אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בין מיזוגניה למיילדום

Lanya Colson
לפני 16 שנים • 26 באוג׳ 2008

Re: בין מיזוגניה לגרפומניה

Lanya Colson • 26 באוג׳ 2008
התשובה שלך היא כמו מראה צלולה, מלנסות לקרוא אותה אני מבינה כמה זה מתיש לקרוא תשובות ארוכות. לכן, הפעם, אנסה לקצר. (אז קודם כל תודה על התובנה הזו)

Dom_Quixote כתב/ה:
יפה,

3. זו נאיביות לחשוב שמערכת יחסים בדסמים יכולה להיות חפה מפחד ושנאה? אלף סליחות, אבל זו יומרה בלתי מבוססת בעליל לטעון ההפך. נער הייתי וטרם זקנתי וגם כשאזקין אזי בקצב הזה עדיין איראה כנער, וטרם חוויתי מערכת יחסים בדסמית שבה חשתי שנאה ולו מינימלית ביותר כלפי זוגתי, ואני מוכן להמר על חייו של סאדם חוסיין שגם היא לא חשה כל שנאה או פחד כלפיי.

...

2. מה ראוי, אם כן, לעשות למיזוגנים (שהרי נוכחותם אינה הכרח מובנה) שאינם בתחום האפור?

למה ראוי לעשות זאת? כי כן, יש יותר מדי פתיות (ופתיים, אבל אני מקבל את ההנחה שמיזוגן בן 35 מסוכן יותר לילדה בת 18 מאשר המלכה האנדרוגנית לנער בן ה-20. לא שהסיטואציה השניה לא מסוכנת כלל, אבל אין ספק שבממוצע - פחות) תקציר הפוסט (C):

ואת-בייג'ינג-יש-להחריב.

3. שנאה/פחד כלליים למין השני (אקא מיזוגניה/מיזאנדריה), ולא חס לבן/בת הזוג הספציפי. גם אני אהבתי אהבה עמוקה וטהורה את כל מי שעשיתי איתו בדסמ (וסליחה עם הקוראים אם מישהו הבין אחרת). (שום ציניות, בהן צדקי)

2. (וכאן (שוב) אני בחילוקי דעות גם איתך וגם עם נילי, נראה לי) המיזוגן אינו מסוכן לפתיה. בדסמ בכלל זה לא כזה מסוכן. כמו שאמר המיזוגן המפורסם, סטירה אחת, יריקה אחת, וזהו. אף אחד עוד לא מת מזה. אתה יודע למי המיזוגן מסוכן? לציפי ליבני. (ובעיקר לנו כי בגללו נהיה תקועים עם מופז כראש קדימה).
המלט

Re: בין מיזוגניה למיילדום

המלט • 26 באוג׳ 2008
נילי ונילי כתב/ה:

מעולם לא הייתי חסידה של חופש הביטוי פה בכלוב.

....

יודעים מה? הייתי מוכנה להתפשר לפחות על התערבות גולשים בצורה קצת יותר מקפידה בתכנים שאחרים מייצרים פה.

....

אין מקום לסלחנות ואין לנו את הפריבילגיה של לעזוב אותו בשקט, מתוך התקווה שיימאס לו והוא יילך למקום אחר.

....

הוא לא הולך. שנאת נשים לא הולכת לשום מקום אחר. היא פה. היא זולגת לתוך מערכות היחסים שלנו. היא מטנפת את הפורומים והבלוגים פה ואנחנו יודעים ושותקים. קוראים ושותקים. מחכים למקרה ההתעללות הבא, שברור לנו שיבוא, ובינתיים- שותקים.

....

[פוסט תשובה לכל מי ששאל אותי למה אני נטפלת לפסיכיאטר המופרע ולמה אני חושבת שיותר אנשים צריכים להציק לו]

גילוי נאות 1: הפסיכי המופרע הוא אינו כוס התה שלי. היחס הכללי שלו לנשים מזעזע, ונער הייתי
וגם זקנתי ואני לא מצליח לראות את התיחכום החבוי בהתנהלותו המילולית, אשר דום-קיחוטה מרמז
על קיומו בהשחזת המקלדת האחרונה שלו.

גילוי נאות 2: הרכישות הספרותיות האחרונות שלי הן ג'ודית באטלר, אנדריאה דבורקין ואמה
גולדמן. מסתבר שזהו חומר קריאה הכרחי כדי להוציא את שושו מהבית לחצי קנקן סנגריה. מה
שאני מנסה להגיד זה שאין לפרש את דבריי הבאים כתמיכה במשנת-הביאושים של הפסיכי
המופרע.

נילי: קשה לי לקרוא את המילים שכתבת. התפאורה המתאימה לדברים שאת כותבת היא כנסיית עץ
צבועה בכחול איפושהו באלבמה, מאוכלסת בגברים לבנים החובשים כובעים מחודדים. גם אנשים
אלה אינם חסידים גדולים של חופש הביטוי. גם אנשים אלה מאמינים שאין מקום לסלחנות כלפי
ביטוי המתנגש בהשקפת עולמם. גם אנשים אלה מאמצים את הרטוריקה הישנה-הלבנה-והטובה
של " XXX לא הולך לשום מקום. אין מקום ל XXX", ואת השיח הציבורי העושה שימוש טקסי במילה
'קהילה' כדי לגייס את היחידים - שלא לומר להסית אותם -- כנגד יחידים אחרים. אני לא מכיר אותך
ממש ממש טוב, אבל אף פעם לא עשית עלי רושם של אדם בעל דעות מסוכנות. אבל אני אגיד את זה
הכי פשוט שאפשר: הדעות שהבעת לעיל, הן מסוכנות בעיניי. הרבה יותר מסוכנות מההתבטאויות
של פסיכיאטר מופרע, שאפילו הוא בעצמו מכנה את עצמו מופרע -- בעוד שאת, הנתפסת כסוג של
סאבית-מגניבה במיינסטרים, רחוקה מאד ממופרעות -- קוראת כאן למעשה לסוג של טיהור אתני
של רעיונות שמסריחים לך את הבלוגוספירה. במערכת האיזונים העדינה שבין חופש הביטוי להטלת
מגבלות עליו, לפחות כפי שהיא באה לידי ביטוי בעולם הערכים שלי באופן אישי -- קריאה כזו היא
טיול של פיל בחנות חרסינה.

ענינה של האישה כאישה -- כמיגדר הסובל מקיפוח, אינו יוצא נשכר על ידי גיוס הקהילה לסתימת
פיות כנגד מי שדבריו נראים כמבוססים במדמנת הנצחת הקיפוח החברתי של האישה. את לא יכולה
למחוק עוולה אחת על ידי שרטוט עוולה אחרת; את לא יכולה להשתמש בזכות הדיבור כדי להשתיק
את האחר. המאבק החשוב כשלעצמו ח י י ב להתרחש בשדה הפתוח והמאוורר של הבעת הדעה.
איך לדעתך היתה מגיבה סימון דה-בובואר אילו מישהו היה מתריס כלפיה כי היא נקבה טיפשה, או
זונה? על ידי נסיון לסתום לו את הפה, או אולי על ידי רתימת החמור ומילותיו לעגלת המאבק?
פסיכיאטר מופרע

פסיכיאטר מופרע • 26 באוג׳ 2008
[quote="המלט"]
נילי ונילי כתב/ה:

מעולם לא הייתי חסידה של חופש הביטוי פה בכלוב.

....

יודעים מה? הייתי מוכנה להתפשר לפחות על התערבות גולשים בצורה קצת יותר מקפידה בתכנים שאחרים מייצרים פה.

....

אין מקום לסלחנות ואין לנו את הפריבילגיה של לעזוב אותו בשקט, מתוך התקווה שיימאס לו והוא יילך למקום אחר.

....

הוא לא הולך. שנאת נשים לא הולכת לשום מקום אחר. היא פה. היא זולגת לתוך מערכות היחסים שלנו. היא מטנפת את הפורומים והבלוגים פה ואנחנו יודעים ושותקים. קוראים ושותקים. מחכים למקרה ההתעללות הבא, שברור לנו שיבוא, ובינתיים- שותקים.

....

[פוסט תשובה לכל מי ששאל אותי למה אני נטפלת לפסיכיאטר המופרע ולמה אני חושבת שיותר אנשים צריכים להציק לו]

גילוי נאות 1: הפסיכי המופרע הוא אינו כוס התה שלי. היחס הכללי שלו לנשים מזעזע, ונער הייתי
וגם זקנתי ואני לא מצליח לראות את התיחכום החבוי בהתנהלותו המילולית, אשר דום-קיחוטה מרמז
על קיומו בהשחזת המקלדת האחרונה שלו.

גילוי נאות 2: הרכישות הספרותיות האחרונות שלי הן ג'ודית באטלר, אנדריאה דבורקין ואמה
גולדמן. מסתבר שזהו חומר קריאה הכרחי כדי להוציא את שושו מהבית לחצי קנקן סנגריה. מה
המופרע.

quote]

הגילוים הנאותים שלך ממש ריגשו אותי . אפשר לחשוב שאתה מגיש כעת איזה דו"ח מהותי וחשוב לרשם הזונות בישראל .

צא מזה המלט .
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 26 באוג׳ 2008
סתימת פיות תשיג תוצאה לא רצויה.
אם מישהו מיזוגן/אידיוט/חשוך/מוכה שחין אז אדרבה, שיכתוב.
הבן אדם מפנה זרקור לכיוונו הוא ולנו לא נותר אלא לברך על זה. נחסך הצורך באאוטינג והסתבכויות עם כלובי ואזהרות בפורומים סגורים או בשרשרת הודעות פרטיות.
מי שזו כוס התה שלה שתבורך. לשאר נחסכה ההתלבטות.

אני בעד שחרא יעשה מה שחרא טוב בו. יצוף.
עדיף מאשר מי קישון צלולים למראה ובוצה בקרקעית.
Uranus

תזכורת

Uranus • 26 באוג׳ 2008
לכול המסכנים שצריכים לסבול את השירשורים האלה באלפוני רק כי היה להם/להן את האומץ להתעניין במשהו אחר:

http://www.sex2free.com/galleries/duke/fa1/4/16.jpg
flashback{ג"ו}

flashback{ג"ו} • 26 באוג׳ 2008
המלט כתב/ה:

המופרע.

עוף טופיק -
אני לא מבינה איך אני לא קיבלתי חצי קנקן סנגריה בגין קריאה מעמיקה פלאס עיון בכל מראי המקום וההערות של הגב' דבורקין.
(קיבלתי הרבה דברים אחרים אמנם, אבל הו, איזו סנגריה...)

און טופיק יגיע מתישהו, אולי. אם החום ישבר לפני שהשרשור יגווע.
T O M​(שולט)
לפני 15 שנים • 9 באוק׳ 2008
T O M​(שולט) • 9 באוק׳ 2008
יש יותר שנאת גברים באתר, מאשר נשים
ויעידו על כך שבכל תופעה שלילית כמעט באתר
איכשהוא מישהי מוצאת את המין הגברי כגורם הבעיה העיקרי.

לא האישיות של אותו אחד, אלא המגדר שלו.

עלק שנאת נשים.
ובכן, קשה מאוד לאהוב אותן אם הם מתנהגות ככה...
icon_biggrin.gif

-------------------

נילי,

לדעתי, הנסיון שלך לכפות את דעתך בכוח על אחרים
הוא לא פחות חמור מאותה שנאה שלפי דעתך הופגנה כלפי הנשים בבלוגים שקראת.

לא נראה לך אז חייבים לטפל בזה, ולעזאזל אם למישהו אחר זה נראה בסדר
או שהוא לא רואה את השנאה פה. את רואה וזה מה שקובע מבחינתך.

כרגע את לא יותר ממטיפה שלא סובלת שום דבר שהוא לא בראש שלך.
ואת מחפשת יותר להטיף ולהגיד לאנשים אחרים מה לעשות ואיך לחיות,
מאשר להתרכז בחייך האישיים.

ובנוסף זה שאת לא כל כך בעד חופש הדיבור פה באתר
(אולי בגלל שרוב האנשים, לא בדיעה שלך וזה מפריע לך עוד יותר?
גם הדוממים שבגולשים - אם הם לא מגיבים בחריפות כמוך,
כנראה שזה לא מפריע להם יותר מדי)

אם את רוצה לעזור או לייעץ לאחת מאותן נשים שלדעתך
עברה סבל, דברי איתה באופן אישי.
אל תנסי להקים ארגונים ומהפיכות ו"צנזורה אחרת"...

אל תלבישי את האג'נדות הפרטיות שלך, על הבדסמ של כל אחד ואחד פה.

ציטוט: פעם היה לנו יותר אומץ לקום ולהגיד בבירור: "שימו לב- זה לא בדסמ".

נראה לי שאת מתה להיות בתפקיד השופטת שתקבע זאת...
להגיד מי כן ומי לא ולפרסם בפומבי למען ידעו כולם את החלטתך.
שפיץ רציני
לפני 15 שנים • 10 באוק׳ 2008

שפיץ רציני • 10 באוק׳ 2008
נילי ונילי כתב/ה:
גבר שקורא לי "זונה" מתוך אהבה ותחושת שוויון ביני ובינו

חי נפשי
כי אין דום אמיתי קורא לשפחתו "זונה"
אלא מתוך היכרות מעמיקה עם הגותה של סימון דה בבואר
ולאחר עיון ודיקדוק ברזי משנתה של הלן סיקוס.

או בתרגום לעיברית

נדמה לי שאת טיפל'ה כבדה במקרה הזה
אם מישהו לא נראה לך
אז דלגי הלאה
ובא לעכו שלום.
GoingAway
לפני 15 שנים • 11 באוק׳ 2008

GoingAway • 11 באוק׳ 2008
נילי ונילי כתב/ה:
התלבטתי קצת האם לפתוח את השרשור הזה בפורום הוותיקים ובסופו של דבר החלטתי לפתוח באלפוני.

הרבה זמן שאני מסתובבת בבלוגספירה הכלובית, קוראת בלוגים שהתוכן שלהם הוא בלתי ייאמן ונחרדת באין פוצה פה כנגדם. מעולם לא היינו מוצלחים במיוחד בלהוקיע בגלוי התנהגויות פסולות. תמיד אנחנו נזכרים באיחור, אחרי שכבר יש נפגעים.

נזכרת במעגל האור [ובמקרים נוספים, אין להכחיש שהוא לא היחיד] ובבחינה העצמית הקהילתית שעברנו. נזכרת בבושה על כך שידענו ושתקנו. כמה קל להגיד עכשיו, אחרי התפוצצות הפרשה: "הוא לא עושה בדסמ. הוא לא חלק מהקהילה, אין חלקו בקהלנו", אבל הרבה יותר קשה לעשות את ההוקעה הזו בזמן אמת, כלפי מקרים שקורים ממש ממש כעת.

אז מסתובבת בבלוגים פה, קוראת טקסטים איומים ונוראיים ותוהה האם ככה נראה הבדסמ של היום. האם זהו הפרצוף של הקהילה? האם אלו האנשים בתוכה?

לא יודעת אם אני מדמיינת וזה תמיד היה פה ככה, אבל יש לי התחושה שבזמן האחרון הטשטשו הגבולות בין מיילדום ושליטה גברית ובין מיזוגניה פשוטה. נדמה לי שפעם ידענו להבחין בצורה טובה יותר בהבדל בין השניים. נדמה לי שפעם היה לנו יותר אומץ לקום ולהגיד: "חבוב, אתה לא שולט ולא נעליים. אתה סתם חתכ'ת אפס שונא נשים שצריך לפתור את הבעיות שלו עם אמא".

פעם היה לנו יותר אומץ לקום ולהגיד בבירור: "שימו לב- זה לא בדסמ".

לא כל האנשים יודעים להבדיל בין מיילדום למיזוגניה. לא כל האנשים יודעים להבדיל בין גבר שקורא לי "זונה" מתוך אהבה ותחושת שוויון ביני ובינו ובין גבר שונא נשים, עם הפרעה פסיכולוגית שיכולה להסתיים בפגיעה חמורה בסאבית שאיתו. אנחנו חייבים לקחת אחריות ולהבהיר את ההבדל בין השניים.

מעולם לא הייתי חסידה של חופש הביטוי פה בכלוב. תחת מעטה האנונימיות הוירטואלי, יותר מדי אנשים מרשים לעצמם להגיד יותר מדי דברים שהם לא מוכנים לעמוד מאחוריהם בשם מלא. הייתי שמחה אם מדיניות המחיקה של הכלוב היתה פחות סובלנית ויותר קשוחה כלפי תכנים פוגעניים, תכנים ששונאים. אבל מוכנה להתפשר אפילו על סימון התכנים האלו בצורה ברורה כתכנים בעיתיים, עבור אלו שלא יודעים להבחין בינם ובין תכנים "רגילים".

יודעים מה? הייתי מוכנה להתפשר לפחות על התערבות גולשים בצורה קצת יותר מקפידה בתכנים שאחרים מייצרים פה. פאק, אני בטח לא היחידה שנחרדת משנאת נשים, אבל איכשהו נדמה שאחרים רואים את זה כבדיחה.

אין שום דבר מצחיק או משעשע בשנאת נשים. אין שום דבר משעשע בזליגה שלה אל תוך בדסמ. אין שום דבר משעשע בניק שמפיץ מיזוגניה ברחבי הכלוב, ואי אפשר להתייחס אליו כאל ליצן לא מזיק. אין מקום לסלחנות ואין לנו את הפריבילגיה של לעזוב אותו בשקט, מתוך התקווה שיימאס לו והוא יילך למקום אחר.

תחילה, אתוודה שלא קראתי את השרשור לכל אורכו, אני מגיב לך ישירות.

שנית, אני מאמין גדול בהצקה לפסיכיאטר המופרע. מצד שני, הוא לא באמת מאמין בכל דבריו. זהו פשוט הומור שחור משחור. בתור אדם החובב הומור כזה, לא הייתי ממהר להתרגש.

שלישית...

כפי שכן ראיתי בסריקה מהירה בשרשור, וצוין כבר מקודם, הבעיה אינה שנאת נשים (כי בהחלט קיימת כאן גם שנאת גברים), אלא שנאה בכלל. ולכך אגיד - מערכות יחסי שליטה הן צורה אינטנסיבית וחזקה יותר של קשרים רומנטיים "וניליים". לפחות לטעמי. הם חזקים יותר, לטוב ולרע. כולנו מכירים את המשפט הידוע - "המרחק בין אהבה ושנאה הוא קצר". וכך גם כאן. כולנו אוהבים ושונאים, נפגעים ומתאהבים, מקווים ומצפים, מתייאשים ומתרגזים. האם יש משהו מדאיג בכך שגבר מפתח שנאת נשים לאחר שנפגע מנשים בצורה רומנטית? בהחלט. האם יש משהו מדאיג מכך שאישה מפתחת שנאת גברים לאחר שנפגעה מגברים? בהחלט. האם זאת עדיין תגובה אנושית וצפויה? לצערנו, גם כן.

זהו תוצר בלתי נמנע, השנאה הזאת. עלינו להשגיח שהיא לא תגיע לרמה של סקסיזם אמיתי, לרמה של אלימות, לרמה של גזענות, של אפלייה, ועדיין. זהו חלק ממי שאנחנו. ובלי להתחיל דיון אחר עם אמירה חריפה, אשתדל לסייג אותה ולהזכיר לכולם שבסופו של דבר גם אני כאן... ובסופו של דבר, ישנן לכולנו סיבות מסויימות הנעוצות במבנה הפסיכולוגי שלנו אשר גורמת לנו לבחור את צורת המיניות הזאת. את הצורך לערבב שליטה וכאב לתוך מיניות, לתוך אהבה וסקס. כולנו נפגענו ועוצבנו על ידי החוויות השונות שלנו בחיים. לא, אני לא אמר שיש משהו פגום ב-BDSM או שרק אנשים פגומים מגיעים ל-BDSM, חס וחלילה, ועדיין. כולנו כאן מסיבות מסויימות, מסיבות אישיות, כי אנחנו צריכים משהו קצת אחר, קצת שונה, מעצמנו ומבן/בת הזוג שלנו. כולנו התאכזבנו, כולנו נפגענו, כולנו אהבנו.

ולא, אני לא אוהב את כל האדונים שחושבים שבגלל שהם אדונים אז כל הנשים נולדו נשלטות (ומצדיקים את זה בשלל טיעונים מגוחכים ופסודו-מדעיים), ואני לא אוהב את כל הנשים ששונאות את כל האדונים בגלל שנפגעו בעבר. ועדיין, זאת התנהגות אנושית. ואם לא נוכל לדבר על זה, איך נלמד?
Morticia
לפני 15 שנים • 11 באוק׳ 2008
Morticia • 11 באוק׳ 2008
תום ידידי, בדר"כ אני מסכימה עם רוב מה שאתה אומר
אבל הפעם אני לא בטוחה שזה נכון
לדעתי יש כאן שנאת נשים לא פחות בולטת משנאת גברים
לא מדדתי באחוזים
אבל הן מצד ה"שולטים" והן מצד ה"נשלטים"
יש הרבה איבה ו"סירוס" נשים.

כמובן שיש גם הרבה שלא icon_smile.gif

באשר לכל הפסיכיאטרים המופרעים ודומיהם
צוחקים צוחקים...