סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

*מנגינה*{התווים שלו}
לפני 15 שנים • 2 ביוני 2008

עבודת מאסטר

*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביוני 2008
אם באמת הייית רוכש כבוד לכל אחד
כפי שאתה מציין שהנך
לא היית מעלה על דעתך לפתוח שרשור ולציין בו שיש שרשורי זבל בקהילה ואולי כדאי למחוק אותם icon_twisted.gif
זו התנשאות מיותרת
במידה וניתקלים בשרשור לא לרוחנו הכי טוב להדיר רגלים מהדיון שמתנהל שם ובא לציון גואל
Madame T​(שולטת)

נקודה למחשבה...

Madame T​(שולטת) • 2 ביוני 2008
יש מן הצדק בדבריך, ע.מ. וגם בעיני יש לא מעט שרשורים שחוזרים על עצמם, יורדים לפסים אישיים לא נעימים (בלשון המעטה) ועוד כהנה וכהנה.

לי יש רק שאלה אחת: איך זה שבאתר של שליטה, הדברים מגיעים, ולא פעם אחת, לחוסר שליטה? ומי באמת אחראי לכך - האם האחריות רק על בעל האתר, ו/או על הגולשים בו? מאחר, שלרבים מאיתנו האתר הזה מהווה 'אתר בית', הרי שבאמת רצוי לשאוף לאוירה חברית ונעימה יותר, גם אם לא מסכימים לדעות של אחרים, או הנושא לא לרוחנו וכן הלאה. וגם אני מסכימה, שבריחה של אותם כותבים 'איכותיים' היא לא הפתרון אלא כדאי ורצוי לעשות מה שניתן כדי שיהיה לכולם נעים לשהות כאן.
Tuff​(שולט)
Tuff​(שולט) • 2 ביוני 2008
amy כתב/ה:
למה יש לי הרגשה שהשירשור הזה הולך להדרדר בדיוק לאותם מחוזות נגדם כמדומני דיבר פותח הפוסט? icon_rolleyes.gif

אומנם הגענו לעמוד 3 בלבד, אבל אני רוצה להסב את תשומת לבכם לסיבה שהשרשור עדיין לא הפך לשרשור מתלהם.

והסיבה היא שמספר קטן של פוסטים מתלהמים בשרשור הזה זכה לתגובות מכובדות ובלתי מתלהמות.

והרי לכם הפתרון.

בנוסף, ההצעה של זאלו גם תעלה את איכות הדיון.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 2 ביוני 2008
אגב, אתם יודעים מה השירשור הזה מזכיר לי? בזמנו היה פה רעיון של אנשים להקים אתר ל "דיונים/ אנשים איכותיים". מישהו זוכר? אולי זה הפיתרון. מי שרוצה רק דיונים מסוג מסויים, שיפתח אתר ברוח זו. אבל הכלוב, למיטב הבנתי, לא נועד להוות בית ל "אליטת הקהילה" (מה שהיא לא תהיה...), אלא לכל מי שרואה את עצמו כחלק מהתחום.
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 2 ביוני 2008
amy כתב/ה:
אגב, אתם יודעים מה השירשור הזה מזכיר לי? בזמנו היה פה רעיון של אנשים להקים אתר ל "דיונים/ אנשים איכותיים". מישהו זוכר? אולי זה הפיתרון. מי שרוצה רק דיונים מסוג מסויים, שיפתח אתר ברוח זו. אבל הכלוב, למיטב הבנתי, לא נועד להוות בית ל "אליטת הקהילה" (מה שהיא לא תהיה...), אלא לכל מי שרואה את עצמו כחלק מהתחום.

ועדין, איימי, גם אם האתר אכן פתוח לכל מי שמתענין ורואה עצמו כחלק מהתחום אין פרושו של דבר, שצריך לרדת לפסים אישיים, לכתוב תגובות מזלזלות, שאינן קשורות לנושא עצמו וכו'. 'תרבות דיון' היא לא מילה גסה, לדעתי, ולא חובה להיות חלק מ'אליטה' כזו או אחרת כדי לשמר אותה...
amy​(נשלטת)
Madame T כתב/ה:
amy כתב/ה:

ועדין, איימי, גם אם האתר אכן פתוח לכל מי שמתענין ורואה עצמו כחלק מהתחום אין פרושו של דבר, שצריך לרדת לפסים אישיים, לכתוב תגובות מזלזלות, שאינן קשורות לנושא עצמו וכו'. 'תרבות דיון' היא לא מילה גסה, לדעתי, ולא חובה להיות חלק מ'אליטה' כזו או אחרת כדי לשמר אותה...

כמובן T, אני מתנגדת להעלבות והכפשות מכל וכל (גם אם אני חטאתי בהן לעיתים).
בהחלט צריך לשמר תרבות דיון וכבוד הדדי.

לא על כך דיברתי, אלא על הרעיון כאילו שירשור בנושא מסויים הוא "איכותי" ואחר הוא "שירשור זבל". על האליטיסטיות הזאת דיברתי.
מעבר לקשת בענן
מעבר לקשת בענן • 2 ביוני 2008
הרעיון היה שלי, אבל הוא היה להקים במסגרת הכלוב בעצמו (ולא כתחרות לכלוב) פורום בסגנון אחר. לא חייבים לפורום החדש מנהל כי יש גם דרכים לעצב לו אופי אחר של דיונים בלי מנהל פורמלי. יש לנו נסיון עם פורומים כאלה. כשהוקם "שכון הותיקים" חשבתי שבפורום הותיק אפשר ליצור מסגרת דיון אחרת.
לא היתה כוונה להגביל את המשתתפים. icon_smile.gif אופי הדיונים יוצר בעצמו את אופי הפורום.

אני מסכימה עם זאלו שההחלטה איך לנהל דיון היא שלנו. אנחנו קובעים את תרבות הדיון כשאנחנו נעלמים מהשרשורים או מהכלוב והופכים להיות קוראים שלא כותבים.
amy​(נשלטת)
מעבר לקשת בענן כתב/ה:
הרעיון היה שלי, אבל הוא היה להקים במסגרת הכלוב בעצמו (ולא כתחרות לכלוב) פורום בסגנון אחר. לא חייבים לפורום החדש מנהל כי יש גם דרכים לעצב לו אופי אחר של דיונים בלי מנהל פורמלי. יש לנו נסיון עם פורומים כאלה. כשהוקם "שכון הותיקים" חשבתי שבפורום הותיק אפשר ליצור מסגרת דיון אחרת.
לא היתה כוונה להגביל את המשתתפים. icon_smile.gif אופי הדיונים יוצר בעצמו את אופי הפורום.

אני מסכימה עם זאלו שההחלטה איך לנהל דיון היא שלנו. אנחנו קובעים את תרבות הדיון כשאנחנו נעלמים מהשרשורים או מהכלוב והופכים להיות קוראים שלא כותבים.

בשיכון ותיקים בהחלט אפשר ליצור אווירה אחרת ואני חושבת שהיא גם נוצרת. הבעיה בשיכון ותיקים היא שלא כולם יכולים להשתתף בו, רק חברים עם ותק של שנתיים ומעלה.

אני מאוד בעד פורום מהסוג שהצעת. אולי כלובי יסכים לשקול את הרעיון?

אני חושבת שאם יותר אנשים ירגישו שיש להם מקום משלהם, יש סיכוי שהאלימות המילולית בכלוב תרד מעט.

אני חושבת, כלובי, שפורום "שיכון ותיקים" לא ממש ממריא, כי להרבה אנשים אין גישה לשם. כתוצאה, גם פחות פותחים שם פוסטים שרוצים יותר תגובות אליהם.

הצעה: אולי כדאי להסב את פורום "שיכון ותיקים" לאותו פורום ל "דיונים איכותיים"?
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 2 ביוני 2008
זה רק אני, או ש.... נהיה פה נעים?
לא משנה מה הנושא של הפוסט, יכול להיות שנהיה פה נעים?
נכון, זו לא אותה רמת אקשן ולא עולה הדם לראש כשנכנסים לשרשור הזה, לא מפשילים שרוולים ומשיבים אש, אבל בכל זאת......

נעים.

Tuff כתב/ה:
amy כתב/ה:
למה יש לי הרגשה שהשירשור הזה הולך להדרדר בדיוק לאותם מחוזות נגדם כמדומני דיבר פותח הפוסט? icon_rolleyes.gif

אומנם הגענו לעמוד 3 בלבד, אבל אני רוצה להסב את תשומת לבכם לסיבה שהשרשור עדיין לא הפך לשרשור מתלהם.

והסיבה היא שמספר קטן של פוסטים מתלהמים בשרשור הזה זכה לתגובות מכובדות ובלתי מתלהמות.

והרי לכם הפתרון.

בנוסף, ההצעה של זאלו גם תעלה את איכות הדיון.

אני מסכים עם כל מילה.
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 2 ביוני 2008
עבודת מאסטר,

הבנתי , קיבלת על עצמך את תפקיד הצדיק הנוהג סילסול בעצמו אבל מקדיח את התבשיל ברבים .

אתה בא לפה ומחד גיסא כותב :

" אגיד לך מה לדעתי האישית הופך שרשור אחד ליותר איכותי מהשני : כמובן שיש המון גורמים, אבל האחד והעיקרי בינהם הוא מתן כבוד ראוי לאנשים "

ומאידך גיסא דש בעקביך באישו שרבים רואים בו נושא חשוב " חופש הביטוי " , ומצפה שאקבל את ההתנהלות היהירה שלך ? מי אתה שתתן דופי בחשוב לאחר ?
וכן, כולנו יכולים להחליט מה גארביג' ומה לא , אבל מי אומר שדעתי כדעתך ? מה שמסריח לך מריח לי .
הנקסט סטפ יהיה קביעת אורך מקסימלי למס' השורות הנכתבות , או איסור כתיבה במילים לועזיות ? הריי מתיש לקרוא תגובות ארוכות ואולי אף יותר לפתוח מילון.

וחדל להפשיט תלפיך , המילה " קלגס " מופיעה בספרי איכות ובסוגה עילית ואתה מתנהל כאילו אתה בגן העדן הטרום נפשי שלך . תחסום אותי מהפורום על שימוש במילת קלגס ? במקום לצעוד קדימה אנחנו מדרדרים ברברס.

אתה רוצה לראות בכלוב כתיבה מובחרת בלבד ? קב ונקי ? לתת פתחון פה רק לסלתו ושמנו של הכותבים ? אתה לא מתבייש ? לכותבים נחותים , עילגים , דיסלקטים שלהם אין את היכולת לאימפרוויזציה אין פאס לפורמים לפי ראייתך ? אני במקומך הייתי כובשת פניי בקרקע.
קלגס – לא , הפליה- כן ? אתה נוהג פה איפה ואיפה .
אולי בכל זאת כדאי שתחזור לקרוא את שרשור הזבל- חופש הביטוי ואולי תבין את החשיבות.
לעשות אפגריידינג לפורום בההלעת הפוסטים של התותחים הורבלים ודחיקתם בקנה של האחרים – הוא מעשה פסול .

אני מסכימה בעניין ההכפשות האישיות , אולם, כל עוד אין סטיפולציה שקופה ואחידה , כך יראו השרשורים , אלא אם.... אתה מתנדב לשבת על התרונוס ולנפנף ימין או שמאל בשרביטך.

כתבת :

באנלוגיה קצרה - מדינה בלי שליט היא מדינה כושלת. מדינה עם שליט היא כזו שיש בה סדר שמקובל על דעתם של מעטים, וראי איזה פלא - ברוב המקרים זה עובד.

אין ספק ,צודק. רק זכור - לכל כח שלטון הוצב גם גבול , כשם שסופת טייפון יכולה להרוס ולהחריב בתים אך אינה יכולה לפתוח מעטפה סגורה של מכתב.