בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה חשובה-בבקשה תקראו....

bianca​(מתחלפת)
לפני 15 שנים • 17 ביוני 2008

שאלה חשובה-בבקשה תקראו....

bianca​(מתחלפת) • 17 ביוני 2008
מישהו או מישהי מכירים עורך דין שמתעסק במקרי אונס שמקורם בבדסמ?
אני מנסה לעזור למישהי בארץ שצריכה עזרה משפטית ואין לה למי לפנות.
היא משוכנעת שאין לה סיכוי להוכיח ובגלל זה היא בכלל לא התלוננה במשטרה.
אני נורא רוצה להראות לה שיש תמיכה ושאין סיבה שהיא לא תעמוד בפני התוקף שלה גם אם זה קרה במערכת יחסים שכללה בדסמ.

אני מאוד אשמח אם אתם מכירים, להשאיר לי הודעה פרטית.

תודה רבה
מיתוסית​(שולטת)
לפני 15 שנים • 23 ביוני 2008
מיתוסית​(שולטת) • 23 ביוני 2008
קשה לי להאמין שיש אחד כזה, בגלל שמדובר במקרים מעטים מאוד, שאו שכמעט לא קורים או שקורים ולא מדווחים למשטרה.
לא נתקלתי בפסק דין בתחום וחיפשתי די הרבה.

אולי עדיף לחפש עורך דין שמתמחה באונס, אבל בכל מקרה אם היא הולכת להתלונן עליו- היא לא תתבע את האנס אלא המדינה ומכאן שיהיה קטגור ציבורי, כי עו"ד שמתמחים באונס הם בד"כ אלה שמגינים על הנאשם. יש לה יכולת לתבוע אותו רק במשפט אזרחי אם היא תרצה ממנו פיצויים.

אולי כדאי שתתייעץ עם המשטרה או באמת עם עו"ד שמתמחה באונס כדי לדעת מה הסיכוי שלה בכלל להגיש כתב תביעה מבחינת ריאיות וחוזק התיק. אבל זה משהו שרק המשטרה והתובעים מחליטים בסופו של דבר- אם יש בסיס מספק.

אני מקווה שהיא תחליט להגיש נגדו תלונה ושבסופו של דבר אכן יוגש נגדו כתב אישום.
סמית​(שולט)
לפני 15 שנים • 28 ביוני 2008

אז כך...

סמית​(שולט) • 28 ביוני 2008
כחולית כתב/ה:
קשה לי להאמין שיש אחד כזה, בגלל שמדובר במקרים מעטים מאוד, שאו שכמעט לא קורים או שקורים ולא מדווחים למשטרה.
לא נתקלתי בפסק דין בתחום וחיפשתי די הרבה.

אולי עדיף לחפש עורך דין שמתמחה באונס, אבל בכל מקרה אם היא הולכת להתלונן עליו- היא לא תתבע את האנס אלא המדינה ומכאן שיהיה קטגור ציבורי, כי עו"ד שמתמחים באונס הם בד"כ אלה שמגינים על הנאשם. יש לה יכולת לתבוע אותו רק במשפט אזרחי אם היא תרצה ממנו פיצויים.

אולי כדאי שתתייעץ עם המשטרה או באמת עם עו"ד שמתמחה באונס כדי לדעת מה הסיכוי שלה בכלל להגיש כתב תביעה מבחינת ריאיות וחוזק התיק. אבל זה משהו שרק המשטרה והתובעים מחליטים בסופו של דבר- אם יש בסיס מספק.

אני מקווה שהיא תחליט להגיש נגדו תלונה ושבסופו של דבר אכן יוגש נגדו כתב אישום.

ראשית אתייחס לעניין התביעה, אכן, התובעת בפלילים היא המדינה באמצעות הפרקליטות, אלא שחוק סדר הדין הפלילי קובע חריגים לכך, דהיינו, סיטואציות בהן יכול אזרח להגיש קובלנה פרטית שהופכת לתביעה פלילית, קטגוריית החריגים מנויה בתוספת השניה לחוק ואם איני טועה נכללים בה עבירות תקיפה ואונס בהחלט יכול להכנס לקטגוריה זו.

תביעת פיצויים אזרחית תהיה בעלת סיכוי ודאי רק אם היא תהיה נגררת להרשעה בפלילים, כלומר, האנס יורשע בהליך פלילי ולאחר מכן הוא יתבע בהליך אזרחי שאלמלא כן תהיה בעיה ראייתית ובכל מקרה בכדי להכין תשתית לתביעת פיצוי יש לפעול נכון כבר מנקודת זמן זו בכדי לבסס נזק.

מעבר לכך, אין הבדל בין אונס שהוא פועל יוצא של יחסים בדסמים ובין אונס שהוא פועל יוצע של כל אינטראקציה אחרת, העניין הוא המישור הראייתי, אם ניתן להרים אותו באופן הנדרש, דהיינו מעבר לספק סביר, יוגש מגדו כתב אישום, אם במשטרה ובפרקליטות יעריכו שאין סיכוי שכזה הרי שהתיק יגנז.

אצטט את הכתוב "בתחבולות תעשה לך מלחמה", ניתן לבסס את המישור הראייתי ולהפכו רחב ומוצק גם רטרואקטיבית.

בהחלט כדאי שתיוועץ בעו"ד שכן מלבד פרוצדורת הגשת התלונה וזכויותיה בהליך זה, יש לה זכויות נוספות המנויות בחוק זכויות נפגעי עבירה המעגן זכויות של נפגעים ממעשים פליליים ויש בו סעיפים רבים העוסקים בנפגעי תקיפה מינית ויש עוד אספקטים רבים נוספים שבהם עו"ד יוכל לסייע לה.

בהצלחה. [B]
גוסט​(שולט)
לפני 15 שנים • 28 ביוני 2008
גוסט​(שולט) • 28 ביוני 2008
[B][I][U] שלום אנני מכיר אחד כזה אבלללללל גם ביחסי בדסמ' לא זה לאאאאאאאא וזה תופס גם בבית המישפט לא זה לאאאאא