לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חשמל(למה מתחשמלים? ועוד).

מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 11 ביוני 2008
לא טעיתי בכלל.כי מה שאמרתי זה הכללי ואז יש מיקרים פרטיים ללא סוף.

מה שהכי מצחיק שהוא דיבר על שנאים ולא הסביר את פעולתם .קצת נגענו בזה יש דבר שניקרא צימוד מגנטי .איך הוא מדבר על שנאים והוא לא מסביר את התופעה הזו.

אני עדיין לא בקיא בנושא הצימוד זה אדע בקורסים הבאים.

זה שהאלקטרונים מטען שלילי והם זורמים הפוך זה לא מעניין את אף אחד הוא לא טרח להסביר
שמטען חיובי ומטען חיובי דוחים אחד את השני ולעומת זה מטען חיובי ושלילי נמשכים וכו'.

מה שכן לזרוק סיסמאות כמו שנאי ככה או ככה לא מראה שום ידע לא יותר מאשר ידע טכנאי.

אתה יכול לתת מיליון ואחת מצבים פרטיים .מה יקרא אם תקח קבל בעל התנגדות כזו או אחרת.

עוד פעם זה לא מראה על ידע שהוא אפילו לא טרח לדבר קצת על חוק קולון או להסביר שאמפר זה
זרימה של קולון בשניה נקרא אמפר אחד שקולון זו כמות עצומה של מטענים...
{dOmCruise{A
לפני 15 שנים • 12 ביוני 2008

ההוא זה אני

{dOmCruise{A • 12 ביוני 2008
אתה יכול לקרוא לי בשמי.

אני לא קראתי לך בשמות ולא השמצתי אותך, אלא רק אמרתי שנכתבו שטויות בפוסט הראשון.

אתה הוא זה שהחיל בכינויי גנאי, ניסה לרדת לגופו של אדם במקום לגופו של ענין ורק כשגילית שאני מנהל פורום כאן נבהלת מעצמך ונרגע קצת.

לגבי ה"דרישות" שלך, אתה התחלת בתיאור מסויים, והצהרת שאתה לא נכנס למונחים, אפילו שנכנסת אליהם בצורה כזו או אחרת, ולא אכנס כרגע לויכוח כמה אתה צודק או לא בפירוש המונחים והתופעות.

אבל כשאני לא נכנס למונחים מקצועיים ולא מפרש תופעות כאלו ואחרות, מבחינתך מדובר בהפגנה של חוסר ידע שמצחיקה אותך.
אין לי בעיה עם זה שאתה צוחק, זה טוב לבריאות, אבל תחשוב קצת.
לפתוח כאן בית ספר לחשמל זו לא המטרה, ואני לא צריך להוכיח לך ולא לאף אחד אחר כאן את רמת הידע שלי במונחים שאותן למדת בקורס מבוא לתורת החשמל, והדגש הוא על מבוא.

ממה שאני כתבתי אתה מרשה לעצמך להסיק על רמת הידע והניסיון שלי בחשמל בלי שבכלל תכיר אותי ותדע מה הרמה והידע שלי, כמו גם שאינך יודע מה התארים האקדמאיים והטכניים שיש לי ושקיבלתי ממוסדות מוכרים כאלו ואחרים כגון הטכניון ועוד.

את התעודות שיש לי בנושאי החשמל המכניקה ועוד אני לא מתכוון לסרוק ולהעלות לכאן, ואני לא מרגיש חייב להראות אותם לך.

כשאתה לא מבין בתחום מסויים זה בסדר ואתה כותב במפורש שלא מדדת ולא קראת אפילו מה היא התנגדות האדם, אבל מתעלם מנתונים שמביאים לך, אבל אם מישהו אחר לא עונה לך מייד על הסבר מוניח ששמעת או למדת (או שלא) אתה ישר מתלהב ומחליט שהוא לא יודע כלום והוא לא שווה כלום.

אז יש לי חדשות בשבילך אמוץ, יש מהנדי חשמל בעולם, ומהנדי מכניקה , וכאלו שהם אפילו גם וגם.
ויש עוד חדשות, לא כל מי שמחליט לא להסביר לך מה זה צימוד מגנטי, לא יודע מה זה, אפילו אתה לא יודע עדיין רק שמעת על זה..

ויש עוד הרבה מאוד תופעות ואספקטים לתורת החשמל, לביצועי הספק ולנושא החשמל בכלל שאתה עוד לא שמעת עליהם, לא ראית אותם, ואולי אם תסיים את הלימודים שמע על חלק מהם, כי את רובם לא לומדים בטכניון אלא לומדים תוך כדי עבודה בשטח, תוך תכנון וביצוע עבודות ברמות שאתה עוד לא שמעת, ואז נכנסים לחומר שלא נכנסים אליו בלימודי הנדסת חשמל.

אז טול קורה מבין עיניך, וכאשר מישהו אומר לך שטעית, תבדוק את עצמך לפני שאתה מכנה אותו בשמות, מלכלך את דפי הפורום בקללות, וחושב ובוטח שאתה היחידי בכל השרשור הזה שצודק בנושא המקצועי טכני וכל האחרים טועים ושוגים.

ישנם נושאים שבהם אם תפרסם מאמר אני לא אעיז לחלוק עליך, לא בגלל שאני בטוח שאתה יודע מה אתה אומר, אלא מכיון שאני יודע שרמת הידע שלי אינה מספיקה כדי לחלוק על אדם אחר.
בנושאים שבהם המומחיות שלי הן מבחינה אקדמית והן מבחינה נסיונית מוכחת, אני מרשה לעצמי.

ועוד דבר קטן - תבדוק בהזדמנות עם אחד המרצים שלך איך זה שאפשר להחזיק ביד 400 וולט ולא להרגיש כלום.... וש-24 אמפר זה לא מי יודע מה זרם גבוה - אלא אם מדובר באלקטרוניקה.
(לסבר את האוזן - הדרגה הנמוכה ביותר של רישיון חשמלאי מתירה עבודה בזרם כמעט כפול)
lycraman5

תגובה לאמוץ ול-dOmCruise{A

lycraman5 • 12 ביוני 2008
קודם כל אמוץ
אם רצית לתת הסבר על נושא זרם ומתח והתנגדות בחשמל יכולת לתת את הדוגמא הפשוטה ביותר של מיכל מים על מגדל מים. התנגדות היא קוטר הצינור, והזרם אלו כמות המים שבסופו של דבר זורמים בצינור , זו דוגמא שבדרך כלל מובנת לאנשים שאין להם שום מושג בחשמל..
dOmCruise{A יפה כתבת בכתיבתך האחרונה ואמוץ תתבגר ובסוף לימודייך אני מקווה שתבין את טעויותך ואחרי כמה שנים של ניסיון תצחק על מה שכתבת.
וזו ממש לא בושה לבדוק את עצמך ובמידת הצורך להתנצל על טעויותך.
ולא אוסיף כי זה רק יקלקל.
סוף שבוע נפלא לכם
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
אכן דום קרוז צדקתי הייתי בשעור פרטי אצל המורה שלי הוא פיסיקאי אכן המתח יוצר את הזרם.

אני אסביר לך למה אתה יכול לגעת בשנאי הזה.בשנאי יש התנגדות פנימית יש נגד פנימי וגם כמות הליפופים קובעת את ההיתנגדות.

בשנאי שאתה נוגע בהדקים לא יהיה לך 400 V בגלל מפל המתח שבא בעיקבות ההיתנגדות הפנימית.

אין מושג כזה זרם יותר מסוכן.תוציא את זה מהראש .

ברגע שהזרם נמוך כתוצאה מההיתנגדות הפנימית גם המתח נמוך.

אין דבר כזה לגעת ב-400V .את המתח זה לא מעניין הוא פשוט יחסל את הבנאדם.

הדבר היחיד שצדקת לגבי ההיתנגדות של אדם נמדדת בכמה מגה אום תלוי כמובן בכמות הנוזלים שבגופו ובלחות החיצונית שלו.

מה שכמובן לא מעניין לדעת בעלפה למרות שזה לא היתנגדות קבועה ולכן נועד האוממטר.

צימוד מגנטי ברמה שאני יודע זה העתקה של הזרם בתוך השדה המגנטי שיש בשנאי.

מה שקורה השנאי בנוי משני ליפופים שיש בינהם בידוד והזרם יוצר ההעתקה.

אין שום טעות בדברי וכן אני נשאר בטענה שהטכנאים וההנדסאים לא רואים את התמונה במלואה.
בודאי שאת עבודתם הם יודעים ולכן הם קיימים כדי שהם יתחזקו ויבנו את התוכניות שנעשות.

אז אולי יש פה ושם הנדסאים שיודעים יותר רובם כפי שאמרתי בקושי יודעים את השימוש במשפט תונין ומשפן נורטן שזה תת בסיס בחשמל .

בקטע המעשי הם יודעים את עבודתם ואף אחד לא חולק על כך.
שלי יש בעיה במגבר אני הולך לטכנאי מיוחד רק לזה ולא לאיזה דוקטור בהנדסה שממש לא יכול לעזור לי כי הוא לא ידע מה לעשות.

זה שהוא מכיר את המעגל זה לא אומר שהוא ידע לפתור בעיות.

לכן לפני שאתה קופץ דום קרוז כדי שתלמד טוב ותקרא בספרי חשמל ותבדוק אותי לגבי תופעות מעבר ותראה שאני צודק.

נכון שאם תחפש את האמת אז זה לא מדוייק כי המרצה שלי הסביר שגם לנגד יש רמה מסויימת של קיבולת והשראות.
גם לקבל שהוא אמור להיות רק קיבולת יש גם השראות וגם התנגדות.
אותו דבר לגבי סליל.
אבל ודאי שעיקר העבודה של הקבל זה טעינה ופריקה של מטענים סליל יוצר השראות בזרם ונגד יוצר התנגדות.
{dOmCruise{A
לפני 15 שנים • 13 ביוני 2008

נו טוב

{dOmCruise{A • 13 ביוני 2008
היה לי ברור שאתה תמשיך לחפש מונחים והסברים ולא תבין את העיקר.

שנתחיל שוב שיעור פרטי?
ברור שללא מתח אין זרם, וללא התנגדות גם אין.
ברור שכדי שתוכל לנשום צריך אויר, אבל גם ברור שצריך שאתה תהיה וגם תהיה חי.
לגבי מה שהורג - שוב פעם, אנשים מתו ממתחים שונים, החל מ-50 וולט והיו מקרים גם של פחות ועד עשרות אלפי וולט.

מה שמסוכן לאדם זה הזרם, ואת זה לא ניתן לשנות.

אני שמח שסוף סוף הבנת שלמקור המתח יש התנגדות פנימית, אבל מפל המתח הוא על הצרכן, וכמובן שעל ההתנגדות הפנימית של מקור המתח.

לגבי התשובות שקיבל מהמורה שלך, כל תשובה תלויה בשאלה שתשאל.

בסופו של דבר ברור שהמשפט הראשון שאמרת הוא הנכון - אתה צודק, כי אמוץ תמיד צודק, כי אמוץ לא יודה בטעות עד שיציבו אותה מול העיניים בגודל של בנין.

יכולתי לךהכנס עכשיו לעוד דיון טכני והוכחה למה הזרם מסוכן והמתח לא, יכולתי לשבת ולכתוב הסבר למה הארקה בעצם יותר מסוכנת כשהיא קיימת מאשר לא, ויכולתי לכתוב כאן קורס שלם בחשמל.

אבל עייפתי ,
אמוץ - אתה צודק, אתה חכם, ואני מקווה שעם הבטחון העצמי שלך תצליח לא להרוג או לההירג בעצמך לפני שתלמד קצת על החיים.

וכל מי שרוצה להבין דווקא למה הזרם מסוכן ולא המתח - שיפנה אלי בפרטי, אני נותן שעורים פרטיים לפי בקשה....
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
אתה אמרת 400 וואלט אין 400 וואלט בגלל ההיתנגדות הפנימית זו הטעות הראשונה שלך דום קרוז.

טעות שניה אתה ממשיך לומר שרק הזרם הוא המסוכן כאילו הוא נפרד מהמתח .אין לי יותר מאשר לצחוק.פחחחחחחחחחחחחחח

כי אתה באמת לא מבין.אה ובזה שאתה יודע על היתנגדות פנימית של שנאי עושה אותך למבין .חח

אני צוחק כי זה מצחיק אותי לראות מתנשאים שלא יודעים לצאת ממילכוד.

תגיד לי אתה יודע מה זה משפט תונין לפחות?

שזה הבסיס בחשמל.אתה סותר את עצמך אתה אומר שיש התנגדות פנימית ועדיין יש 400 וואלט בהדקים החיצוניים .

תמשיך להאמין שהזרם יותר מסוכן וכך אני כבר מבין את ההכשרה.אתה לא למדת בטכניון כפי שאתה אומר.

כי תופעות מעבר אתה אמור לשיר ועובדה שאת זה אתה בכלל לא יודע ואתה לא יודע מתח AC בפונקציית סינוסואידלי .

כך שיש לך המון מה לילמוד ודברים בסיסיים לקויים שצריכים שיפור מיידי .

שתבין שהזרם הוא תוצר של המתח נטו.

עוד דבר אחד שאמרת מתוך מגננה שאתה כאילו מזלזל רק עכשיו הבנתי שהזרם תוצר.

תיקרא את ההודעה שפותחת את השרשור ותראה שאת אותם הדברים אמרתי ודיברתי שאין זרם נפרד ממתח.מתח יוצר זרם.

יותר מתח יותר זרם.לכן היום יהיה לי עוד יום לשבת ולצחוק.חחח
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
ראו ראו חברי הכלוב ציטתי מישפט מויקיפדיה שמדייק את דברי חחח

"ככל שהמתח החשמלי גבוה יותר, האלקטרונים במוליך נושאים יותר אנרגיה,"

הינה הסתירה לדום קרוז שאמר שהמתח לא משנה או לא מסוכן.הסתירה לכל אלה שליגלגו פה.שיש יותר מתח יש יותר אנרגיה שזה יותר זרם נקודה סוף פסוק.

מי שרוצה לקרוא יותר בפרטים אני שם קישור:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%AA%D7%97_%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי יונ' 13, 2008 12:32 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
ח'י שקלים
ח'י שקלים • 13 ביוני 2008
icon_surprised.gif
יש קשר בין הפוסט הזה לבין יום השישי ה-13?
its definitely a horror!
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
עכשיו יש לי ציטוט על הזרם.חחח

עכשיו תשוו מה שכתבתי בהודעה הראשונה שבאופן יחסי ככול שההיתנגדות נמוכה והמתח גבוה הזרם יהיה חזק יותר .

"ככל שהמתח יהיה גבוה יותר, או ככל שההתנגדות תהיה נמוכה יותר, הזרם יהיה חזק יותר".

זה מתקשר על מה שדיברתי על קצר שלמה הוא נוצר בגלל שההיתנגדות של חומר מתכתי יחסית למתח שיש בבית קטנה מידי.

אותו דבר לגבי אדם שההיתנגדות שלו נמוכה יחסית למתח בבית ולכן הוא מת.

אילו אדם יגע במתח 9 וואלט לא יקרה לו כלום כי הוא יהיה נגד גדול יחסית למתח.

אוויר יבש לא מקצר כי הוא נגד עצום נחשב לאינסופי יחסית למתח בבית או למתח של חברת החשמל .

קישור מויקיפדיה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%A8%D7%9D_%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 14 ביוני 2008
אני שם לכם קישור לגבי התחשמלות .כתוב בטבלה ככול שהמתח עולה כך הזרם והסכנה למוות גדל .אני שם ציטוט:

"במידה של מכת חשמל במתח גבוה מאוד כמו ברק או חשיפה לקו מתח גבוה יתרחש לרוב דום לב".

שימו לב על חשיפה למתח גבוה זה יגרום לדום לב.קח דום קרוז נחשלת עשית מעצמך צחוק טעית
בגדול תוך זילזול במוסד האקדמי שאני לומד תוך זלזול בקורס ובמרצה שלי שאמרת שהקורס שלימדו אותי אני צריך להחזיר את הכסף.

אתה נפלת חזק מיוהרה שאין לה גבול בסוף אני צודק לא אני לא גאון אני בסך הכל הקשבתי בהרצאות.
מי שטוב זה המרצה שלי שאני מוריד בפניו את הכובע .
אתה דום קרוז נכשלת בכך שכבר בשני קישורים קודמים הוכחתי שהמתח הוא בעצם קובע
את עוצמת הזרם .אין דבר כזה זרם יותר מסוכן מימתח אין מושג כזה בכלל..הזרם הוא בסך הכל אנריה פעילה.

אתה וכל הקליקה שלך שלגלגה עלי אכן עשתה מעצה צחוק גדול אכן נכשלתם בצורה הכי בולטת שיכול להיות.
כל מה שאמרת סותר את ויקיפדיה בכל השירשורים.
כולל פה שכתוב במפורש שנגיעה במתח גבוה עלולה להרוג.

עכשיו כל חברי הכלוב יראו את הקישור עם הטבלה שעליה בזרם הורגת בעיקבות המתח נקודה.
זה מה שאמרתי בהודעה הראשונה הדבר היחיד שאני לא בדקתי את ההיתנגדות של אדם.
זה לא משנה כי מהנדסים לא לומדים בעלפה מידות וגם טכנאים שהם רוצים לבדוק שולפים אוממטר ומודדים.
זכרון בעלפה של התנגדויות לא מוכיח שום ידע ואפילו בסיסי.
זילזלת לא ענית לי אפילו על מישפט תוונין הפשוט אפילו את זה אתה לא יודע אחרי שנים של עבודה שלך.

הנה הקישור של טבלת התחשמלות:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%AA