בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל כלב בא יומו 2.... "נקמת הכלוב"

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 15 שנים • 22 בדצמ׳ 2008
פרלין​(נשלטת){ש} • 22 בדצמ׳ 2008
בכל מקרה עדיין לא ענית לי על השאלה icon_smile.gif[/quote]

זכרתי שלא הבנתי משהו! את השאלה לא הבנתי.
Breathless{VIP}

Re: [shock] אני בטוחה שלמי שנפגעה

Breathless{VIP} • 22 בדצמ׳ 2008
פרלין כתב/ה:
קטסטרופה כתב/ה:
Breathless כתב/ה:
icon_eek.gif ממר גלילי (במידה וצודקות)
הצחוק פה לא מתאים
כל צחוק צריך גם לבוא במקום הנכון

יש מספיק דברים שאפשר לעשות עליהם סאטירה
אני לא אוהבת את הסאטירה הזאת
ובמיוחד לא עכשיו

ודו"ח חנייה אין להשוותו בעבירה פלילית כגון זו המיוחסת לחשוד

יום טוב לכולם
תצחקו הרבה על דברים אחרים בבקשה

זה פוגע

קודם אומרים לנו איפה לא לבלות ועכשיו אומרים לנו על מה לא לצחוק.
אני אחזור על עצמי, אולי לא הבנתם:

למה מי אתם בכלל???

אוי. שתוק.

אני בכלל חשבתי שקטסטרופה לא שווה תגובה

תודה בכל אופן.
Breathless{VIP}

אני מפנה אותך לפסק דין בעניינו של גלילי בעבר

Breathless{VIP} • 22 בדצמ׳ 2008
Tame כתב/ה:
לפי דעתי הסיבה שכולם פיספסו את מה שכתבתי על מהות הסאטירה של השרשור הזה היא לא חוסר הבנה או חוסר אינטיליגנציה אלא משום שהקשב שלהן היה מופנה לדבר אחר לחלוטין.
הייתי קורא לזה בשפה פסיכולוגית "הטרמה של סכימת תגובה" מסויימת אבל בלי להסביר לא אמרתי כלום אז:
אפשר לומר שמשום שמעין נוהל תגובה מסויים כבר חי בזיכרון של אדם מסויים (ולא משנה מה הזכיר לו אותו העיקר הוא מידת הזכירות שלו) אזי אותו אדם יראה נטייה חזקה (ואני אומר נטייה אבל זה קרוב למוחלט) להתנהג לפי אותו נוהל תגובה בכל מצב שיתפס בעיניו כמצב דומה.

ולכן ניתן לצפות שכל מי שכועס ונרגז כי הוא מניח שבאמת התרחש אונס שיש לגנות אותו יניח שיש פה זילזול באונס וצריך לגנות גם אותו.
לעומת זאת אדם שבא "נקי" מנוהלי תגובה או שבכלל לא מרגיש שהוא יודע להחליט מי אנס ומי לא לפי כמה תגובות בפורום (מה, יתכן שהכל לא כל כך מוחלט ובטוח?!) לא יחוש שיש לגנות את הנאשם (וגם לא את המאשימה) אלא לחכות ולראות מה בית המשפט יחליט - אלא אם כן יש לו דרך לדעת בוודאות מה התרחש באמת.
סביר להניח שאותו אדם גם לא ימהר לגנות את הסאטירה כי הוא יהיה מספיק חופשי וגמיש בזמן הקריאה כדי להבין את הניואנסים ואת הכוונה (וגם לא ידלג מעל פוסטים בזריזות כדי להספיק להגיע בזמן אל לחצן ה"שלח תגובה").

ועכשיו יש לי שאלה אלייך פרלין.
האם לדעתך אדם בפורום שאינו קשור למקרה ואינו מכיר את הנפשות הפועלות יכול בדרך כלשהי לדעת בוודאות מי אשם ומי חף מפשע לפי שרשור בפורום או פרסום במדיה שהנאשם הובא למעצר (נוהל סטנדרטי)?

תאמיני לי שאם הלינק היה מפנה לגזר דין שמראה כי בית דין קבע שהוא אשם ואז היו מתחילות התגובות כנגדו אז כמובן שלא היה מופיע שרשור סאטירה בעניין המגיבים אלא סביר להניח שגם הכותבים פה היו מצטרפים אליהם.

בגינו לפי מיטב ידיעתי ישב בכלא (וכפי שאומרים המצדדים בו-"שילם חובו לחברה")

http://www.courts.co.il/SR/mechozi/m984133.htm

בבקשה כנס ותקרא
ולגבי עניין הרגישות של כל אחד או אחת בעניין אתה צודק כנראה
בתור אחד שכנראה לא חווה התעללות מינית ואונס אתה לא יכולת לדעת
שסאטירה כזו תפגע בי

אני ממש לא כועסת ומבינה אותך לגמרי
Tame
לפני 15 שנים • 23 בדצמ׳ 2008
Tame • 23 בדצמ׳ 2008
breathless
כמובן שאין שום כוונה לפגוע בך וכמובן שהייתי רוצה את האפשרות להימנע מכל מקרי האונס וגם מכל מה שסובב אותם כדי להפחית את הסבל לקורבנות.

בסך הכל אם מה שפוגע בך זו ההתעסקות באונס הנוכחי כביכול (וקראתי את הלינק אני יודע שהבחור גם ישב בכלא מתגובות אחרות בשרשור השני, אני עדיין לא יודע אם הוא אנס או לא הפעם) אז עדיף שאף אחד לא ידבר על זה, לא?
ואם כבר לדבר על זה אז ביישוב הדעת ולא להפוך את העניין לקרקס נכון?
בסופו של דבר אני נגד הקרקס הזה.
אני מצטער אם אני הולך להפיל משפט מלא במילים גבוהות מבלי להסביר אותו אבל אני יוצא מנקודת הנחה שבעזרת מאבק אי אפשר להשיג שלום ובעזרת כעס אי אפשר להשיג רגיעה ובעזרת נקמה אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ובעזרת שנאה אי אפשר לעורר עוד אהבה... וכו' (זה בטח כבר מובן עכשיו)
אזי אני מאמין שבתור אזרחים (או יותר נכון בני אדם) מהשורה הדבר היחיד שאנחנו יכולים זה לבחור בדרך של האהבה/חמלה/נתינה כי זה הכוח האמיתי שלנו. לא נוכל לעולם לשנות את מה שקרה, לא נוכל לצפות את קיומו של האונס הבא, לא נוכל באמת לעצור את הרוע שמאחורי זה. אולי נוכל להפחיד ולאיים אבל לא נוכל באמת לשנות משהו בדרך של מאבק כעס ושנאה.
אם נתרכז בחלק של האהבה, זו שמפצה על האובדן (לא יודע אם אפשר לפצות לחלוטין על דבר כזה), זו שמקימה את הפצועים ומשקמת אותם (בגוף ובנפש) אז נאחוז בסיכוי היחיד שלנו לחיים טובים יותר...

מבחינתי כל הכעס והשנאה הזו כלפי כל אדם שמואשם בפשע ולא משנה אם הוא מואשם באונס, בגניבה או ברצח היא חסרת תועלת (אפילו אם הוא אשם היא חסרת תועלת אבל בשבילנו כחברה דמוקרטית הוא בחזקת חף מפשע), הכעס והשנאה האלה יכולים רק ללבות את האש, להוליד עוד כעס ושנאה, עוד קצת עצבים בבטן של מישהו, שאחר כך יצליחו לעורר עצבים בבטן של מישהו אחר.. כל העניין הזה הוא נלעג במקרה הטוב ומטורף במקרה הרע.
ולכן לא אתנצל על כך שאני בוחר ללגלג עליו (זה עדיף בהרבה על להיבהל ממנו).
אם תרצי להסביר לי באופן פרטי מה מדברי בדיוק או בערך פגע בך או הכאיב לך אוכל להבטיח שאזהר יותר בפעם הבאה.
Breathless{VIP}

התגובה שלי הייתה אוטומטית

Breathless{VIP} • 23 בדצמ׳ 2008
היה כאן סוג של בלבול משום מה חשבתי ש TAME פתח את השרשור הסאטירי הזה
הכעס שלי היה על מי שפתח את השרשור הזה טי וי איי אחד

היה לי רע ומר לקרוא סאטירה שכזאת מייד לאחר שהגבתי על הנושא ברצינות בשרשור הקודם
נכון, סאטירות עושים על כל דבר ולא כולם מסכימים עם זה למשל כמו סאטירה שעשו בחרצופים לאחר רצח רבין, דובר על כך שהסאטירה הזו פגומה הרבה בתקשורת

מותר לך להיות סאטירי ומותר לך להיות סאטיריקאן
הבנתי לבסופו של דבר למה התכוונת
רק שהטיימינג היה נראה לי קצת חסר טעם

אבל דעתך היא דעתך, ובדיחות דעתך כבודה במקומה מונח
וגם דעתי לכן הבעתי אותה

מה שהכעיס אותי כנראה הייתה ההשוואה על כך שבגלל שלכלובי יש דוחות חנייה
אז לא כדאי להכנס לכלוב, כמו שבגלל שמר גלילי הואשם בעבר ונחשד כרגע באונס
לא כדאי לנו ללכת למועדון שלו(אגב אף פעם לא הלכתי לשם מכיוון שלבן זוגי יש סלידה מהמקום)
לא מכירה אישית את מר גלילי (ולא רוצה גם רק בגלל שהואשם בעבר)
לא מספיק לי ש"שילם חובו לחברה" כי חוב כזה לטעמי אי אפשר לפרוע כלפי הנפגעת

ואגב אני לא חושבת שאנשים מפזרים ארס סתם, אלא נוטים להבין שיש
סיכוי סביר שהאדם לא חף מפשע
אני יודעת היטב שכל אדם זכאי טרם הוכח אחרת
אבל התגובות שלי היו מכוונות בעיקר כלפי בנות נוספות
שאם חלילה נפגעו ממר גלילי יאזרו אומץ ויתלוננו
ראה תגובותיי בשרשור "כל כלב יבוא יומו הראשון" שלא אני פתחתי
ואני לא ממש אוהבת את הכותרת שלו

בו נקווה שהצדק ייצא לאור
ושכל אחד יוכל להביע כאן דעתו מבלי להשמיץ
או לפגוע באדם זה או אחר ככל האפשר

שיהיה לכולנו שבוע טוב
הרבה גשמי ברכה
מחשבות חיוביות ואמונה בטוב
כי גם אנשים טובים יש מספיק

את זה אני יכולה לכתוב היום לאחר שנרגעתי קצת
ושפכתי כאן קצת את שעל ליבי בשרשורים נוספים בנושא
של החשדות נגד מר גלילי
Tame
Tame • 23 בדצמ׳ 2008
אז נהפוך את השרשור לעוד יותר רציני בכך שגם נדגיש את החשיבות של תלונה, במיוחד במקרים שכאלה וכמה מצערת היא אזלת היד של הביורוקרטיה המשטרתית/משפטית תוך הכרות עם הפסיכולוגיה המודרנית למנוע ממתלוננות עוגמת נפש מבלי לוותר על קבלת הראיות שבסופו של דבר צריכות להרשיע את הנאשם באם האמת עם המתלוננת.

בקשר להאם צריך להגיע אליו למועדון, אינני רוצה להיכנס לזה כי הנושא מורכב. מצד אחד הוא אנס בעבר שזהו מעשה ללא כפרה מהצד המוסרי, מצד שני אם נחליט שלעבריינים שנענשו אין אפשרות לשיקום ולא כדאי לקבל אותם חזרה לחברה (כי נראה שגם להעסיק אנס בתפקיד כלשהו משליך על "נתינת יד" של המעסיק באותו אופן כמו הבליינים שמגיעים למועדון) אז נירה לחברה שלנו ברגל כי מעגל הפשיעה יגדל לאין שיעור ובכל מקרה עדיף לנו להחזיר עבריינים למוטב כחלק תורם לחברה.
אלו רק קצוות מחשבה ויש הרבה מה לחשוב עליהם ולעקוב אחרי החוטים לפני הסקת מסקנות, לכן אני נמנע מזה כרגע. אם ירצו אפשר לדון בזה בצורה שקולה ובדעת מיושבת בפורום.

וגם מתוך שעולה בכתב האישום שרוני גלילי שיקר בעדותו לגבי האונס הראשון (דבר שהבחלט לא יעזור לו במשפט הנוכחי) נראה שהסיכוי שהצדק גם הפעם עם המתלוננת גדול. עדיין ואף על פי כן אני לא מוכן לחרוץ דעה אשם/חף מפשע לגביו בעצמי. השופטים יעשו זאת בשבילי, לא לחינם הם מרוויחים משכורת ממיסי המדינה.

ולסיום אני רוצה כן לקחת אחריות על השרשור, עצם זה שטיוי פתח אותו לא אומר שלי אין חלק בו, ושוב אני לא מתנצל על הכתיבה הסאטירית (אני עדיין חושב שיש לזה מקום אפילו לגבי רצח רבין), אבל אם נפגעת אז גם אני אשם בכך ועל זה אני יכול להתנצל וגם להצטער.
BrownEyedGirl

כמה ברצינות אנשים יכולים לקחת את עצמם?

BrownEyedGirl • 23 בדצמ׳ 2008
עושים כאן הר מעכבר.
הבחור חשב שהוא מצחיק. אותי זה שעשע, אחרים זה לא.
C’est tout
לילה טוב.
bael{בורדו בי}

TV

bael{בורדו בי} • 23 בדצמ׳ 2008
rffl.gif rffl.gif rffl.gif .....זה עבור החוש הומור של TV
wall.gif wall.gif wall.gif ......וזה עבור רוב התגובות כאן.
פרות אינן קדושות.....הן נועדו לשחיטה !!!
slu
slu

tv המתוק

slu • 23 בדצמ׳ 2008
אנשים שאתה מעריך את דעתם והיא חשובה לך, שמע לדברם, הם גם בד"כ יבינו את כוונתך..
אחרים.. טוב, הרי לא באמת אכפת מה הם חושבים ...
יש לך חוש הומור נדיר. אם גם לא כולם מסוגלים להבינו.
חזק והמשך...
s
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: tv המתוק

פרלין​(נשלטת){ש} • 23 בדצמ׳ 2008
slu כתב/ה:
אנשים שאתה מעריך את דעתם והיא חשובה לך, שמע לדברם, הם גם בד"כ יבינו את כוונתך..
אחרים.. טוב, הרי לא באמת אכפת מה הם חושבים ...
יש לך חוש הומור נדיר. אם גם לא כולם מסוגלים להבינו.
חזק והמשך...
s

אה. אז זה מה שהיה פה! חוש הומור נדיר... איך פיספסתי את זה? למה אף אחד לא אמר לי?