צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרוש סיוע דחוף לפליטים בתל אביב

דוקטרינה​(שולט)
לפני 16 שנים • 8 במרץ 2008

ג'ולי - קריאה זה לא הצד החזק שלך?

דוקטרינה​(שולט) • 8 במרץ 2008
ג'ולי - הבוסית צודקת לחלוטין. תקראי (לקרוא, להבין את המילים, מלל, אותיות, מילים - מבינה?) את כל מה שהיא כתבה, ולא רק את השורה הנוחה לך. דוק.
ג'ולי​(לא בעסק)

Re: ג'ולי - קריאה זה לא הצד החזק שלך?

ג'ולי​(לא בעסק) • 8 במרץ 2008
דוקטרינה כתב/ה:
ג'ולי - הבוסית צודקת לחלוטין. תקראי (לקרוא, להבין את המילים, מלל, אותיות, מילים - מבינה?) את כל מה שהיא כתבה, ולא רק את השורה הנוחה לך. דוק.

איזה חלק בדיוק לא הבנתי?

חבל שלא הרגו אותם...

אבל..."במקום לירות בהם עכשיו כשהם מקובצים כולם יחד וקל להשלים את המלאכה"

הדבר היחידי שאני לא מבינה, זה את הגזענות שבה ה"גברת" וה"דוק" לוקים בה
דוקטרינה​(שולט)

זאת גזענות????

גזענות? את בטוחה?

הם מהגרים לא חוקיים.

ועכשיו - מה גזעני בזה שצריך להעיף אותם (וכמה שיותר מהר)?

דוק.
ג'ולי​(לא בעסק)
ג'ולי​(לא בעסק) • 8 במרץ 2008
הם מהגרים שקבלו אישור לשהות כאן.

אני לא חולקת על זה שהמדינה הקנה שלנו לא יכולה לשאת בנטל אינסופי של פליטים.

אבל אלה שכאן, שאין ארץ שתקבל אותם, וישלחו חזרה לסודן, נידונים למוות.

הייתכן שזה לא מעורר אצלך פעמון שזועק "סאנט לואיס"?

אולי, במקום להציע פתרונות שמתמקדים בסמפטום, תציע פתרונות שמתמקדים במחלה?
הבוסית​(שולטת)

פתרון

הבוסית​(שולטת) • 8 במרץ 2008
פתרון שמתמקד בבעיה הוא שליחתם לעזזאל. שימצאו לעצמם מקום אחר להיות בו. אם אין באפשרותם למצוא מקום כזה שידאגו לסדר את חייהם במקום המצאותם. נוכחותם מפריעה ומטרידה. כמובן שאין לתת שקל אחד לפליטים אלה. אם יש כסף מיותר באוצר המדינה, אעדיף שיורידו את נטל המס הכבד.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
אני חייב לציין שאם הדיון הזה מעיד על הרמה האינטלקטואלית של דיונים על עניינים כללים בכלוב, אז המצב בכלוב בהחלט מידרדר.
כמה הערות:
למה צריך לנוע בין שני קצוות כל-כך מנוגדים - "לקבץ אותם ולירות בהם" או לחלופין" לתת להם אזרחות ולהעביר אותם גיור". זהו? אלו האופציות היחידות שיש על מנת לטפל בבעייה מסויימת? יש עיקרון שהוא מאבני היסוד של הפילוסופיה ושל המחשבה בכלל וניקרא - "המידה הנכונה"!. הוא כלל הכרחי גם ליצירתיות, שהיא עניין הכרחי על מנת לפתור בעיות, במיוחד בעיות פוליטיות. ובנוסף לכך, כלל זה מאפשר לנו לפשר בין שני תורות מוסר מנוגדות - האחת תועלתנית - שתאפשר לנו לשרוד, השנייה ערכית - המאפשרת לנו לשמור על צלם אנוש. יחדיו - לשרוד כבני אדם.
אם כל הנחרצות שבדברייך דוק, אני לא מאמין שאתה באמת מתכוון למה שאתה אומר. כלומר, אני לא מאמין שאם אתה היית עכשיו חייל בגבול, והיה רץ מולך פליט סודאני מחזיק את תינוקו בידיו, ומאחוריו אתה שומע את שריקות היריות של החיילים המצרים, היית באמת ובתמים מכוון לו כדור לראש ויורה בו ובתינוק שלו, ואחר כך הולך לעשות וידוי הריגה. מאידך, אני מסכים אתכם במאה אחוז שלקלוט אותם פה ולתת להם אזרחות, זה אידיוטי ומסוכן. ואכן, "עניי עירי קודמים"!.
אבל יש דרך אמצע, אתה יודע, אפשר לתת להם מקלט זמני לכמה חודשים, לאפשר להם לעבוד בקטיף בקיבוצים בינתיים. מן הסתם, לא לתת להם להגיע לשכור דירות בתחנה המרכזית החדשה!, אפשר להעלות את הנושא במועצת האו"ם ולהתחיל להפעיל לחץ למצוא פתרון לבעייה.
אז עכשיו בטח תטענו כלפי: "זה לא יעבוד, ברגע שפתחת פתח, הלך עלייך,לא תוכל לשלוט בזה, אם הכנסת אותם,הם יגיעו גם לסיטי של תל אביב, אחר כך יהיה איחוד משפחות וכו', וכבר יהיה קשה לך "לגרש" אותם מפה". בקיצור שוב פעם א' או לא א' , לגרש או להכניס, זה לא עובד ככה, ולפתור בעיות זה בדיוק זה - לעמוד בלחצים ולהיות מסוגל לקבל החלטה שהיא לתווך זמן קצת יותר ארוך מפגיעת כדור בראשו של פליט סודאני.
הלוואי והיינו מצליחים להפנים חלק מהעקרונות האלה גם בפתרון הבעיות הקיומיות שלנו. מרוב שאנחנו מחפשים פתרונות קלים ומהירים לבעיות, אנחנו לא מצליחים לפתור אותם,מתסבכים עוד יותר, ובדרך גם מאבדים צלם אנוש.
עניין אחרון "בא מהשתיקה", אם פתחת פה את השירשור כדי "לגייס תרומות" לפליטים, אז אני לא בטוח שזה המקום. ראוי שתנסה בכוחות עצמך לענות על הביקורות שמופנות כלפי עמדתך.
BEEP

Re: פתרון

BEEP • 8 במרץ 2008
הבוסית כתב/ה:
פתרון שמתמקד בבעיה הוא שליחתם לעזזאל. שימצאו לעצמם מקום אחר להיות בו. אם אין באפשרותם למצוא מקום כזה שידאגו לסדר את חייהם במקום המצאותם. נוכחותם מפריעה ומטרידה. כמובן שאין לתת שקל אחד לפליטים אלה. אם יש כסף מיותר באוצר המדינה, אעדיף שיורידו את נטל המס הכבד.

"דיברי אלוהים חיים"
עכשיו קיבלתי שאלוהים הוא אשה
וקוראים לו ה ב ו ס י ת

...
נראה שהחיים החטיפו לך
והורידו לך מנה הגונה
שלא נשאר לך לחלק לאחרים.. וטוב שכך
כי ממך עדיף לא לקחת
.. נראה שאפילו את הפיפי שלך את מיבשת ושומרת בקפסולות
שלא יחסר..
תהני מ"החיים בקפסולה"
הבוסית​(שולטת)

לקחת ולתת

הבוסית​(שולטת) • 8 במרץ 2008
אני רואה, ביפ, שלפחות ממך אפשר לקחת והרבה - הינה אתה מחלק את זה בשפע
דוקטרינה​(שולט)

הקטור

ערב טוב.

סוף סוף - שפיות ממשהו בכלוב.

כחייל - אני לא בטוח אם בשעה שתיים וחצי לפנות בוקר לא הייתי לוחץ על ההדק בגזרה של מצרים, למול אדם שרץ מולי (שפנפן היה יכול לעזור, לא לכולנו היה שפנפנים אקטיביים פועלים).

לגבי הגישה של הקיבוצים / מושבים וכדומה.

לדעתי זה שגוי ופשוט אסור.

אני חושב שפשוט לקחת אותם ולהחזיר אותם למקום ממנו הם הגיעו. ואם אפשר על חשבונם ולא על חשבון משלם המיסים (אני).

דוק.
בא מהשתיקה
לפני 16 שנים • 9 במרץ 2008
בא מהשתיקה • 9 במרץ 2008
הקטור כתב/ה:

עניין אחרון "בא מהשתיקה", אם פתחת פה את השירשור כדי "לגייס תרומות" לפליטים, אז אני לא בטוח שזה המקום. ראוי שתנסה בכוחות עצמך לענות על הביקורות שמופנות כלפי עמדתך.

כל הרעיונות של דוקטרינה על יריות של חיילי צהל על פליטים סודניים יובילו את החייל למשפט צבאי. חיילי צהל חייבים לקבל את הפליטים לשטח ישראל כי אנחנו בישראל שומרים על מוסר.
לפני שבועים חצו את הגבול בלילה אחד 128 פליטים סודניים והתקבלו ע"י צהל.

http://health.iol.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=1&id=1234992&news=&page=

אני מאמין לקוויני שיש מאות פליטים סודניים חדשים בתל אביב שהגיעו בחודש האחרון וצריכים תרומות. הפחד של ישראל הוא מהתיאור של ד"ר גיא בכור על 3 מיליון סודנים שנמצאים במצרים ויכולים לרצות להגיע לישראל, כאשר הגבול הדרומי פרוץ לגמרי והמעברים שמשמשים להעברת סחר הנשים והסמים משמשים להעברת הפליטים. משלמים $ 1500 למורה דרך בדואי שיודע את נתיבי הברחת הנשק, נתיבי סחר הנשים ונתיבי הסמים.
http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=386

הקטור כתב שצהל כל יכול אבל אני רואה בשנים האחרונות במדיניות הישראלית סיסמאות וצבא שפועל בחוסר תבונה.

כשזיהו את הפרצות שמשמשות להעברת הנשק שיורה על שדרות ואשקלון לא חשבו לבנות גבול בצד הדרומי והמשיכו בסיסמאות. אני לא מסכים שצהל הוא צבא חכם וכל יכול. אני חושב שהוא צבא מסורבל ולא חכם אבל ירי על פליטים לא יכול להיות הוראה של צהל כי היא לא מוסרית. כל מפקד שירשה לחייל שלו לירות בפליט יעמוד בפני משפט צבאי. היתה תביעה לפיצוי של 420,000 ש"ח מהמדינה ל3 פליטים סודנים כי עצרו אותם לשלושה לילות והחזיקו אותם באזיקים.

לפי הדברים של מיקי בבלי מנציבות הפליטים של האו"ם ישראל לא רצתה להחזיר את הפליטים לסודן, אבל חשבה להחזיר אותם למצרים כי טענו שבמצרים לא נשקפת להם סכנה ויש שם כבר 3 מליון סודנים. מיליון מה3 מיליון במצרים הם מדרפור אבל גם 2 המיליון האחרים לא ליקקו דבש בסודן.

ברגע שהם נכנסים לישראל, אם הם מראש לא גורם עוין שהוחדר לארץ בכוונה, הכניסה לישראל מונעת מהם לחזור לסודן כי לפי דברי המשטרה סודאן היא אחת משש מדינות שעוסקות בעידוד ייצור טרור אסלמי ומתקיים שם גיוס ואיתור פח"ע נגד ישראל והיא גם מקלט למחבלי החמאס.

בגלל שסודן היא ארץ עוינת לישראל הפליטים מזכירים להרבה אנשים שגם ליהודים מגרמניה אמרו שהגיעו מארץ אויב. המשטרה אמרה בכנסת שהם יודעים על מחבל מאל קעידה שחדר לישראל בין הפליטים ורוצח מצרי שקנה דרכון סודני כי קל להסתנן לישראל ולכן הם החליטו לעצור את הפליטים בקיבוצים או במעצר ולנסות לברר עליהם. אנשים שעברו תלאות ומוחזקים במעצר או בקיבוצים מנסים לברוח ופליטים ברחו מהקיבוצים לתל אביב ולכל הארץ.

ישראל חוזרת על השגיאות של המהגרים הקודמים מגאנה, מניגריה ומחוף השנהב שהתחילו לגרש אותם מהארץ אחרי שהיו פה יותר מ10 שנים כי נבהלו שהגיעו כמעט לחצי מיליון עובדים זרים, אבל בסוף נתנו להם אזרחות. ישראל חייבת לברר על הפליטים שמגיעים, אבל חייבת לתת להם תנאים טובים ולקבל אותם יותר טוב מהדרך היום.

מדינה של אפרטהייד עם אזרחים סוג א' ואנשים סוג ב', שעובדים בשכר יותר נמוך ולא מקבלים זכויות, לא תוכל להמשיך הרבה שנים.

בסוף שר הפנים החליט לתת לעובדים הזרים אזרחות ויתנו אזרחות גם לפליטים מסודן. אם בסוף הם יקבלו אזרחות יכולים לקלוט אותם ולא לתת לכולם להסתובב בלי תנאים כשאנשים יתנו להם פה שמיכה ושם בגדים.

חייבים לתת להם את העזרה כי הם כבר פה ולא ילכו למדינה אחרת.
כל מי ששולח עזרה יקטין את הכעס שלהם שלא קלטו אותם כשהם יהיו פה אזרחים שווי זכויות, יצביעו לכנסת ויקבלו את כל התנאים שכל אזרח מקבל. אין מדינה שיכולה להחזיק הרבה זמן אנשים סוג א' ואנשים סוג ב' וכשקולטים אותם כדאי לתת להם את התנאים עכשיו ולא בעוד 10 שנים כדי שיוכלו להיקלט.

הרוב האתני היהודי לא יהיה בעוד עשור בירושלים רבתי ויכולים לחשוב על מצב שבישראל לא ישמר הרוב האתני היהודי כי יש עוד מיעוטים שרוצים להכנס. אני חושב שהשמירה על רוב אתני יהודי היא משימה בלתי אפשרית בגלל תהליכים פוליטיים שלא קשורים בפליטים מאפריקה ואם בירושלים רבתי לא יהיה רוב אתני יהודי בעוד יותר מעשור הפליטים מאפריקה מצטרפים לפסיפס החדש שיהיה בישראל. לא נוכל לקלוט את כל מיליוני הסודנים ממצרים, אבל צריך מדיניות נכונה וקליטה מאורגנת.

עד שישראל תקבע מדיניות מי שיכול לתרום יעזור לאזרחים החדשים של ישראל. אני לא רואה מדינה אחרת באירופה שמוכנה לקלוט אותם.