בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה זו השליטה הזו, לעזאזל?

RIS
RIS
לפני 15 שנים • 15 בנוב׳ 2008
RIS • 15 בנוב׳ 2008
פשוט אחרת כתב/ה:
RIS כתב/ה:
.
אני לא בטוח למה דחוף לי לנסות ולזקק את אותה תמצית שתאפשר לעצום את העיניים ולדעת – במובנים העמוקים ביותר של המילה – את טעמם ההיולי של יחסי שליטה.
אני רק יודע שהחקירה הזו נועדה לאפשר לי להבין טוב יותר – על הבנה מוחלטת ויתרתי כבר מזמן – מה בדיוק קורה שם במחול האש או הקרח הזה.
להבין את שלל האינטראקציות והפרדוקסים השלובים בצורה כה הדוקה וחסרת סיכוי להתרה.
להבין איך הקסם הזה מתרחש. איך ברגע אחד, מה רגע, שבריר רגע, קמה ועומדת חומה של אש שמקיימת היררכיה כה מחשמלת ומענגת.

אי אפשר, אי אפשר לזקק אותה למילים, אי אפשר להעביר באמצעותם את טעמה המקודש כמעט.
אבל את הצורך הזה אני מכירה. אני חושבת שהנסיון למצוא לו מילים הוא הנסיון לחקוק את התחושות העזות האלו. יותר קל לנו להבין דברים שניתן לנסח אותם, ובאמצעות המילים יותר קל לנו אולי לנסות לשחזר אותם .
קשה לתת שם למשהו שהוא גדול בהרבה מהמילים הטרויאליות.
וזה לא במקרה שכל פעם כשמנסים לתאר את הדבר המופלא הזה, את הנגיעה הזו, במילים מגלים
שהמילים הללו עדיין לא הומצאו. ואלו שקיימות חוטאות לאמת העמוקה הזו.
אכן, כמו שכתבת בתחילה, זה כמו תפילה.
תפילה אילמת, ללא מילים, אבל עם המון רגש וכוונה.
וכשהיא קיימת, הנגיעה הזו,כשהיא נמצאת שם, באופן חזק וברור ומוחשי עד מאוד,
כל שנותר לנו הוא להכיל אותה בהוקרת תודה.

כן, ואני נזכר שכשהייתי מתאר את החוויה הראשונית העוצמתית של שליטה, אי אז בהתחלה, בפעמים הראשונות, כשלא ידעתי איך לאכול את החשמל החזק והניצוצות שכמעט אפשר היה לראות אותם תיארתי את התחושה כ"חרדת קודש".
Tame
Tame • 15 בנוב׳ 2008
אז בוא נפסיק כאן את הדיאלוג שכן אני חשבתי שאתה מנסה להגיע לאיזו מסקנה לגבי מהותם של יחסי שליטה והתברר לי שאתה בעצם רק רוצה להגיד מהי מהות השליטה לפי דעתך ואתה כמובן זכאי לדעתך כמו כל אחד אחר ועל זה אין ויכוח, אם הייתי יודע שזו הכוונה מראש לא הייתי נכנס לשרשור הזה כי מבחינתי זה קצת חסר טעם אבל כל מי שמרגיש שיש בזה טעם יכול להנות בכיף.

בקיצור סתם חשבתי שיש כאן איזה דיון באשר למהות.
RIS
RIS
RIS • 15 בנוב׳ 2008
Tame כתב/ה:
אז בוא נפסיק כאן את הדיאלוג שכן אני חשבתי שאתה מנסה להגיע לאיזו מסקנה לגבי מהותם של יחסי שליטה והתברר לי שאתה בעצם רק רוצה להגיד מהי מהות השליטה לפי דעתך ואתה כמובן זכאי לדעתך כמו כל אחד אחר ועל זה אין ויכוח, אם הייתי יודע שזו הכוונה מראש לא הייתי נכנס לשרשור הזה כי מבחינתי זה קצת חסר טעם אבל כל מי שמרגיש שיש בזה טעם יכול להנות בכיף.

בקיצור סתם חשבתי שיש כאן איזה דיון באשר למהות.

ואני סתם חשבתי שכל מה שכתבתי לך היה בנושא הצדדי והשולי של אלה שטוענים שהם עושים בדסם שלא קשור לסקס, ועוד, סתם חשבתי שאתה חושב בדיוק כמוני שאין דבר כזה.

וגם, סתם חשבתי, שמכיוון שמהשטות הצדדית הזאת הסקת את המסקנה ה"הגיונית" שאני בעצם רק רוצה להגיד מה דעתי ותו לא (כלומר שאינני מעוניין בדיעות של אחרים) על נושא הפוסט - שאולי באמת עדיף היה שלא היית נכנס לשרשור הזה.

ובכל זאת - תודה לך על תרומתך.

.
Tame
Tame • 15 בנוב׳ 2008
בחייאת, אין לי רצון להתווכח, כולה אמרתי שהחטאתי את כוונתך לגבי הנושא המרכזי של הפוסט ושאם הייתי יודע שהפוסט שלך עוסק בדברים אחרים לא הייתי נכנס וכנראה גם שלא הייתי כותב את הדברים שכתבתי שאינם ברוח השרשור.
שום דבר ממה שאמרתי לא מכוון לתקוף אותך, זה שאתה רוצה להביע את דעתך זה אחלה ואין לי בעיה עם זה, אם בא לך לספר על החשמל והניצוצות שהיו לך אז מה טוב ולא אמרתי בשום מקום שאתה לא מעוניין בדעות של אחרים כי הרי יש גם אחרים בשרשור שכותבים דברים דומים למה שאתה כתבת, ובגלל שהדברים לא דומים למה שאני כתבתי אני מסיק שטעיתי במטרת השרשור, אני סתם חשבתי שמדובר באיזה ניסיון להבין משהו ולא ברצון לשתף חויות או בלתאר תחושות.

ואגב פעם גם אני הייתי עושה את זה, פשוט היום זה נראה לי פחות לרוונטי, אולי בעתיד אני אחזור לזה שוב, זה למה לא הייתי נכנס - לא בגלל שזה שרשור רע או משהו.
מקווה שעכשיו אתה מרגיש יותר בנוח ומאחל לך המשך שרשור נעים.

נ.ב
גם אם אני חושב שאין דבר כזה וגם אם אתה חושב שאין דבר כזה וגם עם עוד 1000 איש חושבים שאין דבר כזה זה לא אומר שבאמת אין דבר כזה. אני אומר את זה רק מכיוון שלא הייתי מספיק חזק או בשליטה כדי לעזוב את זה כי תכלס זה לא מה שרצית לדבר עליו אלא מה שאני חשבתי/רציתי וכנראה שזה לא קשור.