לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך הייתם מגדירים...

טיגריס כחולה
לפני 16 שנים • 26 במרץ 2008

איך הייתם מגדירים...

טיגריס כחולה • 26 במרץ 2008
כוח ועוצמה?

לאיזה צד יש כוח ועוצמה?

במה זה בא לידי ביטוי?
טיגריס כחולה
טיגריס כחולה • 26 במרץ 2008
כן, זו הכוונה.

רק שאם את כותבת נניח.."לנשלט" , אז מעניין אותי לדעת איך לדעתך זה בא לידי ביטוי.

(אותו הדבר גם לשולט)
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
כדי לתת תשובה מדוייקת יותר, אחכה להגדרה המילונית ל "כוח" ו "עוצמה", שאם לא כן- נמצא את עצמנו מתווכחים עד מחר על סמנטיקה.

ב "שלוף" אגיד לך שלדעתי העוצמה נמצאת דווקא אצל הצד השולט. עוצמה, לתפיסתי, היא היכולת לגרום לשינוי אצל מישהו אחר, לגרום לו להתמסר לך, מרצונו. לגרום לו לרצות ללכת אחריך. זו כריזמה והיכולת להוביל. כמובן, יש לו גם כוח פנימי, אבל כזה, יכול להיות גם אצל הצד הנשלט. נדרש כוח להכנע ולהתמסר, אבל זה כוח מסוג אחר. זה הכוח לגרום לשינוי אצל ע צ מ ך, ולא להתרסק אל מול כוח חזק יותר, ואל מול עוצמה.
Lady Mod​(שולטת)
Lady Mod​(שולטת) • 26 במרץ 2008
לאיזה צד?

בלי קשר לצדדים.
יש א/נשים
שיש להם את היכולת לשדר כוח ועוצמה {בסה"כ אלו לא ממש "תכונות"}

איך זה בא לידי ביטוי בתחום השליטה ו/או בחיים בכלל?

אני חושבת שזה אינדווידואלי ומשתנה מאדם לאדם, וכמובן שמשתנה גם בהתאם למי שעומד מולו מעליו או מתחתיו..
ולכן זו שאלה כוללנית שמאוד קשה לי לענות עליה.
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
שאלה טובה מאוד. ולא נראה לי שיש לה תשובה החלטית אחת. אני חושבת שלשני הצדדים יש כוח ויש עוצמה, אצל כל אחד מהם זה בא לידי ביטוי בצורה אחרת.

מצד אחד:
* העבד הוא בעל הכוח - כי הוא זה שקובע את הגבולות וזה שאומר מתי להפסיק.
* תמיד אפשר להגיד שהעבד בעצם העניק למלכה את השליטה, לכן הוא זה ששולט. למעשה, כל נותן שירות שולט על מקבל השירות בצורה מסויימת - למקבל השירות יש איזושהי תלות בנותן השירות.

מצד שני:
* המלכה היא בעלת הכוח, כי היא זו שמחליטה מה עושים.
* בכוחה של המלכה לגרום לעבד כאב פיזי, פגיעה נפשית ועוד.

מצד אחד:
* בשביל להיות עבד צריך לוותר על האגו, ומי שמצליח להגיע לכזה מצב מאוד ראוי להערכה בעיניי, כי זה משהו שלא נראה לי שאי פעם אצליח לעשות. צריך לדעת להרפות, לשחרר. וזה נראה לי ניצחון מאוד גדול (ניצחון במובן של "ההיפך מכניעה").

מצד שני: מישהו כאן כתב לי, ובמידה לא מבוטלת של צדק:
ציטוט: העבד/סאב לא שולט, גם הגבולות שהוא מציב לא שמים אותו בדרגת שולט, על מי מוטלת האחריות הכבדה בסשן? מי צריך לדאוג שנפש העבד לא תזוק?

בקיצור, אני לא חושבת שאפשר לעשות את ההפרדה הברורה הזו. כמו בכל דבר בחיים, גם כאן אין שחור ולבן אלא המון תחומים של אפור, לרוב מעורבבים.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 26 במרץ 2008
היכולת להתנהל בין שקט נפשי לבין פעולה(אקטיבי)..
הבחירה מתי לנהוך כך ומתי כך, היא הכוח והעוצמה.

"לאיזה צד יש את הכוח והעוצמה?"
זה תלוי בבן אדם ובמערכת היחסים שלו/ה.
מה הוא רוצה?
Master Oshri
Master Oshri • 26 במרץ 2008
לפי דעתי לשני הצדדים יש כוח ועוצמה, רק שזה בא לידי ביטוי בדברים שונים.
כפי שרשמה RIR "בשביל להיות עבד צריך לוותר על האגו, ומי שמצליח להגיע לכזה מצב מאוד ראוי להערכה בעיניי, כי זה משהו שלא נראה לי שאי פעם אצליח לעשות. צריך לדעת להרפות, לשחרר. וזה נראה לי ניצחון מאוד גדול (ניצחון במובן של "ההיפך מכניעה")."
אני מאוד מסכים עם זה, להיכנע ולהיפרד מהאגו, במיוחד אם האגו גבוה ואף פעם לא פגעו בו בעבר מביא את העבד למקומות שלא נגע בהם בעבר, ובהחלט זה כוח.
מצ שני, מי הוביל אותו להיפרד מהאגו? מי עזר לו? מי כיוון אותו?
גם כוחה של השולטת בא לידי ביטוי פה בצורה לא מבוטלת.

יש את עניין האחריות, השמירה על הנפש שמוטלת על השולט/ת וזה עניין כלל וכלל לא פשוט.
מצד שני לעבד אין את הדאגה הזו פרט לכך שהוא צריך לסמוך מאה אחוז שמה שנעשה נעשה בקפידה והוא מודע לכך שהוא בידיים טובות.

העניין הוא לכאן או לכאן לפי דעתי, אין כוח ועוצמה רק לצד אחד.
לטנגו צריך שניים, אם לצד אחד אין כוח ועוצמה, אז הכוח והעוצמה של האחר לא יבוא לידי ביטוי.
אנדרפוט
לפני 16 שנים • 3 באפר׳ 2008
אנדרפוט • 3 באפר׳ 2008
כוח ועוצמה כשלעצמם הם לא כל כך מרתקים. מה שמרתק זה סמכות. היכולת להשתמש בעוצמה לצורך יצירת משמעת, פחד, ציות ועמידה על קצות האצבעות מתוך ציפיה.
מה שהופך עוצמה לסמכות זה הלגיטימציה של בעל העוצמה להפעיל אותה. וכשנוצרת מסגרת של משרת ואדונית אז המסגרת הזאת מעניקה לאדונית את הלגיטימציה לעוצמה שלה.

המשרת הוא נטול עוצמה לחלוטין, הוא אביזר. זה שקיימים נשלטים ששולטים וזה שכל הפנטזיה על נשים רעות היא גברית מעיקרה, זה זניח לעומת הגובה האדיר אליו מגיעה אישה עם דוק של רוע ומיניות שלובים.
אוהב שולטות​(מתחלף)
לפני 16 שנים • 6 באפר׳ 2008

Re: איך הייתם מגדירים...

אוהב שולטות​(מתחלף) • 6 באפר׳ 2008
אה בלבלבחה. האמת כוח ועצמה זה משהו שאין לסרב לו. לא בדיוק משהו שאני דוקא כמה לו בפאנטאזיות שלי על בדסמ. פאנטאזיות אני לא מתבייש ומודה שאין לי אומץ להגשים. אני שונא להיות נשלט. אבל בסיטואציה מסויימת זה מושך אותי נורא. (לא מאוד - נורא icon_smile.gif) משום כך, הגדרתי
עצמי מתחלף. אני לא סאב. לחלוטין לא. ובכל אופן, עצמה ושליטה נשית זה משהו מאוד ארוטי.
ככה אני רואה זאת. זה ארוטי. מתוך כאילו הסכמה. אולי לא מלאה. אבל ההנאה תהיה שם רק אם
הגבול לא יחצה. לא יכול לאמר איזה גבול. אולי לכל אחד זה משהו אחר. כנראה שכך. הצלחה לך והרבה כייף לעתיד. icon_wink.gif