בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עונשים

inner peace​(אחרת)
לפני 16 שנים • 6 בינו׳ 2008

עונשים

inner peace​(אחרת) • 6 בינו׳ 2008
אם הbdsm אמור להות משהו מהנה לשני הצדדים ובו שני הצדדים מרגישים אהבה (או לפחות כבוד) אחד אל השני, אז השימוש באלימות כעונש(בהסכמה) לא פוגעת בהרגשה הזו? אפשר להפריד מבחינת התחושה והתוכן, בין סשנים מתוך הנאה לבין סשן שהוא עונש, שבא להביע כעס ולא אהבה.
amy​(נשלטת)

Re: עונשים

amy​(נשלטת) • 6 בינו׳ 2008
moving forward כתב/ה:
אם הbdsm אמור להות משהו מהנה לשני הצדדים ובו שני הצדדים מרגישים אהבה (או לפחות כבוד) אחד אל השני, אז השימוש באלימות כעונש(בהסכמה) לא פוגעת בהרגשה הזו? אפשר להפריד מבחינת התחושה והתוכן, בין סשנים מתוך הנאה לבין סשן שהוא עונש, שבא להביע כעס ולא אהבה.

איך מסבירים משהו כזה? איך אפשר להסביר שכשהדום ראוי בעיני, אני נהנית לתת לו שליטה על תחומים שונים בחיי, ומכאן באופן טבעי- גם את הסמכות להעניש אותי כשאיני עומדת בצפיותיו?
איך אפשר להסביר שאפילו בזמן העונש, ועל אף הכאב (הפיזי ו/ או הנפשי) של העונש, והצער על כך שאיכזבתי אותו, אני נהנית מעצם העובדה שהוא עושה שימוש בכוח שנתתי לו להעניש אותי, כי היא מסמלת את האינטימיות בינינו? כי עצם הענישה היא אירוטית כל כך?

קשה להסביר דברים כאלו. צריך פשוט להרגיש אותם, ואז יודעים.

מה שכן בטח יגידו לך, זה שאסור להעניש מתוך כעס, ואני מסכימה. העונש הוא אקט של אינטימיות וקרבה, גם אם מטרתו לשנות התנהגות או ליישם כללי זוגיות מסויימים. העונש וקבלתו- שניהם אקט של נתינה.
נילי ונילי
נילי ונילי • 6 בינו׳ 2008
בעיקר עניין של העדפה ואסכולה, אני מניחה, ואת לא חייבת לעשות שום דבר שלא נראה לך. אישית, לדוגמא, אני לא עושה חינוך, אילוף או ענישה.

בתור בנאדם שלם ומאוזן, אני לא מאמינה שאני צריכה חינוך, בתור סאבית שמאמינה בהתמסרות, אני נותנת את ההתמסרות שלי מרצון ולא מפחד, ובתור הילדה של אמא שלי, אם יש פה מישהו שחושב שהוא נמצא בעמדה שמאפשרת לו להעניש אותי, שיגיע אליה מיד לשיחת תיאום ציפיות.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
אני מעדיפה להעניש בהתעלמות ודחיה.
כאב כעונש לא מקובל עלי.
רק מהנאה ולהנאה: אם שני הצדדים אוהבים כאב (לתת ולקבל), איפה העונש בנתינתו?
ואם כועסים עדיף לחכות (ע"ע התעלמות ודחיה) מאשר לאבד שליטה.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
נילי ונילי כתב/ה:
בתור הילדה של אמא שלי, אם יש פה מישהו שחושב שהוא נמצא בעמדה שמאפשרת לו להעניש אותי, שיגיע אליה מיד לשיחת תיאום ציפיות.

תמיד טענתי שאולי את ילדיי אצליח לחנך - משאר העולם אין לי ציפיות icon_lol.gif
Bent

הכול תלוי

Bent • 6 בינו׳ 2008
אבל,

לדעתי השאלה שלך מנוסחת בצורה בעייתית ומטעה (אותך) ביסודה, בעיקר משום שהיא כוללת בה הנחות שהם שלך ומנקודת המבט שלך.

(התגובה מנוסחת מכאן בלשון זכר מטעמי נוחות).

תחילה, אלימות:

"אלימות היא שימוש בכוח, בין אם פיזי, פסיכולוגי או אחר תוך כדי פגיעה או כוונה לפגוע בבע"ח, צומח או חפץ דומם כלשהו." ויקיפדיה.

אם ניצא מתוך הנחה שההבדל בין בעל מכה לבין דום מעניש הוא בכוונה, לדום לא אמורה להיות שום כוונה לפגוע.

שנית, הכאה בזמן כעס, לטעמי היא פסולה, אני רוצה להאמין שדום אחראי יודע מתי לעצור, הקו הדק של להעניש בכעס, יכול להיות קו אדום.

הלאה, בנקודות שעולות לי בראש:

בסשן שאינו מונע בכעס, אבל הוא מביע כעס, כלומר סשן ענישה, כתגובה ל"מעשה" הנעשה בזמן סביר אחרי הפעולה, או מיד אחרי ובכל זאת ללא שום רגשות חמים. אקט שכזה לדעתי כבר שפוי ולגיטימי עם התבצעו הדברים הבאים: הסאבית מקבלת עונש לאחר שהתבצע, דיון כזה או אחר, היא הועמדה על טעותה, הוסבר לה במה היא טעתה, החוק נרשם בין שני בני הזוג ורק אז מיושם, מכאן שהוא בהסכמה, ומכאן ענישה הופכת להיות אקט זוגי.

כאב מלמד, יותר מכול דבר אחר, כאב מלמד את החיה שהיא אדם, לא סתם נותנים מכה על הטוסיק לילד כדי שהוא לא ידחוף את היד לשטקר.

יתרון הגדול בענישה הוא שמיד בסוף העונש, הדף הוא דף חדש, היה נענשת, נשכח.

ואולי גם חווית חוויה משותפת, התגברתם אולי על מכשול?

ואלי אולי זה רק משחק?

שתי האגורות שלי
inner peace​(אחרת)

ניסוח טוב יותר

inner peace​(אחרת) • 6 בינו׳ 2008
לא התכוונתי שבדסם זה אלימות במובן הלא חוקי של המילה. אני תהיתי לגבי שני דברים:
אם אני נהנית מכאב-לא מוזר להעניש אותי עם כאב?
איך זה לא הורס שסן רגיל-זה לא כמו סקס מתוך ריב לעומת סקס מהרצון לסקס(או מאהבה וכו')?
אילו שאלות תיאורתיות למרות הניסוח של גוף ראשון.
A v​(שולט)

Re: ניסוח טוב יותר

A v​(שולט) • 6 בינו׳ 2008
moving forward כתב/ה:
לא התכוונתי שבדסם זה אלימות במובן הלא חוקי של המילה. אני תהיתי לגבי שני דברים:
אם אני נהנית מכאב-לא מוזר להעניש אותי עם כאב?
איך זה לא הורס שסן רגיל-זה לא כמו סקס מתוך ריב לעומת סקס מהרצון לסקס(או מאהבה וכו')?
אילו שאלות תיאורתיות למרות הניסוח של גוף ראשון.

[size=18]זה כל העניין עונש נועד להעניש

ולא משתמשים בעונש במשהו שבעצם גורם להנאה..

דחייה חוסר יחס זה העונש המועדף עליי..

אבל לפעמים זה גול עצמי..

אז יצירתיות היא מילה נדרשת בעונשים

Av[/size]
inner peace​(אחרת)
לפני 16 שנים • 7 בינו׳ 2008

מה שמפחיד אותי

inner peace​(אחרת) • 7 בינו׳ 2008
אני יכולה לקבל בשמחה את מי שמכאיב לי מתוך הרצון לשליטה עלי או כי הוא יודע שאני נהנית מזה, אבל מפחידה המחשבה שמישהו יכאיב לי כעונש מתוך כעס,אני ארגיש שבאותו רגע הוא שונא אותי ונותן לי להרגיש את זה, איך אוכל להתייחס אליו באותו אופן אחרי זה? מי שאוהב לדעתי שולט בעצמו שהוא כועס ולא נוגע במי שאיתו אלא מתוך אהבה, כבוד או הרגשה חיובית אחרת.
aka BODYGUARD
לפני 16 שנים • 7 בינו׳ 2008

הערות המשורר:

aka BODYGUARD • 7 בינו׳ 2008
1.סשן אינו עונש.

2.דחיה/התעלמות הם עונשים חמורים וצדקה ילדת היומולדת שירק'ה.

3.ענישה הינה המקום האחרון של תהליך לא נכון,חטא שחטאת, פעולה שנעשתה בניגוד
להנחיה מפורשת.

4.עונש על אי עמידה בציפיות- נושא עדין. יש להבדיל בין אי עמידה בציפיות מחוסר יכולת
לבצע את הנדרש לבין אי עמידה בהן מחוסר השקעה ו/או רצון.

5.לקחת את הענישה לתוך מקום של הנאה מצביע על ענישה לא נכונה כי העונש לא גורם
לך לקחת את עצמך למחשבה של תיקון הדרך והתאמתה לשולט שלך אלא לציפיה לעוד
"עונשים". כאן כבר מקומו של השולט שלך לעשות את ההבדלה בין ענישה לצורך חינוך
ואילוף לבין ענישה שנועדה ליצור טיזינג במערכת.

6.הענשה מתוך כעס/תיסכול/איפוטנציה נפשית אחרת מצביעה על חוסר שליטה.
כאן כבר מקומך למצא את זה שיתאים לך ושישלוט בעצמו לפני שישלוט בך.

בהצלחה...