בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלות לטרנסוויסטטים

shuki boy​(נשלט)
לפני 16 שנים • 22 בינו׳ 2008
shuki boy​(נשלט) • 22 בינו׳ 2008
רצסיבי כתב/ה:

זה לא מדוייק.
טרנסקסואל (כלומר גבר המתנהג כאישה, עם או בלי ניתוח או נטילת תרופות) אינו יכול להיות הומוסקסואל, מעצם הגדרתו.
זאת, כיוון שהטרנסקסואל רואה את עצמו כאישה מבחינה מגדרית (ובכך הוא נבדל מקרוסדרסר, שרואה את עצמו כגבר), ואישה - כידוע - לא יכולה להיות הומוסקסואל אלא סטרייטית או לסבית.
לכן:
- טרנסקסואל (מי שנולד כגבר אך רואה את עצמו כאישה) שנמשך לגברים אינו הומו אלא הוא סטרייטית (אישה שנמשכת לגבר).
- טרנסקסואל שנמשך לנשים הוא לסבית (אישה שנמשכת לאישה).
- טרנסקסואלית (מי שנולדה כאישה אך רואה את עצמה כגבר) שנמשכת לנשים היא סטרייט.
- טרנסקסואלית שנמשכת לגברים היא הומוסקסואל (גבר שנמשך לגבר).

אגב, ישנם סיבוכים ופיתולים נוספים, אם מנסים למפות את כל הנטיות הקיימות.

אתה מבלבל את הכל.
גם אתה וגם תחרה שחורה, מתייחסים לטרנסקסואלים/ות במין בו נולדו, ולא למגדר האמיתי שלהם, בו הם שואפים לחיות. זה לא "גברים שמרגישים נשים", אלא נשים שנולדו כזכרים.
בכל מקרה, פניה שכזו גם לא מכבדת, אבל היא בעיקר מטעה, כי ההגדרות הן לגמרי הפוכות -
טרנסקסואלית היא אישה שנולדה כזכר (מה שאתה קראת טרנסקסואל ודיברת "עליו" במקום לדבר עליה) לדוגמה, דנה אינטרנשיונל היא אישה טרנסקסואלית. נשים טרנסיות יכולות להיות לסביות או סטרייטיות.
טרנסקסואל הוא גבר שנולד כנקבה (מה שאתה קראת טרנסקסואלית ודיברת "עליה" במקום לדבר עליו), למשל ברנדון טינה מ"בנים אינם בוכים". גבר טרנסקסואל יכול להמשך לגברים ולפיכך הוא יכול להיות הומו, הוא יכול להמשך לנשים ולהיות סטרייט.
רצסיבי​(נשלט)
לפני 16 שנים • 23 בינו׳ 2008
רצסיבי​(נשלט) • 23 בינו׳ 2008
tranny boi כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

זה לא מדוייק.
טרנסקסואל (כלומר גבר המתנהג כאישה, עם או בלי ניתוח או נטילת תרופות) אינו יכול להיות הומוסקסואל, מעצם הגדרתו.
זאת, כיוון שהטרנסקסואל רואה את עצמו כאישה מבחינה מגדרית (ובכך הוא נבדל מקרוסדרסר, שרואה את עצמו כגבר), ואישה - כידוע - לא יכולה להיות הומוסקסואל אלא סטרייטית או לסבית.
לכן:
- טרנסקסואל (מי שנולד כגבר אך רואה את עצמו כאישה) שנמשך לגברים אינו הומו אלא הוא סטרייטית (אישה שנמשכת לגבר).
- טרנסקסואל שנמשך לנשים הוא לסבית (אישה שנמשכת לאישה).
- טרנסקסואלית (מי שנולדה כאישה אך רואה את עצמה כגבר) שנמשכת לנשים היא סטרייט.
- טרנסקסואלית שנמשכת לגברים היא הומוסקסואל (גבר שנמשך לגבר).

אגב, ישנם סיבוכים ופיתולים נוספים, אם מנסים למפות את כל הנטיות הקיימות.

אתה מבלבל את הכל.
גם אתה וגם תחרה שחורה, מתייחסים לטרנסקסואלים/ות במין בו נולדו, ולא למגדר האמיתי שלהם, בו הם שואפים לחיות. זה לא "גברים שמרגישים נשים", אלא נשים שנולדו כזכרים.
בכל מקרה, פניה שכזו גם לא מכבדת, אבל היא בעיקר מטעה, כי ההגדרות הן לגמרי הפוכות -
טרנסקסואלית היא אישה שנולדה כזכר (מה שאתה קראת טרנסקסואל ודיברת "עליו" במקום לדבר עליה) לדוגמה, דנה אינטרנשיונל היא אישה טרנסקסואלית. נשים טרנסיות יכולות להיות לסביות או סטרייטיות.
טרנסקסואל הוא גבר שנולד כנקבה (מה שאתה קראת טרנסקסואלית ודיברת "עליה" במקום לדבר עליו), למשל ברנדון טינה מ"בנים אינם בוכים". גבר טרנסקסואל יכול להמשך לגברים ולפיכך הוא יכול להיות הומו, הוא יכול להמשך לנשים ולהיות סטרייט.

לא הבנת מה תיקנתי בדברים של תחרה שחורה.
השם בכלל לא משנה לי (טרנס / טרנסית וכו'), באנגלית הרי אין בכלל הבחנה בין טרנס לטרנסית בשפה היומיומית, שלא מבחינה בין זכר לנקבה.
מה שהדגשתי הוא שמי שנולד/ה כגבר ורואה את עצמו/ה כאישה, ומלבד זה הוא/היא נמשכ/ת לגברים, הוא/היא לא הומו אלא סטרייטית, שכן מגדרית מדובר באישה שנמשכת לגברים.
בכך דווקא כיבדתי את המגדריות שלה, כי ראיתי אותה כאישה ולא כגבר (ולא משנה אם הוספתי לה "ית" בסוף המילה או לא)..
shuki boy​(נשלט)
לפני 16 שנים • 23 בינו׳ 2008
shuki boy​(נשלט) • 23 בינו׳ 2008
רצסיבי כתב/ה:

לא הבנת מה תיקנתי בדברים של תחרה שחורה.
השם בכלל לא משנה לי (טרנס / טרנסית וכו'), באנגלית הרי אין בכלל הבחנה בין טרנס לטרנסית בשפה היומיומית, שלא מבחינה בין זכר לנקבה.
מה שהדגשתי הוא שמי שנולד/ה כגבר ורואה את עצמו/ה כאישה, ומלבד זה הוא/היא נמשכ/ת לגברים, הוא/היא לא הומו אלא סטרייטית, שכן מגדרית מדובר באישה שנמשכת לגברים.
בכך דווקא כיבדתי את המגדריות שלה, כי ראיתי אותה כאישה ולא כגבר (ולא משנה אם הוספתי לה "ית" בסוף המילה או לא)..

הבנתי יפה מאד, אמרת שנשים טרנסיות לא יכולות להיות הומוסקסואלים כי הן נשים ולכן הן יכולות להיות סטרייטיות או לסביות.
נראה לי שאתה לא הבנת מה אני אמרתי. icon_smile.gif

גם אם נניח שאתה נותן לאנגלית איזו חשיבות יתר גם כשאתה כותב בעברית ואומר טרנסקסואל גם על נשים ועל לגברים, אז:
1. לא חייבים לתקן את תחרה - שים לב שבאנגלית יש גם homosexual women וזה מתייחס ללסביות (למרות שלדעתי היא התכוונה למשיכה בין גברים ולכן צדקת שתיקנת).
2. אין סיבה לדבר על נשים טרנסיות בזכר (לדוגמא "הטרנסקסואל רואה את *עצמו* כאישה") ועל גברים טרנסים בנקבה (לדוגמא "מי ש*נולדה* כאישה אך רואה את *עצמה* כגבר").
3. אם כבר אנגלית, אין שום סיבה שבעולם להוסיף סופית נקבית כדי לתאר גברים טרנסקסואלים (מנקבה לזכר) כלומר לכנות אותם "טרנסקסואליות". זה בהחלט לא משהו שנעשה באנגלית. ובכל מקום שמתעסקים בנושא יחשבו שאתה מדבר על נשים שנולדו כזכרים ולא ההפך.

בכל מקרה, אם אתה כותב בעברית, אז שווה לכתוב במגדר הנכון, אחרת אתה תובן בדיוק הפוך ממה שהתכוונת.
כמו כן, כפי שאין סיבה לדבר על נשים ביולוגיות עם סלאשים, ככה אין סיבה לדבר על נשים טרנסיות בסלאשים. אלא אם כן מדובר במודעת דרושים/ות בעיתון... icon_lol.gif

(ואם בגלל שזה תרגום מאנגלית אתה מעדיף לכתוב טרנסקסואל בלי להוסיף לו סופיות ריבוי, נקבה וכו' אז כתוב אישה שהיא טרנסקסואל, וגבר שהוא טרנסקסואל, ואנשים שהם טרנסקסואל).

מקווה שהפעם אני מובן icon_smile.gif
רון רון​(נשלט)
לפני 16 שנים • 28 בינו׳ 2008
רון רון​(נשלט) • 28 בינו׳ 2008
יסלחו לי כל המכובדים/ות
למה כל דבר צריך להיות מוגדר ?
איש הישר בעיניו יעשה (כל עוד כמובן הוא אינו פוגע בחברו)
וכחולית, אני מתלבש גם בבית לפעמים, שאני סתם יושב מול הטלוויזיה לבד
icon_smile.gif