לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חניקה

Brave Dwarf
לפני 16 שנים • 26 במאי 2008

Re: לצחוק או לבכות?

Brave Dwarf • 26 במאי 2008
*מנגינה* כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
newoldone כתב/ה:

בבקשה, על קצה המזלג (כלי מסוכן מאד כשלעצמו):

- ההבדל בתוצאה של טעות. הבדל בין מוות, לבין חיים ללא עין.
- ההבדל במרחב לטעות. כמו למשל כמה זמן עובר בין הרגע שהטעות נעשתה לבין הרגע שבו התוצאה בלתי הפיכה - שניות, דקות, או יותר. או כמו האפשרות לעצור את התהליך כשנעשית טעות - ההבדל בין התפתחות בצקת סביב הקנה שאי אפשר לעצור, לבין שטף דם כתוצאה מחיתוך לא מוצלח, שאפשר לעצור.
- ההסתברות שהטעות תגרום לנזק. לא כל דיקור בלי לחטא יגרום לזיהום, ולא כל הצלפה בכליות תוסיף פציינט למכוני הדיאליזה. מצב שונה מאד מטעות בחניקה.
- הסיכוי שתהיה בכלל טעות. ההבדל בין הסיכוי שתתפלק בטעות סטירה שוברת מפרקת, לבין הסיכוי שתתפלק בטעות לחיצה שגורמת לקריסת קנה. סיכוי שגדל ככל שקטן המרחק בין עצמת/משך פעולה שלא גורמת נזק לבין עצמת/משך פעולה שכן גורמת.

אני לא אלאה בעוד דוגמאות להבדלים.

כמו שאמרתי, דעתי היא שכל אדם רשאי להחליט איזה סיכונים הוא רוצה לקחת, ולא קראתי כאן להימנע מחניקות. מה שכן אמרתי הוא שהאמירה "הכל מסוכן" היא אמירה מסוכנת בגלל מחיקת ההבדלים שהיא עושה, ויכולה גם לשמש כדרך מניפולטיבית להשתקת חששות.

נניח וקיים הבדל בין מוות מדימום פנימי עקב ניקוב דופן המעי או שבירה של מפרקת לעומת מוות מחניקה מהסיבות שציינת (לא מסכים אבל נניח). עדיין אין זה משנה את העובדה שעולם ה- BDsM מורכב מסכנות ונזקים אותם אנחנו מונעים, מהם אנחנו נזהרים ולהם אנחנו מודעים. וזה החל מצביטה קטנה על פטמה, דרך דקירה במחטים או חיתוך או תלייה של משקולות על איברים מוצנעים וכלה בחניקה או חניטה. אובדן הפרופורציה בשרשורים כגון זה שגובלת בהפחדה (כל מי שחונקים אותו ימות במקרה הרע ובמקרה הטוב ימות קרוב לוודאי) ובגינוי (יש להוציא את החניקות מהלקסיקון הבדס"מי) היא זו שמפריעה לי. לא יכול להיות שאדם מסויים או קבוצה של אנשים מסויימים יקבעו תקנים וקריטריונים לפעילות בדס"מית מוכרת על סמך הסכנה שנשקפת מפעילות זו. והרי כך הוא השרשור הזה שבשום פנים לא נפתח כדי ללמוד את הנושא אלא כדי לגנות אותו ואת כל ה"דומים החונקים" למיניהם.

נכון שאולי לך לא היו כוונות "למנוע" או לקבוע נוהלים למותר ואסור, אלא שתגובתי באה לא אליך אלא אל פותחת השרשור שכוונותיה ומניעיה ברורים לחלוטין. לחילופין, אעיר ואסייג את הסכמתי המסוייגת ממילא שברישא, שכל פעילות שציינתי עשוייה להיות מסוכנת במידה זו אחרת לא רק בגלל הפעילות עצמה אלא בעיקר וקודם כל בגלל האדם שמבצע אותה.

כן אני פותחת השרשור האיום הזה
נעים מאוד
יאללה תמשיך לרדת עלי איך העזתי לעלות נושא כל כך מרגש וכל כך פופולרי לדיון
חוצפה מצידי לנסות להבהיר עד כמה החניקה מסוכנת
מה פתאום מסוכנת איזו הזויה אני
חניקה זה בכלל לא מסוכן
זה כייף זה מרגש ולא קורה כלום
מקסימום איזה עילפון קטן או אולי מוות במקרה הקיצוני
נו מה זה מוות קטן לעומת ההנאה שיש בכך
תמשיך לחנוק חביבי תחנוק חפשי כל סאבית שלך
תהנו לכם יחד
ואני מאחלת לך הרבה פאן וחלילה שלא תגיע לעולם לתוצאות רעות
אבל אם זה יקרה מבטיחה לא להגיד לך " אמרתי לך...."

זה, מנגינה לא נקרא לקבל או לנהל דיון, זה נקרא: אם אתה לא חושב כמוני, אתה משתייך לדור שלישי של שונאי אבותיי.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני מאי 26, 2008 2:42 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
*מנגינה*{התווים שלו}

תודה

Black Lotus כתב/ה:
אביר האור כתב/ה:
אני חושב שמנגינה קנתה לעצמה, בצדק או שלא בצדק, תדמית מרגיזה ומעצבנת כך שלא משנה אם תכתוב דברי טעם או דברי הבל תמיד ימצא זה שיתקוף אותה על דבריה.

התדמית של מנגינה היא הרבה פחות הנושא מאשר הדרך שבה היא חורצת עמדות באופן שאינו פתוח לדיון אלא נועד להביע את עמדתה הבלתי מתפשרת. רצוי לתת קרדיט לפחות לחלק מאנשי הכלוב, ולהאמין שכשהם ניגשים לפעילות בדס"מית הם למדו עליה ועל הסיכונים הכרוכים בה ובכל זאת החליטו לאמץ אותה לארסנל שלהם, במקום לבוא ו"לגאול" את כולם ממעשיהם המסוכנים ומבורותם לכאורה בנושא ועוד על ידי "פסילה תקנונית" במקום על ידי הפנייה למידע.

תודה עיל ניתוח תדמיתי לוטוס
אני אמשיך לכתוב ולהעלות פוסטים למרות שאני די מאוכזבת מאנשים כמוך שבמקום להתייחס עניינית למה שכתבתי ( כן אפשר לכתוב נגד הדעה שלי) בוחרים להתייחס לאישיותי ולתדמיתי ולנתח אותה.
דוקא עשית לי רושם מעולה
לא יודעת מה קרה לך?
*מנגינה*{התווים שלו}

Brave Dwarf(שולט)

זה, מנגינה לא נקרא לקבל או לנהל דיון, זה נקרא: אם אתה לא חושב כמוני, אתה משתייך לדור שלישי של שונאי אבותיי.
------------------------
אין לך מושג כמה אתה משעשע אותי בתגובות וההתקפות שלך נגדי
אתה תלמד אותי מזה לנהל דיון?
לידיעתך אני מנהלת קהילה של כמעט 600 איש קהילה שפורחת כבר שנתיים.
עם המון דיונים חמים ונושאים נוקבים
כשתלמד איך להגיב עניינית לנושאים ולא לפותח הנושא אתייחס אליך ביתר כבוד
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 26 במאי 2008
כתבת
ציטוט: הייתי מוכנה לקבל כל אחד שלא נוח לו להתייחס לפוסט הזה ובמקום זה בא להגיד לי שאני מחסלת פה חשבונות
אבל אתה צי'טה שאתה תכנס למקום הלא נעים הזה?
אתה באמת חושב שבאתי להתחשבן פה?
לך הכי קל
תשאל את החבר שלך תראה שלא היה ביננו שום קשר משום סוג
אז איזה חשבון אני אמורה לסגור בדיוק?
כל הפוסט נובע מתוך הרגשה פנימית שלי
מתי תבינו שאם חבר בא לדון על תופעה מסוימת זה לא תמיד כי בא לו לסגור חשבונות?

בואי אגיד לך משהו מנגינה, באמת מתוך כוונה בונה בלבד.
קראתי את השירשור בעיון, ואפילו התייחסתי לנושא באופן יסודי. אגב, אם שמת לב, גם אני די נגד השימוש בחניקות מסוגים מסויימים. כך שכפי שמסתמן, דעותינו על הנושא לא כל כך רחוקות.

אלא מה, האופן בו נאמרים הדברים חשוב לא פחות מתכנם. קטונתי מלנסות ללמד אותך איך מנהלים דיון. מה שכן אני יכול להגיד בנושא, הוא שאת תוקפת באופן כל כך נחרץ, את לא באמת מתייחסת לדברי אלו שחושבים אחרת ממך. את מזכירה מספיק פרטים כדי שכוללללם יוכלו לקשר לאדם המדובר.
מצטער לומר לך מנגינה, זו מנגינה לא נעימה לאזני, בלשון המעטה, ולא רק לאזני. מטבען של מנגינות לא נעימות, אני לא נוטה להקשיב להן ומחליף תחנה.

אני נוהג לנסות להבין מה האגנדה של מישהו שפותח שירשור. השירשור הנ"ל נגוע בחוסר הקשבה, בחוסר נכונות לקבל שום דעה השונה משלך, בתקיפה באופן שמי שלא מסכים איתך הוא לפחות פושע פלילי ואיזכור פרטים אישיים של מישהו.

ייתכן שלא באת לסגור חשבונות, או אפילו היתה כוונתך טובה. אבל אצלי לפחות, מי שעושה קולות של ברווז, נראה כמו ברווז, והולך כמו ברווז, הוא ברווז בעיני. אני אפילו לא מנסה לטרוח ולחקור, אולי במקרה הוא בעצם בכלל תרנגול קורא בקול דומה לברווז.

אשאל אותך שאלה ישירה, ותעני לי בכנות בבקשה, מה בדיוק המטרה שאת מנסה להשיג בשירשור הזה ?
ומייד לאחר מכן, נסי גם לענות לעצמך, האם לדעתך השגת אותה.
צאי ולמדי.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: תודה

*מנגינה* כתב/ה:
Black Lotus כתב/ה:
אביר האור כתב/ה:
אני חושב שמנגינה קנתה לעצמה, בצדק או שלא בצדק, תדמית מרגיזה ומעצבנת כך שלא משנה אם תכתוב דברי טעם או דברי הבל תמיד ימצא זה שיתקוף אותה על דבריה.

התדמית של מנגינה היא הרבה פחות הנושא מאשר הדרך שבה היא חורצת עמדות באופן שאינו פתוח לדיון אלא נועד להביע את עמדתה הבלתי מתפשרת. רצוי לתת קרדיט לפחות לחלק מאנשי הכלוב, ולהאמין שכשהם ניגשים לפעילות בדס"מית הם למדו עליה ועל הסיכונים הכרוכים בה ובכל זאת החליטו לאמץ אותה לארסנל שלהם, במקום לבוא ו"לגאול" את כולם ממעשיהם המסוכנים ומבורותם לכאורה בנושא ועוד על ידי "פסילה תקנונית" במקום על ידי הפנייה למידע.

תודה עיל ניתוח תדמיתי לוטוס
אני אמשיך לכתוב ולהעלות פוסטים למרות שאני די מאוכזבת מאנשים כמוך שבמקום להתייחס עניינית למה שכתבתי ( כן אפשר לכתוב נגד הדעה שלי) בוחרים להתייחס לאישיותי ולתדמיתי ולנתח אותה.
דוקא עשית לי רושם מעולה
לא יודעת מה קרה לך?

כנראה שנמאס לי להגיב לכאלו שעונים על מה שהם חושבים שהם קראו במקום על מה שכתבו להם באמת. scratchead.gif

אם היית קוראת את דבריי מבלי לרוץ ולהתקיף, היית מגלה שאני חולקת על אביר האור וטוענת שלתדמית שלך אין קשר לעניין והמוקד הוא הדרך הנחרצת שבה את פוסלת אקטים בדס"מיים עבור אחרים בטענה של דיון. ואגב, אני ממליצה לך לחדול מחלוקת ציונים לאחרים, רובנו סיימנו כבר את בית הספר.
*מנגינה*{התווים שלו}

בקשה קטנה

צי'טה היקר
( מה לי ולדום החונק לכל הרוחות רק קראתי את מעשיו וזה הדבר היחיד שהביא אותי לרשום את השרשור)!!!!!!!!!!!
די נמאס לי מכל הכינויים שמכנים אותי ומהתדמית שחלק מכם יצרו לי פה
וברור לכם שאני רק מחייכת מכל זה
אמשיך להגיב רק אם תהיה התייחסות עניינית לנושא החניקה
ואני מדברת פה על חניקה בצואר שמביאה לעירפול חושים
שיקום אחד שיגיד לי שזה רק מרגש ולא מסוכן!
morgause​(מתחלפת){מ}
morgause​(מתחלפת){מ} • 26 במאי 2008
מנגינה, מהי, בעצם, מטרת הפוסט שלך? להזהיר אנשים מסכנותיה של חניקה? במקרה כזה, המסר הועבר- אנשים הביאו מאמרים רפואיים ואת הידע האישי שלהם. מי שרוצה לשים לב, יעשה זאת. ולמי שלא איכפת... ממילא לא יקרא.
אני חושבת שלא צריך להפוך שרשורים למסעות צלב- הבאת משהו חשוב לתשומת ליבם של הקוראים, וזהו. ההחלטה מה לעשות בו היא שלהם בלבד. ולהחיל להתנצח בסגנון של:
ציטוט: שיקום אחד שיגיד לי שזה רק מרגש ולא מסוכן!

רק מוריד מהחשיבות והרצינות של הנושא, והופך את זה לקרקס.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 26 במאי 2008
morgause כתב/ה:
מנגינה, מהי, בעצם, מטרת הפוסט שלך? להזהיר אנשים מסכנותיה של חניקה? במקרה כזה, המסר הועבר- אנשים הביאו מאמרים רפואיים ואת הידע האישי שלהם. מי שרוצה לשים לב, יעשה זאת. ולמי שלא איכפת... ממילא לא יקרא.
אני חושבת שלא צריך להפוך שרשורים למסעות צלב- הבאת משהו חשוב לתשומת ליבם של הקוראים, וזהו. ההחלטה מה לעשות בו היא שלהם בלבד. ולהחיל להתנצח בסגנון של:
ציטוט: שיקום אחד שיגיד לי שזה רק מרגש ולא מסוכן!

רק מוריד מהחשיבות והרצינות של הנושא, והופך את זה לקרקס.

בזה מורגי צודקת ( את מרשה לי? נורא ארוך לי מורגאוס... icon_smile.gif )
אני ממליצה שתרפי מלשכנע את כולם בצדקתך. גם אני לומדת לעשות זאת.
venus in our blood​(שולטת)

Re: גם את

venus in our blood​(שולטת) • 26 במאי 2008
*מנגינה* כתב/ה:
נוגה כתב/ה:
מסקנה :

BDSM הינו דבר מסוכן מאוד !

ראו הוזהרתם icon_exclaim.gif

תמיד ראיתי בך חברה שמגיבה לעניין נוגה
גם את בין הציניים?
גם את מעדיפה לטאטא מתחת לשטיח סכנות עורבות ולהמשיך להסתכן?

אינני רואה בחניקה סכנה אורבת יותר מכל דבר אחר בחיים. ואני לא צינית בדבריי הנוכחיים.
מנגינה, גם לצאת לרחוב, ליצור יחסים,על אחת כמה וכמה יחסים בדסמיים זה לקחת סיכון.
וכמי שחוותה חניקות בדסמיות(ונהנתה, מודה באשמה.... icon_redface.gif )
קשה לי מאוד עם אמירות בנוסח :'מבקשת להוציא חניקות מהלקסיקון הבדסמ'י '
אם לא טוב לך עם משהו- אל תעשי אותו.
אם את חושבת שמשהו הוא מסוכן( ולצורך העניין, אני מסכימה שחניקות הן דבר מסוכן, אבל יחד עם זאת אני גם מאלו הסבורים שחלק גדול מהחיים וההנאות של החיים הן ללכת על הקצה לפעמים, אבל זו דיעה סובייקטיבית לחלוטין )
אי ההסכמה האישית שלי נובעת עם האמירה הכוללת שלך ועם הרוח הכללית של הטון הפדגוגי.
כולנו כאן ( טוב, נו, רובנו... icon_rolleyes.gif ) אנשים מבוגרים, היודעים להחליט עבור עצמנו מה נכון ומה לא , כן, גם באיזורי הדימדומים של הבדס'מ, כגון חניקות.