צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הכלוב- דו''ח מצב.

ג'וזי
לפני 16 שנים • 20 בינו׳ 2008
ג'וזי • 20 בינו׳ 2008
נועלה, מזכירה לך: הבקשה של השליטה היתה למי שיש שמיכות ורוצה לתרום להומלסים.

מקבי, חואן ואת, נועלה, התחלתם לומר לאנשים שיש קריטריונים וצריך לתרום למי שיש יכולת שיקום והתרומה תעזור יותר. הזכרתם רופאים, שמשתילים כליות רק לאנשים עם יכולת שיקום, ואמרתם לקבל קריטריון זהה לעזרה בכל התחומים.

אמרתם לאנשים למי לתרום לוקחים תפקיד של "מווסתי על" של הנדבנות האנושית. אמרתם שיש קבוצות, חסרות יכולת שיקום, שלא צריך לתרום להם ויש קבוצות קודמות.

אני לא אומרת לאנשים אחרים למי לתרום. כל מי שתורם יבחר בעצמו למי לתרום.

כשאני דורשת מהחברה לעזור אני רוצה שלא ישאירו את הזקנים, הנכים, החולים והנרקומנים בלי עזרה כי הם עם פחות יכולת שיקום, אבל אני לא מחליטה. אני אצביע נגד מפלגה שתקבל את העצות של מקבי שיהיו אנשים שיאבדו את צלם האנוש שלהם כי אין להם יכולת שיקום.
יש לי קריטריונים אחרים.

הקריטריון שלי לחברה הוא שיש צרכים מינימליים שחייבים לספק ואחריהם חושבים על שאר הצרכים.
אני לא אומרת לאחרים לקבל את הקריטריונים שלי אבל מבחינה רשמית הם נהוגים בכל מדינות הרווחה המערביות, שקוראות לעצמן "נאורות".

חבל שהם רק רשומים על הנייר ולא מפעילים אותם.

הקריטריונים שאת, חואן, ומקבי, הצעתם לא נהוגים באף מדינה בעולם. אולי תצליחו לבנות שלושתכם חברה חדשה, שתנהג לפי הקריטריונים האלה.

אני לא אומרת לאחרים למי לתרום.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 בינו׳ 2008
לא מקבי,
היא מטופשת לא כי היא לא קשורה לשמיכות - אלא פשוט כי היא מטופשת.

לא, לא הייתי תורמת בעודי בחיים כלייה לאדם זר.
כן הייתי תורמת אחת לאדם קרוב.

כן הייתי תורמת מח עצם לאדם זר ואני במאגר.
ואתה?
אתה עם השאלות הכל כך לא קשורות שלך - אתה במאגר?

אדי זה נחמד - לתרום כשאנחנו בעצמנו כבר גוויות.
מאגר תורמי מח העצם מבטיח תרומה מצילת חיים בעודך בחיים ולאדם זר שחולה בסרטן.

וזו שאלה מטופשת כי כל מטרתה היא לעשות דה לגיטימציה למטרה פשוטה שאומרת - תנו שמיכות למי שקופאים מקור.

השיטה שנקטת בה היא שיטה דמגוגית פשוטה, שקופה וכן מטופשת.
תן קצת יותר קרדיט לאנשים שאתה מדבר איתם.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 20 בינו׳ 2008
ציטוט: היא מטופשת לא כי היא לא קשורה לשמיכות - אלא פשוט כי היא מטופשת.

וואו, טיעון עוצמתי במיוחד, וכלל לא מעגלי. אני מצטער, אין לי תגובה ראויה לארגומנט הבאמת חזק הזה. icon_rolleyes.gif

ציטוט: לא, לא הייתי תורמת בעודי בחיים כלייה לאדם זר.

למה לא? כי הוא זר? אם הוא זר, זה אומר שהוא ראוי פחות לחיות, ראוי פחות לכליה שלך? הוא פחות טוב ממישהו שיקר לך?

ציטוט: כן הייתי תורמת אחת לאדם קרוב.

טוב מאוד.

ציטוט: ואתה?

במאגר (עד כמה שזכור לי, זה היה די מזמן), כרטיס אד"י, תורם דם באופן קבוע... כל מה שיש לי, אני נותן. כסף ושמיכות אין לי, אז אני לא נותן. icon_razz.gif

ציטוט: אתה עם השאלות הכל כך לא קשורות שלך

למה לא קשורות? כי קשה לך לענות? כי פתאום עולות לך מחשבות לגמרי נורמליות לראש, שצריך לעשות תיעדוף? כשפתאום יש לך ממש מעט ממשהו (להלן, כליות) ואת זקוקה להן לחיים, אז זה כבר לא כזה פשוט... לתת שמיכות וכמה שקלים זה מאוד קל, כשיש לך שפע. אבל לכולנו יש אותו מספר כליות.

ציטוט: אדי זה נחמד - לתרום כשאנחנו בעצמנו כבר גוויות

למעשה, אדם שיכול לתרום אינו מת באמת, אלא רק מת מוות קליני. icon_smile.gif אבל שיהיה, הבדל זניח. צריך עדיין להוציא כליה מאדם שהלב שלו עדיין פועם.

ציטוט: וזו שאלה מטופשת כי כל מטרתה היא לעשות דה לגיטימציה למטרה פשוטה שאומרת - תנו שמיכות למי שקופאים מקור.

לא, זו שאלה שמטרתה להפגיש אותך עם סוגיה קשה - כשיש לך מאוד מעט לתת, למי תתני? וזה קשה, כל השרשור הזה, זו הטענה שלי. כמובן שמאוד קל גם לומר שזה לא קשור ולנפנף אותי ואת הדילמה שהעליתי, וזה גם מה שאת ואחרים עושים. חבל.

ציטוט: השיטה שנקטת בה היא שיטה דמגוגית פשוטה, שקופה וכן מטופשת.

בוודאי - אבל היא עובדת, ואם זה עובד, זה לא טיפשי. icon_smile.gif

ציטוט: תן קצת יותר קרדיט לאנשים שאתה מדבר איתם.

אין דבר שהייתי רוצה יותר. בעצם, יש... נורא בא לי בירה פתאום. מה את אומרת, תתרמי קצת למטרה נעלה? icon_razz.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ינו' 20, 2008 3:56 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
אני מבקשת ממך לעבור שוב על ההודעות שלי ולראות איפה הוריתי למי לתרום.

אני אחסוך לך, לא הוריתי ולא אמרתי באופן חד משמעי, בכל מקום אמרתי דברים כמו "אני חושבת", "לדעתי" וכד'.

אמנם הסכמתי עם חואן ומקבי אבל לא אמרתי לא לתרום לחסרי תקווה לשיקום!
להיפך!
אמרתי שאני בהחלט בעד לתרום ולהתנדב במחלקות אונקולוגיות, לתת להומלסים שמיכות וכליות (זה בצחוק!) אבל אם יש עניין של חיים ומוות, כלומר יש לי נרקומן שיכול לצאת מהסמים ונרקומן שאין סיכוי אני אשלח את הנרקומן שמסוגל למוסד גמילה.
זה לא אומר שאני לא אתן אוזת קשבת, יד תומכת ואוכל ושמיכה לזה שלא מסוגל לצאת מהסמים.
זה לא סותר אחד את השני.

את קוראת סלקטיבית ורואה רק את מה שמתאים לך.

אני לא אומרת לך כלום, לא אומרת לך מה לעשות ולמי לתרום ואיפה להתנדב.
אני אומרת את דעתי בנושא הזה ואת מה שאני עושה!

את לעומת זאת מוקיעה אותי, קוראת לי לא אנושית, חסרת צלם אנוש, מעוררת חלחלה ועוד כהנה וכהנה כינויים.
אני לא זילזלתי בדעתך ולא לעגתי לך, את לעומת זאת מכלילה, ומציעה לי להקים מדינה חשוכה יחד עם חואן ומקבי.

אולי כדאי שתעשי קצת חושבים עם עצמך ג'וזי.

אין לך מושג מי אני.
אני לא יודעת לאיזה מטרות את תורמת, אבל לי יש מחלה חשוכת מרפא שיש בשבילה עמותה ומגיסים עבורי כספים, למציאת מרפא.
עדיין אני אומרת שיש עניינים יותר חשובים ממני.
לדעתי הסרטן, האיידס, העוני והאלימות הרבה הרבה יותר חשובים ממה שיש לי.

לי יש את כל הזכויות לומר מה חשוב בחיים ומה לא!

אין לך מושג בכלל את מי את מתקיפה!
למי את קוראת חשוך!
אולי קצת ענווה ג'וזי?
אולי קצת חשיבה לפני ההקלדה הנמהרת והתוקפנית?
אולי המחשבה שמולך נמצא אדם ולא מסך מחשב?
האם אנשים רגילים לא ראויים לחמלה?
לא ראויים לכבוד?

זה ממש פוגע לשמוע או לקרוא שאני חסרת אנושיות!

את אולי לא אומרת במילים למי לתרום ומה הקריטריונים אבל את אומרת בהתנהגות שלך ובמילים שלך מה דעתך על אנשים שהדעות שלהם שונות משלך!
huan
huan • 20 בינו׳ 2008
גוזי...זו אפילו לא דמוגוגיה - זה שקר פשוט לחזור ולהדבר על כל החלשים,הנכים וכו שאני כביכול חושב שצריכים להיזרק לכלבים בעודי חוזר ואומר שצריך ללכת ולעזור להם, אך לעשות זאת בחוכמה.

וכן, כנראה שאכן יש שני סוגי אנשים - אנשים שה"חמלה" עלתה להם לראש ומעבר לרצון לעזור אים הם רואים את הנעזרים ובין אילו שהחמלה קיימת בהם אך הם משתמשים בכלים נוספים בכדי להעמיד את הנעזרים, ולא את עצמם, במרכז. כפי שעושה את - הנעזרים שמים זין על החמלה שלך, וכל עוד אין לך מלאי בלתי מוגבל של שמיכות לחלק עדיף שתתני אותם למי שיכול להשתמש בהם.
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: אולי קצת ענווה ג'וזי?

לא הפנמת עדיין? על זה מדובר פה - אגו. זה שרשור אוננות. "אוי, אני כזה רחמן וטוב." ואז "כן, אתה ממש בנאדם מדהים ו100מם" וחוזר חלילה. זו המטרה של כל העסק (ואולי, גם, קצת עזרה לחלשים ולנדכאים, אם נשאר זמן בין שפריץ אחד של זחיחות למשנהו). ואז, אם מישהו אומר משהו טיפה שונה, אז הוא אוטומטית אדם רשע, חשוך, חסר-רחמים וגם עוד מילה שביקשו לא להשתמש בה... icon_rolleyes.gif

ציטוט: מציעה לי להקים מדינה חשוכה יחד עם חואן ומקבי.

כדאי לך! אני אהיה דיקטטור רחום מאוד. icon_razz.gif
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
נהייתי טרולית בלי לשים לב אפילו... מי היה מאמין...

בכיף
בתנאי שגם חואן בא.
נזמין גם את עוזרד icon_lol.gif
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: נזמין גם את עוזרד

איחח, לא. ושלא יהיו לך עוד רעיונות כאלה.
ג'וזי
ג'וזי • 20 בינו׳ 2008
נועלה, אני ממש, ממש מצטערת על המחלה חשוכת המרפא שלך ומקווה שימצאו תרופה בהקדם ויגייסו את הכספים למציאת תרופה.

כל מה שאנחנו אומרים הוא הדעה שלנו. כל המחלוקת היתה אם לתת שמיכות גם להומלסים.
מקבי וחואן אמרו שקודם צריך לתת לאחרים.

אם את חושבת שצריך לתת גם להומלסים וגם לחסרי יכולת שיקום, אין לנו מחלוקת. בהחלטות של המדינה אנחנו לא משפיעים. הדעה שלי ושלך לא משנה כי אנחנו לא נשנה את המדיניות.

אני מקווה שיאספו מספיק כסף כדי למצוא תרופה למחלה שלך.

הרבה בריאות.
פנטין
פנטין • 20 בינו׳ 2008
אז מי יבריח את הציפורים?!
icon_eek.gif

לא, בלי עוזרד אני פוחדת icon_twisted.gif