סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

התפקדות פיסיקאים!

קרמל מנגו​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 9 באפר׳ 2008

החור עם הבור

קרמל מנגו​(נשלטת) • 9 באפר׳ 2008
התרגיל עם החור לאורך כדור הארץ מוכר לכל תלמידי התיכון בארץ. מזכיר את המנהרות שחופרים בעזה. הם יתנדבו למשימה.

מורה לפיזיקה, מגיע בהליכה מהירה, שמח ואנחנו לא מבינים על מה השמחה:
שלום תלמידים. היום נלמד על התנועה ההרמונית, המטוטלת. אם יספיק הזמן נצליח ללמוד כבר היום, בשיעור הזה, על מטוטלת פוקו.

תלמידים: ממש הצלחה גדולה. מה הוא מחביא שם בתיק שלו?

מורה לפיזיקה:
הבאתי מטוטלת עם כדורי פלדה בלי חיכוך כדי שתראו טוב על המטולטלת. אני נותן מכה לכדור הראשון והכדור האחרון קופץ. מכאן הכל בתנועת מטוטלת בלי שאני נוגע. תראו שאני לא נוגע והם קופצים בתנועת מטוטלת.

תלמידים: הוא קוסם, הוא קוסם, הוא קוסם. דיויד קופרפילד.

מורה לפיזיקה עם החור בכדור הארץ:
עכשיו תחשבו שאני קודח חור גדול בכדור הארץ מקצה אחד לקצה שני וכדור הארץ נחצה בדיוק באמצע לשני חצאי כדור שווים. אני עומד למעלה בדיוק ומפיל כדור. מה יקרה לכדור?

תלמידים: איפה אתה עומד? באויר מעל לחור? למה ששני חצאי הכדור ישארו עם החור באמצע ולאן נעלמה האטמוספרה? אטמוספרה היא גז והיא תכנס לבור.

מורה לפיזיקה: (מתרגז) למה אתם שואלים שאלות אידיוטיות? אני לא עומד מעל החור. הכדור נופל בעצמו מקצה אחד לקצה שני ואין שם אטמוספרה. יש ריק! זה התרגיל.

תלמידים: מה הוא רוצה מאיתנו עם הדמיונות שלו?
תלמיד חננה: הכדור יפול למטה לאורך החור.

המורה קופץ בשמחה: נכון וכשהוא יגיע למטה מה יקרה?

התלמיד החננה: הכדור יחזור לצד השני.

המורה מנפנף בידיים. ושוב?
התלמיד החננה: הוא יעבור מצד לצד?

תלמידים: שני חצאי הכדור מחכים לכם ולא זזים? האטמוספרה מחכה על שני חצאי הכדור ולא נכנסת לבור? האטמוספרה יודעת שיש שיעור בפיזיקה בתיכון שלנו?

תלמיד חננה: מזל שהמורה לפיזיקה קופץ ומדגים עם הכדור ולא שומע את הבדיחות בכיתה.
בקשו ממנו לספר על תאורית המיתרים. הוא אוהב לספר ולא יזכור לתת שיעורי בית.

וכן, לפי המורה לפיזיקה שלי הכדור יקפוץ עד קץ כל הדורות כי אין חיכוך והתנועה לא מרוסנת.

איך נוצר הבור? צריך לשאול את חופרי המנהרות בעזה . הם יודעים לחפור.
ג'וני
ג'וני • 9 באפר׳ 2008
מנגו, סקסי כמה שאת חכמה.

drow, אין מצב בעולם שאתה מוכיח שהאבן תיעצר כי זה פשוט לא נכון. אתה לא צריך לזכור גרביטציה בשביל זה, גרביטציה לא קשורה לטענה שלך שהאבן תיעצר. היא רק הכוח שמחזיר את האבן כל הזמן למרכז. לצורך העניין אתה יכול לבטל את הגרביטציה ולקשור את האבן לקפיץ שמקובע למרכז כדה"א. תקבל את אותה התוצאה בדיוק.

גרביטציה היא כוח משמר והיא לא "מבזבזת אנרגיה".

אין חיכוך => האנרגיה נשמרת => האבן לא שמה עליך והיא ממשיכה עד אינסוף.
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 9 באפר׳ 2008
ג'וני כתב/ה:
מנגו, סקסי כמה שאת חכמה.

drow, אין מצב בעולם שאתה מוכיח שהאבן תיעצר כי זה פשוט לא נכון. אתה לא צריך לזכור גרביטציה בשביל זה, גרביטציה לא קשורה לטענה שלך שהאבן תיעצר. היא רק הכוח שמחזיר את האבן כל הזמן למרכז. לצורך העניין אתה יכול לבטל את הגרביטציה ולקשור את האבן לקפיץ שמקובע למרכז כדה"א. תקבל את אותה התוצאה בדיוק.

גרביטציה היא כוח משמר והיא לא "מבזבזת אנרגיה".

אין חיכוך => האנרגיה נשמרת => האבן לא שמה עליך והיא ממשיכה עד אינסוף.

אני בטוח ששמעתי ההיפך איפשהו. אני אשאל.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 10 באפר׳ 2008
תודה על המידע קרמל מנגו.
אכן מעניין שהכדור יפול לבור ויחזור כי הוא יפול חזרה מנצד השני ויעשה תנוה הרמונית.