סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיעון "הבעלות הפרטית" אל מול חופש הביטוי

הכלבה לייקה
לפני 16 שנים • 29 במאי 2008
הכלבה לייקה • 29 במאי 2008
zboy כתב/ה:

גם לא יכול להתעלם מהמחשבה שלפעמים בנסיון שלנו להעלים משהו, אנחנו רק מעצימים אותו,

היו מחקרים שפרסום מעודד בעלי נטיות לממש אותם והיו מחקרים שהכתיבה נותנת פורקן לדחפים ולא משפיעה על המימוש. קראתי פה פעם תגובה של חייל בשטחים שכתב שיש לו דחפים בדסמים חזקים על הפלשתינאיות והוא עוצר את עצמו בקושי. קראתי סיפור שהסתיים כשהפלשתינאית היתה מלאת תשוקה בסוף האונס וההתעללות והביאה בפעם הבאה את אחותה.

סיפור כזה יכול לעודד חיילים בני 18 לנסות לממש דחפים כי יש להם יותר מידי כוח. אפשר לעצור את הסיפורים בטענה של אמירה פוליטית ועידוד פגיעה באוכלוסיה תחת כיבוש ואפשר לפרסם אותם.

לדעתי רפאל התכוון לזעזע נגד הכיבוש הישראלי וכל עוד יש פרסומים מעטים הם לא ישפיעו, אבל אם מתירים אחד חייבים להתיר את כולם ורפאל לא התכוון לוותר וחזר על האמירות.

סיפורים כאשר היהודיה חולמת על חטיפה של מחבל ערבי נמצאים בקטגוריה של קרבן מפנטז. אין בהם סכנה של קהות לפגיעה באוכלוסיה תחת כיבוש.

התשובה לא חד משמעית.
RIS
RIS

Re: תחת

RIS • 29 במאי 2008
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:

מש"ל.

פחדן.

לא. דייקן.
כמו-כן, הכל עובר עליך וקקה בידיך.

וואו, אני מאוכזב ממך. לפני רגע עוד היה לי שמץ של הערכה אליך -- אולי נעלב כילדון, אולי שומר טינה כאחרונת נערות המקהלה, אבל לפחות יוצא מוויכוח עם שמץ של כבוד. יודע מתי להגיד, די. עד כאן. והנה זורקים לך מילה של התגרות ואתה ישר מזנק בחזרה אל הפורום, זנבך מכשכש לו הנה והנה, והנה אתה מוכן להראות להם! להוכיח שלמרות הכל, אתה כן גבר! אתה לא פחדן! ואיזה מילים כדורבנות: זה בעצם מראה, לא חלון! ריס. אני מתבייש, מתבייש בשבילך. לא עדיף שתמצא איזה שיר ותנקד אותו?

בוא נראה מה היה לנו.
קודם התנהגת כאחרון הזדים, ירקת רעל וזרחת מהתחת ועשית שריר ונכנסת, אעלק, בכל מה שזז. הרגשת תותח.
אחר כך קיבלת בראש, וקיבלת בדיוק איפה שצריך ואיפה שכואב. ומה נשאר מהתותח. זרבובית.
ומאז אתה מנסה לרכך את המכה, ובצורה הכי אינפנטילית שיש.
אתה יודע איך אני יודע שאתה יודע שקיבלת בראש ואתה מנסה בפניקה לצמצם נזקים?
א. כי אתה נטפל פתאום לניקוד שלי....
וב. כי אתה מדבר במין לשון התנשאות נפוחה שאתה יודע ואני יודע שאין בך ולו אפס גיבוי לה ושאיננה אלא נסיון פתטי להציל את שאריות כבודך האבוד.

ולמה כל זה? כי פתחת ג'ורה מסריחה על מי שחושבים אחרת ממך ומי שחושבים שזכותם לומר זאת איך שבא להם וכמה שבא להם.
וכמה לא נעים לך לקבל חזרה בפנים את מלוא תכולת הג'ורה שלך ישר מהמאוורר.
אבל אין דבר. אתה תתגבר (וגם תתבגר...).
אני מבטיח לך שמשהו טוב עוד יצמח לך מההתנסות הזאת.
כי בניגוד אליך לי דווקא יש הערכה כלפיך. ואפילו יותר משמץ.....
.
Grey / Green

Grey / Green • 29 במאי 2008
RIS כתב/ה:
אני בעצם גב-גבר.
.

טוב, נגמר לי. אבל היה טוטאלי מחרמן. פעם הבאה אתה מביא את הווזלין.
זעקה אילמת​(נשלטת)

זעקה אילמת​(נשלטת) • 29 במאי 2008
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:

כאילו כל מה שהיה חסר כאן זה עוד מתלהם כוחני ונמוך מצח

ידידי, היטבת להתנסח. לו תמיד היית מצליח להפיק מעצמך כזו כנות וכזאת ויושרה, כזו ראייה נכוחה כנגד המראה. זאת ועוד: תראה לאיזה כבוד זכית ועוד בקרב איזה קהל מכובד! חבל רק שהיית צריך להשליך באוויר כל כך הרבה מצואתך-שלך כדי להמשיך ולהרגיש כמו גבר גבר. אני חושב שחלק מזה השפריץ לי בעין. אפשר לשאול את מטפחת המשי שלך רגע?

במאמר אחר, בדיוק עכשיו נזכרתי שהסתובבתי עם מוצץ כמעט עד גיל שלוש. לא משנה מה ההורים שלי עשו, הם לא הצליחו לגמול אותי, עד שלבסוף הם לקחו לי אותו כשישנתי וזרקו לפח. חודשים הסתובבתי ממורמר ושנאתי אותם. אני לא יודע למה נזכרתי בזה; רק אמרת "רפאל" והדימוי צץ בראשי.

לו רק יכלתי להציל את הוריך מבנם ולתת להם הינט קטן , משהו כמו לתלות את תמונתו של כלובי מעל מיטתך, או מטפחת עם חתימה שלו עליה והיית נותן לא רק את המוצץ , אלא מתחיל לזמר תוך " ונה פואטיקה " את משפטי השיט הממורמרים שלך כבר בגיל 3. תתנתק מהעבר כי במקרה שלך ברור שהזכרון הטראומתי פולט אל על שיירי דברים מעוותים אשר יבשו . החנופה שלך דוחה אם כי עבורך היא חבל עשוי מדבש.

נואם הוא אדם בעל שטף של מילים וטיפת הגיון.. מילים יש לך כמו גרעינים היגיון – ממך והלאה , אתה נואם ללא כושר שיפוט - כסוס ללא רסן , אז תפסיק לזבל פה על חוקי כלובי כי החוק פה אינו אלא ביטוי רצונו של החזק ביותר בהווה ולכן אין לחוקים שום קביעות והתמד , הם משתנים , וקיים צורך בהחלטה מושתפת של הקהילה עם כלובי להסדרת העניין. חוקים ומשפטים אפקטיבים אינם נחקקים , הם מתהווים עם העם- הקהילה .דווקא החוקים הקטנים מביאים לפשעים הגדולים וגורמים לאנשים להסלק מפה על זוטות . קל מאוד לחרוץ משפט כשאתה מביא רק נקודות מעטות שרלוונטיות לתשובות שלך. צא מהמונואידאיסם ותנסה קצת לחדש ולא לשחזר את הבול שיט שאתה מפריח . כי כרגע לשמוע אותך זו אשכרה מורטיפיקציה לשמה. חוקים טובים פירושם סדרים טובים , ואם יש צורך ב'טרנספר' כדבריך - קיימת פה בעייה . החוק הטוב אינו 'אדון' אלא משרת - ומושל בהם זה שמציית להם .

אתה מרים את קולך במקום לחזק את טיעונך , ומילותיך החריפות והמרירות מוכיחות על פוזיציה חלשה ,חום הוויכוח שלך הוא אות לחוסר ידיעה ברורה ואין יצור אומלל יותר מזה שכל מה שמאפיין אותו הוא חוסר החלטה , אתה מחליף את הסוסים שלך בשעת חציית נהר בכל תגובה שלך ומראה על לביליטיות בצורה פאתטית . תלמד לא להתווכח ליד השולחן כי זה שהוא פחות רעב ינצח בוויכוח ואתה רעב , מה זה רעב ? אתה צמא לדם. ותילמד ילד.. כן, נכנסתי לפרופיל שלך לראות מי הקטנצ'יק שכינה את ריס פחדן – מטרת הויכוח לא צריכה להיות ניצחון אלא התקדמות . פתרון. ואתה.. עסוק בלהתווכח על הצל ומחמיץ את המהות.
שמע ילדון, אני לא מזלזלת בך.. אני בטוחה שזכית פה ושם באיזה ויכוח ( מאלו שניהלת עם עצמך), אבל יש לך הרבה מה ללמוד – רוצה לשכנע אחרים ? עשה לפחות רושם שהנך פתוח לשכנוע בעצמך . שב , שתה קצת מים , תירגע הינך לא בקורקולום .

אז תן לי את הבסט שוט שלך, הרי אתה חייב לתת את המילה האחרונה , זה הריי חלק מתכונתו המוזרה של השעממן , המאסט הזה לעזוב אחרון את המסיבה.
RIS
RIS

RIS • 29 במאי 2008
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:
אני בעצם גב-גבר.
.

טוב, נגמר לי. אבל היה טוטאלי מחרמן. פעם הבאה אתה מביא את הווזלין.

אה ושכחתי. מה שהכי מסגיר את העובדה שאתה פישר זה שאתה מזייף ציטוטים בשמי...LOL
יש עליך, אין מה לדבר....
Grey / Green

Grey / Green • 29 במאי 2008
RIS כתב/ה:
אולי אם אני אשכנע אותך שבעצם נעלבת ממני, אף אחד לא ישים לב שאני יושב כמו אומו על המחשב ועושה ריפרש כל עשר דקות.

ריס --

לא, עזוב. באמת שנגמר לי. אבל היית לוהט.
amy​(נשלטת)

amy​(נשלטת) • 29 במאי 2008
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:
אולי אם אני אשכנע אותך שבעצם נעלבת ממני, אף אחד לא ישים לב שאני יושב כמו אומו על המחשב ועושה ריפרש כל עשר דקות.

ריס --

חחח! גריי, אתה מופרע לגמרי. ריס- יצאת גדול עם ההומור.

אגב- הגענו ל-20 עמודים. יפה לנו.
RIS
RIS

RIS • 29 במאי 2008
Grey / Green כתב/ה:
RIS כתב/ה:

ריס --

מחייך....
רמת השטיקים מתדרדרת ביחס הפוך למידת החרפה שאתה מערה על ראשך.
נוריתE

לכל האנטיי"אים

נוריתE • 29 במאי 2008
צאו לכו ובנו לכם אתר משלכם מושקע מכל הבחינות ואז נראה אתכם חכמים.

אני אפילו באתר פיות הפשוט שלי, שיש שמה אופציה לגולשים לרשום דברים
מחזיקה צנזורה הדוקה, על מה שלא ראוי להיות בו בהקשר שבו הוא קיים, אחרת
יקחו לי את התמיכה והשרת וביי ביי ,גם בפורום שלו בהייד מה שלא קשור נימחק.
גם למה מעבר לזה, בגלל שזה שלי ואף אחד לא יחרע לי עבודה של חמש שש שנים.

ומעבר לזה באתר בידי שלי
אם איזה אידיוט יעלה לשרת תמונת עירום באתר שהוא בנה, יופל השרת כולו ביחד עם כל האתרים האחרם שבו, בלי רחמים. ומעבר לזה, אותו אדם יורד האתר שלו ולא ירשו לו לבנות אחר משום סוג
למה?כי ככה החליטו נותני השרות, למה?כי הם בנו והשקיעו ואין מצב שאחרים יהרסו להם.
נוריתE
נוריתE • 29 במאי 2008
וכל ההתחרעות ההדדית שנעשית פה שלא לעינין ובכלל בעוד שירשורים אחרים,רק מוכיחה את הטענה של ההפך מהטענה שהתחילה את כל השירשור הזה.