שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בנות- אזהרה חמורה : לא להעיז לעשות סברה !!!

שמנמונת סקסית​(אחרת)
לפני 16 שנים • 8 באוג׳ 2008

בנות- אזהרה חמורה : לא להעיז לעשות סברה !!!

שלום כולן

אני כאן להתריע מפני החלקת שיער הידועה בשמה "סברה".
אומרים שהסברה עשויה מחומרים טבעיים בלבד- אך לא כך.
הסברה היא תערובת של חינה שחורה, תבלינים, וכן גם זפת
מחירה זול יחסית (250 ש"ח) אך התוצאה - סיוט
לאחר החלקת השיער בסברה אסור לצבוע את השיער בשום צבע אחר לפחות שנתיים, פן יהפך צבעו לירוק אלא אם תסתפרו מהשורש/ קרחת/קצוץ.

החל ממריחת החומר שנמשכת 10 דקות בלבד, כריכת השיער בצורת "אבו - עגילה", עטיפת הראש בגרביון, וההמתנה האורכת 24 שעות עד להסרת החומר עצמו.

במהלך 24 השעות הראשונות ריחה העז של הסברה (ריח של התבלין "ציפורן") יגרום לצריבה בעיניים ובחילות. בנוסף, הגרביון העוטף את הראש לוחץ מאוד וגורם לכאבי ראש עזים.
הסברה שהתקשתה והתייבשה מתחילה להתפורר, והופכת למעין אבקת פודרה שחורה שמלכלכת את המצעים וכל הבית, ונושרת על כל הגוף.

לאחר שחולפות 24 השעות הראשונות צריך להסיר את הגרביון מהראש ולנער- לפורר את הסברה.
בבואי לכך התפלצתי לגלות ששיערי הרך והמשיי קיבל טקסטורה של שיער קש, או מטאטא. השיער הבריא שלי הפך לשביר ונושר.

לאחר ניעור האבקה ככל יכולתי הייתי צריכה להכין מסיכה מחצי כוס שמן זית, שני חלמוני ביצה, 3 כפות דבש, ומעט מרכך. למרוח היטב, לעסות, לעטוף בשקית ולהמתין שעתיים לפחות בתקווה שזה ישקם את השיער שנפגם.

זה בקושי הספיק לקווצת שיער קטנה, השיער היבש פשות שתה את כל המסיכה, ונאלצתי להכין כמות ענקית של המסיכה הזו, פשוט להגדיל את הכמויות- סיכום: בקבוק שמן זית, צנצנת דבש, עוד 10 ביצים.

לאחר מכן, לנשום עמוק ולהכינס למקלחת, שמן הזית נדבק לשיער וצריך לחפוף איזה 200 פעם לפחות עד שמרגישים שהשיער נקי,
בסיום החפיפות להשתמש במסיכה קנויה, רצוי בהכי טובה שניתן למצוא: אחת המסיכות מהמותגים שנמכרים במספרות- לא לחסוך ! מסיכה איכותית מזינה ומשקמת את השיער.
תוך כדי המקלחת להצטייד בסקוצ'ברייט ולנקות את האמבטיה, כשהחינה מתייבשת היא מותירה כתם באמבטיה- חבל.

רציתי החלקת טבעית, אבל שילמתי עליה ביוקר.
ראו, הוזהרתן !

שס"ק