שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה הודעות חביבות

Nutella la
לפני 16 שנים • 23 באפר׳ 2008

Re: כי נמאס כבר

Nutella la • 23 באפר׳ 2008
ואז את סוגרת את הדפדפן ומגלה שהחארות נהנים עוד יותר.

נילי ונילי כתב/ה:
tranny boi כתב/ה:
מאלפת בשוט ומבט כתב/ה:
tranny boi כתב/ה:
כי זה ויכוח משעמם ועקר.

או שיום אחד דעתך תשתנה, או שלא.
...

.

בזכות התגובות אני מבינה

למה מי שהגיב/ה בחרו לכתוב לפרטי.

הם ידעו שהויכוח עקר
ודעתן לא לגיטימית
למרות נסיון אישי.

ובעיקר - שמקום של דיון על דיכוי עצמי של נשים - הוא לא בכלוב.

אני מבינה.

icon_cool.gif

אל תכניסי לי מילים לפה, זה *לא* מה שכתבתי. כתבתי למה *אני* לא הגבתי כאן ואולי גם אחרות. לא כתבתי למה הגיבו לך בפרטי, תשאלי אותן בפרטי.

[ואת השאר המניפסט אני מוחק, כי כבר אין לי כוח]

לפעמים, ובמיוחד בשרשורים כמו זה, בהם את רואה מישהי עושה עבודת קודש, אבל מכלה את כל כוחה מול טרול אינטרנטי שבירור מתענג על זה ולא שווה שניה מן הזמן שלה, פשוט בא לך לסגור את הדפדפן.
לא תמיד יש לך כוח לשמש על תקן קצינת הסברה או דוברת. לא תמיד יש לך כוח לענות על שאלות מיתממות בפעם האלף ועשרים. בדומה לטרני-בוי, גם אני לא קמתי הבוקר במצברוח של גננת. לפעמים זה קורה לי, השבוע זה לא.

סחתיש על כל מי שהקדישה מזמנה וכתבה לך בפרטי.
זיקית

Re: תשובה מצויינת

זיקית • 23 באפר׳ 2008
מאלפת בשוט ומבט כתב/ה:
מאלפת בשוט ומבט כתב/ה:

אני מקווה שנשים יפנימו ששימוש במין ככלי להשגת מטרות, כנשק, כפתרון בעיות, גורם לנשים להשאר אובייקט מיני מועד להטרדה.

מענין
היו כאלה שהגיבו בפרטי
אבל אף איש/אשה לא הגיבו כאן.

למה?

אני חושבת שאת צודקת..במקום העבודה האחרון שלי היתה בחורה כזו, שהשתמשה במיניות שלה להשיג הכל. באווירה חברית, קרא לה אחד הקולגות "ציצים". והיא לא רק שלא התקוממה (אני אישית הייתי דואגת שהוא -במינימום - יתנצל, מצד שני לי זה לא קורה..) אלא אף מצאה את זה מחמיא.
אני חוששת שלעיתים נשים, כקבוצה, היא האויב הכי גדול של עצמה, כי עד שלא כולן יפנימו שמחשוף לא ייקדם אותך אם את לא (לפחות..) מגבה את זה בכישרון, לא נתקדם.
מבחיל אותי שנשים אינטיליגנטיות משתמשות במחשוף שלהן להשיג דברים כשהן יכולות להשיג את אותם הדברים בלי מחשוף. אני לא מגנה נשים שמתלבשות בצורה מינית וחושפנית כי הן נהנות להתלבש ככה, והן נהנות מתשומת הלב. אני בעצמי אוהבת ללכת עם מחשופים לפעמים. אבל שום הישג שלי בתחום המקצועי לא קרה כי התחנחנתי ונשענתי קדימה על השולחן כדי להציג את הנכסים שלי.

בפעם היחידה שהעזו להטריד אותי מינית במקום עבודה התגובה היתה מהירה וחדה - "אתה מחפש תביעה?"

מאותו רגע הבחור טופף לידי כאילו הוא הולך על ביצים (אלו שלו..).
shuki boy​(נשלט)

shuki boy​(נשלט) • 23 באפר׳ 2008
זיקית כתב/ה:
אני חוששת שלעיתים נשים, כקבוצה, היא האויב הכי גדול של עצמה

אני מסכים, ביחוד בגלל הודעות כמו שלך.
נשים, כקבוצה, היא האויב הכי גדול של עצמה - כי עד שלא כולן יפנימו שמחשוף הוא לא זה שגורם לך להאנס, לא נוכל להתקדם הלאה. מבחיל אותי שנשים אינטיליגנטיות חושבות שמחשוף הוא הגורם להטרדות מיניות. שנשים המוטרדות הן האשמות במצבן.

בפעם היחידה שהעזו להטריד אותי מינית קפאתי במקום, אני לא חושב שזה עושה אותי לאדם פחות טוב ממך.
זיקית

זיקית • 23 באפר׳ 2008
tranny boi כתב/ה:
זיקית כתב/ה:
אני חוששת שלעיתים נשים, כקבוצה, היא האויב הכי גדול של עצמה

אני מסכים, ביחוד בגלל הודעות כמו שלך.
נשים, כקבוצה, היא האויב הכי גדול של עצמה - כי עד שלא כולן יפנימו שמחשוף הוא לא זה שגורם לך להאנס, לא נוכל להתקדם הלאה. מבחיל אותי שנשים אינטיליגנטיות חושבות שמחשוף הוא הגורם להטרדות מיניות. שנשים המוטרדות הן האשמות במצבן.

בפעם היחידה שהעזו להטריד אותי מינית קפאתי במקום, אני לא חושב שזה עושה אותי לאדם פחות טוב ממך.

הרבה תוקפנות יש בתגובה שלך..כזו שמוכיחה את הטענה שלי.
לא טענתי בשום מקום שמחשוף גורם לנשים להיאנס (גם סבתות, וגם פועלות קשות יום וגם נשים שמתלבשות באופן הכי חסוד נאנסות..אונס הוא לא אקט שקשור למיניות אלא לכוח וכיבוש, לדעתי). לא דיברתי על אונס בשום מקום ולא התייחסתי להטרדה מינית כתופעה אלא דיברתי על השגת מטרות באמצעות שימוש במיניות.
אם אתה חושב שאתה אדם טוב פחות ממני בגלל משהו שכתבתי - זו הבעיה שלך שאתה חווה את הדברים שכתבתי באופן כזה.
in the eye of the beholder.
נילי ונילי
לפני 16 שנים • 24 באפר׳ 2008

נילי ונילי • 24 באפר׳ 2008
זיקית כתב/ה:
מבחיל אותי שנשים אינטיליגנטיות משתמשות במחשוף שלהן להשיג דברים כשהן יכולות להשיג את אותם הדברים בלי מחשוף. אני לא מגנה נשים שמתלבשות בצורה מינית וחושפנית כי הן נהנות להתלבש ככה, והן נהנות מתשומת הלב. אני בעצמי אוהבת ללכת עם מחשופים לפעמים. אבל שום הישג שלי בתחום המקצועי לא קרה כי התחנחנתי ונשענתי קדימה על השולחן כדי להציג את הנכסים שלי.

בהמשך למה שטרני בוי אמר, במציאות ההטרוסקסיסטית שבה אנחנו חיות, אפשר אולי להתנגד לנשים שמשתמשות ב'נתונים הטבעיים' שלהן כדי להשיג מטרות, אבל להגיד שהן עושות את זה מבחירה חופשית ושהן יכולות לבחור להתנהל אחרת- זו היתממות מסוכנת שחוטאות בה הרבה מן הפמינסטיות של ימינו.
זה שאת לא יכולה לראות את מערך הכוחות המדכאים שפועלים על אותה אישה, וזה שהמערך הזה לא פועל עלייך באופן אישי, לא אומר שהוא לא קיים ולא אומר שיש לה בחירה חופשית או יכולת להתנגד לו.

לשם השוואה, אני מניחה שכולנו נסכים ונצקצק בלשוננו למשמע אותה אישה הודית אומללה, רעבה ללחם, שמסכימה להשכיר את הרחם שלה ולשמש אם פונדקאית לזוג לבן ושבע מן המערב. אני גם מניחה שפחות אנשים יצקצקו בלשונם אם אותה אישה לא היתה אשת עולם שלישי מורעבת, אלא היפית אמריקאית ממוצא בורגנו-מלייאני שמקשקשת משפטים הזויים על אור ואהבה.

הנמשל, כי אני כבר רואה את מתקפת הטרולים הבאה עלינו לטובה- זה שאנחנו לא רואים את מערך כוחות האופל והדיכוי המגדרי/אתני/קפיטליסטי/מחקי את המיותר שפועלים על ההיפית זה עדיין לא אומר שהיא, בניגוד למקבילתה ההודית, בוחרת להשכיר את הרחם שלה מרצונה, זה עדיין לא אומר שיש לה ברירה, זה עדיין לא אומר שהיא מסוגלת להתנגד התנגדות מעשית לאותם זוג לבנים שרוצים להשתמש בגוף שלה, זה עדיין לא אומר שהיא מסוגלת לעשות מה שאת עשית כשהטרידו אותך ולהגן על עצמה.

זיקית כתב/ה:

בפעם היחידה שהעזו להטריד אותי מינית במקום עבודה התגובה היתה מהירה וחדה - "אתה מחפש תביעה?"

מאותו רגע הבחור טופף לידי כאילו הוא הולך על ביצים (אלו שלו..).

יקירה, צר לי, אבל את פשוט לא יכולה לשפוט אף אחת אחרת, רק בגלל שאת השכלת להגיב נכון כשנקלעת לתוך התרחיש האיום הזה. חשוב לזכור שלא כל אחת יודעת לזהות הטרדה מינית, או יודעת להגיב לה, או יודעת מה עושים איתה בהנתן המצב והסיטואציה.
לומר משהו כמו שאת אמרת זה פשוט לעצום עיניים ולא להכיר בכך שברגע זה את משמשת כסוכן של דיכוי בעצמך. ואם זה מנחם, אז אני מסכימה איתך בדבר אחד- נשים בהחלט יכולות לשמש כסוכנות של דיכוי כלפי נשים אחרות ובדרך כלל, כשהן עושות את זה, הן מבצעות את צורות הדיכוי הקשות ביותר הידועות לאדם.
זיקית

נילי יקירתי

זיקית • 24 באפר׳ 2008
לגבי המערך - אני חושבת שהגישה הזו היא מעט קורבנית. ייתכן ופועל מערך כוחות פטריארכלי-שוביניסטי וכולנו נתונות להשפעותיו הרעות והדכאניות, אבל נראה לי שלהגיד שלאותה בחורה אין בחירה חופשית או יכולת להתנגד לו זה קצת פטאליסטי: אני יכולה לבחור אם ללכת לעבודה ולהציג לראווה את החזה שלי, להתנהג באופן מיני ולהתבטא באופן שיירמז על מעשים כאלה או אחרים..ואני יכולה פשוט לבוא ולעשות את העבודה שלי טוב גם כשאני בטרנינג וטי שירט.
(באשר למנגנון - ברור שהוא קיים. תאגידים ואנשים עשירים מאוד שרוצים להישאר עשירים מאוד דואגים שהמצב הזה יונצח..הרי לא סתם אנחנו חושבות שבית שחי חלק הוא יפה, ג'ילט צריכה להרוויח איכשהוא לא? אבל לא על זה אנחנו מדברות כאן).

לגבי ההטרדה שלי - אני באמת לא מבינה למה גם את רואה במה שכתבתי שיפוט כלשהוא כלפי נשים אחרות. ברור לי שלכל אחת מבנה נפשי אחר ויכולות התמודדות אחרות. יש להניח שבגיל אחר או בסוג הטרדה אחרת מזו שעברתי הייתי מגיבה אחרת. כמו שאת (חו"ח..) היית מגיבה אחרת.
אשמח אם תסבירי לי את המושג שהשתמשת בו "סוכן דיכוי" ולמה לדעתך אני משמשת כסוכנת דיכוי.
נילי ונילי

Re: נילי יקירתי

זיקית כתב/ה:
לגבי המערך - אני חושבת שהגישה הזו היא מעט קורבנית. ייתכן ופועל מערך כוחות פטריארכלי-שוביניסטי וכולנו נתונות להשפעותיו הרעות והדכאניות, אבל נראה לי שלהגיד שלאותה בחורה אין בחירה חופשית או יכולת להתנגד לו זה קצת פטאליסטי: אני יכולה לבחור אם ללכת לעבודה ולהציג לראווה את החזה שלי, להתנהג באופן מיני ולהתבטא באופן שיירמז על מעשים כאלה או אחרים..ואני יכולה פשוט לבוא ולעשות את העבודה שלי טוב גם כשאני בטרנינג וטי שירט.
(באשר למנגנון - ברור שהוא קיים. תאגידים ואנשים עשירים מאוד שרוצים להישאר עשירים מאוד דואגים שהמצב הזה יונצח..הרי לא סתם אנחנו חושבות שבית שחי חלק הוא יפה, ג'ילט צריכה להרוויח איכשהוא לא? אבל לא על זה אנחנו מדברות כאן).

לגבי ההטרדה שלי - אני באמת לא מבינה למה גם את רואה במה שכתבתי שיפוט כלשהוא כלפי נשים אחרות. ברור לי שלכל אחת מבנה נפשי אחר ויכולות התמודדות אחרות. יש להניח שבגיל אחר או בסוג הטרדה אחרת מזו שעברתי הייתי מגיבה אחרת. כמו שאת (חו"ח..) היית מגיבה אחרת.
אשמח אם תסבירי לי את המושג שהשתמשת בו "סוכן דיכוי" ולמה לדעתך אני משמשת כסוכנת דיכוי.

אני מניחה שהשימוש במילים "מבחיל אותי" בהקשר הזה סימן את ההודעה שלך כמשהו מאוד שיפוטי ואגרסיבי כלפי נשים שמשתמשות במיניות שלהן לשם קידום בעבודה [ושוב, אני לא חולקת עלייך שזה קקה של דבר לעשות אותו, אבל פשוט טוענת שאין לנשים האלו באמת חופש בחירה. וגם לך אין, לצורך העניין].

את כמובן צודקת כשאת אומרת שהגישה שלי נדמית כפאטאליסטית ומסנדלת את המאבק, אבל אני טוענת שהיא רק נדמית ככה והיא לא אמורה לתקוע מקל בגלגלי המהפכה. אני רק מנסה להגיד שהמהפכה הפמיניסטית צריכה לשים לב לכל אותן נשים שלא עונות בבירור לקריטריונים המאוד ברורים לזיהוי וקלים להבחנה וצריכה להזהר שלא לדרוס אותן בדרך. גם אם הן חושבות שהן חופשיות- הן לא באמת וצריך ללמד אותן למה.

אנחנו יכולות לפתוח על זה דיון ולהתחיל להשתרשר על זה, אבל זה דיון כל כך אקדמי מעייף שאיכשהו אני בטוחה שהדבר היחידי שיזכרו ממנו יהיה 'למה נילי אמרה לזיקית שהיא לא באמת יכולה להגיע בג'ינס וטישרט לעבודה'. וגם, אם אני אשמע את עצמי אומרת [מקלידה] עוד פעם אחת: "כלי האדון לעולם לא יפרקו את בית האדון", אני אלך לשתות חומצה.

בקיצור, אושר עושר ולשנה הבאה בירושלים הבנויה.
נילי ונילי
ועוף טופיק-
מנצל"שת לפה את אחד הפוסטים הכי מבריקים שיצא לי לקרוא בזמן האחרון.
http://www.haokets.org/article.asp?ArticleID=2606

צילי פז וולק על פמיניזם, בית"ר ירושלים והחוויה הנוראית של עשרות גברים המבצעים תקיפה מינית באריק בנאדו.

מבריק. לא פחות מזה.
זיקית

Re: נילי יקירתי

זיקית • 24 באפר׳ 2008
נילי ונילי כתב/ה:
זיקית כתב/ה:

אני מניחה שהשימוש במילים "מבחיל אותי" בהקשר הזה סימן את ההודעה שלך כמשהו מאוד שיפוטי ואגרסיבי כלפי נשים שמשתמשות במיניות שלהן לשם קידום בעבודה [ושוב, אני לא חולקת עלייך שזה קקה של דבר לעשות אותו, אבל פשוט טוענת שאין לנשים האלו באמת חופש בחירה. וגם לך אין, לצורך העניין].

את כמובן צודקת כשאת אומרת שהגישה שלי נדמית כפאטאליסטית ומסנדלת את המאבק, אבל אני טוענת שהיא רק נדמית ככה והיא לא אמורה לתקוע מקל בגלגלי המהפכה. אני רק מנסה להגיד שהמהפכה הפמיניסטית צריכה לשים לב לכל אותן נשים שלא עונות בבירור לקריטריונים המאוד ברורים לזיהוי וקלים להבחנה וצריכה להזהר שלא לדרוס אותן בדרך. גם אם הן חושבות שהן חופשיות- הן לא באמת וצריך ללמד אותן למה.

אנחנו יכולות לפתוח על זה דיון ולהתחיל להשתרשר על זה, אבל זה דיון כל כך אקדמי מעייף שאיכשהו אני בטוחה שהדבר היחידי שיזכרו ממנו יהיה 'למה נילי אמרה לזיקית שהיא לא באמת יכולה להגיע בג'ינס וטישרט לעבודה'. וגם, אם אני אשמע את עצמי אומרת [מקלידה] עוד פעם אחת: "כלי האדון לעולם לא יפרקו את בית האדון", אני אלך לשתות חומצה.

בקיצור, אושר עושר ולשנה הבאה בירושלים הבנויה.

את צודקת. היה בשימוש במילים האלה משהו אגרסיבי, פשוט כי חשבתי על הבחורה הספציפית הזו שעשתה לי חיים מאוד קשים. זה רק אני והמרמורים האישיים שלי icon_smile.gif
(כאמור, לעולם איננו חפים מהממ..מה המילה שאני מחפשת? baggage ? אישי)
טוב. אני מוכנה לקבל את העניין הזה שצריך ללמד ולא לרמוס אותן בגלגלי הטנק הורוד שלי על הדרך, אם כי את הבחורה הספציפית הזו אשמח לדרוס.
אנא, אל תשתי חומצה. זה לא סקסי וזה לא יקדם אותך בעבודה. את יכולה אבל, להשפריץ מעדנות על הטי שירט ככה שיהיו חורים במקומות אסטרטגיים - כך ללא ספק תוכלי לקדם את האג'נדה הפמיניסטית פוליטית שלך icon_smile.gif

(אין לייחס לנאמר רצינות תהומית. או לשתות חולצה. או להשפריץ עליה חולדה).

אפרופו לשנה הבאה בירושלים הבנויה, אולי תתחילו לעשות פה קצת פרומו למצעד?
shuki boy​(נשלט)

מצעדים

shuki boy​(נשלט) • 24 באפר׳ 2008
נילי, כפרה עליך!

לפני הפרומו למצעד, אני מקווה שכולן מגיעות למפגש ביום שלישי. מי יודע, אולי יהיה לנו בלוק בדס"מי כחלק מהמצעד? יש עוד זמן להתארגן...

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=22635