לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חורף 2007

קוואבנגה​(אחר)
לפני 16 שנים • 9 בינו׳ 2008
קוואבנגה​(אחר) • 9 בינו׳ 2008
אדון שי,
מרגיז אותי שבאתר BDSM מנסים ליצור מיינסטרים.
אתה עושה את זה בעיקר באמצעות המילים "לא יעלה על הדעת".
לא יעלה על דעתו של מי?
לא יעלה על דעתו של ונילי ממוצע (נקרא לו יהושפט לצורך ההיפותזה), שתיקח שוט זנבות ותצליף באישה עד שזו תהיה על סף אובדן הכרה (מה שאתה מכנה סאב-ספייס, כאצטלה של אקט חיובי). לא יעלה על דעתו של יהושפט שתקשור אותה בחבלים ותחסום את פיה בגאג, מה שמנטרל את יכולתה להתנגד לך, ופשוט תקרא לזה "הסכמה".

מי שם אותך לשופט המבדיל בין טוב לרע? מי נתן לך את הזכות להגדיר את גבול הלגיטימיות?
מה שאתה מכנה BDSM לגיטימי יראה בעיני יהושפט בתור התעללות.

הסיבה שאני מגיב בחריפות היא שאתה כמו רבים אחרים מנסה ליצור זרם נורמלי ולצידו חריגים, וזה כשאתה עוסק בBDSM. אצל הדתיים אומרים - תוריד את הכיפה לפני שאתה מקלל. תעשה את האנלוגיה לבד.

לסיכום - חשוב להבדיל בין התעללות לבין BDSM. אסור לקבוע רף אישי של דרגת כאב בתור גבול כזה. אם המגרש בו הכותבת ובן זוגה של הכותבת משחקים נראה לך כמו המגרש של הגדולים - פשוט תעבור לשחק במגרש אחר, במקום לומר שהם לא בסדר.

כל טוב.
Grey / Green
לפני 16 שנים • 9 בינו׳ 2008
Grey / Green • 9 בינו׳ 2008
אני אהיה בשוק אם יתגלה שהאדון שי הזה ראה שוט זנבות מימיו, שלא לדבר על סאבית בסאב ספייס. אבל ככה זה, יש שמדברים ויש שעושים.

יופי של סשן, לורי.
אדון שי​(שולט)
לפני 16 שנים • 11 בינו׳ 2008

קצת מוזר אתם לא חושבים ?

אדון שי​(שולט) • 11 בינו׳ 2008
זה קצת מוזר שאנשים מפרסמים משהו בפורום ואז כאשר מגיבים תגובה עניינית שהיא גם דעה לגיטימית אז זוכים להתנצחויות אישיות .ותגובות שהן כלל לא ענייניות . אני כותב תגובה ומגלה כל פעם מחדש שרמת הבנת הנקרא של האנשים כאן היא כשל תלמיד בכיתה ג' . זה בעיקר עצוב וחוזר על עצמו כמעט בכל תגובה .

ולגבי התגובה של זוג שוטים

"מי שם אותך לשופט המבדיל בין טוב לרע? מי נתן לך את הזכות להגדיר את גבול הלגיטימיות?
מה שאתה מכנה BDSM לגיטימי יראה בעיני יהושפט בתור התעללות. "

אף אחד לא שם אותי לשופט אבל לעניות דעתי פורום זה המקום שבו אנשים יביעו את דעתם על הדברים שמוצגים בו .
לא אני דרשתי שיפורסם הפרסום הזה בפורום . אבל מאחר שפורסם בפורום זאת זכותו של כל אחד להביע דעה עניינית ומפורטת וזכותו של כל אחד לא להסכים עם הדעה שמוצגת ואף לפרט בצורה עניינית .

" מרגיז אותי שבאתר BDSM מנסים ליצור מיינסטרים.
אתה עושה את זה בעיקר באמצעות המילים "לא יעלה על הדעת".
לא יעלה על דעתו של מי?..... "

אולי לא שמת לב אבל דווקא רשמתי בסוגריים בתגובתי המדוברת שיתכן שיעלה על הדעת של חלק מהאנשים כאן ..
על דעתי בכל אופן זה לא עלה ...
בכל מקרה שוב , בשביל זה נועד הפורום . על מנת להעלות כאלה נושאים לדיון .

" הסיבה שאני מגיב בחריפות היא שאתה כמו רבים אחרים מנסה ליצור זרם נורמלי ולצידו חריגים, וזה כשאתה עוסק בBDSM "

האם זה שאנחנו עוסקים בעולם השליטה אומר שהכל לגיטימי ?
האם עולם השליטה הוא תירוץ לכל גחמה ?
בעולם השליטה אין קווים אדומים בין מה שלגיטימי או לא ?
הכל לגיטימי ?

לפי דעתי לא מוחלט ! לא הכל לגיטימי .

ואגב מי אמור להחליט מה לגיטימי או לא בעולם השליטה אם לא אנשים שעוסקים בעולם הזה ?
אההה כן ... אתם טוענים שהכל לגיטימי לכן לא צריך להתעורר כזה דיון בכלל ....
ולי מן הסתם אין את הזכות לא להסכים איתכם ...ולא לדבר על החוצפה שלי להביע דעה שונה ...

ויש עוד דבר שקפץ לי לעין בתגובה שלכם ... אני לעולם לא אגביל את יכולת ההסכמה או אי הסכמה של הנשלטת .

" לא יעלה על דעתו של יהושפט שתקשור אותה בחבלים ותחסום את פיה בגאג, מה שמנטרל את יכולתה להתנגד לך, ופשוט תקרא לזה "הסכמה". "

גם כאשר הנשלטת קשורה חסומת עיניים ועם גאג בפיה עדיין מחוייבת בעיניי להיות הסכמה אקטיבית . יכולים לקבוע סימן כמו כדור ביד שכאשר הנשלטת מפילה אותו עליי לשאול אותה בצורה ישירה האם היא רוצה להפסיק . אבל מה אני מבין אני ? הריי מעולם לא החזקתי שוט זנבות icon_lol.gif

" לסיכום - חשוב להבדיל בין התעללות לבין BDSM. אסור לקבוע רף אישי של דרגת כאב בתור גבול כזה. אם המגרש בו הכותבת ובן זוגה של הכותבת משחקים נראה לך כמו המגרש של הגדולים - פשוט תעבור לשחק במגרש אחר, במקום לומר שהם לא בסדר. "

לא קבעתי רף לשום דרגת כאב ( שוב פעם בעיה בהבנת הנקרא ) טענתי שכאשר יש אקט שכל מטרתו היא לגרום לאי נוחות הוא מיותר ולא לגיטימי בעיניי . להשתמש בקור או בעייפות כאמצעי שליטה לא לגיטימי בעיניי . ואני אפילו לא רואה את זה כאילו הם משחקים במגרש של הגדולים .
מצד שני לתגובה שלך יש ניחוח של הבריכה של הקטנים !

( ואולי גם מן הראוי להזכיר שוב שלורי טרחה לפרסם את דבריה במקום ציבורי שדורש תגובה והתייחסות ולכן זה למעשה פורסם במגרש שלנו של נחלת הכלל . לא חדרתי לחייהם הפרטיים ללא הזמנה לכן יש גם לכל אדם באתר את הזכות לבוא ולהגיד שהם בסדר או לא בסדר בתנאי שהוא מפרט מדוע הוא חושב כך בצורה עניינית ובתוך כללי שיחה ודיון .)

ולסיכום שאלה מכשילה .
אם זה חשוב להבדיל בין התעללות לבין BDSM אז איך זה יהיה אפשרי אם לא יקבע קודם מה לגיטימי ומה לא ב BDSM ?
ואם אסור לקבוע לקבוע רף אישי בתור גבול כזה אז מדובר ברף ציבורי שצריך לקבוע ????
( אמרתי מראש שזאת תהיה שאלה מכשילה )

וכמובן איך אפשר בלי ...

כל טוב !
Tuff​(שולט)

Re: קצת מוזר אתם לא חושבים ?

Tuff​(שולט) • 11 בינו׳ 2008
אדון שי כתב/ה:
ולסיכום שאלה מכשילה .
אם זה חשוב להבדיל בין התעללות לבין BDSM אז איך זה יהיה אפשרי אם לא יקבע קודם מה לגיטימי ומה לא ב BDSM ?
ואם אסור לקבוע לקבוע רף אישי בתור גבול כזה אז מדובר ברף ציבורי שצריך לקבוע ????

הנה כל התשובות:

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=7210

ממליץ לך לעיין בעוד מאמרים ושרשורים בפורום אלפוני.
נזמית לופתת

If its hot like Hell is it cold like Heaven?

נזמית לופתת • 11 בינו׳ 2008
אני מוצאת את הנושא לגיטימי בהחלט, הכותבת בחרה לתאר את הקור של חורף 2007 (ובינתיים שנת 2008 שהגיעה עלינו לטובה) ובחרה לעשות כן בהתאמה: בקור. על כן אין היא מתארת את החיבוקים שייתכן והרעיף עליה לאחר מכן, או תוך כדי, האם כיסה אותה בשמיכות על מנת לבודד אותה מהקור, כפי שאין היא מתארת בכלל כיצד חזרה טמפרטורת גופה על מנת שתוכל לספר את סיפורה בגאווה.

לעולם לא אצליח להבין את הקלות במתיחת ביקורת על סגנון בדס"מי, ובמקום להגיב לגופו של סיפור להרעיף שפע תרעומות על טעמו של המספר בבדס"מ. כל עוד יש ניצוץ, שמץ של משהו שמעורר ומגרה הכל מותר, בעיקר בסיפורת.

אגב מגרה, התיאור הזה הזכיר לי סצינה מהסרט ג'יי איי ג'ין (דמי מור), שם היא במסגרת אימונים ליחידה מובחרת. הם נלקחים לכיתה באישון ליל אחרי מה שנראה כמו מערכת אימונים נוקשה ומפרכת. בכיתה, קפואים, תשושים מעייפות, חיוורים, אדישים מבולבלים וירודי קואורדינציה, הם נדרשים ליכולת ריכוז גבוהה במבחן טקסטואלי שסביר להניח שהוא משעמם ומעייף גם לו לא היה מבוצע באורות מעומעמים. סצינה זו מהווה אבן יסוד לגחמותיי הבדסמיות וניתן להתקטנן על גבולות ההתעללות, אולם השימוש בשליטה כאמצעי לשיפור שליטה עצמית, לבניית יכולת עמידה, ריכוז וקשב הם כולם ההתעלות הנפשית על הפיסית, ולא התעללות של אחד באחר, ולטעמי מהווים כלים טובים וכשרים בעולם הבדס"מ.

בהקשר הספציפי עלו לי גם מספר תמונות לראש, כגון מדידה רקטאלית של חומה של הנשלטת באמצעות מד חום, להשכיבה במנוחה מוחלטת ולמנוע כל מאמץ, להשקותה במשקה חם, גוגל מוגל על מנת למנוע גם הצטננות. יש להימנע מחימום פעיל של עור הנשלטת שכן בירידה קיצונית של הטמפרטורה עלול להפנות הדבר את הדם מהאיברים החיוניים אל העור. ישנו אגב שימוש מקובל גם ברפואה של הורדה מכוונת של טמפרטורת הגוף למטרות טיפוליות, לדוגמא בניתוח, כדי להפחית את דרישת החולה לחמצן.

על כל פנים, וכתגובה לשאלתו של מר שי, לסיכום אומר שאין זה לגיטימי רק מפאת יכולותיו של השולט. הלגיטימציה הינה מתוקף יכולותיה של הנשלטת, ועל ליכולותיה נותר רק לומר: שאפו לורי bowdown.gif

בברכת סופ"ש קר או חם, אבל מה שבטוח מושלם,
חד"פ.
אדון שי​(שולט)

תבלו !

אדון שי​(שולט) • 11 בינו׳ 2008
רבותיי המכובדים על מה הויכוח ?
אתם חושבים שהכל לגיטימי ואתם נתלים בערך ההסכמה וההנאה כערכים עליונים .
ואני חושב שלא הכל לגיטימי למרות שזה יכול להיות תחת הסכמה .
ההבדלים בגישות הם בידיוק ההבדל בין החוק שעל פיו פועלים בתי משפט לבין החוק המוסרי שאמור להיות לכל אדם .
קראתי בעיון רב את הקישור שצירף tuff וזה קישור ענייני ומומלץ מאוד לקריאה והפנמה .
אבל עדיין לפי דעתי לא מכיל את הכל .
לפי דעתי תחת הערך התעללות יכולים להיכנס כל הפעולות אשר גורמות לאי נוחות ואין להם מטרה מעבר לגרימת האי נוחות . בעיקר אם הן נגרמות כתוצאה מדרישה של אדם בפוזיציה חזקה מול אדם בפוזיציה חלשה יותר . ( בכלל זה שולט ונשלט בסשן ).

התעללות יכולה לקרות גם תוך כדי ניצול תכונות כגון חרדת נטישה ותכונות אחרות אשר כופות על הצד השני "להסכים" למעשים .

"חד פעמית" רשמה : "לעולם לא אצליח להבין את הקלות במתיחת ביקורת על סגנון בדס"מי, ובמקום להגיב לגופו של סיפור להרעיף שפע תרעומות על טעמו של המספר בבדס"מ. כל עוד יש ניצוץ, שמץ של משהו שמעורר ומגרה הכל מותר, בעיקר בסיפורת. "

במידה ולא שמת לב ( בשל המגפה שמשתוללת כאן שנקראת מחסור חמור בהבנת הנקרא )
אני דווקא כן הגבתי לגופו של סיפור . ולא הגבתי על הניסוח וכו' אלא על מה שסופר בו .

לגביי הקביעה שהכל מותר בסיפורת כל עוד זה מגרה אני מסכים בצורה חלקית ( מה דעתך על ספר של אנס שבו יפרסם את מעלליו ? ) . אבל הדגשתי שהתגובה שלי לגביי מה שנכתב כאן מתייחסת אל הדברים כאל תיעוד ולא כאל פנטזיה או סיפורת ( שוב פעם בעיה בהבנת הנקרא ).

ואם בא לך להתייחס אל עולם השליטה כאל סוג של טירונות ... אז שיבושם לך .. אבל גם בתוך טירונות יש לכל מעשה מטרה מעבר לאי הנוחות . יש לקח או יכולת נלמדים כתוצאה מהנעשה .
לא רואה את היתרון או את ההתעלות הרוחנית בלהעמיד את השפחה ערומה בתנאי קור .
ו"חד פעמית "... שאר התגובה שלך לצערי לא עניינית ולא מעניינת .
אבל מה כבר אפשר לצפות מכינוי כזה ומעולם אישי כלכך עשיר ששואב מאיזה סרט הוליוודי נשכח את הווית הBDSM שלו ?
בקיצור רבותיי ... לי אין בעיה ... קחו את השפחות שלכם למסע טירונות . תטזזו אותן בבית בין המקרר לשולחן ... תעשו סשנים שלמים במקרר ... תימנעו שינה ..ואז .תיגרמו לה לישון על מיטת מסמרים ...ותפקדו על המסכנה ללכת על הגחלים מייד אחריי המנגל ביום העצמאות .
הכל לגיטימי בעולם שלכם ... ושאני לא אפגע לכם בהנאה . אני מעדיף להתייחס לשפחה שלי כאל אדם קודם כל ורק אח"כ כשפחה ולא זקוק להוכחות ראוותניות על מנת להוכיח לעצמי שאני שולט בה . ועבורי ההתעלות הכי גדולה היא בההתמודדות עם הקשיים מבפנים ולאו דווקא עם תנאים קיצוניים .
עד כמה חסרי ביטחון אתם , שאתם זקוקים להוכחות מסוג זה על מנת לחוש שאתם שולטים ?
בעולם השליטה אין מספיק כלים גם כך ? מבלי שתידרשו לאמצעים קיצוניים כגון קור ?

אבל על פי רמת התגובות פה בפורום( פרט ל tuff שפירסם קישור שרלוונטי לנושא ) ... אני יכול בהחלט להבין את תחושת חוסר הביטחון .
והיא גם דיי מוצדקת .( מנוסח בלשון זכר אבל מכוון בהחלט גם לנקבות כאן )

אני סיימתי להגיב בפורום הזה . הבמה כולה שלכם . למען העצמת האגו הנזקק לחיזוקים ללא הפסקה שלכם .

תבלו .
Tainted​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 13 בינו׳ 2008
Tainted​(לא בעסק) • 13 בינו׳ 2008
לא צריך לרדת לפסים אישיים אנשים..
זכות האדם לדיעה משלו,
אך אם אפשר גם מעבר לנתינת דעתך, אדון שי, קח בחשבון שאתה קורה פיסקה אחת מתוך יחסים שלמים.
לכל (לפחות אני רוצה לחשוב שלכל) זוג במערכת יחסים בדסמית יש מילת בטחון שאומרת ''לא משחקים שברו את הכלים'' אם היא הייתה חשה בהתעללות,
או הוא היה חש שהיא מחפשת התעללות, מהכרות אישי (אולי תקרא לזה משוחדת) אני יודעת שהוא היה מפסיק.
היא יכלה לומר שהיא לא רוצה לשחק יותר והוא היה מפסיק,
מה שהם עשו התאים להם וכל עוד זה בהסכמה, שפיות ובטחון, אני חושבת שזה לגיטימי.
גם לי קרה שניקרתי בסשן, ספק מעייפות, ספק מספייס.

אין פה תבנית של בדסמ שבה כולנו פועלים, אני עושה בדסמ שמתאים לי,
נתקלת בבדסמ שלא הייתי עושה בחיים, אבל מכבדת.
כל עוד זה עונה על 3 החוקים הבסיסים שעליהם הבדסמ אמור להיות מבוסס, לטעמי זה בסדר.
נתקלנו פה לא אחת במצבים של אונס תחת בדסמ, התעללות תחת בדסמ,
לפני שאתה קוטל, אני בטוחה שאתה מסוגל להבין שיש עוד מאחורי זה.

הם אוהבים, הוא אוהב אותה, הוא שומר עליה, הם עושים בדסמ ואתה שמעת על פינה ממנו...
אל תכעס על כך שמגוננים עליהם... זה טבעם של חברים icon_rolleyes.gif .
נזמית לופתת
לפני 16 שנים • 14 בינו׳ 2008

Re: תבלו !

נזמית לופתת • 14 בינו׳ 2008
אדון שי כתב/ה:
רבותיי המכובדים על מה הויכוח ?
אתם חושבים שהכל לגיטימי ואתם נתלים בערך ההסכמה וההנאה כערכים עליונים .
ואני חושב שלא הכל לגיטימי למרות שזה יכול להיות תחת הסכמה .
ההבדלים בגישות הם בידיוק ההבדל בין החוק שעל פיו פועלים בתי משפט לבין החוק המוסרי שאמור להיות לכל אדם .
קראתי בעיון רב את הקישור שצירף tuff וזה קישור ענייני ומומלץ מאוד לקריאה והפנמה .
אבל עדיין לפי דעתי לא מכיל את הכל .
לפי דעתי תחת הערך התעללות יכולים להיכנס כל הפעולות אשר גורמות לאי נוחות ואין להם מטרה מעבר לגרימת האי נוחות . בעיקר אם הן נגרמות כתוצאה מדרישה של אדם בפוזיציה חזקה מול אדם בפוזיציה חלשה יותר . ( בכלל זה שולט ונשלט בסשן ).

התעללות יכולה לקרות גם תוך כדי ניצול תכונות כגון חרדת נטישה ותכונות אחרות אשר כופות על הצד השני "להסכים" למעשים .

"חד פעמית" רשמה : "לעולם לא אצליח להבין את הקלות במתיחת ביקורת על סגנון בדס"מי, ובמקום להגיב לגופו של סיפור להרעיף שפע תרעומות על טעמו של המספר בבדס"מ. כל עוד יש ניצוץ, שמץ של משהו שמעורר ומגרה הכל מותר, בעיקר בסיפורת. "

במידה ולא שמת לב ( בשל המגפה שמשתוללת כאן שנקראת מחסור חמור בהבנת הנקרא )
אני דווקא כן הגבתי לגופו של סיפור . ולא הגבתי על הניסוח וכו' אלא על מה שסופר בו .

לגביי הקביעה שהכל מותר בסיפורת כל עוד זה מגרה אני מסכים בצורה חלקית ( מה דעתך על ספר של אנס שבו יפרסם את מעלליו ? ) . אבל הדגשתי שהתגובה שלי לגביי מה שנכתב כאן מתייחסת אל הדברים כאל תיעוד ולא כאל פנטזיה או סיפורת ( שוב פעם בעיה בהבנת הנקרא ).

ואם בא לך להתייחס אל עולם השליטה כאל סוג של טירונות ... אז שיבושם לך .. אבל גם בתוך טירונות יש לכל מעשה מטרה מעבר לאי הנוחות . יש לקח או יכולת נלמדים כתוצאה מהנעשה .
לא רואה את היתרון או את ההתעלות הרוחנית בלהעמיד את השפחה ערומה בתנאי קור .
ו"חד פעמית "... שאר התגובה שלך לצערי לא עניינית ולא מעניינת .
אבל מה כבר אפשר לצפות מכינוי כזה ומעולם אישי כלכך עשיר ששואב מאיזה סרט הוליוודי נשכח את הווית הBDSM שלו ?
בקיצור רבותיי ... לי אין בעיה ... קחו את השפחות שלכם למסע טירונות . תטזזו אותן בבית בין המקרר לשולחן ... תעשו סשנים שלמים במקרר ... תימנעו שינה ..ואז .תיגרמו לה לישון על מיטת מסמרים ...ותפקדו על המסכנה ללכת על הגחלים מייד אחריי המנגל ביום העצמאות .
הכל לגיטימי בעולם שלכם ... ושאני לא אפגע לכם בהנאה . אני מעדיף להתייחס לשפחה שלי כאל אדם קודם כל ורק אח"כ כשפחה ולא זקוק להוכחות ראוותניות על מנת להוכיח לעצמי שאני שולט בה . ועבורי ההתעלות הכי גדולה היא בההתמודדות עם הקשיים מבפנים ולאו דווקא עם תנאים קיצוניים .
עד כמה חסרי ביטחון אתם , שאתם זקוקים להוכחות מסוג זה על מנת לחוש שאתם שולטים ?
בעולם השליטה אין מספיק כלים גם כך ? מבלי שתידרשו לאמצעים קיצוניים כגון קור ?

אבל על פי רמת התגובות פה בפורום( פרט ל tuff שפירסם קישור שרלוונטי לנושא ) ... אני יכול בהחלט להבין את תחושת חוסר הביטחון .
והיא גם דיי מוצדקת .( מנוסח בלשון זכר אבל מכוון בהחלט גם לנקבות כאן )

אני סיימתי להגיב בפורום הזה . הבמה כולה שלכם . למען העצמת האגו הנזקק לחיזוקים ללא הפסקה שלכם .

תבלו .

עושה רושם שאוהב הבמה הוא אתה: החלק היחיד בתגובתי שהיה מיועד אליך היה בסוף התגובה, אף כי הבנתי ממך שאת רוב התגובה לא קראת. אף אחד לא עשה פה עליהום עליך, אבל נראה שאתה עושה עליהום כללי וכן - אתה בהחלט יורד לטעמם האישי של אנשים בבדס"מ, לעניינם של מגיבים וכבר מזמן עזבת את גבולות הטקסט.

משחקי קור הם נפוצים ביותר, והדוגמא הבסיסית ביותר היא משחקי קרח אירוטיים. משחקי עייפות הם לא? אפשר להתווכח על זה, בשרשור אחר במקום לשבור את הכלים. זה נושא שראוי דיון.

למרות כל הראשונים, אני מעריכה מאוד את הרגישות שלך לסאביות באשר הן ולהתעללות. כן ירבו כמוך.
Mephisto​(שולט)
לפני 16 שנים • 14 בינו׳ 2008

Re: קצת מוזר אתם לא חושבים ?

Mephisto​(שולט) • 14 בינו׳ 2008
אדון שי כתב/ה:
זה קצת מוזר שאנשים מפרסמים משהו בפורום ואז כאשר מגיבים תגובה עניינית שהיא גם דעה לגיטימית אז זוכים להתנצחויות אישיות .
...

האם זה שאנחנו עוסקים בעולם השליטה אומר שהכל לגיטימי ?
האם עולם השליטה הוא תירוץ לכל גחמה ?
בעולם השליטה אין קווים אדומים בין מה שלגיטימי או לא ?
הכל לגיטימי ?

לפי דעתי לא מוחלט ! לא הכל לגיטימי .

מה כל כך לגיטימי בדעה ששוללת את הלגיטימיות של דעות אחרות, ועוד באופן "מוחלט"?