לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

DREAMING LHASA

בא מהשתיקה
לפני 16 שנים • 17 במרץ 2008
בא מהשתיקה • 17 במרץ 2008
הדלאי למה לא יכול להוריש את התפקיד כי לפי השיטה הטיבטית כשנשמתו עוזבת את גופו ונולד תינוק חדש הוא מקבל את נשמתו של הדלאי למה והוא הדלאי למה החדש.

התינוקות עוברים מבדקים אצל הנזירים והם מגדלים את התינוק החדש לתפקיד.

תרבויות אימפריאליסטיות חושבות שיש להן זכות לכפות את התרבות שלהן על עם אחר כמו הקומוניזם על הטיבטים. הטיבטים האיכרים רצו להמשיך בתרבות הישנה שלהם.

אדם מערבי שכופה תרבות מערבית או קומוניסטית על עם אחר הוא כובש.

אתם חושבים שרעיון האולימפיאדה כולו עם ההימנונים והגאווה השוביניסטית מתאים למאה שלנו? אני לא מתעניין בתחרויות בין מדינות ולא מעניין אותי איזה המנון ינגנו.
תחרויות אישיות מעניינות אותי, אבל כל השידורים על ספורט שלא מעניין אותי, שמשודר רק כי ישראל משתתפת, לא מעניינים אותי וקל לי לוותר עליהם.

אני מוכן להחרים מוצרים שמפורסמים באולימפיאדה בסין. במילא אני מחרים את כל המוצרים משם שמייצרים ילדים.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 17 במרץ 2008
ציטוט: הדלאי- למה הוא למה. נזיר.

ושליטה הבלעדי של טיבט - נצר לשושלת ארוכה של שליטים שכאלה. נקבע להם גם מעמד של אלוהות, על-מנת שניצול האיכרים הטיבטים (שדרך-אגב, לא נצפתה אצלם שום התנגדות לכיבוש הסיני, משום מה... אולי בגלל שלצמיתים לא אכפת מי שולט בהם) ייראה טבעי יותר.

בקיצור, אין פה שום מאבק של טוב מוחלט מול רע מוחלט, וחשוב להבין ולהפנים את זה.
בא מהשתיקה
הדלאי לאמה לא נולד למשפחת אצולה. הוא בעצמו בן לאיכרים עניים, שנבחר כי נולד ברגע שהדלאי לאמה הקודם מת. הוא הוכשר ע"י הנזירים הטיבטים, שבחרו את התינוק.

האיכרים הטיבטים תומכים בדלאי לאמה ויש מחתרת טיבטית. הסינים יותר חזקים. במקרה הזה יש רע מוחלט והוא כיבוש של עם זר.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 17 במרץ 2008
בא מהשתיקה כתב/ה:
הדלאי לאמה לא נולד למשפחת אצולה. הוא בעצמו בן לאיכרים עניים, שנבחר כי נולד ברגע שהדלאי לאמה הקודם מת. הוא הוכשר ע"י הנזירים הטיבטים, שבחרו את התינוק.

האיכרים הטיבטים תומכים בדלאי לאמה ויש מחתרת טיבטית. הסינים יותר חזקים. במקרה הזה יש רע מוחלט והוא כיבוש של עם זר.

אתה גם חושב שצ'ה גווארה היה גיבור?

מה לגבי הכורדים? מגיע להם עצמאות מטורקיה ועיראק? מה לגבי הבאסקים בספרד? מה לגבי צפון אירלנד? מחוז פריסלנד בהולנד? ומה לגבי האפריקנרים בדרום אפריקה? וסרדיניה מצרפת?
בא מהשתיקה
Sigurd כתב/ה:
בא מהשתיקה כתב/ה:

אתה גם חושב שצ'ה גווארה היה גיבור?

מה לגבי הכורדים? מגיע להם עצמאות מטורקיה ועיראק? מה לגבי הבאסקים בספרד? מה לגבי צפון אירלנד? מחוז פריסלנד בהולנד? ומה לגבי האפריקנרים בדרום אפריקה? וסרדיניה מצרפת?

הקומוניזם היה דיקטטורי.
כשהמנהיגים הקומוניסטים עלו לשלטון הם לקחו לעצמם כספים והרגו מיליונים. כשהקומוניזם עלה לשלטון בקולות העם הוא לא נתן לעם אפשרות להוריד אותו כשהם ראו שנפלו בפח הסיסמאות.
צ'ה גווארה האמין בסיסמאות שלו, אבל היה שייך לכת של רוצחים.

לכורדים מגיעה עצמאות מהעירקים ומהתורכים ואם העם הבסקי רוצה עצמאות מגיעה לו עצמאות. אני לא יודע אם המחתרת הבסקית מיצגת את הרצון של רוב העם אבל אני בטוח שהכיורדים בעירק רוצים עצמאות.

אירלנד הקתולית הדרומית קיבלה עצמאות.
הקתולים בדרום דרשו להתאחד עם אירלנד הצפונית עם הרוב הפרוטנסטי והפרוטסטנטים פחדו כי היו הופכים למיעוט אחרי האיחוד. בריטניה רצתה להפטר מהם אבל הם דרשו שיגנו עליהם.
המצב של דרום אירלנד וצפון אירלנד דומה למצב של ישראל. יש רוב יהודי בשטחי 48 אבל אם נאחד את שטחי 48 יחד עם הגדה ועזה תוך 10 שנים היהודים יהיו מחצית לעומת המוסלמים במדינה המאוחדת ואחרי 10 שנים כל שנה הרוב המוסלמי יעלה והיהודים יהיו מיעוט.
הדרישה של ערביי ישראל שאני מכיר היא מדינת כל אזרחיה מאוחדת, יחד עם שטחי הגדה ורצועת עזה, ובה היהודים יהיו מיעוט והמוסלמים יהיו רוב.
אני חושב שהמיעוט היהודי יכול לבקש זכות לעצמאות בשטח שלו, אם רובם רוצים בעצמאות, כמו כל המיעוטים האתניים: כמו הכורדים, הטיבטים והבסקים.

ההבדל בין המיעוטים האחרים לבין היהודים הוא שהיהודים קיבלו מדינה והם לא.
אם המיעוט היהודי יחליט ברוב קולות שהוא רוצה לוותר על המדינה העצמאית ויבקש זכות שיבה לפליטים הפלשטינים או מעבר חופשי שלהם לתוך השטח שלו, הוא יכול לוותר על המדינה העצמאית. כל מיעוט אתני יכול לוותר על זכותו להגדרה עצמית.
ריפרף

free tibet

ריפרף • 17 במרץ 2008
an eye for an eye
only ends up making
the whole world blind

mahatma gandhi.

בבקשה בבקשה שלא יחריבו את המעוז השקט הזה בעולם

באמת לשם שינוי הקונפליקט הזה דיי פשוט,
לא?

icon_arrow.gif
ריפרף

איזה מין דבר זה לשרוף מינזר?

ריפרף • 17 במרץ 2008

אתר ידידי טיבט בעברית :

http://www.tibet.org.il/

קמפיין המאבק העולמי :

http://www.freetibet.org/
<מומלץ להקליק על התמונה וגולל למטה יש כמה קליפים וידיאו>

icon_arrow.gif
SPENKY{שייכת}
SPENKY{שייכת} • 17 במרץ 2008
חברים - גם הוד קדושתו כותב בספרו "חרות בגלות" שהמצב בטיבט של לפני הכיבוש לא היה אוטופי- היו צרות, היה רעב היתה שחיתות בממשל- הוא לא מסתיר זאת - אבל "התיקון" הסיני ידידיי, הוא אכזרי הרבה יותר.
מקבי , אתה שאלת למי אכפת? אנחנו אזרחיי העולם הזה למען השם, נעשים כאן פשעים שמושתקים כבר 50 שנה , בדיוק בעזרת ה"מה אכפת לנו" שרוב העולם נוהג בו.
כעם שבעצמו היה קורבן לרדיפות ורצח מתועב אנחנו לפחות יכולים להקליק על הלינקים ולקרוא את מה שיש לאנשים האלה להגיד לנו.
לא אומרת שתצעדו לבייג'ינג עם לפידים , לא אומרת לשנוא את העם הסיני- העם הסיני סובל בעצמו , וגם הוד קדושתו מדגיש בספרו את ההבדל.
מה שאני מנסה לעשות הוא לעורר דובים ישנים, תסתכלו סביבכם קצת.
העובדה שמי מכם יגידו - והכורדים, והפלסטינים, והסודנים והצוענים והאבורג'נים והילידים באמריקה???
יש מלא נכון, אבל האמירה שאין לנו מה לעשות היא שגויה ובדיוק משרתת את הרוע בעולם.
אחר כך אם זה יבוא אליכם אל תשאלו איפה העולם.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 17 במרץ 2008
בא מהשתיקה כתב/ה:

.............................
..................................................
ההבדל בין המיעוטים האחרים לבין היהודים הוא שהיהודים קיבלו מדינה והם לא.
אם המיעוט היהודי יחליט ברוב קולות שהוא רוצה לוותר על המדינה העצמאית ויבקש זכות שיבה לפליטים הפלשטינים או מעבר חופשי שלהם לתוך השטח שלו, הוא יכול לוותר על המדינה העצמאית. כל מיעוט אתני יכול לוותר על זכותו להגדרה עצמית.

יש מיעוטים שקיבלו מדינה (לדוגמה יוגוסלביה לאחרונה) ויש שלא קיבלו,

למי מגיע ולמי לא - אין קריטריונים אובייקיביים ועל זה גם היה לאחרונה ויכוח בעניין קוסובו.

אני אומר שהויכוח על טיבט רחוק מלהצדיק את החרמת האולימפיאדה, ובכלל לא צריך לדרוש מהסינים מה שלא דורשים מאחרים.

ואסיים במשפט סיני עתיק:

ווי צ'י הו טי הצ'ה נה טי פה צ'וי צ'אנגה

(מי שרוצה עצמאות שם באגרול משהו יותר מעניין מסתם נבטים ורוטב אדום)
בא מהשתיקה
SPENKY כתב/ה:
חברים - גם הוד קדושתו כותב בספרו "חרות בגלות" שהמצב בטיבט של לפני הכיבוש לא היה אוטופי- היו צרות, היה רעב היתה שחיתות בממשל- הוא לא מסתיר זאת - אבל "התיקון" הסיני ידידיי, הוא אכזרי הרבה יותר.
מקבי , אתה שאלת למי אכפת? אנחנו אזרחיי העולם הזה למען השם, נעשים כאן פשעים שמושתקים כבר 50 שנה , בדיוק בעזרת ה"מה אכפת לנו" שרוב העולם נוהג בו.
כעם שבעצמו היה קורבן לרדיפות ורצח מתועב אנחנו לפחות יכולים להקליק על הלינקים ולקרוא את מה שיש לאנשים האלה להגיד לנו.
לא אומרת שתצעדו לבייג'ינג עם לפידים , לא אומרת לשנוא את העם הסיני- העם הסיני סובל בעצמו , וגם הוד קדושתו מדגיש בספרו את ההבדל.
מה שאני מנסה לעשות הוא לעורר דובים ישנים, תסתכלו סביבכם קצת.
העובדה שמי מכם יגידו - והכורדים, והפלסטינים, והסודנים והצוענים והאבורג'נים והילידים באמריקה???
יש מלא נכון, אבל האמירה שאין לנו מה לעשות היא שגויה ובדיוק משרתת את הרוע בעולם.
אחר כך אם זה יבוא אליכם אל תשאלו איפה העולם.

אני חושב שאנחנו צריכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים, אבל אין לי אשליות שאם נעשה משהו העולם ימצמץ כשהעם הזה שלנו יקבל עוד כמה טילים או עוד כמה פיגועים או אם כולנו נתעופף בסערה גדולה השמימה עם פצצת אטום איראנית קטנה.

כל הדיבורים על העם הזה שלנו נראים לי שייכים לעבר.

יש הרבה ישראלים ממוצא יהודי שלא מרגישים קשר לעם היהודי ומרגישים קשר חזק יותר לפליטים אחרים ולעמים אחרים. כל אחד לפי ההרגשות הפרטיות שלו.

יש אשליה תמימה שאם אתה עושה משהו אחרים יעשו בשבילך דבר דומה.

אם העולם שתק בטבח ברואנדה, בטבח בקונגו, בטבח בסודאן, במעשי הטרור בטיבט, בכל מעשי הזוועה בהודו סין ובמעשי הרצח של כפרים בעירק העולם ישתוק גם כשירצחו את כולנו, אם יוכלו.

מקסימום יביטו בגוויות בין ארוחת הערב לילדים שהולכים לישון וידברו על המזרח התיכון האכזרי.

אנחנו צריכים לפעול כי אנחנו בני אדם, אבל אין מה לצפות שהעולם יתעניין מה קורה במזרח התיכון.

אני מחרים את רוב משדרי האולימפיאדה מבייג'ין לפי הבקשה של הדלאי לאמה, אבל אצלי הקורבן לא גדול כי במילא רוב התחרויות בין מדינות לא מעניינות אותי. אני גם לא קונה את רוב המוצרים מסין.

אני לא עושה את הכל כי אני מאמין שמישהו ימצמץ אם יקרה לנו משהו במזרח התיכון. להיפך, אני בטוח שהם לא ימצמצו.

אני חושב שסין מדכאה את זכויות האדם אצלם, מנצלת ילדים ואני לא רוצה לתמוך בכלכלה שלהם.

הויתור על האולימפיאדה הוא לא ויתור גדול מבחינתי אבל הויתור על מוצרים סיניים פוגע לי בכיס כי הם זולים. לפי העקרונות שלי אני מחרים את סין גם בגלל טיבט. לא רק.