בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואו, איפה זה הליגה של המתחילים?

Rasputin1989
לפני 15 שנים • 22 בנוב׳ 2008

ואו, איפה זה הליגה של המתחילים?

Rasputin1989 • 22 בנוב׳ 2008
היי, אני ממש אודה על כל עזרה בשאלה הרת הגורל שלעיל, קצת סבלנות כי אני אוהב לחפור.
ככה, אני בן 20 ומעט ההתנסויות האינטימיות שהיו לי היו רגילות למדי (אם מורידים איזה חתך פה ושם). לאחרונה לאחר חשיבה רבה על הנושא, והעלאה רבה של תרחישים דמיוניים כאלו ואחרים הגעתי למסקנה שאני ממש נהנה מכאב (ע"ע פגיעה עצמית בעגה מקצועית- בעיקר כוויות של שעווה וחתכים), מקלחות זהובות והשפלה ומכות באופן כללי (מנשים). cheerleader.gif
אחרי תחקיר קצרצר למדי הבנתי שכל הפעולות הנ"ל שייכות לעולם הזה של BDSM. התחלתי לחקור אבל די הסתובב לי הראש מכל המושגים, התאוריות ושאר ירקות. לכן יש לי כמה שאלות:
1. יש ספר (בכל שפה שהיא) שנחשב לתנ"ך או בתור מכונן לתרבות הBDSM?
אולי איזה אתר סטייל "בי די אס אם כל אחד יכול"? משהו שנועד להסביר לנו, הלא מוארים את מהות העניין?
2. האם יש צעצועים לשימוש עצמי בBDSM נניח בדומה לחגורת המתכת שחברי הכת הנוצרית אופוס דיי (למי שקרא\ראה את צופן דה-וינצ'י) משתמשים בה?
3. בהתחשב במה שנכתב לעיל, האם תוכלו "לאבחן" אותי על פי הBDSM? ז"א על ידי איזה כתואר אני אמור להתייחס לעצמי בזמן שאני מחפש פרטנרית לפעולות שכאלה (קרי מזוכיזם והשפלה).

תודה מראש על כל התייחסות,

רספוטין.
ג'ולי​(לא בעסק)

Re: ואו, איפה זה הליגה של המתחילים?

ג'ולי​(לא בעסק) • 22 בנוב׳ 2008
Rasputin1989 כתב/ה:
היי, אני ממש אודה על כל עזרה בשאלה הרת הגורל שלעיל, קצת סבלנות כי אני אוהב לחפור.
ככה, אני בן 20 ומעט ההתנסויות האינטימיות שהיו לי היו רגילות למדי (אם מורידים איזה חתך פה ושם). לאחרונה לאחר חשיבה רבה על הנושא, והעלאה רבה של תרחישים דמיוניים כאלו ואחרים הגעתי למסקנה שאני ממש נהנה מכאב (ע"ע פגיעה עצמית בעגה מקצועית- בעיקר כוויות של שעווה וחתכים), מקלחות זהובות והשפלה ומכות באופן כללי (מנשים). cheerleader.gif
אחרי תחקיר קצרצר למדי הבנתי שכל הפעולות הנ"ל שייכות לעולם הזה של BDSM. התחלתי לחקור אבל די הסתובב לי הראש מכל המושגים, התאוריות ושאר ירקות. לכן יש לי כמה שאלות:
אולי איזה אתר סטייל "בי די אס אם כל אחד יכול"? משהו שנועד להסביר לנו, הלא מוארים את מהות העניין?
2. האם יש צעצועים לשימוש עצמי בBDSM נניח בדומה לחגורת המתכת שחברי הכת הנוצרית אופוס דיי (למי שקרא\ראה את צופן דה-וינצ'י) משתמשים בה?
3. בהתחשב במה שנכתב לעיל, האם תוכלו "לאבחן" אותי על פי הBDSM? ז"א על ידי איזה כתואר אני אמור להתייחס לעצמי בזמן שאני מחפש פרטנרית לפעולות שכאלה (קרי מזוכיזם והשפלה).

תודה מראש על כל התייחסות,

רספוטין.

פגיעה עצמית היא ממש לא חלק משום פרקטיקה בדסמ"ית.

אולי, לצד החיפוש שלך את מקומך בבדס"מ,

תנסה למצוא את הדרך לפתור את הסיבות לפגיעה העצמית הזו.

ו...לא. הנאה מכאב, היא לא תשובה נכונה.
אחותופל
אחותופל • 22 בנוב׳ 2008
הייתי אומרת שנשמע שאתה מזוכיסט ואכן ממליצה כמו נילי ונילי על פורום אלפוני.

בניגוד לתגובתה של ג'ולי אני חושבת שפגיעה עצמית דווקא עומדת בבסיס ובשורש של המזוכיזם: כי איך אדם שאינה מכירה את עולם הבדס"מ ורוצה בכאב, אמורה להתנהג? אני מניחה שבתור התחלה היא תכאיב לעצמה. המטרה היא לחוות כאב, אם מידיה היא או אם מידיה של מישהי אחרת.

וכל המזוכיסטיות למיניהן - הן לא נחשבות לכאלו שפוגעות בעצמן? הן יוצרות סיטואציות מכוונות לפגיעה בהן - זה די נופל אצלי תחת הקטגוריה לפגיעה עצמית - להיכנס למערכת יחסים בו היא תיפגע (פיסית, רגשית) . אז היא עדיין פוגעת בעצמה - אבל פשוט דרך אדם אחר/ת.

ואולי אתה צריך טיפול אבל לא יותר מכל אדם אחרת פה בכלוב....
פיליפה​(נשלטת)

ברוך הבא!

פיליפה​(נשלטת) • 22 בנוב׳ 2008
כלל הזהב לפעילות בדס"מית הוא "בטוח, שפוי ובהסכמה".
בעיני, החוויה הבדס"מית, הכוללת שליטה וכאב, יכולה להרחיב את הדעת, כשהיא מגיעה ממקום מודע ובריא.
פגיעה עצמית, על פי רוב, היא סימפטום לבעיה שכדאי לטפל בה.
אחותופל
אחותופל • 22 בנוב׳ 2008
מעניין, ג'ולי, מה כותבות המאמר המלומדות היו אומרות על מישהי שמבקשת לעשות סשן בו היא נקשרת ומוצלפת, מטפטפות עליה שעווה רותחת או (רחמנא לצילן!) מדיקל, או חתכים או סתם קשירה מכאיבה לאורך זמן, או שמשתינות עליה, פותחות לה ת'תחת וכן הלאה.

נראה לך שהן היו קוראות לזה שפוי? נראה לך שהן לא היו מקטלגות את זה תחת סוג מופרע במיוחד של "רצון לפגיעה עצמית"?

עד כמה שאני יודעת על פגיעה עצמית (ואני יודעת על זה די הרבה). לא נראה לי שתבוא הפסיכולוגית הקונבנציונלית ותגיד שאם יש לנו SSC אז זה בסדר ואין כאן אלמנטים של פגיעה עצמית.
(זה מיד אחרי שהיא תצחק למשמע הS של ה"שפוי")

המשמעות של "פגיעה עצמית" היא הרצון לפגוע בעצמי. לא משנה באיזו דרך ודרך מי או מה. ולאו דווקא הרצון לפגוע בעצמי במו ידיי.

זה שיש לנו SSC עדיין לא אומר שהמזוכיסטיות בינינו חפות מרצון לפגיעה עצמית. זה כן אומר אבל שנשתדל לעשות זאת בדרך הבריאה ביותר האפשרית בשביל רצון "לא בריא" שכזה.

להגיד שזה לא לגיטימי, זה לבטל לגיטימיות של חצי מהחברות כאן.
פעם פרח​(נשלטת)
פעם פרח​(נשלטת) • 22 בנוב׳ 2008
אחותופל כתב/ה:
המשמעות של "פגיעה עצמית" היא הרצון לפגוע בעצמי. לא משנה באיזו דרך ודרך מי או מה. ולאו דווקא הרצון לפגוע בעצמי במו ידיי.

זה שיש לנו SSC עדיין לא אומר שהמזוכיסטיות בינינו חפות מרצון לפגיעה עצמית. זה כן אומר אבל שנשתדל לעשות זאת בדרך הבריאה ביותר האפשרית בשביל רצון "לא בריא" שכזה.

יש הבדל בין רצון לפגיעה עצמית, ובין רצון לחוות כאב.
אני חושבת שאפשר להגיד שהרבה מהנשלטים/ות בכלוב אוהבים כאב (פיזי, נפשי, רגשי),
בצורה כזו או אחרת.
אני בספק אם מחצית מהם רוצים לפגוע בעצמם.

אין לי ידע רב על "פגיעה עצמית", אבל בתקופה מסויימת בחיי קראתי על זה, כי הרגשתי רצון לעשות את זה. (ולא, לא הגעתי לידי מימוש).
וכמו שכתוב בקישור שהביאה ג'ולי, לפחות אצלי המקום הזה אצלי נבע ממצב רגשי בלתי נסבל.
כשלא יכולתי להתמודד עם הרגשות שהיו בי,
כשהיה בי כאב פנימי כל כך חזק,
הרגשתי רצון לפגוע בעצמי.
כדרך להקל על הכאב מבפנים.

כיום לפעמים אני משתוקקת לכאב והשפלה מהגבירה שלי.
והרצון הזה הוא חלק מהקשר שלי איתה,
זה קשור לדינמיקה ולאינטימיות של השליטה בינינו.

אבל מדובר בשתי חוויות שונות לחלוטין.
נולי

Re: ואו, איפה זה הליגה של המתחילים?

נולי • 22 בנוב׳ 2008
Rasputin1989 כתב/ה:

רספוטין.

יש עוד המון אתרים מלבד אתר זה. חיפוש אחר בדסמ או BDSM בגוגל יעזור לא מעט. באתר זה יש את פורום אלפוני, אליו כבר הפנו אותך.

Rasputin1989 כתב/ה:

רספוטין.

הצעצוע המרכזי בבדסמ הוא הדמיון. עשה בו שימוש. יש הרבה אביזרים שתוכל באמצעותם לענג את עצמך (קרי: להכאיב לעצמך עד עונג) באתר זה יש פורום של ציוד. בענין הצלפות- קח כבל תקשורת ונסה על עצמך. הזהר כי זה עלול להשאיר סימנים. אתה יכול גם לטפטף שעווה על עצמך, רק הזהר מנרות פלסטיים-כי זה עלול לעשות נזק בלתי הפיך. ובכלל זכרו שאין כזה דבר "זהיר מדי", לא רק בצעצועים אלא גם בקשרים שתקשור עם אנשים בכלל ובעולם הזה בפרט.

Rasputin1989 כתב/ה:

רספוטין.

אין פה "אבחנות" אבל השם הבדס"מ-י לאלו שאוהבים לחטוף מכות הם הכנועים
ואלו שמחטיפים הם השולטים. יש גם מתחלפים-כאלו שכל פעם הם בצד אחר של השוט.

בהצלחה
הקטנה והרכה
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 22 בנוב׳ 2008
אחותופל כתב/ה:
מעניין, ג'ולי, מה כותבות המאמר המלומדות היו אומרות על מישהי שמבקשת לעשות סשן בו היא נקשרת ומוצלפת, מטפטפות עליה שעווה רותחת או (רחמנא לצילן!) מדיקל, או חתכים או סתם קשירה מכאיבה לאורך זמן, או שמשתינות עליה, פותחות לה ת'תחת וכן הלאה.

נראה לך שהן היו קוראות לזה שפוי? נראה לך שהן לא היו מקטלגות את זה תחת סוג מופרע במיוחד של "רצון לפגיעה עצמית"?

עד כמה שאני יודעת על פגיעה עצמית (ואני יודעת על זה די הרבה). לא נראה לי שתבוא הפסיכולוגית הקונבנציונלית ותגיד שאם יש לנו SSC אז זה בסדר ואין כאן אלמנטים של פגיעה עצמית.
(זה מיד אחרי שהיא תצחק למשמע הS של ה"שפוי")

אני חושבת שאת טועה, אחותופל.

ולגבי המאמר, אם שמת לב לפיסקה השניה, המחברת מציינת בפירוש: "(פציעה עצמית איננה סאדו-מזוכיזם)."

מצד אחד: אני יודעת שרבים כאן "צמחו" על ברכי "המזכירה" ששם הסרט מבליט היטב את התופעה הזו של פגיעה עצמית באמצעות חתכים (גם שם לא היה קשר בין הנאה מינית לחתכים. זו היתה דרך שלה "לנקז" החוצה בעיות נפשיות כדי להתמודד איתן. על ידי הפיכת הכאב הנפשי לכאב חיצוני של חתכים והטיפול הפיזי בחתכים, היא מצאה דרך שטחית ונקודתית להתמודד עם הבעיות)
לדעתי, ואני מסכימה עם ג'ולי - זה לא בדס"מ. זו קריאה לעזרה.

מצד שני ובהתמקדות בפותח השרשור - השאלה היא למה התכוון המשורר בשירו כשכתב "פגיעה עצמית" משום שהוא עדיין ירוק בסביבה וכנראה גם הדרך בה הוא מביע דברים היא מסורבלת.. כך שרצוי לא למהר ולפסוק.