לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המתת חסד - בעד/נגד

Lordpain​(שולט)
לפני 15 שנים • 11 בדצמ׳ 2008
Lordpain​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2008
המוות זה משהו בלתי נמנע, בין אם מבקשים אותו או לא הוא בכל זאת מגיע לכל אחד מאיתנו .
אז אם מישהו רוצה להקדים... אני לא מתנגד .

אם כך בטוח לומר שאני בעד ....
kakleta​(לא בעסק)
kakleta​(לא בעסק) • 11 בדצמ׳ 2008
חופש הפרט הוא קודם לכל דבר אחר.
אני בעד.
גם אדוני בעד.
אמיתיי​(שולט)
אמיתיי​(שולט) • 11 בדצמ׳ 2008
זכותו של אדם לקבוע את גורלו ואת הרצון למות בכבוד
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 11 בדצמ׳ 2008
סבתא שלי תמיד אומרת שביום שהיא כבר לא תוכל לנגב לעצמה את הישבן היא כבר לא רוצה לחיות.

השאיפה והבחירה של כל אדם לחיות בכבוד ולמות בכבוד ולא להיות נטל על יקיריו חייבת להיות מעוגנת בחוק לדעתי. גם אני מאמינה כי הטכנולוגיה והרפואה המתקדמות תפקידן לשפר איכות חיים ולרפא ולא לגרור את הסבל רק כי נשבעו להציל חיים.
האמפרי
האמפרי • 11 בדצמ׳ 2008
ישנם לא מעט אנשים שראויים להמתה כדי לעשות חסד עם האנושות
כולה. אני יכול להציע למשל את עמוס גיתאי ולירון נבו אבל זה ככה
בשליפה כי לחצתם.
Winner​(מתחלפת)
לפני 15 שנים • 12 בדצמ׳ 2008
Winner​(מתחלפת) • 12 בדצמ׳ 2008
האמפרי כתב/ה:
ישנם לא מעט אנשים שראויים להמתה כדי לעשות חסד עם האנושות
כולה. אני יכול להציע למשל את עמוס גיתאי ולירון נבו אבל זה ככה
בשליפה כי לחצתם.

זה בדיוק מה שמסוכן בהמתות חסד. הזילות של החיים כערך עליון.
אפילו שזה בוודאי נאמר בצחוק.
Lanya Colson
לפני 15 שנים • 13 בדצמ׳ 2008

נו באמת

Lanya Colson • 13 בדצמ׳ 2008
כולכם כל כך ליברלים עד שאני חשה בצורך עז במלפפון חמוץ ובירה, רק כדי להפיג את הטעם המתוק.
להזכירכם, מותר ע''פ חוק להתאבד.
גם לכם, כשתהיו חולים בסרטן סופני, מותר יהיה להתאבד (אם כי יש מצב שחלק מכם יעדיפו עוד כמה ימים עם הילדים, למרות הכאב המזעזע, אבל לא נשפוט אתכם על זה)

השאלה היא לא חופש הפרט כאן, השאלה היא האתיקה של מקצוע הרפואה. ז''א, לא אם מותר לי לקחת את חיי בידי, כשאני יודעת שנותרו לי חודשיים של סבל, אלא האם מותר לרופא שלי לעזור לי.

ועם כל הכבוד, לא ראיתי אף רופא במגיבים. כך שאולי את הסוגיה הזאת צריך להפנות לאנשים שהיא הולכת להשפיע על חייהם, לרופאים שאמורים לעזור לכם למות, ולהישאר בחיים כדי להתלבט על זה מבחינה מוסרית. (וזאת אחרי שהם נשבעו לעשות הכל כדי להציל חיי אדם).

המתת חסד מבחינתי כרוכה יחד עם התנגדות נמרצת ועקרונית לעונש מוות. לא יתכן שלאף ממסד (משפטי, רפואי) תהיה סמכות כלשהי על חיי אדם. זה סופי, זה בלתי הפיך, וזה אסור בעיני.

אתם רוצים לחשוב שאם תהיו חולים יהיה לכם האומץ להתאבד? סבבה, זו מחשבה נאצלת, וחוקית לחלוטין.
תעזבו את הרופא שלכם לנפשו, יש לו מספיק דילמות מוסריות גם ככה.
Afroditi

בעד. לגמריי.

Afroditi • 13 בדצמ׳ 2008
בעד. לגמריי.
נולי
נולי • 13 בדצמ׳ 2008
אם מותר להתאבד, למה שיהיה אסור להמית את מי שלא מסוגל יותר להתאבד, אבל הוא חפץ בכך?
בעד לעזור לאנשים שיהיה להם הכי טוב עם עצמם.

אגב ים, לפני כמה חודשים נתפס לי הגב בצורה טראומטית מאוד. היתימרותקת למיטה שבועים, וכן, לא יכולתי לנגב לעצמי את התחת כמה ימים. (בשביל זה יש בידה ....בני משפחה וחברים) אבל לגמרי לא רציתי למות. אני בטוחה שסבתא שלך מתבטאת ככה, אבל כשיגיע הרגע היא תחשוב אחרת. לכן אסור לנו לקחת הצהרות של אנשים מתקופות שונות בחייהם ולהשתמש בהן כשנוח לנו. יש מאוד להזהר.

הבעיה הגדולה שלי היא המתת חסד של מי שדעתו אינה צלולה, אך ער וסובל, ימיו ספורים, ברור שמצבו לא ישתפר, ברור שכל קרוביו סובלים עמו, אך מערכת הרפואה תדרוש אישור בית משפט לענין. עד שיגיע האישור יחלפו אותם "ימים ספורים" שיכולנו לחסוך מאותו אומלל ומקרוביו.
הבעיה שהרפואה היום מאריכה חיים ללא טעם, רק בגלל מחויבותם חסרת הסייגים, גם כאשר ברור מעל לכל ספק כי יש כאן הארכת סבל.
אני אישית במצב כזה עושה הכל כדי לחסוך כאב וסבל מהאומלל. (כן. התנסתי בקבלת החלטה שכזו ואין לי שום חרטות וחלפו מאז כמה שנים.)
אני בעד לשנות את מחויבות הרופאים מדאגה להארכת חיים לדאגה לאיכות חיים.

N
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 13 בדצמ׳ 2008
אני אישית ממש נגד. הכל בידי בורא עולם.
כנ"ל לגבי חיות. סבל הוא חלק מהחיים.