, 2007 3:49 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
רודף הצללים​(שולט)
רודף הצללים​(שולט) • 21 בנוב׳ 2007
מעניין כמה הלכו להבדק ולתרום אחרי השרשור הזה ואם היתה לשרשור אפקטיביות.

מי הלך בעקבות השרשור להבדק ולתרום?
מUחדת
מUחדת • 21 בנוב׳ 2007
בלי קשר לשרשור החשוב הזה- אנחנו הלכנו לתרום.
תכננו ללכת בשעות הצהריים המוקדמות, בהנחה שכך לא יהיו אנשים רבים, ומה שמחנו כי טעינו.
חצי העיר הייתה שם.

צוות עזר מציון עושה עבודה מצויינת ולמרות כמות האנשים הגדולה- הכל התנהל במהירות ואדיבות מרבית.

אנא, גשו לתרום.

ומילה אחרונה:
בטופס אותו תתבקשו למלא ישנו חלק בו תתבקשו לתת כתובת נוספת לאיתורכם במקרה הצורך. גם אם אין לכם כתובת לתת לשם כך ציינו שני מספרי טלפון של קרוביכם. כך, במידה ותתאימו ולא יצליחו לאתר אתכם, יהיה מי שיקבל את ההודעה החשובה הזו.

שרק נוכל לעזור.
רודף הצללים​(שולט)
רודף הצללים​(שולט) • 21 בנוב׳ 2007
אני רשום במאגר מאז הצבא.

באחת הפעמים ביקשו מהקורס שלנו להבדק ולהרשם והרבה מהקורס הלכו. אני שמח שיש הענות גבוהה.

בעבר לקחו את תרומת מח העצם מעמוד השדרה, אבל היום פיתחו שיטה לסנן את תרומת מח העצם מהוריד ולהחזיר את שארית הדם לגוף.

הרתיעה שהיתה לאנשים היתה כתוצאה מההליך הקודם שהצריך אשפוז. היום התהליך שונה.

שרק יצליחו להציל אותו.

בגיל שלו מספרים על אחוזי החלמה טובים.
tch​(נשלט)
tch​(נשלט) • 21 בנוב׳ 2007
רודף הצללים כתב/ה:
מעניין כמה הלכו להבדק ולתרום אחרי השרשור הזה ואם היתה לשרשור אפקטיביות.

מי הלך בעקבות השרשור להבדק ולתרום?

אין לי שמץ של מושג כמה הלכו בעקבות השרשור הנ"ל אבל ההענות גבוהה ומרגשת.
עד שעות אחר הצהריים ניגשו לתרום דגימות דם כ-20.000 איש.
מספר התורמים מרגש יותר מבמיוחד בהתחשב במזג האוויר החורפי וגרם לי להזיל דמעה.

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=523356&sid=126
SIVAN​(אחרת)

Re: שלום לכולם!!

SIVAN​(אחרת) • 21 בנוב׳ 2007
Rabinya כתב/ה:
יש בארץ המון חולים וכולם צריכים תרומות, כולם נמצאים במצב מסוכן וקשה מאוד. אז למה דווקא לעומרי בן ה-13??? כי למשפחה שלו יש מספיק כסף לפרסם את זה בכל מקום אפשרי? או בגלל שרוצים לפתח מודעות למחלה הזו בקרב הציבור בעזרת התמונה שלו ולעורר רחמים?? כשרציתם ללכת לבית המשפט להפגין נגד צב"ח-אמרתי "למה לא..." זה משהו כללי מאוד וזה בשביל להגן על זכויות בעליי החיים. אבל כאן...אין הרבה מה לעשות! תרומה של מוח עצם, זה לא סתם תרומת דם! זאת פעולה רפואית שצריך להיות מוכן אלייה נפשית ומסוגל פיזית...
אז למה דווקא עומר? כל שבוע מתים המון אנשים בתאונות דרכים, בספורט אתגרי וכו'. אז למה דווקא עומר???
תתרמו לו!!! הוא צריך את התרומה, לא אמרתי שלא.
אבל כשאתם תורמים לו-תענו לעצמכם על השאלה: "מה גורם לי לעשות דווקא את הפעולה הזאת"
פ-י-ר-ס-ו-ם.
למה שלא תתרמו מוח עצם בכללי?-תמיד ימצאו למי לתרום אותו.

ה-פירסום הינו בעזרת "עזר מציון" שהינה עמותה וולונטרית.
שצויין במידע ש-tch כתב כאן לפני.
קצת מידע על העמותה המדהימה הזאת.
הם אירגנו את מבצע ההתרמה שהוא לא רק לעומר ספציפי.
במסגרת עבודתי יצא לי לפגוש בהם. - http://www.ami.org.il/

ארגון "עזר מציון" נוסד בני ברק, במטרה להקל על מצוקות הזקנים,
החולים והמוגבלים בישראל. העמותה מעניקה שירותים ללא כל תמורה.
(וכל אדם יכול לפנות אליהם).

בין הפעילויות הייחודיות לעמותה: מרכז "אורנית" – בית החלמה לילדים חולי סרטן ובני
משפחותיהם.
המאגר הלאומי "אורנית – עזר מציון" – לתורמי מח עצם פוטנציאליים.
כך שהעזרה היא לכל מי שנזקק.