סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ענווה.

JabberwockY​(שולט)
לפני 16 שנים • 23 באפר׳ 2008

Re: ענווה.

JabberwockY​(שולט) • 23 באפר׳ 2008
amy כתב/ה:
JabberwockY כתב/ה:
katzefet כתב/ה:

"באתי ללמד אותך ענווה." הוא אמר לי.

נראה לי שזה שיעור שיכול היה להועיל לעוד כמה אנשים כאן..

[הייתי חייב. הקונטרסט בין כותרת הפוסט למה שהולך פה הוא פיתוי גדול מדי]

ואני אקשה ואתקיל אותך- את מי כאן תרצה ללמד ענווה?

אגדיל ואעשה ואנסה לתת שיעור קטן בעצמי:
השלב הראשון בלהיות עניו הוא לחשוב לפני שצועקים.
לחשוב למשל האם צועקים על האדם הנכון ובמקום הנכון? האם באמת יש לי משהו להגיד או שפשוט בא לי לצעוק כי הדיעה שלי היא הכי חשובה וכולם חייבים לדעת אותה? האם תבוא תועלת למישהו מהצעקות? והכי חשוב - האם אני מפספס משהו? האם יכול להיות שאני שופט מהר מדי? או שאולי אני זה שלא הבנתי לאשורם במה דברים אמורים?

בקיצור: לפני שמתלהמים, כדאי לעצור לשניה, ולחשוב.

ולשאלתך: את כולם (כולל, אולי, את עצמי). העולם היה מקום נעים בהרבה עם קצת ענווה מרחפת מעל פני תהום, לא?
amy​(נשלטת)

amy​(נשלטת) • 23 באפר׳ 2008
JabberwockY כתב/ה:
amy כתב/ה:
JabberwockY כתב/ה:
katzefet כתב/ה:

אגדיל ואעשה ואנסה לתת שיעור קטן בעצמי:
השלב הראשון בלהיות עניו הוא לחשוב לפני שצועקים.
לחשוב למשל האם צועקים על האדם הנכון ובמקום הנכון? האם באמת יש לי משהו להגיד או שפשוט בא לי לצעוק כי הדיעה שלי היא הכי חשובה וכולם חייבים לדעת אותה? האם תבוא תועלת למישהו מהצעקות? והכי חשוב - האם אני מפספס משהו? האם יכול להיות שאני שופט מהר מדי? או שאולי אני זה שלא הבנתי לאשורם במה דברים אמורים?

בקיצור: לפני שמתלהמים, כדאי לעצור לשניה, ולחשוב.

ולשאלתך: את כולם (כולל, אולי, את עצמי). העולם היה מקום נעים בהרבה עם קצת ענווה מרחפת מעל פני תהום, לא?

אממ... תראה, אני מנסה באמת לחשוב על תגובתי המקורית, ולא רואה בה שום "צעקות" והתלהמות. האם התייחסת לתגובתי, או שאתה סתם מדבר באופן כללי?

אם פיספסתי משהו- בוודאי שזה יכול להיות. אני אחלוק איתך משהו קטן- בסיפורים אחרים שלא היה ברור אם מדובר בפנטזיה או מציאות, כשאני, או לעיתים מישהו אחר, שאל האם מדובר בפנטזיה או מציאות, ישר "נצעק" וננזף שמה זה משנה בכלל ושהשאלה לא לגיטימית.
הפעם, בניסיון להמנע מכך, פשוט הבנתי את מה שהבנתי מקריאת הפשט. אולי טעיתי, אבל האם אתה- אתה חכם לדעתי, תסכים איתי כי חלק מהתגובות לתגובתי, והדיון שהתפתח כאן, אינו עומד בשום קנה מידה פרופורציונלי לחומרת טעותי, במידה ונעשתה? ולא, אני לא חושבת שעשיתי טעות בתגובתי זו, כי אפילו אם מישהו הבין לא נכון, והגיב בעדינות כפי שהגבתי, יכולה הכותבת או מישהי אחרת (מורגאוס למשל), להביע דעתה השונה בצורה עדינה ותרבותית.

בקצרה, אני מסכימה עם עניין הענווה, אך לא חושבת שאני הכתובת במקרה המדובר.
JabberwockY​(שולט)

amy כתב/ה:
JabberwockY כתב/ה:
amy כתב/ה:
JabberwockY כתב/ה:
katzefet כתב/ה:

...בקיצור: לפני שמתלהמים, כדאי לעצור לשניה, ולחשוב.

... תסכים איתי כי חלק מהתגובות לתגובתי, והדיון שהתפתח כאן, אינו עומד בשום קנה מידה פרופורציונלי לחומרת טעותי, במידה ונעשתה?...

מסכים לחלוטין.
הדיון אכן לא פורפוציונלי ואף עושה עוול לסיפור המצויין שהתחיל את השרשור.

לכן, הדבר הנכון והעניו לעשות (לעניות דעתי לפחות), והיות ובגלל טעותך-שאינה-בכוונה התחיל כל הפולמוס, יהיה פשוט להתנצל בפני כותבת הסיפור על מהירות שיפוטך ועל תגובתך הראשונית, ולכתוב אם אהבת או לא אהבת את הסיפור כשלעצמו.
זהו.
זה עד כדי כך פשוט להיות עניו.
amy​(נשלטת)
אבל ידידי היקר! כותבת הסיפור אפילו לא הגיבה כאן, ולא טענה כי הבנתי סיפורה לא נכונה, אז על מה, במטותא ממך, יש לי להתנצל???

לו הייתה מגיבה, בוודאי ובוודאי שתגובתי הייתה אחרת מאשר לאלו המתיימרות/ים לייצג אותה כאן, ואף לתבוע עלבונותיה המדומים...

ענווה עדיין לא אומרת טיפשות, א פ י ל ו אם יש כאן אנשים ששמחים להזדמנות לפרוק תיסכוליהם על שעירים לעזאזל...
JabberwockY​(שולט)
amy כתב/ה:
ענווה עדיין לא אומרת טיפשות...

ענווה, למען האמת, מצביעה על בדיוק ההפך מטיפשות.

אבל לא חשוב.
amy​(נשלטת)
JabberwockY כתב/ה:
amy כתב/ה:
ענווה עדיין לא אומרת טיפשות...

ענווה, למען האמת, מצביעה על בדיוק ההפך מטיפשות.

אבל לא חשוב.

כבר דיברנו על זה בפרטי, וציינתי לפניך, כי במקרה זה אני לא חושבת כלל שמדובר בענווה. להזכירך, עדיין לא שמענו את דעתה של הכותבת בנושא, וגם אם כן, הגיוני מאוד להניח מהסיפור כי גם אם הייתה אלגוריה ללואיס קרול, הרי שעדיין נלקחו בפועל סמים.

ניתן לשאול האם מדובר בפנטזיה או מציאות, אבל כפי שכבר אמרתי בתגובה אחרת, יש לי הרגשה די מבוססת שגם על זה היו מתנפלים. יש כאן אנשים שרק תיתן להם תירוץ, זה כל מה שהם צריכים.
katzefet​(נשלטת){M}
katzefet​(נשלטת){M} • 23 באפר׳ 2008
טוב, הגעתי.

אפשר להרגע, לא מדובר כאן על לקיחת סמים, ואפילו לא מסופר על סשן, כך שכל הספקולציות חביבות אמנם, ומעידות על דמיון רב אך (לרוב כמוני) לא קשורות בקשר ישיר ו/או רציף למציאות. icon_smile.gif

עם זאת, השופרא דשופרא של הכלוב הגיעו, ועל כך אני מרשה לעצמי לחייך ולספוק כפיים בחדווה.
תודה על התגובות, ולכל המודאגים - אפשר לנשום.
amy​(נשלטת)
katzefet כתב/ה:
טוב, הגעתי.

אפשר להרגע, לא מדובר כאן על לקיחת סמים, ואפילו לא מסופר על סשן, כך שכל הספקולציות חביבות אמנם, ומעידות על דמיון רב אך (לרוב כמוני) לא קשורות בקשר ישיר ו/או רציף למציאות. icon_smile.gif

עם זאת, השופרא דשופרא של הכלוב הגיעו, ועל כך אני מרשה לעצמי לחייך ולספוק כפיים בחדווה.
תודה על התגובות, ולכל המודאגים - אפשר לנשום.

תודה על ההבהרה icon_smile.gif
Black P e a r l
לפני 16 שנים • 25 באפר׳ 2008
Black P e a r l • 25 באפר׳ 2008
כמה ענוג הוא היופי הזה, שלו ועבורו, בשבילו ובשבילך. משלים אותך מאדיר אותך מעצים ומטיס למימד אחר

קראתי ויכלתי לראות את הציור בראשי של המתרחש במדוייק

מרגישה כמוך בתקופה זו... וזה מרגיש נפלא גם לקרוא מהצד..

cheer.gif
Black P e a r l
לפני 16 שנים • 25 באפר׳ 2008
Black P e a r l • 25 באפר׳ 2008
כמה ענוג הוא היופי הזה, שלו ועבורו, בשבילו ובשבילך. משלים אותך מאדיר אותך מעצים ומטיס למימד אחר

קראתי ויכלתי לראות את הציור בראשי של המתרחש במדוייק

מרגישה כמוך בתקופה זו... וזה מרגיש נפלא גם לקרוא מהצד..

cheer.gif