לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המאסטרית של כולנו חוגגת 60

SPENKY{שייכת}
לפני 16 שנים • 8 במאי 2008

Re: "הנאצים עשו עבודה מצויינת"...

SPENKY{שייכת} • 8 במאי 2008
spankindan כתב/ה:
הפטריוטיות היא מפלטו של הנבל, מצטטן כאן בכלוב "הקטור" (וגורם מן הסתם לאותו גיבור מיתולוגי שאת שמו שאל להתהפך בקברו). כל מה שיש לי לענות לו זה שמדינת ישראל היא גם מקלטם של יהודונים, אכולי שנאה עצמית, שטוענים שהנאצים עשו עבודה טובה, סליחה, מצויינת, על העם היהודי...מה לעשות ובישראל חיים עיין יהודונים בעלי תסביך גלות, שאינם מבינים כלל את מהותה של מדינה עצמאית. המדינה, הקטור, אינה ישות עצמונית אלא אוסף של יחידים שמרכיבים אותה. חלקם פטריוטים - חלקם לא, חלקם מוכנים לתרום לקידומה - חלקם עסוקים אך ורק בקידום עצמי, חלקם מאמינים במשיח - חלקם בסוציאליזם. אתה זה המדינה הקטור (טוב נו, גם אתה) ממש כמו איזה שר לשעבר עליו אתה מלין. כשאבות אבותיך חיו בגלות, הם התלוננו על הפריץ, על המלך, על המדינה, על מה לא - כי הם לא היו חלק ממנה. "אכלו לי, שתו לי" זה יופי כי בגלות יש "הם". כאן, זה "אנחנו" לטוב ולרע. לא טוב לך עם הכיבוש? אז מה עשית בנדון "נסיך טרויה". הצבעת למפלגת שמאל או לגמלאים? הצבעת בכלל, כאות מחאה על זה ש"אכלו לך, שתו לך" בכלל לא הטלת פתק בקלפי. קח את עצמך בידיים (באופן מטאפורי הקטור, למרות שלא איכפת לי אם תעשה את זה באופן פיסי), תפסיק ליילל ותתחיל לעשות.
אני לעומתך, לא אצטט את אוסקר ווילד אלא את בינימין זאב הרצל: "אם תרצו, אין זו אגדה".
כן חברים, יש לנו מדינה, לטוב ולרע. דמותה - דמותנו. נרצה, תהיה טובה, לא נרצה - לא תהיה.
יומולדת שמח לך מדינת ישראל, יומולדת שמח לכולנו
דן
נ.ב 1. אז מה, יצאתי נבל? 2. ניסיתי להתאפק, אבל אני לא מצליח - אם כל כך רע לך כאן - למה לא תלך לגרמניה למשל, איפה שעשו עבודה טובה (סליחה, מצויינת) על היהודים (יש שם סצינת בדסם יותר שווה מאשר כאן??

א. סצינת הבדסמ בגרמניה באמת שווה יותר לא?
icon_twisted.gif
ב. אתה צריך להתאמץ קצת כדי לצאת נבל- בוא לא ננסה כי השרשור הזה ממילא הדרדר לעברי פי פחת
ג. מימיי לא הסכמתי איתך יותר מאשר עם ההודעה הזו...
ד. בוא נזהר עם ההודעה האחרונה- פוליטיקה כלובי עניינים- רק רצינו לברך את המדינה.
כלובי
לפני 16 שנים • 9 במאי 2008
כלובי • 9 במאי 2008
לא יכול להיות שביום העצמאות יונף באתר הדגל ומצד שני לא יתאפשר פה דיון פתוח בנושא של "לאן הגענו" או "האם אנחנו צריכים להיות גאים או להתבייש".

אז באופן חד פעמי ולרגל 60 שנות - אני מקבל את הצעתו של האמפרי - תוציאו קיטור (ללא הסתה בבקשה) ונראה כמה נמוך השרשור הזה יכול להגיע.

אני אגב מסכים עם פרלין. גם לי משנה לשנה יותר ויותר קשה לקשט את האתר ביום הזה.
מצד שני זה הבית לטוב ולרע. זאת התרבות שלי לטוב ולרע, פה גרה משפחתי וחברי וזאת מולדתי, שחוגגת 60 שנה.

חג שמח - או בעצם סופשבוע נעים.
סוכן משנה מבנה
סוכן משנה מבנה • 9 במאי 2008
כלובי כתב/ה:
לא יכול להיות שביום העצמאות יונף באתר הדגל ומצד שני לא יתאפשר פה דיון פתוח בנושא של "לאן הגענו" או "האם אנחנו צריכים להיות גאים או להתבייש".

אז באופן חד פעמי ולרגל 60 שנות - אני מקבל את הצעתו של האמפרי - תוציאו קיטור (ללא הסתה בבקשה) ונראה כמה נמוך השרשור הזה יכול להגיע.

אני אגב מסכים עם פרלין. גם לי משנה לשנה יותר ויותר קשה לקשט את האתר ביום הזה.
מצד שני זה הבית לטוב ולרע. זאת התרבות שלי לטוב ולרע, פה גרה משפחתי וחברי וזאת מולדתי, שחוגגת 60 שנה.

חג שמח - או בעצם סופשבוע נעים.

אבל כל הכייף זה כשאתה לא מרשה icon_sad.gif
נוריתE
נוריתE • 9 במאי 2008
צודק איש. אני נכנסתי כאן בפעם השניה בלבד
רק כדי לראות מה כתבת
כי בהתחלה חשבתי שזה עוד שרשור "חג שמח" שיתפתח למשהו יפה ותוך דקותיים קלטתי מה זה הולך להיות לצערי.לא מתכוונת בכלל לקרא מה כתבו פה מעבר למה שאתה כתבת.
האמפרי
לפני 16 שנים • 10 במאי 2008
האמפרי • 10 במאי 2008
סוכן משנה מבנה כתב/ה:
כלובי כתב/ה:

אבל כל הכייף זה כשאתה לא מרשה icon_sad.gif

אתה רואה, כלובי?
צודק סוכן משנה במילואים שטוען כי כל הכייף הוא כשאתה לא מרשה. עכשיו כשאתה
כן, אין מחתרתיות פוליטית בתגובות ואיש לא מנסה לרמוז אותה באגביות. אני מציע
שתאסור זאת מחדש כדי שנוכל להכנס קצת באמ אמא של המדינה.
הפוסט הזה יכול לשמש מודל למועצה לשלום הסם שאם הופכים סמים קלים לחוקיים
הצריכה בהם קטנה.

(איך לא נתנו לי להיות בשיחות בקמפ דייויד האדיוטים האלה. יכולתי למנוע את כל
האינתיפאדה השניה).
Lanya Colson
Lanya Colson • 10 במאי 2008

הלאה הכיבוש

(שלא תגידו שאין לי כבוד למערכת)
אומרטה​(שולט)
אומרטה​(שולט) • 10 במאי 2008
האמפרי כתב/ה:

הפוסט הזה יכול לשמש מודל למועצה לשלום הסם שאם הופכים סמים קלים לחוקיים
הצריכה בהם קטנה.

אנחנו תמיד יודעים לצחוק על כל דבר אבל הניסיון של אמסטרדם עם הסמים הקלים לא הצליח.
לפי המחקר של בלחסן מאוניברסיטת בן גוריון אמסטרדם הפכה להיות אחד ממרכזי התיירות של סמים ופשע ותיירים וסוחרי סמים מגיעים מכל העולם וגם מישראל.

לפי הסאן ההולנדים לא יודעים איך לצאת מהניסיון הכושל שהביאו על עצמם.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3164074,00.html

הלאה איזה כיבוש? של הנכבא ושיח מוניס? של הנגב והגליל? יש דירות חדשות בנווה דגים בתוך הים התיכון.

משהו אופטימי:
פלשתינאים עברו היום לקבל טיפול רפואי במצרים.
יש סיכוי שהמצור על עזה יוסר והם יתחילו לקבל שירותים ממצרים.
נאחל להם בהצלחה.

אומרטה​(שולט)
אומרטה​(שולט) • 10 במאי 2008
יחד עם החדשות האופטימיות שהמצור מעזה הוסר הרוג ישראלי אתמול מפצמר בכפר עזה וכעת דווח על פצוע קשה מפגיעת שני פצמרים בכפר עזה.
נאחל החלמה לפצוע הקשה ולפצועים האחרים מאתמול והיום.
פרלין​(נשלטת){ש}

הוצאת קיטור

פרלין​(נשלטת){ש} • 10 במאי 2008
1. כמה שחרא פה! כשאת שומעת בחדשות שראש הממשלה שלך לקח שוחד עצום. ששר האוצר שהיה, שיהיה, גנב ניצולי שואה, שנדמה ואולי גם נכון שאין מנהיג אחד שהוא לא מושחת. ומי שלא מושחת הוא סתם אידיוט. כמה חרא פה!

2. כמה שחרא פה. כשבכל מקום שאליו את מסתכלת את רואה עוול גדול. כשמג"בניקים מכריחים פלסטינאים לרקוד לפניהם ומי יודע מה עוד. מישהו יודע מה עוד? כשאין שקט, אף רגע, אף דקה. כשכל החטופים עדיין שם ומי יודע אם הם בין החיים. מישהו יודע?

3. אבל תעזבו את זה, זה דברים של גדולים. מספיק שתצאו לשניה מתל אביב כדי שתתחילו לשנוא לחיות פה. כי התחבורה הציבורית בירושלים איומה ורוב הזמן עומדים בה לכבוד עוד איזה גשר מכוער או איזה נשיא ממדינה אחרת שיאמר כמה מילים נבובות ב"יד ושם". וערסים שומעים מוזיקה בפלאפון שלהם במושב האחורי של כל אוטובוס ומפנים אליך פנים ריקות וגסות כשאת מבקשת להנמיך. וכל שקל עולה לאנשים בדם, כי הם קשיי יום. באמת. כי העשירים מתעשרים והעניים רק נהיים עניים יותר.
ואת רואה: איפה שהארנונה גבוהה הכל יפה כמו בגן עדן, אבל כל המסביב מוזנח ומכוער. וצפוף.
בא לך לצרוח. אבל מה הטעם? בעצם.

4. וגם המזג אוויר כבר מתחרפן. אפילו עליו אי אפשר לסמוך. אבל עדיין, למרות שברור לנו מה קורה אנשים לא ממחזרים. כמו טיפשים הם לא ממחזרים. כמו ערלי לב. והם מפיקים עוד ועוד זבל, עוד שניה נטבע כולנו בזבל. ועוד לא התחלתי לדבר על תאונות הדרכים, או על כל יום שהוא מאבק מתחילתו עד סופו כי מתישהו החלטנו שנימוס זה לא באמת דבר חשוב. והכל גס. גס נורא. כ"כ גס.

זהו. הוצאתי. חבל שזה לא באמת עוזר.
SPENKY{שייכת}

פרלין

SPENKY{שייכת} • 10 במאי 2008
בואי נגיד בתיאוריה
שיש לך כזה כאב בטן
שלא ממש מפסיק
בתיאוריה...
אז בהתחלה...
את מתלוננת ובוכה וכותבת על זה בבלוג כמה פוסטים קודרים אבל מוצלחים
אבל אז כאב הבטן ממשיך..
מה תעשי? תמשיכי לבכות?
או שתלכי לרופא..
ולהומאופת
ולעוד כמה ואז
הם יאבחנו את הבעיה ויתנו לך תרופות..
אז אני בטוחה שאת מבינה את ההקשר
הכי נוח זה לשבת ולבכות כמה המדינה הזו חרא ובואו כולנו ניתן אותה לפלסטינים ונקבל כבר את ההצעה ההיא על אוגנדה (האוגנדאים הרי בטוח יקבלו אותנו בזרועות פתוחות)
הרי זה הרבה הרבה יותר קל מלחשוב ביחד איך אפשר לשנות ושכל אחד ישנה משהו בעצמו ויעשה עוד משהו קטן לשינוי הכללי.
אבל עזבו יותר מדי עבודה, צודקים, חרא מדינה...