סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

נילי ונילי
לפני 16 שנים • 2 ביוני 2008
נילי ונילי • 2 ביוני 2008
זעקה אילמת כתב/ה:

אני זוכרת חלק מתוכני התגובות שלך וההכפשות , אני שמחה שהחלטת ללכת בדרך הישר .

הזכרון שלך הוא ללא רבב; אני היא זו שהציעה לשלם לכלובי תמורת סילוקו הוירטואלי של האוצר הבלום שלקחת לך כאדון, רק כי הוא היה מ ע צ ב ן. היי, אני הראשונה שתטען שמגיעה לי הלקאה חמורה בגין בריונות רשת ושלילת חופש הדיבור. מועמדים שמוצאים את עצמם כראויים להעניש מוזמנים לשלוח קו"ח.

בנושא-
זעקה אילמת כתב/ה:

נילי - הוא מחפש כתיבה איכותית. וזו באה לידי ביטוי בכמה אופנים .

בנושא הזה אני מסכימה איתך לחלוטין, אם כי מניחה שהמסקנות שאת הגעת אליהן הן בוודאי לא המסקנות שהגעתי אליהן אני. ניחא.
ביריון​(שולט)

וגם זה

ביריון​(שולט) • 2 ביוני 2008
סמית כתב/ה:
עבודת מאסטר כתב/ה:
סמית כתב/ה:
מהו זבל, מה הופך נושא ללא רלוונטי וטורדני.

האם פוסט מתבכיין בסגנון, אוי אוי אוי, יש דיספרופורציה נוראית בין מה שמעניין אותי למה שלא, יש כאן מלא זבל, מטרידים בחורות בהודעות פרטיות, הוא זבל?

ולמרות שיש לך תחושה שיש לך מונופול על המעניין והבלתי מעניין ועל הטוב והרע, ייתכן שיש אנשים שלא רואים איתך עין בעין את הדברים ומה שבעיניך זבל בעיניהם יקר מפז.

אז עד שהמניפסט ייחתם וההגדות יובררו, פשוט תדלג על מה שלא מעניין אותך, ההצעה הזו עשויה להיות פרקטית להפליא.

נו יופי, האתר נתקע כשניסיתי לשלוח את ההודעה icon_evil.gif
בכל מקרה, לטעמי, הדברים שלך נשמעים מעט צדקניים.
מאוד נוח להסתתר מאחורי חוקים חברתיים מוגדרים כמו "חיה ותן לחיות". חוק חברתי שהפך למוטו של אנשים שיודעים שהתנהגותם מציקה לאחרים.
אם אתה מעדיף לשמור על זכות הביטוי של הטרול - בבקשה, זה לגיטימי לגמרי. לדעתי זה פשוט לא פרקטי.
שים לב שכמות המשתתפים בדיונים הצטמצמה בהתאם לירידת איכות התכנים.
אם תפשפש בשרשורים דוגמת אלו שהצגתי כשרשורי זבל תראה שכמעט בכולם, אם לא בכולם, המשתתפים יורדים לפסים אישיים מלאי אלימות מילולית, ולא תמצא מי שיראה בהם דוגמא לדיון נאות. לא תשכיל מהדיונים האלו, אלא סתם תהנה להתפלש בבוץ.
לדעתי, אם נשמור יותר מדי על שרשורי הזבל האלו ועל זכותו של כל מטרידן להפיץ הודעות זבל לתיבות המסרים, הכלוב יתרוקן תוך תקופה לא ארוכה.

הדברים שלי נשמעו לך צדקניים... דא עקא, חוששני שלא הבנת על מה אני מדבר ולפיכך אחזור על דברי.
כתבתי שאין לך מונופול על הבינה, על העניין ועל דרך הביטוי, מה שבעיניך תקין עשוי להיות פסול ומגונה בעיני האחר ולחילופין מה שבעיני האחר ראוי עשוי להיות מגונה בעיניך, אה ותו לא.
מהיכן בדברי הבנת שאני מדבר על חופש ביטוי, על זכויות אזרח ושאר מרעין בישין שידידינו לנין, טרוצקי וקומנוב לא תמכו בהם, או שמא לא הבנת ונוח היה לך להסית את הויכוח לטריטוריה בה יש לך מה לטעון מלמקד אותה בשאלה שהיא הבסיס לכל דבריך, מי שמך?, או מי שמך לכל הרוחות ושדי השאול?
באשר לנבואת הזעם שלך על התרוקנות הכלוב, קח זאת כאקסיומה, מאומה לא ישתנה ואנשים ימשיכו להתבטא בחופשיות וימים יגידו אם הכלוב יתרוקן או לא...
אם זה לא יאה לך, הדברים אינם לטעמך, אינך בצפון קוריאה, יש לך מדיות נוספות בהן תוכל להעביר את זמנך ולחילופין לדלג על שרשורים שאינם לטעמך, זה הפתרון והוא הפתרון האופטימלי.
באשר להתקפות על רקע אישי, זה טבע האדם, זה בא לידי ביטוי בכל מקום שהוא, ממדורי הפובליציסטיקה ועד הספרות עבור כל דרך שבה אנשים יכולים לבטא את עצמם, תשים שומרים... אני מניח שמדובר בבני תמותה ומשכך מה עם יצריהם, החשבונות האישיים שהם מנהלים, הם יתעלו מעל זה ?
נו שוין, הגענו לאוטופיה.
electro-z

Re: ראשית נגדיר...

electro-z • 2 ביוני 2008
סמית כתב/ה:
באשר להתקפות על רקע אישי, זה טבע האדם, זה בא לידי ביטוי בכל מקום שהוא, ממדורי הפובליציסטיקה ועד הספרות עבור כל דרך שבה אנשים יכולים לבטא את עצמם

יש פתגם צרפתי שאומר "מליון זבובים לא יכולים לטעות - איכלו חרא"

אני באופן אישי לא משתכנע שהתבטאויות מהסוג שאתה מציין הן הכרח בל יגונה וכורח המציאות.
אני חושב שהן צריכות למצוא את עצמן מחוץ לגדר ולאו דווקא לאמץ אותן בגלל שהן נפוצות. זה לא תירוץ מספיק טוב.
*מנגינה*{התווים שלו}

לא תומכת

*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביוני 2008
לדעתי התנהלות הפורומים עד היום בשיטה הקיימת של השרת יפה ומועילה
אחד יכול לראות תגובה של השני ולהגיב לה במידת הצורך
פורמט העץ משעמם הרבה יותר ( הכל מנסיון)
ולך ע.מ
אתה כותב שאין לך רצון לצאת נגד שרשורים לא איכותיים או כותבים שלא מביעים את דעתם כהלכה או דיסלקטייים
אבל זה בדיוק מה שקרה ברגע שניפתח השרשור הזה
למה בכלל צריכה לעלות מחשבה כזו שיש שרשורי זבל בקהילה?
עצם ההצהרה הזו נותנת הרגשה לא טובה ויוצרת מעמדות בקהילה.
עדיף למען האיחוד של כולנו להתייחס לכל השרשורים באותה מידה ולא לנסות לקטלג.
*מנגינה*{התווים שלו}

Re: ראשית נגדיר...

*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביוני 2008
סמית כתב/ה:
מהו זבל, מה הופך נושא ללא רלוונטי וטורדני.

האם פוסט מתבכיין בסגנון, אוי אוי אוי, יש דיספרופורציה נוראית בין מה שמעניין אותי למה שלא, יש כאן מלא זבל, מטרידים בחורות בהודעות פרטיות, הוא זבל?

ולמרות שיש לך תחושה שיש לך מונופול על המעניין והבלתי מעניין ועל הטוב והרע, ייתכן שיש אנשים שלא רואים איתך עין בעין את הדברים ומה שבעיניך זבל בעיניהם יקר מפז.

אז עד שהמניפסט ייחתם וההגדות יובררו, פשוט תדלג על מה שלא מעניין אותך, ההצעה הזו עשויה להיות פרקטית להפליא.

היה נוח להתעלם מתגובתך סמית
אבל אני שמחה שאתה מחזק את דעתי בנוגע לרעיון של שרשורי זבל או הודעות זבל
גישה מתנשאת ומיותרת לגמרי
ליידי מדונה
ליידי מדונה • 2 ביוני 2008
אני לא מבינה בתכנות אבל ידיד בעל אתר סיפר לי שהפורמט של עץ בפורומים לגמרי שונה מהפורמט של הודעה אחרי הודעה.

אני חושבת שהצעת "העץ" היא לתכנת את כל מערכת הפורומים מחדש אבל אני לא בטוחה.
יש לי הצעה אחרת שתפתור את הבעיה. icon_smile.gif אני לא יודעת אם היא קשה מבחינת תכנות. היא כבר בכלוב בהודעות שנמצאות בפרופיל שלנו.

ההצעה היא לקפל את ההודעות. בכל הודעה יראו רק את שם המחבר והנושא וכמה שורות ראשונות. תהיה אפשרות לפתוח רק את ההודעות שנרצה וכמות ההודעות בדף תהיה יותר גדולה. השרשור יזרום ואם טרול יגיב בשרשור הוא לא יעצור אותו.
הרוב יתעלמו ממנו ומי שלא יתעלם יופיע ב3 שורות בעמוד ולא יעצור את השרשור. מה דעתכם?

אם כלובי הצליח לערוך בצורה הזאת בהודעות בפרופילים אני חושבת שיש לו אפשרות להוסיף את הרעיון לפורומים. אפשר לשאול את כלובי.

נראה לכם שההצעה תפתור את הבעיות של "תקיעת השרשורים" בהודעות מתלהמות וארוכות?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)

Re: דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

עבודת מאסטר כתב/ה:
פתחתי את תיבת הדואר שלי בג'ימייל.
3 מכתבים רלוונטיים, ועוד 31 מכתבים בתיבת דואר הזבל.
חשבתי לעצמי - וואו, זה כמו יחס השרשורים בכלוב. בערך אחד מכל עשרה שרשורים הוא שרשור מעניין, והשאר שרשורי זבל.
חשבתי לפתח את הרעיון.
בגלל ריבוי הספאם בפורומים, כמו פוסטים בסגנון "אני מפוצצת בהודעות מנשלטים, עזרו לי", "וואו, איזה מופרע מי שעושה BDSM שונה ממה שאני עושה" או "זהירות דום מסוכן", הכלוב ירד מתפארתו, והיום זה טרנדי לומר "אני לא חלק מהקהילה" או "אני כבר לא גולש בכלוב". מה לעשות שזה מרגיש קצת דבילי לגלוש בין ויכוחי ענק התפרשים על 15 ומעלה עמודים, סביב פוסט-זבל?

ומה לגבי הודעות פרטיות?
אני מכיר מספר בחורות שתיבות ההודעות הפרטיות שלהן מלאות בדואר זבל.
הודעות "גבירתי הנעלה בואי תנסי להשתמש בי" / "אשמח אם תצרי קשר" / "אני דום מסוכן ולכן שווה בדיקה" / "בואי למחנה האימונים שלי ואחליט אם לקבל אותך" הן הודעות זבל.
אם יש לך, אישה יקרה, שם משתמש באתר - ישלחו אליך הודעות זבל. לא משנה מה כתבת בפרופיל. זה ספאם. זה דואר זבל. זה ישלח אליך בכל מקרה.
אם תעני להם, בדיוק כמו חברות פירסום, הם יבינו שיש מי שקורא את ההודעות האלו ומעניק להן תשומת לב, לכן הם ימשיכו לשלוח הודעות פירסום (של עצמם).

בהודעות הפרטיות ספק שניתן לטפל. זה כמו לנסות לטפל בכל מקור ששולח אלי מייל לגבי כדורי ויאגרה אותם רצוי שארכוש.
אבל בשרשורים... שרשורי הזבל, בהם אני חושב שניתן לטפל.
הכלוב הוא אתר הבית שלנו? בבקשה, בואו תציעו רעיונות איך ניתן לנקות אותו, לרוקן ממנו את הזבל. שיהיה יותר נעים לגור כאן.

נ.ב.: בבקשה, את הדעות שלכם לגבי חופש הביטוי כולנו כבר מכירים מעשרות שרשורי זבל.
נסו להיות קונקרטיים.

ע.מ,

אתה בוודאי יודע מה אומרים על כך, שזבל של האחד הוא הזהב של השני.

על פניו, מה שאתה כותב נשמע אוטופי לגמרי, אינטרנט ללא ג'אנק?
ללא מריבות/התלהמויות/הכפשות- רק יצירות אומנות כתובות, פניני לשון זוהרות,
ודיונים העוסקים בגופו של עניין?
ממש הקאריביים של הרשת,אבל מה, שנינו יודעים שהסיכוי שזה יקרה,
הינו אפסי ואף פחות.
אמרו כאן לפני, שהמילים מבטאות את זה שרשם אותם, והיות ואנו חיים בעולם
בו חוץ מאיתנו יש עוד מס' מועט של מליארדי אנשים אשר להם אופי שונה,
וגם אם נורא נרצה, לא נוכל לחנך אף אחד, הדבר היחידי שנותר
בידינו הינו זכות הבחירה-אותה זכות שמקנה לנו את האפשרות
לבחור אם להשתתף בשרשור זבל כטענתך, או להתעלם ממנו.
כולנו חטאנו ולא פעם בהשתתפות שרשור זבל כזה או אחר, אולי כי האופי הבסיסי
של האדם הינו להגיב חזרה כשהוא רואה משהו הצורם לעיניו,
מה שכן אנו יכולים לעשות, זה להמנע,עד כמה שאפשר, מהשתתפות בשרשורים
כאלו- וכשאין מזון, גם טרול וירטואלי לא יכול להתקיים.
(:
פייה{O}
פייה{O} • 2 ביוני 2008
זעקה אילמת כתב/ה:
הנקסט סטפ יהיה קביעת אורך מקסימלי למס' השורות הנכתבות , או איסור כתיבה במילים לועזיות ?

אינשאללה !!

fishy.gif
Grey / Green
Grey / Green • 2 ביוני 2008
אני לא חושב של-phpBB יש פורמט של עצים. ד"א, ניהלנו דיון הפוך בפורומים שהייתי חבר בהם, שבהם טענו שמודל העצים הופך את הדיונים למשעממים. בשלב מסויים העצים מעודדים שני אנשים להמשיך ולנהל ביניהם שיחות קטנות שמעניינות רק את שניהם, והדיונים הולכים וגוועים. דבר אחד אי אפשר להגיד על הפורומים של הכלוב, וזה שאין בהם תנועה של כותבים. דווקא על זה לא הייתי מוותר.

אבל בעצם נכנסתי לכאן שוב כדי לספר לכם על הרעיון החדש שלי -- אמץ טרול.

אמץ טרול עוד היום!

ככה זה עובד. ע', חברי חובב הבשר, והמנ-מאניאק, היה מאיים על צמחונים בפוטנציה שהוא יאמץ אותם: על כל מנת בשר שהם יסרבו לאכול, הוא יאכל שתיים. וככה הצמחונות שלהם רק תגרום לעוד הרג. הרעיון הזה תמיד ריתק אותי, במיוחד בגלל שהפגנה כזו של רוע אמיתי לא רואים כל יום, אבל אני חושב שאפשר לרתום את הרעיון הזה לטובת כוחות האור. אנחנו יודעים שהפורומים מזוהמים כי רב בהם הזבל על היהלום. אנחנו יודעים שאם תהיה מסה קריטית של דיונים טובים ומשעשעים, היא תמשוך אליה עוד ועוד מתדיינים שיודעים תרבות דיון מהי. הנה איך נהפוך את הגאות: בואו נאמץ טרול!

במשחק הזה כל אחד מאיתנו בוחר טרול אהוב. מותרות כפילויות. זה לא משנה אם כולנו בוחרים את אותו הטרול או אם טרול אחד לא אומץ על ידי אף אחד. על כל פוסט מטומטם של טרול כלשהו, אנחנו כותבים פוסט משלנו. פותחים דיון מעניין; לוקחים דיון אחר לכיוון שכיף להתעסק בו; ובאופן כללי מחזירים לפורום את היצירתיות, את הזיק המטורף ואת הסקסיות שנגזלו ממנו תחת עומס הווכחנות המיוזעת הזאת.

אמצו גם אתם טרול! הם חמודים!