לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"חגיגות" יום העצמאות

מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 7 באפר׳ 2008
מלך הארץ​(לא בעסק) • 7 באפר׳ 2008
NUMB כתב/ה:
על הדרך אפשר לבטל גם חגיגות ימי הולדת, נישואים,בר מצוות
זה גם בזבוז למטרות לא נעלות.

כשהמצב המדיני כל כך עגום, הדבר האחרון שהעם צריך זה ביטול המאורעות השמחים שגם ככה מעטים מידי. זה לא העניין הכספי זה העניין המנטלי, המורל פה גם כך לא בשמיים.

זה אחד מהרגעים המעטים שאנשים נזכרים שהם חלק מקולקטיב, שזה לא רק כל אחד והחיים שלו,זה הדברים שמגבשים אותנו לפחות קצת.

טוב שיש צדקת בסדום,

כשזה נוגע למשהו שיכול לאחד את העם ולהעלות את המורל פתאום יש "חסכנים",

למה לא לחסוך באמת בארועים וחגיגות פרטיות, במצעדי אהבה וגאווה, למה צריך אופנה? - אפשר תלבושת אחידה ואז יספיקו שלושה ארבעה סטים לכל החיים, למה לאכול יותר ממה שצריך כדי להתקיים? למה לראות טלויזיה ולבזבז משאבים? למה לבזבז דלק על נסיעות וטיסות פנאי? למה צריך קוסמטיקה?

או שביזבוז זה רק כשזה נוגע לעניין הלאומי?

צריך גם לזכור שמדובר בכספים שמושקעים בעיקר כאן במדינה, חוץ מכובעים ודגלים בעיקר שייצרו בטח בסין הרי החגיגות האלו יפרנסו כאן הרבה אנשים (בתקווה שאת האנשים הנכונים וכמה שפחות שחיתויות).

או אולי בעצם - 100 מיליון... אפשר לקלוט עוד 1,000 פליטים סודאנים ככה בהתפזרות (אבל לא כולל הוצאות רפואיות) - אולי זה עדיף.
פנטין
פנטין • 7 באפר׳ 2008
אני לא יודעת איך הבנתם שאנחנו (אלה המצדדים במכתב הנ"ל) אומרים לא לחגוג בכלל...

זה ממש לא מה שאני אומרת בכל מקרה..
צריך לחגוג ולחגוג בגדול אבל למה אי אפשר לעשות את זה בפחות כסף?
למה זה צריך להיות עד כדי כך גרנדיוזי?

זה לא שיש איזה אירוע יוצא דופן
זה לא יובל למדינה, לא זכינו בשום דבר מיוחד

מה רע בלחגוג כמו תמיד, בלי להוציא כ"כ הרבה כסף?

כאילו זה ברור שגם לחגוג "כרגיל" (כמו בכל שנה) זה לא זול...

אבל הסכום הנ"ל נשמע לי מוגזם
Bent

חתמתי בשמחה

Bent • 7 באפר׳ 2008
ואני אחגוג בשמחה וגאווה וצנעה, עם הבנות שלי, ומנגל טיפוסי בחצר, ואני מעדיף לראות מאה קשישים חוגגים שנה בלי לדואג לכיסם, או ניצולי שואה רעבים חיים בכבוד, או ילדים מתחת לקו העוני מקבלים עזרה, או עזרה בתרופות, או ליצנים בבית חולים, או.........................

שתהיה לנו שנת שישים שתתעלה על כול קודמותיה.

יאללה להעביר הלאה.
בטי בום​(שולטת)

תודה

בטי בום​(שולטת) • 7 באפר׳ 2008
חתמתי והעברתי .
יש לחגוג ויש לחגוג בביזבוז אח"כ מקווה שאמצא את התחקיר על הבזבוז והחלמאיות שנעשת שם .
שיהיה לנו חג עצמאות שמח .
Inside your head
Inside your head • 7 באפר׳ 2008
חתמתי בשמי ובשם המשפחה המורחבת כולה.

ושלחתי לכל המיילים ששולחים לי הודעות ספאם.
שלפחות עכשיו יעסקו בדברים חשובים יותר... icon_razz.gif
בא מהשתיקה
בא מהשתיקה • 7 באפר׳ 2008
חתמתי והפצתי. כל שקל שלא יגיע לשם יורד מבזבוז למקורבים ומתקציבים מנופחים ולא מחגיגות.

חגיגות אפשר לחגוג בפחות כסף וביותר שמחה.

אני לא רואה סיבה לחגיגה כשמדגימים לי על השחיתות השלטונית בישראל, על תשלומים למקורבים ועל משרות ממלכתיות ללא צורך, כשאפשר להעביר את הכספים למטרות יותר חשובות.
הבוסית​(שולטת)

ואני לא חמתמתי

הבוסית​(שולטת) • 7 באפר׳ 2008
הבזבוז הוא לא בחגיגות, אלא בהוצאה הממשלתית על חדלי האישים. די עם הכפיה הקומוניסטית! התולעים הבטלנים האלה צריכים ללכת לעבוד. אם אין ביכולתם לעבוד, שימותו. הם מיותרים. זהו כספם של משלמי המסים אל לו לקומוניזם המתועב לשלוח את ידו המצורעת לתוך הכיס שלי ולבזבז את הכסף שלי על המטרות הבזויות שלו.
Lost_Song

חתמתי, ואני אעביר לכל מי שאני יכולה.

Lost_Song • 7 באפר׳ 2008
המדינה הזאת צריכה להתחיל להבין שאנחנו לא בטופ טן של המדינות העשירות בעולם
ולהתחיל להתנהג בהתאם, אז במקום לבזבז מיליונים על חגיגות מזוייפות ומורל מזוייף שיתנו את הכסף לניצולי שואה שאפילו חימום אין להם בבית. שיתנו את הכסף לאנשים כמו סבתא שלי שכל החיים שלה עבדה בשביל המדינה ועכשיו מוציאה את כל הפנסיה העלובה שהיא מקבלת על תרופות יקרות שלא נמצאות בסל.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 7 באפר׳ 2008
פתגם סיני עתיק אומר:

"עדיף לאכול אגרול אחד פחות כל חודש אבל שבמסיבת ראש השנה יהיה ברווז בנוסח סצ'ואן"

וזה גם לגבי שנת העכברוש שהחלה בשעה טובה לא לפני הרבה זמן.

וזה גם בכלל פתגם טיבטי עוד יותר עתיק שהסינים לקחו להם אותו ועשו ממנו פתגם שלהם (במקור זה יאק במקום ברווז אבל המסר זהה).
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
Numb ו-Sigurd, שניכם מקבילים בין תקציב של מדינה לתקציב של משפחה או אדם פרטי ולהשוואה הזו אין בסיס. אדם פרטי יכול לבחור לוותר על האגרול שלו תמורת חגיגה אחת גדולה יותר, הוא גם יכול לבחור שלא לטוס לחו"ל, לא להחליף מכונית ולא לעבור דירה על מנת לממן את החתונה של הבן / בת. ממשלה לא יכולה לעשות זאת, בוודאי אם היא שייכת למדינה המגדירה את עצמה כמדינת רווחה.

סכום הכסף לחלוקה הוא קבוע. כאשר מקצים תקציב גדול שכזה לחגיגות, שאפילו אינן חגיגות ה100, לוקחים אותו ממקום אחר שממנו קל יותר לקצץ ואין לובי שיגן עליו - מהחינוך, מהקשישים, מהחולים, מהמילואימניקים ומניצולי השואה. כתוצאה מכך המדינה מוכרת להמונים שעשועים במקום לספק להם איכות חיים, במצב הזה - אין סיבה לחגוג אלא אם אתה נינט ושות ' שיעמדו על הבמה וירוויחו ביום אחד תקציב שיכל להספיק על מנת להוזיל תרופות נוספות מהסל או להעלות את התוספת לגמלאים ביותר מ- 21 ש"ח מעליבים. כדאי גם לציין שהחגיגות המדוברות ביותר בתולדות המדינה היו ספונטניות להפליא - חגיגות הכרזת העצמאות. כנראה שבכדי להוציא אנשים לרחובות על מנת להביע הזדהות עם המדינה אין צורך בהפקות ענק, אלא במתן התחושה שלמדינה אכפת ממך.ואם זה לא היה ברור עד כה גם אני בחותמים.