צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות

amy​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 30 בינו׳ 2008

גבולות

amy​(נשלטת) • 30 בינו׳ 2008
גבולות מבאסים אותכם, שולטים? מה אתם חושבים, כשנשלטת מציינת בפניכם גבול? "שיט, זה יוריד לי מההנאה"? מחפשים אולי נשלטת עם פחות גבולות? או אולי זה דווקא מאתגר אותכם? אולי אתם חושבים שגבולות "נועדו לשבירה" (או למתיחה, בהסכמה וכו'...)
האם נשלטת עם הרבה גבולות היא "פחות נשלטת" בעיניכם? האם מקובל עליכם שיש גבולות שישארו לנצח?

עבורי, כל נושא הגבולות הוא מורכב ומתסכל. לפני שנכנסים לקשר קל להציב גבולות, אבל אני מוצאת שכשאני בזוגיות שליטה, אני רוצה לרצות- מתוך אהבה, ומתוך הגדרת התפקידים בינינו. קל מאוד להפעיל עלי לחץ ואני נוחה למניפולציות. מצד שני, כדי להתגונן מפני הדחף הפנימי לשבור כל גבולות, אני עלולה לסרב לדברים מסויימים ללא מחשבה וללא נכונות לשקול אותם אפילו. לדעתי, על הדום מוטלת אחריות כפולה- מצד אחד לכבד את גבולות השפחה, ולא להפעיל עליה לחץ לשברם, מצד שני, לשים לב האם גבולות משתנים או יכולים להשתנות, בצורה שתטיב גם עם הנשלטת, או לפחות לא תפגע בה.

יש דברים שעשיתי וגבולות ששברתי שאני מתחרטת עליהם. שבירת חלק מגבולותיי גרמה לי נזק בלתי הפיך (נפשי ו/ או פיזי). אבל בסוף היום, הכעס על עצמנו שפגענו בעצמנו (הנחנו לפגוע בנו), הוא ההרסני ביותר, ואחד מהדברים שמרתיעים אותי מכניסה לזוגיות שליטה.
Mpro​(שולט)

גבולות

Mpro​(שולט) • 30 בינו׳ 2008
להבנתי גם פה כמו ברוב הדברים בחיים תקשורת והגיון בריא הם הפיתרון לרוב הדילמות

גבולות הם בסה"כ חלק מהגדרות של קשר בתחילתו לדעתי
זה נכון שגבולות נועדו כדי לתחם דברים וכדי ליצר מסגרת שמובנת ומקובלת על שני הצדדים
אך עדין כולנו בני אדם וכמה שנהיה יצירתים תמיד יהיו דברים שלא חשבנו עליהם מראש או
דברים שישתנו אצלנו במהלך הקשר.

אני לא רואה שום מניעה להתעסק עם גבולות כל עוד מתעסקים איתם בדרך משותפת
לכל אדם יש את הגבולות שלו גם לשולטים ( לפחות לחלק שהם בני אדם )
אם מדברים על הדברים ומבינים את הסיבות שאותם דברים הוגדרו כגבולות גם ניתן להבין לרוב
אם אלו גבולות שניתן להתקדם איתם או אלו גבולות שעלולים לפגוע בנשלטת אם יחצו.

בראיה שלי צריך חיבור והגדרות בסיסיות דומות ומשם להתחיל להתקדם
לחפש נשלטת אם פחות גבולות זה די מטופש לרוב זה בערך כמו לחפש משהיא שתתאים במלואה בכל רובד אחר בחיים כדי שלא יהיה צורך להתמודד עם כלום בחיים.
לא כל נשלטת מחזיקה באותם גבולות בכל קשר לכן די מיותר לנסות לסדר את " בעית הגבולות " למי שיש כבר בתחילה.
עם הקשר הנכון והאדם הנכון לרוב ניתן במהלך החיים להגשים חלק נכבד מרצונותינו צריך רק סבלנות הבנה ואמון אמיתי אחד בשני והרבה מצרות החיים מגיעות לפתרונם בדרך זאת.
mardan​(שולט)

לא גבולות. מסגרת

mardan​(שולט) • 30 בינו׳ 2008
יש יתרון לגבולות - שכן גם לי בתור דומיננטי, כדאי לדעת איפה אני עוצר .

אבל אני חושב שעדיף שהגבולות יהיו רק בדברים העקרוניים ביותר, כדי לאפשר חופש מחשבתי.

הריי למה אנחנו כאן , אם לא לחוות סגנון חיים שונה ומשוחרר מכל מחשבות הקונפורמיזם?

אני כן חושב שזה תלוי במידת הביטחון שיש לנשלטת בשולט (וגם להפך)

לדעתי צריך להיות קשוב אליה כל הזמן, גם אם היא אפילו לא מתקרבת לגבול ואם זה קשר - לתת לזה להתפתח.

בכל מקרה
אני חושב שזה מאד עניין של כל מקרה לגופו.
Adonasuy​(שולט)

אחלה סיבה-

Adonasuy​(שולט) • 30 בינו׳ 2008
"יש דברים שעשיתי וגבולות ששברתי שאני מתחרטת עליהם. שבירת חלק מגבולותיי גרמה לי נזק בלתי הפיך (נפשי ו/ או פיזי). אבל בסוף היום, הכעס על עצמנו שפגענו בעצמנו (הנחנו לפגוע בנו), הוא ההרסני ביותר, ואחד מהדברים שמרתיעים אותי מכניסה לזוגיות שליטה."

לחפש סטוצים.
Josephin​(לא בעסק)
Josephin​(לא בעסק) • 30 בינו׳ 2008
Adonasuy לפעמים אתה כזה "נשמה טובה"

ולענין הפוסט של איימי , כאחת שהיו לה גבולות מפה עד הודעה חדשה , עם האדון הנכון הם נישברו ומצאתי שהשד לא כל כך נורא ואפילו נהנתי לחצות גבולות שהצבתי לעצמי , אני יכולה להגיד שבמשך 4 שנים בערך שאני נישלטת מעולם לא נישברו הגבולות שלי , רק בקשר הנוכחי הם נישברו ביג טיים icon_smile.gif
אני מאמינה שזה מאוד תלוי באדם הנכון שמוביל , וכמובן שיש את הרצון לרצות ולפעמים יש קונפליקט בין מה שאני מפחדת לעשות לבין מה שאני רוצה לעשות , בשבילו .
ברור שלא מדובר בחציית גבולות שיכולים לגרום לנזק נפשי .
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 30 בינו׳ 2008
'רשימות מכולת' כעקרון מרגיזות אותי. זה מוריד מהאינטימיות, מהספונטניות.. זה פשוט לא משהו שמסדתר לי עם יחסים רומנטיים.

שתסמוך עליי, שתכיר אותי, שתבין מה אני רוצה, מה אעשה ומה לא, ומעבר לזה לא צריך כלום. לא גבולות, לא 'מילת ביטחון' (הנפצה הזויה שעוד לא הבנתי למה היא טובה, למעט יחסי בדסמ ללא אהבה וקשר מעבר), ולא שום דבר שמתווה את הדרך, פרט לדאגה ותקשורת ראויה.

אני לא בא לספק פה שירות, ואני לא מוכן שיאמרו לי "ככה אני רוצה וככה אני לא רוצה", זה בלתי-סקסי בעיניי. שתלך לחפש מי ינענע אותה נגד כיוון השעון, במקרה כזה. icon_razz.gif
amy​(נשלטת)
מקבי- הכל הבנתי חוץ מ- למה נגד כיוון השעון??? icon_confused.gif
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: מקבי- הכל הבנתי חוץ מ- למה נגד כיוון השעון???

אהה, את מאלה שמעדיפות עם כיוון השעון? icon_wink.gif
amy​(נשלטת)
מקבי כתב/ה:
ציטוט: מקבי- הכל הבנתי חוץ מ- למה נגד כיוון השעון???

אהה, את מאלה שמעדיפות עם כיוון השעון? icon_wink.gif

אם אפשר icon_cool.gif
מקבי​(מתחלף)
ציטוט: אם אפשר

בטח שאפשר. עכשיו את רק צריכה למצוא מי ינענע אותך. icon_razz.gif