בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תלייה מהתקרה

היודע איך
לפני 16 שנים • 16 בינו׳ 2008

הצעת ייעול

היודע איך • 16 בינו׳ 2008
למה שלא תתלי מהתקרה איזה טרנסוויסט ותשאלי אותו שאלות לעבודת הסמינריון?
שלוש ציפורים במכה אחת...
סבא זמן
לפני 16 שנים • 16 בינו׳ 2008

עם הקידוח הוא קל - זה לא בטון

סבא זמן • 16 בינו׳ 2008
כחולית כתב/ה:
תודה, אבל איך אני אמורה לדעת אם נקודה מסויימת בתקרה היא בבטון או בלבנים? icon_rolleyes.gif

תזמיני בעל מקצוע?
קליבר​(שולט)
לפני 16 שנים • 17 בינו׳ 2008

או , על זה בדיוק רציתי לדבר איתך ...

קליבר​(שולט) • 17 בינו׳ 2008
כחולית כתב/ה:
תודה, אבל איך אני אמורה לדעת אם נקודה מסויימת בתקרה היא בבטון או בלבנים? icon_rolleyes.gif

כי אלו שאלות ש-"גברים" לא שואלים !!!!
Bent

בגדול

Bent • 17 בינו׳ 2008
כחולית כתב/ה:

אץ יכולה להניח שכול תקרה בבניין שהוא לא פל-גל (סוג בנייה שניצל חללים בהם לא יצקו בטון, על מנת להפחית בכמות הבטון ולחסוך בעלות) ולא רביץ (קומות עליונות מתחת לגג רעפים, היה נהוג לבצע תקרה דקה מאוד לטובת מראה בלבד ששמה רביץ), היא בטון (בבנייה בארצנו הקטנה).

מיתד אני ממליץ לקנות כימיים, כמו שכתוב בשרשור ההוא כדאי פלטה טובה, מפזר את העומס, אבך באמת שלבקש עזרה ממישהוא "מקצועי" זו לא בושה.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 17 בינו׳ 2008
ברור שזו לא בושה להתייעץ עם מישהו מקצועי, אבל אם אפ שר לעשות את זה לבד בבית ואני רואה שיש פה הרבה אנשים שעושים את זה לבד, אז למה לא?
חוץ מזה, מה אני אגיד לו? אני רוצה לתלות אדם מהתקרה? icon_rolleyes.gif
Mooooon

כחולית

Mooooon • 17 בינו׳ 2008
תליה מהתקרה יכולה להיות מאוד מהנה אם עושים אותה נכון, ויכולה להפוך לסכנת חיים של ממש אם לא. בין ובין, היא גם יכולה להיות לא מוצלחת.

הנה דוגמה של תלייה מוצלחת icon_biggrin.gif

כאן היישום כולל מנוף חשמלי להרמה, כדי להקל. המנוף עצמו נמצא בארון שבצד. שימי לב כמה הרבה הושקע כדי לחבר את הלולאה לתקרה בביטחה. בגרסאות ישנות יותר של מתקן הרמה, במהלך משחקי תלייה נפלתי מספר פעמים כי החיבור לא היה אמין. זה מאוד מסוכן. צריך להיות מרווח בטחון פי 6 לפחות. זאת אומרת - אם את שוקלת 60, מתקן חייב להבדק עם עומס של 360 קילו לפחות.
אחד הדרכים ליישם מתקן בטיחותי הוא לבנות אותו לא על בסיס וו תקרה, אלא כמוט הנתקע בין שני קירות. הקירות תומכות במוט במאונך לכוון השליפה.
רוב הדיבילים שמגיבים אחרים הציעו להברגה בתיקרה לא יחזיקו מעמד. הם ישלפו או מיד או בהדרגה. חייבים להיות לפחות 4 דיבילים, מרוחקים לפחות 10 ס"מ אחד מהשני. אם אתם לא יודעים לעשות זאת - תזמינו בנאי.

הקושי בתלייה לא נגמר במימוש לולאת התקרה. מאוד קשה להרים אנשים עם חבלים. מאוד מסוכן להוריד. פותחים קשר בלי לחשוב ותראח - הסאבית צונחת על ראשה מגובה חצי מטר. יש לזה פתרונות ואני יכול להסביר בדיוק אך מממשים מתקן חבלים בטיחותי ונוח לשימוש, אבל זה הסבר די ארוך.

יש גם שיטות נכונות (ולא נכונות) להתלות. למשל - אל תפנטזו על תלייה מהאזיקים בידיים. זה לא ילך, במיוחד לא עם אזיקים. אם לא תשתמשו בקשירה נכונה, ולא תחלקו נכון את העומס, התלייה תכאיב. שוב תסתכלי בתמונה המצורפת, נעשה שימוש בבד רך כבסיס תמיכה לרגליים.
{dOmCruise{A

קצת דיוק ועובדות

{dOmCruise{A • 17 בינו׳ 2008
אסור להניח שאם זה לא פל-קל או רביץ זה בטון, ממש לא
רוב התקרות בבניה רגילה הן בטון אך עם בצורת צלעות, כלומר בלוקים במשטחים עם צלעות בטון.

תקרת רביץ או תקרה גרועה מרגישים בקלות אפילו לפני הקדיחה, מספיק לתת מכה קלה ולשמוע את ההד.

בנוסף לפי הקידוח אם הוא קל או לא גם לא בטוח שתדעי מה התקרה, שלא לדבר על הסכנה של קידוח בצנור חשמל שיש כאלו שעוברים בתקרות...

חשוב למצוא מישהו עם ידע, שיש לו נסיון בקידוח ויודע לפי הרגש עקב נסיון שנצבר מה התקרה.

לגבי החיבור, דיבל כימי אכן מעולה, אך המחיר שלהם גבוה יחסית, והשימוש בהם דורש מיומנות גבוהה יותר כדי לקבל תוצאה נכונה.

דיבל מסוג ג'מבו הינו פתרון מתאים, מניסיון של תלית חפצים שונים, הן בבית והן בעבודה במשך שנים.
לשם מידע כללי, דיבל ג'מבו בגודל 3/8 בהתקנה אנכית נכונה יכול לשאת משא של 250 ק"ג ללא בעיות.
מאחר והתקנה אופטימלית היא נדירה, ההמלצה לתליית אדם היא פלטה עם 4 חורים, שבכל אחר יוכנס דיבל כזה, בקידוח לבטון, ואז יש לנו מקדמי בטיחות מספקים.

מה להגיד למי שאת מבקשת ממנו - תהיי יצירתית, יש מספיק סיפורים.
פתרון נוסף הוא להתקין שניים כאלו במרחק קצר, בתירוץ של עציץ וכולי.
ואז לקשור לשניהם ביחד,
אפשר גם לעלות בגודל ל-1/2, אבל די מוגזם הגודל שמישהו כאן הציע, 7/8 זה גודל לתלות ממנו סמיטריילר כמעט, שלא לדבר שהמקדחה לקידוח חור מתאים היא סיפור בפני עצמו.
meniman​(נשלט)
לפני 16 שנים • 1 במרץ 2008
meniman​(נשלט) • 1 במרץ 2008
פשוט תגידי שאת רוצה נדנדה באמצע החדר... נשמע הגיוני לא? (תמציאי משהו בסגנון והוא כבר לא ישאל יותר שאלות..)