שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

LOVE AND PAIN

פסט
לפני 15 שנים • 23 במאי 2008

Re: פיגמליון

פסט • 23 במאי 2008
Buttercup כתב/ה:
ג'ונס כתב/ה:
Madame T כתב/ה:
ג'ונס כתב/ה:
amy כתב/ה:

.

.

:

.

כמעט מסכים עם זאלופון.

אני חושב שיש אנשים שטוחים רגשית הזקוקים למידה מסוימת של כאב פיזי ונפשי בכדי לאפשר הצפה רגשית (המינימום הנחווה עבורם).

אני חושב שכאב נפשי הנגרם לשם הכאב הוא עוול.

.

החלק הראשון ...על ה"אנשים השטוחים שזקוקים..." הוא כזה מזלזל שחבל על הזמן
בנאדם שמסוגל לתת כל כך הרבה ולשאת כל כל הרבה תמורת אהבה הוא שטוח?
בנאדם שזקוק למידה מסויימת של כאב במערכת יחסים בייחוד כמו שלנו, הוא שטוח????
קצת פיצית על האטרוסטי הזה, במשפט האחרון שלך אבל רק קצת.

שטיחות רגשית מתוארת כנקודת איזון של אדם בה הוא מתקשה לחוות את מנעד הרגשות בנסיבות בהם היה אמור להרגיש אותן ואני עדיין חושב שעבורם מידה של כאב פיזי או נפשי עשויה להיות הטריגר להציף בהם רגש. אני לא מבין את תגובתך מאחר ולא מיקמתי אותך בניהם או בכלל. צר לי אם דעתי כי אכן קבוצה כזאת קיימת פוגעת בך. אשמח אם תסבירי מדוע נעלבת (או כך לפחות נדמה לי). מהותית, אגב, התופעה זהה בקרב חלק מאלו המתרגלים ספורט אתגרי המחייב סכנת חיים.
Madame T​(שולטת)
לפני 15 שנים • 31 באוק׳ 2008

Re: פיגמליון

Madame T​(שולטת) • 31 באוק׳ 2008
כמעט מסכים עם זאלופון.

אני חושב שיש אנשים שטוחים רגשית הזקוקים למידה מסוימת של כאב פיזי ונפשי בכדי לאפשר הצפה רגשית (המינימום הנחווה עבורם).

אני חושב שכאב נפשי הנגרם לשם הכאב הוא עוול.

.[/quote]

החלק הראשון ...על ה"אנשים השטוחים שזקוקים..." הוא כזה מזלזל שחבל על הזמן
בנאדם שמסוגל לתת כל כך הרבה ולשאת כל כל הרבה תמורת אהבה הוא שטוח?
בנאדם שזקוק למידה מסויימת של כאב במערכת יחסים בייחוד כמו שלנו, הוא שטוח????
קצת פיצית על האטרוסטי הזה, במשפט האחרון שלך אבל רק קצת.[/quote]

שטיחות רגשית מתוארת כנקודת איזון של אדם בה הוא מתקשה לחוות את מנעד הרגשות בנסיבות בהם היה אמור להרגיש אותן ואני עדיין חושב שעבורם מידה של כאב פיזי או נפשי עשויה להיות הטריגר להציף בהם רגש. אני לא מבין את תגובתך מאחר ולא מיקמתי אותך בניהם או בכלל. צר לי אם דעתי כי אכן קבוצה כזאת קיימת פוגעת בך. אשמח אם תסבירי מדוע נעלבת (או כך לפחות נדמה לי). מהותית, אגב, התופעה זהה בקרב חלק מאלו המתרגלים ספורט אתגרי המחייב סכנת חיים.[/quote]

נושא, שהעליתי לפני מספר חודשים על הקשר שבין אהבה וכאב. בהמשך לתגובות לעיל נשאלת השאלה האם לגבי אנשים מסוימים הכאב - הפיזי ו/או הנפשי הוא חלק בלתי- נפרד והכרחי במערכת היחסים שלהם? האם הם באמת זקוקים לאותו כאב פיזי או נפשי כדי לעורר בהם תחושות, רגש וכן הלאה ובלעדיו לא יוכלו בעצם לקיים מערכת יחסים? או שעוצמתה של מערכת היחסים תהיה פחותה במידה והכאב נעדר ממנה? מה דעתכם?