בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סדנת בדס"מ לילדים

בן כנף​(שולט)
לפני 16 שנים • 25 במרץ 2008

כמו שצחקתי למקרא הכותרת לא בכיתי שנים

בן כנף​(שולט) • 25 במרץ 2008
חשבתי בדיחה, ראש טוב, פארודיה, סטנדאפ וירטואלי.
לא, זה כתוב ברצינות.
פה מדובר בהורות נאורה, משתפת. אתה רואה חמודי את השוט הזה, אל תפחד, הנה תחזיק, תראה זה לא נושך. עם השוט הזה אבא נותן מכות לאמא. למה?
לא, לא בגלל שאמא לא ניקתה יפה את המטבח, טוב קצת, גם, אבל בעיקר בגלל שאמא אוהבת לקבל מכות בטוסיק. כן, חזקות. היא אוהבת שכואב לה.
תשמע חמודי, יש אנשים שאוהבים שכואב להם, גם בטוסיק, גם בפיפי, בכל מיני מקומות.
אחותך לא אוהבת שכואב לה ועזוב את החגורה!

אתה רואה, חמוד, אלה נקראים מצבטים ושמים אותם על הפיטמות.
נכון, אפשר גם על הלשון של מי שמעצבן אותך בגן.

לא בא לי להמשיך למרות שעוד לא התחלתי להתחמם.
אגוצנטריות קוראים לזה, אקסטרימית.
היודע איך

אני לא רוצה להנחיל משהו שלא קיים בהם מעצמו

היודע איך • 25 במרץ 2008
אני אישית לא רק שמתנגד לכפיית דעות על הילדים, אלא אף חושב שהורים צריכים להמנע מלהפוך את דעותיהם למובנות מאליהן.
ילדים נוטים להזדהות עם ההורים, הם נוטים לאמץ התנהגויות של ההורים בכל דבר.
מי שרוצה להשאיר את מוחם של הילדים פתוח, חייב לא רק להמנע מכפיה אקטיבית, הוא חייב להמנע אף מכפיה פאסיבית, מלהפוך את רצונם של הילדים להזדהות לפרשנות לגבי נטייתם הטבעית.
אני בעד בדיקה מתמדת של הנטיה הטבעית של ילדים, ולאחר שזו נתגלתה, לתמוך בה, להסביר אותה, לעזור בהבנה של הילד את עצמו.
במידה והילד מגלה אצל הוריו התנהגויות שאינן עולות בקנה אחד עם מה שהחברה שמסביב מכתיבה, על ההורים בהחלט להסביר לו את הדיסוננס, לא לגרום לו להזדהות אוטומטית ולהפסיק לחשוב, אלא לעזור לו להבין.
אני לא חושב שזוג הומואים חייבים להתעקש ולהפוך את בנם להומו בניגוד לנטיתו הטבעת, אבל הם בהחלט יכולים לעזור לו בהבנה של העניין.
תמימות לא קדושה

יש מחקרים על ילדים

תמימות לא קדושה • 25 במרץ 2008
אחר כתב/ה:
זה קל מאוד להיות צינית. זה הדבר שהכי קל לעשות עם אינטליגנציה. להגזים ולשים דברים לצחוק.

אני הייתי שמח מאוד לשמוע דווקא תגובה רצינית ממך. כיצד היית מחנכת את הילדים שלך?
מה את חושבת על הרעיון של אילוזיה?
מה את חושבת על הדברים של נילי ונילי, ועל הדעה שחינוך מיני צריך להציג לפני ילד מגוון של נטיות מניות?
האם את מבינה את הקשיים ואת ההתלבטויות של אנשים מעבר לצחוקים?

הנה שאלות שאני התלבטתי בהם בעבר:
האם בכך שאני חושף את הילדים שלי לבדס"מ אני אמנם משפיע עליהם באופן שהוא חסר תקנה?
האם אפשר לחנך ילדים מבלי להשפיע עליהם?
האם מה שנחשב חינוך "נורמטיבי" הוא באמת נייטראלי וחסר הטיות והשפעות מבחינה מינית?
האם מה שמרבית בני-האדם עושים הוא לא חינוך נוקשה להטרוסקסואליות ונילית?
האם בכך שאנחנו מלבישים את הבנים שלנו במכנסיים ולא בשמלות איננו משפיעים על המיניות ועל הזהות המינית שלהם?
האם בכך שאנחנו אוסרים עליהם ללבוש שמלות איננו יוצרים בהם רגשות אשמה ביחס לנטיות טרנססקסואליות, או הומוסקסואליות, למשל?
האם בכך שאני מסתיר מילד את הבדס"מ אני לא בעצם משפיע עליו להיות ונלי, ובכך כאילו משתף פעולה עם הרעיון שונליות היא נייטרלית, ואילו בדס"מ סטיה?
למה סיפורי ילדים הם תמיד על נסיך ונסיכה הטרוסקסואלים ונילים?
למה השפעות הטרוסקסואליות ונליות שהילדים שלנו מקבלים מכל עבר, בטלויזיה, בתרבות, וברחוב, נחשבות ל"נקיות" ותקינות, ואילו השפעות בדס"מיות נחשבות למלוכלכות ומסוכנות?
האם הגישות הללו אינן פשוט דעות קדומות ביחס לבדס"מ?
למה אני, כמי שבחר בבדס"מ כדרך החיים, צריך לצנזר את עצמי בתוך הבית שלי?

אשמח להתיחסויות רציניות.

יש הרבה מחקרים פסיכולוגים על ילדים.
יש מחקר רשמי של איגוד רופאי הילדים האמריקאי על זוגות הומולסבים, יש מחקרים על קבוצות שהילדים שלהם ראו מיניות פתוחה ואחרי שחשפו אותם למיניות פתוחה הילדים התבגרו וסיפרו מה עבר עליהם.

הורים הומולסבים לא מכניסים את הילדים לחדר המיטות שלהם. הם מפגינים חיבה ואהבה כמ זוגות ונילים שנותנים נשיקת בוקר טוב אבל לא נשיקה צרפתית לפני הילדים.

הבדיחות היו כי הצעתם להראות לילדים את המיניות ולהביא את הילדים לסדנה שתראה להם שהם מיוחדים מכל החברה ונרדפים בחברה.
משרד החינוך מנסה להראות לכל הילדים שכל מבני המשפחה לגיטימים: שני אבות, שתי אמהות, אם חד הורית, אם ואב.

שאלת את מיוחדת והיא תענה. אני בטוחה שהמיניות שלי לא תהיה לפני הילדים.
אני הייתי שואלת איך הילדים מזהים שיש בדסמ בבית?
אחר

Re: אני לא רוצה להנחיל משהו שלא קיים בהם מעצמו

אחר • 25 במרץ 2008
היודע איך כתב/ה:
אני אישית לא רק שמתנגד לכפיית דעות על הילדים, אלא אף חושב שהורים צריכים להמנע מלהפוך את דעותיהם למובנות מאליהן.
ילדים נוטים להזדהות עם ההורים, הם נוטים לאמץ התנהגויות של ההורים בכל דבר.
מי שרוצה להשאיר את מוחם של הילדים פתוח, חייב לא רק להמנע מכפיה אקטיבית, הוא חייב להמנע אף מכפיה פאסיבית, מלהפוך את רצונם של הילדים להזדהות לפרשנות לגבי נטייתם הטבעית.
אני בעד בדיקה מתמדת של הנטיה הטבעית של ילדים, ולאחר שזו נתגלתה, לתמוך בה, להסביר אותה, לעזור בהבנה של הילד את עצמו.
במידה והילד מגלה אצל הוריו התנהגויות שאינן עולות בקנה אחד עם מה שהחברה שמסביב מכתיבה, על ההורים בהחלט להסביר לו את הדיסוננס, לא לגרום לו להזדהות אוטומטית ולהפסיק לחשוב, אלא לעזור לו להבין.
אני לא חושב שזוג הומואים חייבים להתעקש ולהפוך את בנם להומו בניגוד לנטיתו הטבעת, אבל הם בהחלט יכולים לעזור לו בהבנה של העניין.

ילדים אף פעם לא גדלים בוואקום. הם תמיד מגיבים לסביבה שלהם. איך בכלל אפשר שלא להשפיע עליהם? אני לא חושב שהרעיון שמאחורי השרשור הזה היה "כיצד לחנך לבדסמ ולכפות בדסמ על ילדים". השאלה היא יותר בסגנון של האם הורים בדסמיים צריכים להימנע ממה שעושים הורים וניליים.

להסתיר מילדים בדסמ פירושו לחשוף אותם להשפעות הדומיננטיות שבחברה שלנו. כלומר - להשפעות הטרוסקסואליות וניליות. וגם זו כפייה מסוג מסויים, רק שהיא נפוצה יותר, ומקובלת יותר, ופוליטיקלי קורקט, ומעטים נלחמים בה.

בארה"ב, היכן שיש קהילות בדסמיות מגובשות, רעיונות דומים לאלו של אילוזיה מיושמים כבר ממזמן. יש גם יועצים פסיכולוגיים לזוגות ומשפחות בדסמיות.
תמימות לא קדושה
מה אתה רוצה להראות לילדים? בארה"ב היו מחקרים על ילדים שנדפקו לגמרי, אחרי שהורים חשפו אותם לדברים שלא היו צריכים לראות.

אם אתה רוצה שהילדים שלך ידעו שהם שייכים לקבוצת מיעוט, כשאתה מספר להם שהם בסדנה עם הורים מיוחדים, אתה כבר מחליט החלטה בשבילם.

הורים הומולסבים לא שייכים לקבוצת מיעוט קטנה. הם בין 5% ל10% . אני לא זוכרת אם במחקרים הציעו להורים לקחת את הילדים לסדנה רק עם הורים הומולסביים או שילבו אותם בין כולם.
אני חושבת ששילבו אותם עם כולם. להורים הומולסביים יש תמיכה בקהילה וילדים אחרים יודעים איך לקבל אותם.

לא ענית מה אתם מראים לילדים שהוא בדסמי אבל עלו והצליחו בסדנה שלכם.
היודע איך

לא הבנתי

היודע איך • 25 במרץ 2008
מה זה הסדנא "שלכם"?
אני לא פתחתי ולא פותח שום סדנא שכזו.
אני דיברתי בעד פתיחות כלפי הילדים. פתיחות ברמה שילדים יכולים להכיל.
אני לא חושב שילדים שהוריהם היו איתן פתוחים יותר נדפקים יותר, נהפוכהו...
כמות הדפוקים שמסתובבת בעולם היא עצומה גם בלי פתיחות של ההורים.
בעיני... אחוז ה"דפוקים" בעולם המטורף הזה הוא בערך 100% מהאנשים שמסוגלים לחשוב...
אני לא רואה איך פתיחות של הורים כלפי ילדיהם, כשהיא בגבולות יכולת ההכלה של הילדים תגרום להרעה במצב הזה...
אני לא חושב שצריך ללמד ילדים להצליף, או לשים מצבטים... אני גם לא חושב שתפקיד ההורים ללמד אותם סקס ונילי...
אני בהחלט חושב שאת תפיסת העולם, ניתן לחשוף בפני ילדים באופן מדוד ואחראי. הם ממילא יחשפו לזה באופנים אחרים.
תמימות לא קדושה
אמרתי בהצלחה ל"אילוזיה" ול"אחר".

הוא שאל כמה שאלות.
אחר כתב/ה:

האם מה שנחשב חינוך "נורמטיבי" הוא באמת נייטראלי וחסר הטיות והשפעות מבחינה מינית?
האם מה שמרבית בני-האדם עושים הוא לא חינוך נוקשה להטרוסקסואליות ונילית?
האם בכך שאנחנו מלבישים את הבנים שלנו במכנסיים ולא בשמלות איננו משפיעים על המיניות ועל הזהות המינית שלהם?
האם בכך שאנחנו אוסרים עליהם ללבוש שמלות איננו יוצרים בהם רגשות אשמה ביחס לנטיות טרנססקסואליות, או הומוסקסואליות, למשל?
האם בכך שאני מסתיר מילד את הבדס"מ אני לא בעצם משפיע עליו להיות ונלי, ובכך כאילו משתף פעולה עם הרעיון שונליות היא נייטרלית, ואילו בדס"מ סטיה?

למה אני, כמי שבחר בבדס"מ כדרך החיים, צריך לצנזר את עצמי בתוך הבית שלי?
אשמח להתיחסויות רציניות.

אם נתיחס לשאלה כשאלה כללית הוא שואל על מקרה היפוטתי שגבר רוצה להסתובב בבית עם שמלה ואיפור ולהלביש את הבן שלו בשמלה.
אני לא יודעת לענות אם לא טוב שהאבא ילך בבית בשמלות ואיפור. לא עמדתי בפני הבעיה.

כל דבר שאתה אומר הוא חינוך שלך. גם פתיחות. אם תענה לילד ששואל שהכל בסדר, שני גברים, שתי נשים, גבר שהולך בשמלה, ילד בלי נישואין, ילד עם נישואין, גבר ואישה, כמה זוגות ביחד, אתה מחנך אותו.
פוליטקלי קורקט כולם אומרים שהכל בסדר. גם אתה ואני. במה אתה תענה אחרת? ילדים לא שואלים הרבה את ההורים.
אתה חושב שכל ילד צריך את ההורים שלו כדי לספר להם על המיניות שלהם. אתה אוהב לספר להורים שלך איך אתה עושה סקס? אני לא רוצה לספר להם מה אני רוצה ולא רוצה לשמוע מה הם עושים. לפי מה החלטת שמכל החברים הילדים רוצים לדבר על הסקס עם ההורים?

גבר דתי סיפר לי שהתנסה ביחסים הומוסקסואלים בפנימיה דתית כי כולם שם גברים.
אחרי הניסיון הוא רוצה נשים.

לפי הדברים שלך תחזק לו את הזהות ההומוסקסואלית שלו והוא לא רוצה.
היה לו חבר גבר בפנימיה הדתית וההורים והרב לא ידעו. הוא רוצה נשים, אחרי שעבר את תקופת ההתבגרות.

הורים שוכחים איך היו ילדים ואיך לא רצו שההורים ידחפו את האף במיניות שלהם..
מדויקת​(לא בעסק){+-}

מה זה בדס"מ

מדויקת​(לא בעסק){+-} • 25 במרץ 2008
תמימות לא קדושה כתב/ה:
אני הייתי שואלת איך הילדים מזהים שיש בדסמ בבית?

אני אשיב על זה בקצרה. כי בעיני זה בסיסי מאוד. ואלו שמשתדלים כאן מאוד שלא להבין, כל ההסברים שלי לא יעזרו להם. איך בכלל אפשר לחשוב שאני מציעה לחשוף ילדים לסשנים מיניים? נו, באמת!

ישנו טווח רחב מאוד של דברים שבני זוג עושים. חלק מהדברים הם עושים באינטימיות גמורה. חלק לצד חברים, חלק במסיבות, חלק ליד הילדים, וחלק בציבור הרחב. יש סקס, יש נשיקות צרפתיות, יש נשיקות עדינות, יש חיבוקים, יש להחזיק ידיים. יש דברים שעושים יום-יום ויש דברים שעושים לעיתים רחוקות. בדס"מ זה לא רק סקס.

לבדס"מ ישנם רבדים רבים שאינם מיניים. כך זה אצלנו. וזה לא באמת מסתורי כל כך. הילדים שלי רואים דברים. אלו לא תמיד דברים שיש להם שם מפורש, אבל הם עדיין שם. אלו כל מיני ניואנסים שקשורים בהתנהלות שלי ושל בן-זוגי. ילדים לא באמת מטומטמים. הם רואים. והם יודעים לזהות הבדלים.

אני לא מתממת מול הילדים שלי. אני לא נוקטת באסטרטגיית ההכחשה והסתרה. אני מלמדת את הילדים שלי ונותנת להם את הכלים להתמודד עם מה שהם רואים. חשוב לי שהם ידעו מה זה בדס"מ. פחות במובן של הפרקטיקות המיניות, ובעיקר במובן הזוגי. חשוב לי שהם ידעו למקם את אותם דברים שהם רואים בקונטקסט הנכון. חשוב לי, בדיוק כמו שחשוב לזוג הומוסקסואלי ללמד את הילדים שלהם מהי הומוסקסואליות (וכאשר הם עושים זאת, הם לא מבצעים הדגמה של מעשה סדום בהכרח, נכון?).

בעתיד, הילדים שלי יבחרו את דרכם כמובן. אולי הם יהיו בדס"מיים בעצמם. אולי יהיו להם חברים בדס"מיים. ואולי כל הבדס"מ שהם ידעו יהיה בבית ההורים שלהם. אבל כך או כך אני אהיה בטוחה שתהיה להם גישה בריאה לבדסמ. בניגוד להרבה אנשים שכותבים כאן.

אני לא באמת מבקשת דיון עומק בנושאים האלו, או להצטדק. מדובר בנושאים בסיסיים מאוד. מי שנמצא שם יודע ומבין. ואז הוא גם מוזמן ליצור קשר. מי שבאמת לא מבין - אין ממש טעם שיצור קשר, ואני גם לא חושבת שהייתי רוצה שיצור איתי קשר בנושא זה.